Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Αν έχετε εντοπίσει κάποια καλή προσφορά ή ενναλακτικούς τρόπους αγοράς, που βοηθούν στην εξοικονόμηση χρημάτων, για προϊόντα ή υπηρεσίες, μπορείτε να την δημοσιεύσετε σε αυτό το νήμα.
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Ζητείται αυτοκίνητο για ενοικίαση

Ζητείται αυτοκίνητο για ενοικίαση 03 Ιουλ 2012 12:34 #1

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Φίλος έρχεται απ' την αμερική για διακοπές με τα 4 παιδιά του, από 19 ως 27 Ιουλίου.
8 μέρες.
Τις περισσότερες απ' αυτές θα είναι στη Μύκονο.
Θέλει να νοικιάσει μεγάλο SUV ή τζιπ γι' αυτές τις μέρες και να το πάρει μαζί του.
Αποδείξεις δεν χρειάζονται.
52 ετών ο φίλος.
Προϋπόθεση: Εξαθέσιο (βάσει άδειας).

Γιατί το ψάχνω εγώ:
Τα τελευταία 5 χρόνια του έδινα το δικό μου (Pajero 7 θέσεων) για τις ετήσιες διακοπές του, αλλά φέτος έχω καταθέσει πινακίδες.
Άρα αισθάνομαι υποχρέωση να τον βοηθήσω....

Είναι κανείς που έχει κανένα τέρας παρκαρισμένο (αλλά με πινακίδες και ασφάλεια)?

Το αυτοκίνητο θα επιστραφεί αφού περάσει από πλυντήριο μέσα-έξω. Χιλιόμετρα δεν θα κάνει πολλά.

Ή μήπως ξέρετε καμιά περίπτωση?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Ζητείται αυτοκίνητο για ενοικίαση 03 Ιουλ 2012 16:33 #2

  • nocomment
  • Το Άβαταρ του/της nocomment
soto51 έγραψε:
Φίλος έρχεται απ' την αμερική για διακοπές με τα 4 παιδιά του, από 19 ως 27 Ιουλίου.
8 μέρες.
Τις περισσότερες απ' αυτές θα είναι στη Μύκονο.
Θέλει να νοικιάσει μεγάλο SUV ή τζιπ γι' αυτές τις μέρες και να το πάρει μαζί του.
Αποδείξεις δεν χρειάζονται.
52 ετών ο φίλος.
Προϋπόθεση: Εξαθέσιο (βάσει άδειας).

Γιατί το ψάχνω εγώ:
Τα τελευταία 5 χρόνια του έδινα το δικό μου (Pajero 7 θέσεων) για τις ετήσιες διακοπές του, αλλά φέτος έχω καταθέσει πινακίδες.
Άρα αισθάνομαι υποχρέωση να τον βοηθήσω....

Είναι κανείς που έχει κανένα τέρας παρκαρισμένο (αλλά με πινακίδες και ασφάλεια)?



Το αυτοκίνητο θα επιστραφεί αφού περάσει από πλυντήριο μέσα-έξω. Χιλιόμετρα δεν θα κάνει πολλά.

Ή μήπως ξέρετε καμιά περίπτωση?


μήπως εχεις ξεφύγει τελείως ???
γιατί δεν πας να του ενοικιάσεις ένα mini van www.car-rental-greece.com/el/carhire-athens-airport.html
μια και θες να κάνεις το χουβαρντά
η μήπως θες να μας πεις πως είχες pajero τρομάρα σου ..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Ζητείται αυτοκίνητο για ενοικίαση 03 Ιουλ 2012 16:58 #3

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
nocomment έγραψε:
μήπως εχεις ξεφύγει τελείως ???
γιατί δεν πας να του ενοικιάσεις ένα mini van www.car-rental-greece.com/el/carhire-athens-airport.html
μια και θες να κάνεις το χουβαρντά

Μα, δεν κάνω το χουβαρντά. Αυτός θα τα πληρώσει.

Σκέφτηκα αν π.χ. η δουλειά είναι (8χ70=560Ε με φπα κλπ), μήπως κάποιος απ εδώ θέλει να βγάλει π.χ. ένα τρακοσάρι μαύρο χωρίς κανέναν ουσιαστικό κίνδυνο.
Γιατί βλέπεις οι rentAcarιτζήδες κόβουν απόδειξη, δε μπορούν χωρίς.

Αν αυτή μου τη σκέψη τη θεωρείς "ξεφευγιό", τι να σου πω!

Και όχι, δεν έχω ανάγκη να διαφημίσω ότι έχω ένα Pajero του 1989 3.000cc για το οποίο θέλανε 880 τέλη κυκλοφορίας και έχει και 8.900 τεκμήριο.
Μάλλον δυσφήμιση είναι αυτό.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Ζητείται αυτοκίνητο για ενοικίαση 03 Ιουλ 2012 17:21 #4

  • Αναμονή πολύχρωμου!!
  • Το Άβαταρ του/της Αναμονή πολύχρωμου!!
Πάντως soto51 εγώ περιμένω με αγωνία τον πολύχρωμο φίλο να τοποθετηθεί στο αίτημά σου!!
Πραγματικά έχω μεγάλη περιέργια τι θα κολλήσει στο post σου......
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Ζητείται αυτοκίνητο για ενοικίαση 03 Ιουλ 2012 17:50 #5

  • aptal ve cahil
  • Το Άβαταρ του/της aptal ve cahil
Καπια παλυοδουλεια ετοιμάζεις σοτο51 για αυτο μας τα μασάς. Dirty job ahead, beware! Ψαχνης και για partners εδω? Θα βρης πολους. Τεμπεληδες Ελληνες μις Μερκελ take care of them please soon. Καμια φοροδιαφυγη στα υποψη για σημερα? Τι λεει το προγραμα?? :woohoo:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Ζητείται αυτοκίνητο για ενοικίαση 03 Ιουλ 2012 18:21 #6

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Είναι επικίνδυνο απο κάθε άποψη αυτό. Το αυτοκίνητο και τη γυναίκα...δε τη νοικιάζουμε και δε το δανίζουμε. Εστω οτι έχω εγώ το "τερας" και το νοικιάζω στον Αμερικάνο για 600ευρω μαύρα και κάποιος το τρακάρει εκεί στη Μύκονο (το νησί δεν είναι για μεγάλα αμάξια...δε χωράει και δε παρκάρει εκει εύκολα τέρας και όλο και κάποιος ή κάποιο κλαδί θα το γδάρει), για 600 ευρώ ποιός θα τρέχει? Ακόμα και αν ο Αμερικάνος πληρώσει τη ζημια? Η μείωση αξίας αυτοκινήτου ποιός θα τη φάει? Έστω επίσης οτι του το κλέβουν, θα πρέπει λοιπόν να έχω μια βαρβάτη ασφάλεια, που φυσικά δε θα σου πληρώσει την αξία του τέρατος cash αλλά μετά απο μήνες. Επίσης εκτός του ότι δε γνωρίζεις τους ενοικιαστές και μπορεί να το εξαφανίσουν, μπορεί να τους το κλέψει κανεις! και να μπλεχτεί σε κάποια βρωμοδουλειά, χωρίς βέβαια εσύ να εχεις δηλώσει κλοπή! Εστω επίσης οτι κτυπάνε άνθρωπο, ποιός τρέχει εκτός απο τον οδηγό? Ο ιδιοκτήτης! Πολλά τα έστω παιδια. Και φυσικά κοτζάμ Αμερικάνοι δε γνωρίζουν τίποτα απο rent a car. Με full ασφάλειες και καλύψεις? να περνάνε και τις διακοπές τους ίσυχα?!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": LAKIS

Απ: Ζητείται αυτοκίνητο για ενοικίαση 03 Ιουλ 2012 18:51 #7

  • Ένα κεφάλι γεμάτο χρυσάφι
  • Το Άβαταρ του/της Ένα κεφάλι γεμάτο χρυσάφι
Και πως θα ξέρει ο άλλος οτι δεν θα το πάρεις το αμάξι και θα κάνεις καμια ληστεία; Αν το γυρίσει τρακαρισμένο ή και καθόλου ποιος θα πληρώσει; Εσύ;
Ποιος θα δεχτεί όχι με 300 αλλα και με 1.000 να βαλει μπελάδες στο κεφάλι του. Μια γρατζουνιά να γίνει θέλει 500ευρώ να επισκευαστεί
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Ζητείται αυτοκίνητο για ενοικίαση 04 Ιουλ 2012 02:52 #8

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Εν τάξει ρε παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις, να σας πω πάντως ότι το έψαξα λίγο (τώρα), και είδα ότι τα 7θέσια τα νοικιάζουν οι "μεγάλοι" της πιάτσας περί τα 700 ευρώ το 8ήμερο (με ΦΠΑ εννοείται).
Avis, Budjet, τέτοιοι. Και 615 βρήκα από έναν που νομίζω λέγεται "OUTEHMANATOUDENTONKSEREI CAR RENTALS".

Δε θα υπάρξει πρόβλημα, χάρη στις χαρισματικές μας κυβερνήσεις των τελευταίων 1-2-3 ετών ΚΑΙ στον τουρισμό βαράνε μύγες, όπως ίσως ξέρετε.

Α, και για τον ermakos:
Εγώ δανείζω ΚΑΙ αυτοκίνητο, ΚΑΙ γυναίκα.
Ξέρεις τι ΔΕΝ δανείζω? Όπλο, εργαλεία και βιβλία.
Και δεν είναι "αμερικάνος". Εϊναι όπως εμείς. Εδώ τέλειωσε σχολείο. Αλλά ζει εκεί 30 χρόνια.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα