Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Αν έχετε εντοπίσει κάποια καλή προσφορά ή ενναλακτικούς τρόπους αγοράς, που βοηθούν στην εξοικονόμηση χρημάτων, για προϊόντα ή υπηρεσίες, μπορείτε να την δημοσιεύσετε σε αυτό το νήμα.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Ιδιωτική ασφάλεια υγείας

Ιδιωτική ασφάλεια υγείας 11 Μαϊ 2013 00:00 #1

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για ιδωτική ασφάλεια υγέιας που να καλήπτει μέρες νοσηλείας και έξοδα ενχείρησης γύρω στα 2000€ όλα μαζί.
Δεν θέλω να χρεωθώ θέλω να τα πληρώσει η ασφάλεια.

Έχω ασφαλιστή αλλα θέλω μια άποψη απο εσάς.
Τελευταία διόρθωση: 11 Μαϊ 2013 00:01 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ιδιωτική ασφάλεια υγείας 11 Μαϊ 2013 09:40 #2

  • Nexus (nexus)
  • Το Άβαταρ του/της Nexus (nexus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 44
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0 (-4)
Optimus έγραψε:
Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για ιδωτική ασφάλεια υγέιας που να καλήπτει μέρες νοσηλείας και έξοδα ενχείρησης γύρω στα 2000€ όλα μαζί.
Δεν θέλω να χρεωθώ θέλω να τα πληρώσει η ασφάλεια.

Έχω ασφαλιστή αλλα θέλω μια άποψη απο εσάς.

Αν έχεις ασφαλιστή όπως λές, ή τον εμπιστεύεσε ή όχι.
Εσύ για να ρωτάς εδώ δεν τον εμπιστεύεσε καθόλου. Οπότε η δική μου συμβουλή είναι να ψάξεις για καινούριο επαγγελματία ασφαλιστή . Ασφάλειες μέσω internet και συμβουλές για αυτά τα θέματα κανείς σοβαρός ασφαλιστής δεν θα σου δώσει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ιδιωτική ασφάλεια υγείας 11 Μαϊ 2013 10:00 #3

  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • Το Άβαταρ του/της ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 454
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 118
  • Κάρμα: 9 (1)
Νexus το μήνυμα σου φαίνεται σωστό, αλλά από την άλλη δε με καλύπτει και εξηγούμαι...

Δεν θα πρέπει κάποια στιγμή να γίνει διαφανής και αυτή η αγορά, δεν θα πρέπει να γίνονται συγκρίσεις ανοικτά στο net και crash tests στα ασφαλιστικά προγράμματα και συζητήσεις;

Aυτή η εξάρτηση από ένα άτομο [επαγγελματίας ασφαλιστής], που πρέπει να του έχεις εμπιστοσύνη, χωρίς να μπορείς να ελέγξεις τι σου λέει, τι σου κρύβει, μου θυμίζει κλειστό επάγγελμα.... και αδιαφάνεια...

Πάντα με καλή πρόθεση...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ιδιωτική ασφάλεια υγείας 11 Μαϊ 2013 11:00 #4

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Για 2000 ευρώ δεν καταλαβαίνω γιατί να κάνεις ασφάλιση . Το πρόβλημα ειναι για μεγάλα πακέτα κατά την δική μου γνώμη . Για 2000 ευρώ και με την πιο απλή ασφάλια της Εθνικής με 95 το εξάμηνο καλυμένος εισαι . Μηπως θες να πεις αλλο ποσό;;;;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ιδιωτική ασφάλεια υγείας 11 Μαϊ 2013 11:36 #5

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
www.tsig.gr/lang-el/forum/18-Εκτός-θέματ...λειας-υγειας?start=1

Για ρίξε μια ματιά εδώ, μη ξαναγράφουμε τα ίδια....
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ιδιωτική ασφάλεια υγείας 11 Μαϊ 2013 12:13 #6

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ιδιωτική ασφάλεια υγείας 11 Μαϊ 2013 12:22 #7

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
Για 2000 ευρώ δεν καταλαβαίνω γιατί να κάνεις ασφάλιση . Το πρόβλημα ειναι για μεγάλα πακέτα κατά την δική μου γνώμη . Για 2000 ευρώ και με την πιο απλή ασφάλια της Εθνικής με 95 το εξάμηνο καλυμένος εισαι . Μηπως θες να πεις αλλο ποσό;;;;

Για να δώσω τα 95 200 300 όσα είναι, και να μην δώσω τα 2000€. Μόλις λήξει ίσως μετά δεν ανανεώσω.

Προσπάθησα να καταλάβω το πρόγραμμα υγείας της Εθνικής,όταν ασχολήθηκα, και περισσότερο μπερδεύτικα. Θα ξαναπροσπαθήσω ευχαριστώ.

Nexus έγραψε:
Optimus έγραψε:
Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για ιδωτική ασφάλεια υγέιας που να καλήπτει μέρες νοσηλείας και έξοδα ενχείρησης γύρω στα 2000€ όλα μαζί.
Δεν θέλω να χρεωθώ θέλω να τα πληρώσει η ασφάλεια.

Έχω ασφαλιστή αλλα θέλω μια άποψη απο εσάς.

Αν έχεις ασφαλιστή όπως λές, ή τον εμπιστεύεσε ή όχι.
Εσύ για να ρωτάς εδώ δεν τον εμπιστεύεσε καθόλου. Οπότε η δική μου συμβουλή είναι να ψάξεις για καινούριο επαγγελματία ασφαλιστή . Ασφάλειες μέσω internet και συμβουλές για αυτά τα θέματα κανείς σοβαρός ασφαλιστής δεν θα σου δώσει.

Όχι δεν θα ψάχνω για ασφαλιστές, έχω και άλλες δουλειές. Θα διαβάσω οτι προταθεί εδώ, θα πάω μια βόλτα και απο εκεί, και θα τελειώσω.

Οποιος έχει θετική εμπειρία απο κάποια ασφαλιστική εταιρεία σε αυτά που ρωτάω ας το πει.
Τελευταία διόρθωση: 11 Μαϊ 2013 12:36 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ιδιωτική ασφάλεια υγείας 11 Μαϊ 2013 14:05 #8

  • Nexus (nexus)
  • Το Άβαταρ του/της Nexus (nexus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 44
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0 (-4)
ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:
Νexus το μήνυμα σου φαίνεται σωστό, αλλά από την άλλη δε με καλύπτει και εξηγούμαι...

Δεν θα πρέπει κάποια στιγμή να γίνει διαφανής και αυτή η αγορά, δεν θα πρέπει να γίνονται συγκρίσεις ανοικτά στο net και crash tests στα ασφαλιστικά προγράμματα και συζητήσεις;

Aυτή η εξάρτηση από ένα άτομο [επαγγελματίας ασφαλιστής], που πρέπει να του έχεις εμπιστοσύνη, χωρίς να μπορείς να ελέγξεις τι σου λέει, τι σου κρύβει, μου θυμίζει κλειστό επάγγελμα.... και αδιαφάνεια...

Πάντα με καλή πρόθεση...

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ''διαφανής αγορά''. Αν θες γίνε πιο συγκεκριμένος (απλώς να υπενθυμίσω ότι η αγορά περιλαμβάνει και τους πωλητές και τους αγοραστές)
Συγκρίσεις στο net και crash tests και συζητήσεις στο διαδίκτυο, σου είπα ότι κανείς σοβαρός ασφαλιστής δεν κάνει.
Κανείς δεν σε υποχρεώνει να είσαι εξαρτημένος από 1 άτομο. Εσύ διαλέγεις τον ασφαλιστή σου, δεν στον επιβάλλει κάποιος. (Οπως κάνεις και με τα άλλα επαγγέλματα).
Οσο γι αυτό που γράφεις για έλεγχο τί σου λέει και τι σου κρύβει, αυτό ισχύει για όλα τα επαγγέλματα και τις σχέσεις, επαγγελματικές και προσωπικές. Τί ψάχνεις να βρεις ? Την απόλυτη εξασφάλιση ? Αν τη βρείς πουθενά, πες μου και εμένα...

Optimus

Πώς θα καταλάβεις ένα ασφαλιστικό πρόγραμμα αν δεν στο εξηγήσει κάποιος ασφαλιστής ? Μόνο σου το λές ότι το διάβασες και μπερδέυτηκες περισσότερο. Αυτό δεν σε προβληματίζει?
Για να δώσω τα 95 200 300 όσα είναι, και να μην δώσω τα 2000€. Μόλις λήξει ίσως μετά δεν ανανεώσω.
Από την απάντησή σου αυτή καταλαβαίνω ότι έχεις ήδη κάποιο μικρό πρόβλημα που για να το αντιμετωπίσεις χρείαζεσαι γύρω στα 2.000 και για να μην τα δώσεις θες τώρα να κάνεις μια ασφάλεια για να γλυτώσεις τα λεφτά. Είναι έτσι ?
Τελευταία διόρθωση: 11 Μαϊ 2013 14:26 από Nexus (nexus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ιδιωτική ασφάλεια υγείας 11 Μαϊ 2013 17:36 #9

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Ακριβώς. Νομίζω το είπα και παραπάνω
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα