Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

ΘΕΜΑ: Τι επενδυση να κανω..?

Τι επενδυση να κανω..? 15 Μαϊ 2011 20:43 #1

Καλησπέρα...! Ονομάζομαι Παναγιώτης ειμαι 27 χρονων ανεργος και απο οτι φαίνεται θα ειμαι για αρκετο καιρο.. :(
εχω ενα κεφαλαιο 30000-40000 τα οποια θα ηθελα να κανω μια επενδυση που μπορει να μου αποφερει κερδοι ωστε να μπορεσω να ζησω αξιοπρεπώς.!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τι επενδυση να κανω..? 15 Μαϊ 2011 22:20 #2

  • saxlamarakias
  • Το Άβαταρ του/της saxlamarakias
είναι πολύ λίγα. δεν θα ζήσεις αξιοπρεπώς με αυτά.... αυτό είναι αυτονόητο σε βαθμό που αμφιβάλω για το πραγματικό της ερώτησής σου.

ωστόσο, εαν όντως ειλικρινά ρωτάς, η μόνη λύση είναι η εύρεση οποιασδήποτε εργασίας και η ενίσχυση του όποιου μισθού/αμοιβής με τμήμα του κεφαλαίου των 40.000. Εδώ τα πράγματα είναι απλά. Εάν θέλεις το κεφάλαιό σου να σε ενισχύσει για , λέμε, πέντε χρόνια και σε μηνιαία βάση, τότε 5*12=60. 40.000/60=667. Μπορείς δηλάδη για πέντε χρόνια να καταναλώνεις το πολύ 667/μήνα ως συμπλήρωμα μισθού, φυσικά στο τέλος της 5ετείας θα έχεις καταναλώσει το κεφάλαιό σου. Τρόπος να διατηρήσεις το κεφάλαιό σου και να .... ζήσεις από την επένδυση των 40.000 και μάλιστα αξιοπρέπώς εννοείται πως δεν υπάρχει. θα χρειαζόσουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ένα ακόμη μηδενικό για να αρχίσεις να κάνεις τέτοια πλάνα...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τι επενδυση να κανω..? 15 Μαϊ 2011 23:41 #3

  • επιθετικός
  • Το Άβαταρ του/της επιθετικός
πάρε χωράφια και γίνε αγρότης.και δουλειά θα έχεις και θα εξασφαλίσεις το φαγητό σου.για πολυτέλειες δεν μιλάμε,τα βασικά!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τι επενδυση να κανω..? 16 Μαϊ 2011 00:17 #4

  • ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ
ΕΠΙΘΕΤΙΚΕ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΧΩΡΑΦΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΣ. ΓΙΑ ΚΑΝΕ ΠΙΟ ΛΙΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ (ΠΟΣΑ, ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΛΛΙΕΡΔΓΕΙΣ...)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τι επενδυση να κανω..? 16 Μαϊ 2011 11:11 #5

  • Gagas
  • Το Άβαταρ του/της Gagas
Βαρβούτσαλα, σουλειπεινούς, και χεσαμόλη σε πρώτη φάση. Αμα πάρεις το κολάϊ, μπορεις να φυτέψεις και παπαριές...

Άσε μας ρε φίλε, που θε γίνεις αγρότης και θες και διευκρινίσεις από αγνώστους εδω μέσα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τι επενδυση να κανω..? 16 Μαϊ 2011 15:25 #6

  • ΑΓΡΟΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΑΓΡΟΤΗΣ
ΜΕ ΤΑ 30000 ΘΑ ΠΑΡΕΙ 1 ΣΤΡΕΜΜΑ ΘΑ ΦΥΤΕΨΕΙ 50 ΚΡΕΜΜΥΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ,ΦΟΒΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τι επενδυση να κανω..? 16 Μαϊ 2011 15:49 #7

  • μικρός
  • Το Άβαταρ του/της μικρός
Καλή σοδειά και καλοφάγωτα τα κρεμμύδια Παναγιώτη...:evil: :evil:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τι επενδυση να κανω..? 16 Μαϊ 2011 17:02 #8

  • επενδυση του Παναγιωτη
  • Το Άβαταρ του/της επενδυση του Παναγιωτη
Η δασκάλα ρωτάει τον καινούριο μαθητή:
- Πως σε λένε παιδί μου;
- Παναγιώτη κυρία, απαντά εκείνος
Και η δασκάλα συνεχίζει:
- Και πώς σε φωνάζουν στο σπίτι;
- Παναγιώώώώώώώτηηηηηηηη!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τι επενδυση να κανω..? 16 Μαϊ 2011 17:57 #9

  • Ψαχνόμενος (ant)
  • Το Άβαταρ του/της Ψαχνόμενος (ant)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 203
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 3 (-3)
PANAGIOTIS έγραψε:
Καλησπέρα...! Ονομάζομαι Παναγιώτης ειμαι 27 χρονων ανεργος και απο οτι φαίνεται θα ειμαι για αρκετο καιρο.. :(
εχω ενα κεφαλαιο 30000-40000 τα οποια θα ηθελα να κανω μια επενδυση που μπορει να μου αποφερει κερδοι ωστε να μπορεσω να ζησω αξιοπρεπώς.!
Να πάρεις ένα μεταχειρισμένο σπιτάκι και να το ενοικιάζεις. Μικρό εισόδημα, αλλά τουλάχιστο δεν θα σου απαξιώνονται τα λεφτά με την πάροδο των χρόνων.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα