Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Προθεσμιακή, Προεξόφληση ή Φ/Β;

Απ: Προθεσμιακή, Προεξόφληση ή Φ/Β; 20 Δεκ 2011 22:27 #10

  • B.X.
  • Το Άβαταρ του/της B.X.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κι εγώ αρχικά προσανατολιζόμουν προς τη 2η λύση, αλλά με κρατά η σκέψη του να δώσω το κεφάλαιο μου, να ξαλαφρώσω κάπως, και μετά να πάμε στη δραχμή και να δω μέσα σε λίγες μέρες το χρέος να διπλασιάζεται (τουλάχιστον! γιατί αυτό θα γίνει αν τα δάνεια παραμείνουν σε ευρώ), ενώ παράλληλα θα έχω χάσει και τα ευρώ μου με τα οποία θα μπορούσα να συντηρηθώ για ένα διάστημα.

Από την άλλη, με τρελαίνει η σκέψη να καταχωνιάζουμε τα χρήματα σε μπαούλα και σεντούκια λες και είμαστε στην κατοχή, και χωρίς αυτά να μας αποδίδουν τίποτα.

Για τα Φ/β πάλι... το όφελος είναι πολύ μεγάλο. Και υπογράφεις συμβόλαιο (όπως και όταν παίρνεις δάνειο). Αν φτάσουμε σε τετοιο σημείο ώστε το κράτος να παραβιάζει την υπογραφή του, τι εμποδίζει κι εμάς να κάνουμε το ίδιο με τις τράπεζες; (να μας πάρουν το σπίτι; να το κάνουν τί; εδώ δε μπορούν να πλειστηριάσουν αυτά που ήδη έχουν.)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακή, Προεξόφληση ή Φ/Β; 21 Δεκ 2011 00:43 #11

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
ckki egw thn idia aporia exw......me thn diafora oti den tha dwsw oyte miso eyro se trapeza parolo poy an eksoflisw to xreos moy tha moy menoyn 180 eyrw to mhna.kai se symvoyleyw na mhn to kaneis!!siga mhn toys enysxhsoyme kiolas!to thema me ta f/b einai kalo...yparxei kerdos kai to thewrw asfalh ependysh(na kleisei h deh den paizei...kai oytos h allws esy den poylas sthn deh,,h deh agorazei apo ekei poy poylas)..alla kanenas den mporei na eggyhthei oti me kapoia ypoyrgikh apofash sto mellon tha meiwthei h timh pwlhshs..dhladh to kerdos ... kai tha exoyme kanei aposvesh???prothesmiakh... me ena kalo epitokio kalo akoygetai...sthn periptwsh ptwxeyshs thn vapsame..gia to mpaoylaki den kserw..:)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακή, Προεξόφληση ή Φ/Β; 21 Δεκ 2011 17:37 #12

  • apom
  • Το Άβαταρ του/της apom
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 99
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 19
  • Κάρμα: 1
κοίτα κι εδώ λίγο...

http://www.tsig.gr/lang-el/forum/7-Εναλλακτικές-επενδύσεις/8746-Μελέτη-εγκατάστασης-φωτοβολατικού#8756

Αποψή μμου??? Η επένδυση σε φ/β συμφέρει μόνο για επένδυση άνω των 500000 μιας κι εκεί δημιουργούνται οικονομίες κλίμακας...

Εάν σου λείπουν 250 ευρώ το μήνα.... δως μου 40000 και σου δίνω 250 το μήνα - ξεχνώντας φυσικά το κεφάλαιο... και σου υπογράφω όσα συμβόλαια θέλεις... ( το τελευταίο σχόλιο είχε λίγη δόση χιούμορ... οκ???)
Τελευταία διόρθωση: 21 Δεκ 2011 18:49 από Ο Τσιγκούνης (T$ig). Αιτία: Διόρθωση συνδέσμου
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.057 δευτερόλεπτα