Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

ΘΕΜΑ: Θυρίδα με 24ωρη πρόσβαση

Θυρίδα με 24ωρη πρόσβαση 24 Αυγ 2016 13:40 #73

  • Thanasis (atsi)
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis (atsi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 390
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 164
  • Κάρμα: 12
@Filoxrimatos

Αν θελεις να μεταφέρεις ενα μήνυμα στους απόγονους σου κάνε το εξής.
Δημιούργησε ενα λογαριασμό google. Σε αυτόν θα κάνεις είσοδο μια φορά ανα τρεις μήνες. Μην τον συνδέσεις πουθενά!
Ανέβασε το μήνυμα / αρχείο που θέλεις να μεταφέρεις στο google drive
Ρύθμισε την ψηφιακή σου διαθήκη publicpolicy.googleblog.com/2013/04/plan...-afterlife-with.html
Inactive Account Manager www.google.com/settings/u/0/account/inactive


inactive2.PNG



3 μήνες μετά το μοιραίο, οι δικοί σου θα ειδοποιηθούν και θα τους δοθεί πρόσβαση στο αρχείο
Lagom
Τελευταία διόρθωση: 24 Αυγ 2016 13:41 από Thanasis (atsi).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": soto51, Filoxrimatos, vortex, USA, Bitcoin in Greece (PaypalBitcoinGreece)

Θυρίδα με 24ωρη πρόσβαση 24 Αυγ 2016 13:57 #74

  • lkast
  • Το Άβαταρ του/της lkast
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 206
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 4
Καλημερα,
Θα ενδιεφερε να ανοιχτει ενα νεο θεμα με Τροπους/Τεχνικες Καμουφλαζ Ιδιωτικης Περιουσιας ή πιστευετε οτι θα δινονταν τροφη σε ανθρωπους που ειναι "αναγνωστες" του φορουμ με την πονηρη εννοια του όρου ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θυρίδα με 24ωρη πρόσβαση 24 Αυγ 2016 14:22 #75

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Filoxrimatos έγραψε:
batista έγραψε:
Filoxrimatos έγραψε:
Αλλά δεν είμαι ούτε μαλάκας.

Να υποθέσω (μόνο) ότι δεν το αναφέρεις, σε αντιδιαστολή με μισθωτούς/συνταξιούχους (εξαιρούνται τα διαχρονικά παράσιτα/πελάτες της εκάστοτε εξουσίας).

Θα πω μόνο τα εξής:
1. Όλοι μας είμαστε λίγο ή πολύ μαλάκες.
2. Κι εγώ στην κατηγορία των μισθωτών ανήκω (του ιδιωτικού τομέα).
3. Τη ζωή τη βλέπω ως μάχη. Εγώ εναντίον των υπολοίπων. Αν θες κάτι δικό μου πρέπει να μπορέσεις να μου το πάρεις, δεν θα στο δώσω οικοιοθελώς. Αν δεν μπορείς να το πάρεις είναι πρόβλημα σου, όχι δικό μου.
4. Πραγματικά δεν μπορώ να συμβιβαστώ με την ιδέα ότι τα φορολογημένα εισοδήματα μου πρέπει να ξαναφορολογηθούν όταν περάσουν στους απόγονους μου. Οπότε κάνουμε loop στο #3.

Και εγώ θα σου απαντήσω μόνο τα εξής, παρά το γεγονός ότι το 1 (με το μαλάκες να παραπέμπει στο ποιος πληρώνει φόρους) χωράει πολύ συζήτηση.
Λοιπόν. Εφόσον το ... ζητούμενο της ... μάχης αφορά σε αυτό που γράφεις στο 4, αυτό είναι μια ... αυτονόητη και απόλυτα αιτιολογημένη μάχη.
Είμαι σίγουρος ότι κατανοείς πως τα περισσότερα από αυτά για τα οποία γίνεται ο ... καυγάς εδώ μέσα δεν έχουν καμία σχέση με αυτή την ... μάχη, καθώς αν είχαν, όπως καταλαβαίνεις δεν θα υφίστατο ο ... καυγάς.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θυρίδα με 24ωρη πρόσβαση 24 Αυγ 2016 14:52 #76

  • tsarkalakos
  • Το Άβαταρ του/της tsarkalakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 700
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 52
  • Κάρμα: 12
lkast έγραψε:
Καλημερα,
Θα ενδιεφερε να ανοιχτει ενα νεο θεμα με Τροπους/Τεχνικες Καμουφλαζ Ιδιωτικης Περιουσιας ή πιστευετε οτι θα δινονταν τροφη σε ανθρωπους που ειναι "αναγνωστες" του φορουμ με την πονηρη εννοια του όρου ?

καλη ιδεα ακουγεται..θα μπορουσε να ηταν μονο για μελη του σαιτ που εχουν εναν ικανο αριθμο ποστς να εχουν προσβαση σε αυτο το τοπικ ομως

tsig ακους? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θυρίδα με 24ωρη πρόσβαση 24 Αυγ 2016 15:13 #77

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
tsarkalakos έγραψε:
lkast έγραψε:
Καλημερα,
Θα ενδιεφερε να ανοιχτει ενα νεο θεμα με Τροπους/Τεχνικες Καμουφλαζ Ιδιωτικης Περιουσιας ή πιστευετε οτι θα δινονταν τροφη σε ανθρωπους που ειναι "αναγνωστες" του φορουμ με την πονηρη εννοια του όρου ?

καλη ιδεα ακουγεται..θα μπορουσε να ηταν μονο για μελη του σαιτ που εχουν εναν ικανο αριθμο ποστς να εχουν προσβαση σε αυτο το τοπικ ομως

tsig ακους? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Μπορούμε να κάνουμε μια κατηγορία στο φόρουμ όπου να έχουν πρόσβαση μόνο όσοι ορίζουμε. Ποιός να είναι ο ικανός αριθμός ποστς;
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θυρίδα με 24ωρη πρόσβαση 24 Αυγ 2016 16:08 #78

  • Thanasis (atsi)
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis (atsi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 390
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 164
  • Κάρμα: 12
Ο Τσιγκούνης (T$ig) έγραψε:
tsarkalakos έγραψε:
lkast έγραψε:
Καλημερα,
Θα ενδιεφερε να ανοιχτει ενα νεο θεμα με Τροπους/Τεχνικες Καμουφλαζ Ιδιωτικης Περιουσιας ή πιστευετε οτι θα δινονταν τροφη σε ανθρωπους που ειναι "αναγνωστες" του φορουμ με την πονηρη εννοια του όρου ?

καλη ιδεα ακουγεται..θα μπορουσε να ηταν μονο για μελη του σαιτ που εχουν εναν ικανο αριθμο ποστς να εχουν προσβαση σε αυτο το τοπικ ομως

tsig ακους? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Μπορούμε να κάνουμε μια κατηγορία στο φόρουμ όπου να έχουν πρόσβαση μόνο όσοι ορίζουμε. Ποιός να είναι ο ικανός αριθμός ποστς;

Γνώμη μου;
Έτσι όπως μετριούνται τα μηνύματα σήμερα τουλάχιστον 500.
Αν τα μηνύματα στα εκτός θέματος δεν μετράνε στον συνολικό αριθμό μηνυμάτων, τότε άνετα μπορεί να πέσουν στα 250.
Lagom
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θυρίδα με 24ωρη πρόσβαση 24 Αυγ 2016 16:16 #79

  • aceman
  • Το Άβαταρ του/της aceman
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 167
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 5
sign me in. :p
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θυρίδα με 24ωρη πρόσβαση 24 Αυγ 2016 16:56 #80

  • USA
  • Το Άβαταρ του/της USA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Εντελώς ΟΤ αλλά αυτό αποκλείει αρκετούς απο εμάς που είμαστε λιγότερο ομιλητικοί, αλλά διαβάζουμε ;)

Κατανοώ την έννοια των "τακτικών" αναγνωστών αλλά απο την άλλη ο αριθμός των posts δεν διασφαλίζει κάτι. Δεν νομίζω πως κάποιος θα "εμπιστευτεί" αυτόματα κάποιον επειδή έχει περισσότερα posts.
Τετοια communities μόνο μέσω προσωπικών recommendation θα μπορουσαν να οριστούν (εγώ πάλι εκτός θα ήμουν - καταλαβαίνω πως κάποιοι έχετε ήδη γνωριστεί απο κοντά)

Και btw ήδη και τώρα έχουν αναρτηθεί εξαιρετικές πληροφορίες, νομίζω ήταν ο sotos που είχε σηκώσει ένα αναλυτικό post με φωτό για υπόγεια κάλυψη/απόκρυψη ;->
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θυρίδα με 24ωρη πρόσβαση 24 Αυγ 2016 17:49 #81

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Πράγματι αυτη η πρακτική δεν ειναι δίκαιη και δημιουργεί και posts χωρίς νόημα για να μπορέσει πχ κάποιος να φτάσει τον απαιτούμενο αριθμό. Αλλά και πάλι τί να εμπιστευτείς και σε ποιόν, λογικά όλες οι τεχνικές υπάρχουν στο internet. Απο εκει και πέρα κάτι σα το παραπάνω με τη ψηφιακή διαθήκη είναι πολύ καλό και δεν ειναι και "μυστικό".
Ο καλύτερος τρόπος καμουφλάζ ειναι να έχεις και να μή το ξέρει κανεις και μάλιστα να ειναι κάπου ξεκλείδωτα και προσβάσιμα! Ενα σπίτι φρούριο, με cameres που φαίνονται και συναγερμούς κλπ γίνεται στόχος των έμπειρων κλεφτών, όπως στόχος γίνονται και οι ιδιοκτήτες του, αντίθετα ενα άλλο, ακόμα και μια παράγκα μπορεί να κρύβει μέσα θυσαυρό! (δεν ειναι λιγες οι περιπτώσει που διαβάζουμε για κάποιον "φτωχό" οτι παίθανε και βρήκανε στο σπίτι του πολλά!!).
Τελευταία διόρθωση: 24 Αυγ 2016 17:52 από ermakos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα