Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Postcredit, αθέμιτες εμπορικές πρακτικές (απατεωνιές δηλαδή)

Postcredit, αθέμιτες εμπορικές πρακτικές (απατεωνιές δηλαδή) 12 Νοε 2019 18:48 #1

  • sfixtoxeris
  • Το Άβαταρ του/της sfixtoxeris
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0
Χωρίς να έχω ανοίξει ποτέ λογαριασμό σε αυτούς (Postcredit) στέλνουνε ταχυδρομικώς ότι και καλά έχω πιστωτική κάρτα (αντίγραφο μηνιαίας κίνησης). Μέσα γράφουνε κάτι πράγματα για σιωπηλή αποδοχή ετήσιας συνδρομής εάν δεν τους πάρω τηλέφωνο να ακυρώσω την κάρτα και κάτι τέτοια.
Προφανώς υπέκλεψαν τα στοιχεία της διεύθυνσής μου από κάπου (η postcredit ήταν θυγατρική του TT).

Τι είδους απατεώνα είναι αυτοί τώρα; Ξέρει κανένας; Είμαι σίγουρος ότι το κάνουν μαζικά και ότι αρπάξουν.
Πώς μπορώ να μάθω ποιος υπάλληλός τους άνοιξε στο όνομά μου κάρτα;
Πώς αντιμετωπίζεται αυτή η απάτη;
Υπάρχει άλλος ομοιοπαθής;

Υ.Γ. Τηλεφωνική συνεννόηση μαζί τους δεν υπάρχει γιατί με το καλημέρα ζητάνε αριθμό ταυτότητας. Τους έδωσα τα πρώτα ψηφία και ζήτησα να πουν τα τελευταία και δεν τα ήξεραν. Προφανώς ρίχνουν άδεια να πιάσουν γεμάτα.

Υ.Γ. mods sorry για το λάθος thread, αν μπορείτε μετακινήστε το εκεί που πρέπει!
Τελευταία διόρθωση: 12 Νοε 2019 18:52 από sfixtoxeris. Αιτία: λάθος thread
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi)

Postcredit, αθέμιτες εμπορικές πρακτικές (απατεωνιές δηλαδή) 13 Νοε 2019 18:22 #2

  • Alex_prop
  • Το Άβαταρ του/της Alex_prop
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 9
  • Κάρμα: 0
sfixtoxeris έγραψε:
Χωρίς να έχω ανοίξει ποτέ λογαριασμό σε αυτούς (Postcredit) στέλνουνε ταχυδρομικώς ότι και καλά έχω πιστωτική κάρτα (αντίγραφο μηνιαίας κίνησης). Μέσα γράφουνε κάτι πράγματα για σιωπηλή αποδοχή ετήσιας συνδρομής εάν δεν τους πάρω τηλέφωνο να ακυρώσω την κάρτα και κάτι τέτοια.
Προφανώς υπέκλεψαν τα στοιχεία της διεύθυνσής μου από κάπου (η postcredit ήταν θυγατρική του TT).

Τι είδους απατεώνα είναι αυτοί τώρα; Ξέρει κανένας; Είμαι σίγουρος ότι το κάνουν μαζικά και ότι αρπάξουν.
Πώς μπορώ να μάθω ποιος υπάλληλός τους άνοιξε στο όνομά μου κάρτα;
Πώς αντιμετωπίζεται αυτή η απάτη;
Υπάρχει άλλος ομοιοπαθής;

Υ.Γ. Τηλεφωνική συνεννόηση μαζί τους δεν υπάρχει γιατί με το καλημέρα ζητάνε αριθμό ταυτότητας. Τους έδωσα τα πρώτα ψηφία και ζήτησα να πουν τα τελευταία και δεν τα ήξεραν. Προφανώς ρίχνουν άδεια να πιάσουν γεμάτα.

Υ.Γ. mods sorry για το λάθος thread, αν μπορείτε μετακινήστε το εκεί που πρέπει!


Εάν δεν βγάλεις άκρη με την ίδια την εταιρεία απευθύνσου στον Συνήγορο του ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ (www.synigoroskatanaloti.gr/index.html) μπορείς να κάνεις και καταγγελία είτε στον Μεσολαβητή Τραπεζικών Υπηρεσιών (hobis.gr/)



Υπάρχει και έντυπο παραπόνων από τον Μεσολαβητή Τραπεζικών Υπηρεσιών
direct-link.net/56173/complaint
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi)
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα