Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Κριτική των bitcoin faucets

Κριτική των bitcoin faucets 08 Απρ 2016 12:35 #199

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Εγώ δοκιμάζω το mining minergate.com/. Βγάζει bytecoins που τα μετατρέπεις απλά σε btc. Το θέμα ειναι οτι δε βγάζεις πολλα ή δεν εχω καλό pc.
Τα 20 που λές το κακό ειναι οτι πρέπει να εισαι απο πάνω τους πχ αν δουλεύεις δε μπορεις να παίζεις με αυτα. Δε ξέρω αν έχει βρεί κανεις τρόπο, κάποιο τρίκ, να τρέχουν κάποια αυτόματα και να μαζεύουν...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 08 Απρ 2016 13:32 #200

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
ermakos έγραψε:
Εγώ δοκιμάζω το mining minergate.com/. Βγάζει bytecoins που τα μετατρέπεις απλά σε btc. Το θέμα ειναι οτι δε βγάζεις πολλα ή δεν εχω καλό pc.
Τα 20 που λές το κακό ειναι οτι πρέπει να εισαι απο πάνω τους πχ αν δουλεύεις δε μπορεις να παίζεις με αυτα. Δε ξέρω αν έχει βρεί κανεις τρόπο, κάποιο τρίκ, να τρέχουν κάποια αυτόματα και να μαζεύουν...

γιατί bytecoin? είναι κατά 80% premined...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 08 Απρ 2016 23:47 #201

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Νομίζω ειναι ευκολότερο γι αυτό. Δεν εχω δοκιμάσει να κάνω mine απευθείας bitcoins. Θα ήθελα την εμπειρία σας. Πρόγραμμα, pc κλπ. Επίσης νομίζω το bitcoin χρειάζεται πολύ δυνατό σύστημα, κάρτες κλπ Ενώ το bytecoin ειναι πιο ελαφρύ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 09 Απρ 2016 00:19 #202

  • y (t8)
  • Το Άβαταρ του/της y (t8)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 244
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4
ermakos έγραψε:
Νομίζω ειναι ευκολότερο γι αυτό. Δεν εχω δοκιμάσει να κάνω mine απευθείας bitcoins. Θα ήθελα την εμπειρία σας. Πρόγραμμα, pc κλπ. Επίσης νομίζω το bitcoin χρειάζεται πολύ δυνατό σύστημα, κάρτες κλπ Ενώ το bytecoin ειναι πιο ελαφρύ.

Ότι ΗΥ και να έχεις, με mining σε Bitcoin δε θα βγάλεις ποτέ τίποτα! Η δυσκολία έχει ανέβει πάρα πολύ και δε δίνεται μεμονωμένα. Μόνο με εξειδικευμένο εξοπλισμό και πολλά μαζί.

Το Bytecoin από την άλλη, όπως και όλα τα cryptonotes, γίνονται CPU mined. Μπορεί ο οποιοσδήποτε ΗΥ να βγάλει κάποια, ανάλογα τις δυνατότητές του. Όπως όταν πρωτοξεκίνησε και το Bitcoin.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 09 Απρ 2016 03:26 #203

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Γι αυτο βγάζω κάποια bytecoins. Απλά επειδή ειμαι σε φάση να πάρω ενα pc ψάχνω μήπως ειναι καλό και γι αυτή τη δουλεια. Πχ 8πύρινος AMD, με μια καρτα καλη γραφικών. Αυτός που έχω φτάνει μέχρι 60h/s (laptop).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 09 Απρ 2016 14:22 #204

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
ermakos έγραψε:
Γι αυτο βγάζω κάποια bytecoins. Απλά επειδή ειμαι σε φάση να πάρω ενα pc ψάχνω μήπως ειναι καλό και γι αυτή τη δουλεια. Πχ 8πύρινος AMD, με μια καρτα καλη γραφικών. Αυτός που έχω φτάνει μέχρι 60h/s (laptop).

Σε μια ιστοσελίδα είχα πετύχει μια αξιολόγηση επεξεργαστών και κάποια από τα κριτήρια ήταν και το H/s για bitcoin. Θα το ξανακοιτάξω και θα την αναρτήσω εδώ μόλις τη βρω. Απλά να προσθέσω κιόλας πως το mining γονατίζει τον υπολογιστή καθώς δουλεύει ο επεξεργαστής στο φουλ και προφανώς δεν είναι το καλύτερο να δουλεύει στο 100% σε διαρκής βάση...Δεν ξέρω αν και ποιον τον απασχολεί, απλά το σημειώνω και αυτό.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 09 Απρ 2016 17:01 #205

  • y (t8)
  • Το Άβαταρ του/της y (t8)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 244
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4
George (geo821) έγραψε:
Σε μια ιστοσελίδα είχα πετύχει μια αξιολόγηση επεξεργαστών και κάποια από τα κριτήρια ήταν και το H/s για bitcoin. Θα το ξανακοιτάξω και θα την αναρτήσω εδώ μόλις τη βρω. Απλά να προσθέσω κιόλας πως το mining γονατίζει τον υπολογιστή καθώς δουλεύει ο επεξεργαστής στο φουλ και προφανώς δεν είναι το καλύτερο να δουλεύει στο 100% σε διαρκής βάση...Δεν ξέρω αν και ποιον τον απασχολεί, απλά το σημειώνω και αυτό.

Γενικά έχεις δίκιο. Αλλά αν κάνει κάποιος mining με το Minergate, μπορεί να ορίζει πόσα cores θα χρησιμοποιούνται. Επίσης είναι και πολύ εύκολο να βάλεις στο συγκεκριμένο πρόγραμμα χαμηλή προτεραιότητα και να δουλεύεις απρόσκοπτα και σε ότι άλλο θες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτική των bitcoin faucets 10 Απρ 2016 01:12 #206

  • vag1129 (Akis Papas)
  • Το Άβαταρ του/της vag1129 (Akis Papas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Δημοσιεύσεις: 373
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 124
  • Κάρμα: 9 (3)
ένα hint το app Scratcher σχεδόν κάθε φορά που ζητάς διπλασιασμό στον δίνει! όλα τα ποσά.


λοιπόν ξεκίνησα τις επενδύσεις με τα κερδισμένα σατοσακια.
Ξεκίνησα από το bitbond όπου κάνεις lending με bitcoin.
https://www.bitbond.com/listings?utm_content=buffer0aa86

πρώτη εντύπωση, φαίνεται αρκετά καλό και εύχρηστο.


* πάντως έχω διαφορετική ψυχολογία όταν επενδύω bitcoin από ότι με κανονικά λεφτά, έχω διάθεση για περισσοτερο ρίσκο.
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα