Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: ΤΕΞΑΣ

ΤΕΞΑΣ 09 Οκτ 2016 01:26 #10

  • Γιώργος (ANTI)
  • Το Άβαταρ του/της Γιώργος (ANTI)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 444
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 9
Σοσιαλχαμούρα δλδ κατά Μίσσιο.

Ή δεν έχεις διαβάσει Μίσσιο γιατί τον απαγόρευε η καθοδήγα της ΚΝΕ του Αλέξη στο ΕΠΛ πριν αποφασίσεις ότι είσαι κεντρώος?

Νεανικές αμαρτίες θα μου πεις. Θα στο πει κ ο αφέντης σου, τώρα που έχει ξεβρακωθεί κ ξεφτυλίζει κάθε αριστερή έννοια, από τους πραγματικούς σοσιαλιστές επιπέδου Όργουελ μέχρι την άκρα αριστερά, ανθρώπους γνωστούς ή άγνωστους που έδωσαν το αίμα τους σε όλα τα μήκη κ τα πλάτη της γης, για μία αξία. Την αξιοπρέπεια να είσαι ελεύθερος.

Αλλά που να καταλάβεις απ' αυτά, έννοια σου είναι μη χάσεις μενεγάκη στη τουβου
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΞΑΣ 09 Οκτ 2016 04:33 #11

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Γιώργος (ANTI) έγραψε:
τώρα που έχει ξεβρακωθεί κ ξεφτυλίζει κάθε αριστερή έννοια


ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

ΤΕΞΑΣ 09 Οκτ 2016 14:42 #12

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Γιώργος (ANTI) έγραψε:
Σοσιαλχαμούρα δλδ κατά Μίσσιο.

Ή δεν έχεις διαβάσει Μίσσιο γιατί τον απαγόρευε η καθοδήγα της ΚΝΕ του Αλέξη στο ΕΠΛ πριν αποφασίσεις ότι είσαι κεντρώος?

Νεανικές αμαρτίες θα μου πεις. Θα στο πει κ ο αφέντης σου, τώρα που έχει ξεβρακωθεί κ ξεφτυλίζει κάθε αριστερή έννοια, από τους πραγματικούς σοσιαλιστές επιπέδου Όργουελ μέχρι την άκρα αριστερά, ανθρώπους γνωστούς ή άγνωστους που έδωσαν το αίμα τους σε όλα τα μήκη κ τα πλάτη της γης, για μία αξία. Την αξιοπρέπεια να είσαι ελεύθερος.

Αλλά που να καταλάβεις απ' αυτά, έννοια σου είναι μη χάσεις μενεγάκη στη τουβου

Όταν σταματήσεις να μπερδεύεις τον μπαχαλάκη/αιθεροβάμονα/ψευτο-κουλτουριάρη με τον ελεύθερο άνθρωπο, μπορεί και να καταλάβεις κάποια πράγματα (αμφιβάλω πάρα πολύ).

Όσο για τα λοιπά και πέρα από οτιδήποτε έχω γράψει εδώ μέσα, συνεχίζεις να πετάς τις π@π@ριές, περί ... σοσιαλοχαμούρας, περί αφέντη μου (Τσίπρα) και περί ... fans της Μενεγάκη.
Δεν καταλαβαίνεις, άραγε, ότι το μόνο που πετυχαίνεις, σε σχέση με όποιον (μη κολλημένο) έχει διαβάσει αυτά που έχω γράψει (τόσα χρόνια) για ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ και λοιπούς ... fans της Μενεγάκη, είναι να εκτίθεσαι απλά ως κοινός ... π@π@ρολόγος;;;;;;

Αλήθεια, όπως ρώτησα και τον ... συνάδελφό σου, εμένα με προσδιόρισες πολιτικά. Εσύ που αυτοπροσδιορίζεσαι;;;; Ότι και να απαντήσεις, σε παρακαλώ μην ξεχάσεις να συμπεριλάβεις και το συνθετικό ... μπαχαλάκης.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΞΑΣ 09 Οκτ 2016 15:12 #13

  • Γιώργος (ANTI)
  • Το Άβαταρ του/της Γιώργος (ANTI)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 444
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 9
Γράφεις τόσα χρόνια μπατίστα? Τέτοια προσφορά στην ανθρωπότητα? Δώσε κάνα ίνφο να ψωνίσουμε κάνα βιβλίο σου να ξεστραβωθούμε. Στα γραφεία του λεβέντη θα το βρούμε?

Διάβασε κακόμοιρε: Στην Ελλάδα κεντρώος δηλώνει ο λεβέντης και όποιος άλλος δεν έχει τα @@ να πει πολιτικά τι πιστεύει. Κ λέω πολιτικά, ουχί κομματικά. Φοβισμένα λες λοιπόν, να τα 'χω με όλους καλά, είτε χούντα βγει είτε δεξιαριστερά, εγώ παιδιά δεν έκανα και τπτ, κεντρώος είμαι, προσκυνημένα να συνεχίσω να γλύφω το κοκκαλάκι μου (να μη χάσω το μισθουλάκο μου δλδ).

Θα πρέπει κάποτε, στην πορεία της ενήλικης ζωής σου, να αντιληφθείς, όπως είχε πει κάποτε ο Άκης Πάνου (ναι αυτός ο αδιορθω - αναρχι), ότι ο αναρχικός δεν ταυτίζεται με τον βιτρινοθραύστη.

Επίσης, κατά Προυντόν Anarchy is Order, αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα. Η αλήθεια είναι ότι απαιτεί ιδιαίτερη καλλιέργεια, μόρφωση, ένα πνεύμα ελεύθερο και να το λέει η καρδιά σου, το να αυτοπειθαρχείς και να μη περιμένεις προσκυνημένος τον αφέντη να σου δείξει το σωστό.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΞΑΣ 09 Οκτ 2016 23:06 #14

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Αλήθεια, ποιο από αυτά που γράφω τόσο καιρό έχει σχέση με τις π@π@ριές και τις ταμπέλες που μου προσάπτεις;;;; Εδώ βέβαια με χαρακτηρίζεις Συριζαίο, στα άλλα ψέματα θα κολλήσεις;;.
Έχεις αίσθηση αυτών που διαβάζεις, ακούς και γράφεις ή αντιλαμβάνεσαι μόνο την ηχώ σου;;;
Άσε τα ... τζάμπα ψυχογραφήματα, τις ψευτοκουλτουριάρικες ατάκες περί ... αναρχίας (δηλαδή χαιρέτα μου τον πλάτανο) και την ... "σιγουριά" ότι ξέρεις τους άλλους μέχρι τελευταίας λεπτομέρειας, γιατί δεν γνωρίζεις καν τον εαυτό σου ακόμα.
Ο μόνος από τους δυο μας που έχει αφέντη είσαι εσύ και αυτός δεν είναι άλλος από τις ... μόνιμες παραισθήσεις σου. Αλήθεια εσύ με τι βγάζεις τα προς το ζην :whistle: ;;; Όχι τίποτα άλλο, αλλά μιλάς σαν να με ξέρεις κι από χθες και ακόμα περισσότερο ότι ξέρεις και ποιος ... αφέντης μου ... επιβάλλει το ... σωστό.
Άσε ποια άποψη έχω εγώ για την αναρχία. Πες μας εσύ ποια άποψη έχεις σε συνδυασμό όμως με την ταμπακιέρα, δηλαδή με την κατάσταση που αντιμετωπίζουμε. Τα περι "...ιδιαίτερης καλλιέργειας, μόρφωσης, πνεύματος ελεύθερου, καρδιάς που ... μιλάει, αυτοπειθαρχίας και ... υπερήφανης στάσης χωρίς αφέντες" θεωρείς ότι τα κατέχεις κατ' αποκλειστικότητα, θεωρητικέ (όπως λες αφού εσύ δεν σπας ... βιτρίνες) του απόλυτου κενού;;;;
Πες μας τι ακριβώς ζητάς; Πες μας για να εκτεθείς ανεπανόρθωτα. Δεν φτάνει, ξέρεις, μόνο το να σχολιάζεις, διαστρεβλώνοντας μονίμως τις απόψεις των άλλων, συλλαμβανόμενος συνεχώς ψευδόμενος.

Τέλος, αυτό το ... "Anarchy is order" του ... Προυντόν (μετά το οποίο προφανώς όλοι πρέπει να κάνουμε ... τουμπεκί ψιλοκομμένο και να σου ζητήσουμε ταπεινά συγνώμη), για τίτλος π.χ. τραγουδιού ή Sci-Fi ταινίας, καλός είναι. Στην πραγματική ζωή, με την οποία έχεις προφανώς χάσει κάθε επαφή, πως έχει εφαρμογή;;; Έχεις κάποιο παράδειγμα να μας αναφέρεις ή απλά όλα αυτά που γράφεις είναι στην λογική του ... "να λέμε και καμιά μ@λ.... να περνάει η ώρα" και να ... πουλάμε δήθεν κουλτούρα και φύκια για μεταξωτές κορδέλες;;;;

Παρεμπιπτόντως, μήπως είσαι σε λάθος forum;;;;; Το συγκεκριμένο forum είναι γεμάτο ... αδίστακτους καπιταλιστές, κυνηγούς του κέρδους, άντε και κάποιους "αναρχικούς", αποκλειστικά της ... τσέπης τους.
Εσύ ο, υπεράνω, αναρχικός, με την ιδιαίτερη καλλιέργεια, μόρφωση, πνεύμα ελεύθερο, καρδιάς που ... μιλάει, αυτοπειθαρχία και ... αδούλωτη στάση χωρίς αφέντες, τι δουλειά έχεις εδώ μέσα;
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΞΑΣ 09 Οκτ 2016 23:30 #15

  • Γιώργος (ANTI)
  • Το Άβαταρ του/της Γιώργος (ANTI)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 444
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 9
1ον: Άρχισε να παίρνεις ξανά τα χάπια σου. Κακώς τα κόβεις
2ον: Κάνε τατς με Μαργαρίτα. Προσπαθεί όλο το φόρουμ να σε φτιάξει μπας κ έρθεις στα ίσια σου. Ένα φόρουμ, που κατ' εμέ πλέον δεν έχει λόγο ύπαρξης καθώς από καθαρά οικονομικό σε τεχνικό επίπεδο, αναλύουμε τα κοινωνικοπολιτικά.

Για τα υπόλοιπα κ αφού διαβάσεις δυο-τρία πράγματα, υπαλληλάκο της καρπαζιάς κ της χαζορεμούλας, που στα πόσα σου χρόνια έχεις θεοποιήσει το μισθό σου κ το άγιο, κατ' εσέ, χέρι που σε ταΐζει, μπορούμε να συζητήσουμε περαιτέρω.

Στο έχω πει ξανά, χωρίς φυσικά αυτός να είναι λόγος να σου στερηθεί η άποψη, πολλοί από εδώ έχουμε πληρώσει και ξαναπληρώσει (δυστυχώς) υπερπολλαπλάσια ποσά σε φορούς και εισφορές από αυτό που έχει παρακρατηθεί από το μισθό σου, έστω και για τα προηγούμενα πεντακόσια χρόνια.

Συνιστώμενα αναγνώσματα:

Ο Μοναδικός και η Ιδιοκτησία του - Στίρνερ
Προυντόν - Περί Ιδιοκτησίας
1984 - Όργουελ

κ τράβα κ ένα Νικολαΐδη - Γουρούνια στον Άνεμο, στο τοπ 3 της σύγχρονης ελληνικής λογοτεχνίας, έτσι για να προβληματιστείς χωρίς να είναι πολύ βαρύ για σένα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΞΑΣ 09 Οκτ 2016 23:46 #16

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
1) Στο έχω γράψει εκατό φορές και δεν εννοείς να το καταλάβεις. Δεν πρέπει να συγχέεις τις δικές σου ... ανάγκες (σε όλα τα επίπεδα) με τις δικές μου.
2) Αλήθεια, επαναστάτη μου, υπαλληλάκο της ... κλωτσιάς (το ... ρεμούλας άραγε από που προέκυψε;;; ); Έχεις πληρώσει πολλαπλάσιους φόρους από εμένα (ούτε ο λογιστής μου να ήσουν);;; Σκατά επαναστάτης, είσαι λοιπόν. Δηλώνεις απόλυτη υποταγή, παρά τα πολλά ... "επαναστατικά" που έχεις διαβάσει. Τζάμπα πήγαν....

ΥΓ. Εγώ σου προτείνω ... Τομ & Τζέρυ, μήπως και ξελαμπικάρεις από την πολλή ... "επανάσταση" :laugh: :laugh: :laugh:
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 09 Οκτ 2016 23:46 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΞΑΣ 10 Οκτ 2016 00:00 #17

  • Γιώργος (ANTI)
  • Το Άβαταρ του/της Γιώργος (ANTI)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 444
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 9
Της ρεμούλας? Ε, όλο και κάνα στυλό θα χεις υπεξαιρέσει...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΞΑΣ 10 Οκτ 2016 00:09 #18

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Άσε ρε συ και τα στυλό όλο ... εξαφανίζονται. Θέλεις να γράψεις κάτι και δεν βρίσκεις. Σίγουρα κάποιος τα ... υπεξαιρεί. Μήπως είναι μια ακόμα πράξη ... αντίστασης από πλευράς σου;;; :whistle:
Επιμένω πάντως για το ... "Τομ & Τζέρυ". Άλλωστε έχει και κάτι το επαναστατικό. Μονίμως, ένα ποντίκι προσπαθεί να ξεφύγει από έναν γάτο. Και πρόσεξε, έχει και πάντα happy ... επαναστατικό και αδούλωτο ... ending. Πάντα κερδίζει ο .... ποπολάρος, συγνώμη ο ... πόντικας ήθελα να πω.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα