Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Απ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 22 Αυγ 2011 12:01 #28

  • Λεβεντομπήχτης
  • Το Άβαταρ του/της Λεβεντομπήχτης
Φίλε Λεβέντη, προσκύνα όσο θες, είναι και καλή γυμναστική.

Κάθε φορά που θα λες χαζομάρες όμως θα σου ρίχνω και καμία φάπα, αφού τσιμπάς έχει και πιό πολύ πλάκα, και το καλύτερο:

Είναι τζάμπα, σε τσίρκο θα σε πλήρωνα για αυτό.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 26 Αυγ 2011 11:34 #29

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Me endiaferei h periptosh synergasias .echo kanei 30 chronia sth Germania ,kai me spouthes. Wenn Du deusch kannst .schreibe mir . meine e-mail. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Auwiederhoeren
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 26 Αυγ 2011 11:59 #30

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Hallo, wenn Du deutsch kannst, komm mit mir in Verbindung. Yparchei tropos apofygeis endechomenhs forologias. e- mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 05 Σεπ 2011 22:56 #31

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
δωσε μου καποιο τηλ γιατι ενδιαφερομαι για ακινητα στην γερμανια
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 09 Οκτ 2011 10:27 #32

  • free trade
  • Το Άβαταρ του/της free trade
Γεια χαρά σε όλους.
Υπάρχει κάποιος φίλος που να έχει ασχοληθεί ή να ξέρει την αγορά διαμερισμάτων κυρίως και δευτερευόντως σπιτιών στη Βουλγαρία (εμπορικές περιοχές κι αντίστοιχη μέση απόδοση, φόροι και δασμοί πέρα από το 4%-6% επί της τιμής του ακινήτου που καταβάλεις με την αγορά, προμήθειες και γενικά κόστη των γραφείων σε περίπτωση που αναλάβουν property management, ενοικίαση κλπ)?
Από τα όσα έχω διερευνήσει: ιδιώτης αλλοδαπός δεν μπορεί να αγοράσει γη αλλά μπορεί να αγοράσει σπίτια ή διαμερίσματα. Αν υποθέσουμε πως κάποιος ενδιαφέρεται να επενδύσει σε διαμερίσματα στη Βουλγαρία, η οποία είναι μία από τις πλέον ταχείς αναδυόμενες αγορές real estate την Ευρώπη, αυτά μπορούν να περάσουν σε μία τοπική ΕΠΕ η οποία φορολογείται με 10% το χρόνο (κόστος ίδρυσης μεταξύ 800 και 1000 ευρώ άπαξ. Δε γνωρίζω πάγια κόστη διατήρησης ανά έτος, υποθέτω περί τα 200-250 ευρώ) και με τον τρόπο αυτό έχει επιπλέον και πρόσβαση και στην αγορά γης. Τα επιπλέον προνόμια μιας ΕΠΕ εκεί (χαμηλό ΤΕΒΕ πχ, αυτοκίνητα με Βουλγαρικές πινακίδες κάποια εκ των οποίων εγγράφονται ως έξοδα της εταιρίας κλπ) δεν είναι της ώρας. Τέλος, βλέπω πως σε μερικές περιπτώσεις διαμερισμάτων σε τουριστικές περιοχές -κυρίως χειμερινού τουρισμού- η απόδοση του επενδυμένου κεφαλαίου φτάνει το 10% ανά έτος ενώ η επί συνόλου απόσβεση μπορεί να έρθει και σε λιγότερα από 10 χρόνια.
Αν κάποιος φίλος γνωρίζει και είναι σε θέση να επιβεβαιώσει, διαψεύσει, συμπληρώσει τα παραπάνω, είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτος. Νομίζω πως η συγκεκριμένη αγορά έχει πολύ ενδιαφέρον και θα εξακολουθήσει να είναι ανοδική στο ορατό, άμεσο μέλλον. Ευχαριστώ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 09 Οκτ 2011 12:20 #33

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Μπορεις να αγορασεις και γη σαν ιδιωτης χωρας μελους Ε.Ε . Προτίμησε γη κοντά σε μεγαλες οδους εθνικες και επαρχιακους δρομους. Εχει ακομα περιοχες με κοστος 1'2 ευρω το τετραγωνικο γης.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Απ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12 Οκτ 2011 13:07 #34

  • Αντώνης
  • Το Άβαταρ του/της Αντώνης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Αγαπητέ Φίλε,

Έχω και εγώ παρόμοιο ενδιαφέρον και προσανατολίζομαι σε αγορά αλλά και περαιτέρω δραστηριοποίηση.

Στείλε μου μήνυμα για να επικοινωνήσουμε.

Αντώνης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Απ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12 Οκτ 2011 13:29 #35

  • Αντώνης
  • Το Άβαταρ του/της Αντώνης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Που το αγόρασες ; Στείλε ένα email για να επικοινωνήσουμε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Re: Απ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12 Οκτ 2011 13:32 #36

  • Tirana
  • Το Άβαταρ του/της Tirana
Εγω σκεφτομαι να αγορασω μερικα στρεμματα γης εξω απο τα Τιρανα (8km απο το κεντρο). Οι τιμες ειναι 20-30ευρω το τετραγωνικο....με λιγο ψαξιμο βρισκεις πολυ καλες ευκαιριες. Σε λιγοτερο απο 10χρονια οι τιμες θα ειναι τουλαχιστον 300ευρω το τετραγωνικο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα