Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Διάφορα ακίνητα

Διάφορα ακίνητα 23 Μαρ 2013 14:19 #1

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Πριν πετάξω την εφημερίδα (έχουν κάποια χρήση κι αυτές φύλλο-φύλλο σε σχέση με τα σκουπίδια) είδα αυτή την αγγελία και είπα να τη βάλω εδώ.
Κάποιος μπορεί να ενδιαφέρεται (εγώ όχι).
Και υποθέτω ότι το πράμα θα παζαρεύεται.


Osyate.jpg
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Optimus (optimus), Υπήκοος (Υπηκοος)

Διάφορα ακίνητα 24 Μαρ 2013 06:58 #2

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Το Άβαταρ του/της Υπήκοος (Υπηκοος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Δημοσιεύσεις: 132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64
  • Κάρμα: 3 (9)
Ευχαριστω Soto51, αυτο εναι πολυ ενδιαφερον και το μερος ειναι πολυ ωραιο.
Βλεπω ομως οτι η διαφημιση ειναι απο τις 18/11/12. Λες να ισχυει ακομα? Θα εχει μεινει κανενα? Εχεις καποια πληροφορια?
Ειναι και τριημερο και δεν μπορω να ρωτησω.
Καλη σου μερα.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Τελευταία διόρθωση: 24 Μαρ 2013 07:00 από Υπήκοος (Υπηκοος).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διάφορα ακίνητα 24 Μαρ 2013 07:10 #3

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Υπήκοος έγραψε:
Ευχαριστω Soto51, αυτο εναι πολυ ενδιαφερον και το μερος ειναι πολυ ωραιο.
Βλεπω ομως οτι η διαφημιση ειναι απο τις 18/11/12. Λες να ισχυει ακομα? Θα εχει μεινει κανενα? Εχεις καποια πληροφορια?
Ειναι και τριημερο και δεν μπορω να ρωτησω.
Καλη σου μερα.
Μα το έγραψα, την τσίμπησα από φύλλο εφημερίδας που απλώθηκε στον πάγκο για να τυλίξει σκουπίδια κουζίνας.
Δε ξέρω τίποτα άλλο.
Λες να πουλήθηκαν από το Νοέμβριο?

Πήγαινε στο www.osyate.gr/ , και θα δεις, έχει διάφορες αγγελίες, αν τα λεφτά σου θέλεις να τα κάνεις ντουβάρια.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διάφορα ακίνητα 24 Μαρ 2013 12:42 #4

  • Ψαχνόμενος (ant)
  • Το Άβαταρ του/της Ψαχνόμενος (ant)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 203
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 3 (-3)
Μην μπλέκετε με οικοδομικούς συνεταιρισμούς. Όσοι αγόρασαν από αυτούς πέταξαν τα λεφτά τους. Πήρα και εγώ (δηλαδή ο πατέρας μου στο όνομά μου το 1990) από το συνεταιρισμό ΑΤΕ οικόπεδα στην Οινόη ένα στρέμμα και το έχουμε από τα 100 με άλλους 99. είναι εκτός σχεδίου. Βάσει νόμου είναι αδύνατο να τα μοιράσεις και δεν μπορούμε ούτε να το περιφράξουμε. Στο τέλος θα περάσει ένας δρόμος και τελείωσε. Άσε που φάγαν και άλλα 50% για να το εκχερσώσουνε και ακόμα έχουν τα λεφτά χωρίς να κάνουν τίποτε. Περάσαν 23 χρόνια και ούτε τα λεφτά της εκχέρσωσης δεν παίρνουμε πίσω, άσε στην συνεδρίαση του οικοδομικού να ΄χεις να συνεννοηθείς με 73χρονους που δεν ξέρουν τίποτε από επένδυση. Και λένε ότι θα το πάρουν στον τάφο τους!
Έτσι γίνεται σε όλους τους συνεταιρισμούς. Μόνο επί Ανδρέα Παπανδρέου τους έβαζε στο σχέδιο για ψήφους και σώθηκαν αρκετοί. Έκτοτε όσοι μπλέξαν με συνεταιρισμούς το μετάνιωσαν πικρά. ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διάφορα ακίνητα 24 Μαρ 2013 15:39 #5

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Στο δικό σου οικόπεδο δεν μπορείς να κάνεις οτι θέλεις; Τι τρέλες είναι αυτές.

Soto51 σε εξοχικό μένεις; 'Ολα τα λεφτά...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διάφορα ακίνητα 24 Μαρ 2013 15:53 #6

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Optimus έγραψε:
Soto51 σε εξοχικό μένεις; 'Ολα τα λεφτά...
Μένω εκτός "αστικού ιστού".
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το "εξοχικό", συνήθως "εξοχικό" (εκτός από το μεζέ της ψησταριάς) αποκαλεί κανείς ένα δεύτερο σπίτι, στο οποίο πάει για λίγο, καλοκαίρι, διακοπές, αργίες, κλπ, και το οποίο (συνήθως) βρίσκεται σε "εξοχή".
Εγώ δεν είμαι η περίπτωση, γιατί ένα σπίτι έχω.
Απλώς είναι μονοκατοικία, με μεγάλο οικόπεδο, και χωρίς "γειτόνους".
Και εκτός σχεδίου πόλης (το οικόπεδο).

Δεν με ενδιαφέρει η περίπτωση του συνεταιρισμού στην Ιστιαία, αλλά είδα την αγγελία και πριν πετάξω την εφημερίδα είπα να τη σκανάρω και να τη βάλω εδώ. Θεώρησα φτηνό το τίμημα που λέει (12.500Ε για 500m2).

Διαφωνώ με τον χρεωμένο καταθέτη που γενικεύει "τα πάντα όλα". Αν οι τίτλοι είναι καθαροί, δεν μπερδεύεσαι με μερίδια, συνιδιοκτησίες και τέτοια, και το πολεοδομικό καθεστώς του οικοπέδου ξεκαθαρισμένο, δεν βλέπω γιατί να μην πάρει κάποιος ένα οικόπεδο, επειδή (και μόνο) προέρχεται από συνεταιρισμό.

Μην τρελλαθούμε κι όλας.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διάφορα ακίνητα 24 Μαρ 2013 16:41 #7

  • mikepaltri
  • Το Άβαταρ του/της mikepaltri
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 30
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 9
  • Κάρμα: 0 (1)
Xρεωμένος καταθέτης! έγραψε:
Μην μπλέκετε με οικοδομικούς συνεταιρισμούς. Όσοι αγόρασαν από αυτούς πέταξαν τα λεφτά τους. Πήρα και εγώ (δηλαδή ο πατέρας μου στο όνομά μου το 1990) από το συνεταιρισμό ΑΤΕ οικόπεδα στην Οινόη ένα στρέμμα και το έχουμε από τα 100 με άλλους 99. είναι εκτός σχεδίου. Βάσει νόμου είναι αδύνατο να τα μοιράσεις και δεν μπορούμε ούτε να το περιφράξουμε. Στο τέλος θα περάσει ένας δρόμος και τελείωσε. Άσε που φάγαν και άλλα 50% για να το εκχερσώσουνε και ακόμα έχουν τα λεφτά χωρίς να κάνουν τίποτε. Περάσαν 23 χρόνια και ούτε τα λεφτά της εκχέρσωσης δεν παίρνουμε πίσω, άσε στην συνεδρίαση του οικοδομικού να ΄χεις να συνεννοηθείς με 73χρονους που δεν ξέρουν τίποτε από επένδυση. Και λένε ότι θα το πάρουν στον τάφο τους!
Έτσι γίνεται σε όλους τους συνεταιρισμούς. Μόνο επί Ανδρέα Παπανδρέου τους έβαζε στο σχέδιο για ψήφους και σώθηκαν αρκετοί. Έκτοτε όσοι μπλέξαν με συνεταιρισμούς το μετάνιωσαν πικρά. ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Οπως τα λες ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Την εχω πατησει με οικοπεδο 2 στρεμματων στην Καρυστο (οικοδομικος συνεταιρισμος υπαλληλων υπουργειου εθνικης αμυνης) που εχω αγορασει απο το 2007 και ακομα περιμενω να χωριστουν. Κλαιω τα λεφτα μου...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διάφορα ακίνητα 24 Μαρ 2013 18:11 #8

  • Ψαχνόμενος (ant)
  • Το Άβαταρ του/της Ψαχνόμενος (ant)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 203
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 3 (-3)
Καλά αφού δεν ξέρετε και πιθανά είστε ανήλικοι, τι πετιέστε να καταστρέψετε τον άνθρωπο. Καλά δεν ξέρετε τους νόμους. Είστε και κακοί μαθητές και δεν ξέρετε να διαβάζετε. Λέω παραπάνω ότι: Βάσει νόμου είναι αδύνατο να τα μοιράσεις και δεν μπορούμε ούτε να το περιφράξουμε. Άρα δεν έχεις δικαίωμα να χωρίσεις τίτλους κάτω από 12 στρέμματα. Άρα τα 100 θα χωριστούν σε μερίδια των 12 στρεμμάτων, κάτσε εσύ και συνεννοήσου εν πρώτοις ποιος θα πάρει τι, εδώ δεν παίρνουμε τα λεφτά της εκχέρσωσης εδώ και 20 χρόνια. Άντε και χωρίστηκαν σε 12άδες, είναι παράνομο να τα χωρίσεις με τους άλλους 11. Αν μπουν εντός σχεδίου τους κάνουν ειδική ρύθμιση που έχεις υποχρέωση αποχέτευσης, πλατείας δημόσιων δρόμων και μερικές φορές βιολογικό καθαρισμό!!! Και άλλα χρήματα που υπερβαίνουν την αξία του οικοπέδου. Γκε_Γκε;;;;
Τέλος πάντων αν θέλει κανένας να αγοράσει ένα στρέμμα στην περιοχή της Οινόης από τα 100 του οικοδομικού συνεταιρισμού ΑΤΕ και δεν είναι ανήλικος το δίνω κοψοχρονιά. Το πήρα 3000 να βάλουμε τους τόκους και πάρτε το να το πάρετε στον τάφο σας. Αφού ακόμα και εσείς οι ανήλικοι θα γεράσετε με αυτό και θα φορολογήστε και δεν θα μπορείτε ούτε κοτέτσι να στήσετε!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Υπήκοος (Υπηκοος)

Διάφορα ακίνητα 24 Μαρ 2013 18:25 #9

  • Ψαχνόμενος (ant)
  • Το Άβαταρ του/της Ψαχνόμενος (ant)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 203
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 3 (-3)
mikepaltri έγραψε:
Xρεωμένος καταθέτης! έγραψε:
Μην μπλέκετε με οικοδομικούς συνεταιρισμούς. Όσοι αγόρασαν από αυτούς πέταξαν τα λεφτά τους. Πήρα και εγώ (δηλαδή ο πατέρας μου στο όνομά μου το 1990) από το συνεταιρισμό ΑΤΕ οικόπεδα στην Οινόη ένα στρέμμα και το έχουμε από τα 100 με άλλους 99. είναι εκτός σχεδίου. Βάσει νόμου είναι αδύνατο να τα μοιράσεις και δεν μπορούμε ούτε να το περιφράξουμε. Στο τέλος θα περάσει ένας δρόμος και τελείωσε. Άσε που φάγαν και άλλα 50% για να το εκχερσώσουνε και ακόμα έχουν τα λεφτά χωρίς να κάνουν τίποτε. Περάσαν 23 χρόνια και ούτε τα λεφτά της εκχέρσωσης δεν παίρνουμε πίσω, άσε στην συνεδρίαση του οικοδομικού να ΄χεις να συνεννοηθείς με 73χρονους που δεν ξέρουν τίποτε από επένδυση. Και λένε ότι θα το πάρουν στον τάφο τους!
Έτσι γίνεται σε όλους τους συνεταιρισμούς. Μόνο επί Ανδρέα Παπανδρέου τους έβαζε στο σχέδιο για ψήφους και σώθηκαν αρκετοί. Έκτοτε όσοι μπλέξαν με συνεταιρισμούς το μετάνιωσαν πικρά. ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Οπως τα λες ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Την εχω πατησει με οικοπεδο 2 στρεμματων στην Καρυστο (οικοδομικος συνεταιρισμος υπαλληλων υπουργειου εθνικης αμυνης) που εχω αγορασει απο το 2007 και ακομα περιμενω να χωριστουν. Κλαιω τα λεφτα μου...

Έτσι είναι φίλε σε όλους τους οικοδομικούς συνεταιρισμούς από το 1987 και μετά, κλαίνε όλοι οι μεριδιούχοι. Πολλοί δυστυχώς την έχουν πατήσει μαζί με εμάς, αν σε κάνει να νιώθεις κάπως καλύτερα. Το χειρότερο είναι αν μπεις εντός σχεδίου. Εκεί είναι η απόλυτη καταστροφή, να σου ζητούν με έξοδά σου να κάνεις δημόσιους δρόμους πλατείες αποχετεύσεις. Εμάς μας ζήτησαν να κάνουμε και βιολογικό καθαρισμό με τερατώδη έξοδα και ευτυχώς το πρόλαβε ο πρόεδρος του συνεταιρισμού. Τελικά εκεί που νομίζεις ότι να μπεις εντός σχεδίου να το πάρεις επιτέλους στα χέρια σου το όποιο κομμάτι, τελικά μπορεί να γίνει κατάρα. Τελικά δεν έγινε επέκταση του σχεδίου και έτσι είμαστε στη δική σου κατάσταση. Και μάντεψε πάντα η τοπική κοινωνία από πού θα περάσει το περιφερειακό της πόλης. Φυσικά από τα μερίδια σας, όπως προσπαθούν σε εμάς!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα