Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, κριτικές. Επιτόκια Βουλγαρίας

ΘΕΜΑ: Η ζωή στη Βουλγαρία

Σκεψεις -Προβληματισμοι -Επικαιροτητα.....αλλαξτε ρε παιδια τον τιτλο ο Soto 51 "εφυγε" για τοπο χλωερο και αναψυξεως.......! 10 Νοε 2018 16:30 #10

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Τωρα εγω δεν καταλαβα και.....δεν ξερω Ελληνικα η ακομα χειροτερα δεν .....καταλαβα οτι αναφεροσασταν για Συνταξιουχο καθηγητη Πανεπιστημιου η.......εσεις δεν προσεχετε το γραφω?
Παντως τα 180 euros ουτε......γυψοσανιδας στην Sofia δεν πληρωνετε την εβδομαδα..........!
Το αν πηγαν και καλα εκαναν συνταξιουχοι δεν εσημαινει τιποτα γιατι πολλοι περισσοτεροι ειναι και οι επιχειρηματιες που "μετακομισαν". :silly:
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 11 Νοε 2018 00:07 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Σκεψεις -Πρπβληματισμοι -Επικαιροτητα 10 Νοε 2018 16:33 #11

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
PARIS33 έγραψε:
Τωρα εγω δεν καταλαβα και.....δεν ξερω Ελληνικα η ακομα χειροτερα δεν .....καταλαβα οτι αναφεροσασταν για Συνταξιουχο καθηγητη Πανεπιστημιου η.......εσεις δεν προσεχετε το γραφω?
Παντως τα 180 euros ουτε......ψυψοσανιδας στην Sofia δεν πληρωνετε την εβδομαδα..........!
Το αν πηγαν και καλα εκαναν συνταξιουχοι δεν εσημαινει τιποτα γιατι πολλοι περισσοτεροι ειναι και οι επιχειρηματιες που "μετακομισαν". :silly:

Δεν έγραψα για κανέναν συνταξιούχο. Εξακολουθείς να μην ξέρεις τι σου γίνεται...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Η ζωή στη Βουλγαρία 10 Νοε 2018 16:45 #12

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Kostas bg εγραψε
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Οι τεχνίτες/εργάτες/υπάλληλοι στη Βουλγαρία είναι εξαιρετικά μαλθακοί/αναξιόπιστοι/τεμπέληδες/λουφαδόροι.
Οι συνεπέστεροι εργάτες είναι οι Αλβανοί...
Αυτό είναι κατάλοιπο από τον κουμουνισμό δηλαδή οι εργαζόμενοι έκαναν ότι δούλευαν και η εργοδοσία έκανε ότι τάχα τους πλήρωνε

Ειδαμε και τα δικα μας "τζουβαιρικα" με τους Capitalists ......βαρεσαμε κ.α.ν.ο.ν.α.ρ.α το ποτε θα σκασει "παιζει" με την δημιουργια της Bad Bank που θα "χωσουν" τα δανεια του "Νομου" Κατσελη το 2022.
Εδω σκοτωνομαστε να δουλευουμε ενω στο Δημοσιο που θα κανουμε και προσληψεις ......τα μπουρνουζια να φερουμε για τον ιδρωτα.
Αμα δεν μπορουν να καταλαβουν οτι μονο ο Ιδιωτικος τομεας παραγει κεφαλαιο γιατι οι Μισθοι στο δημοσιο πρπει να μειωθουν παραδειγμα τα μικτα απο 1.500 euros /μηνα στα 600 -700 euros/month.

Το οτι εχει πολλυ κρυο στην Βουλγαρια δεν σας απασχολει?
Mια χαρα ειναι η Sofia αμα μπορουσα θα μετακομιζα και εγω (λογω δουλειες που εχω ειμαι full) το κεφαλι σου ησυχο ειναι δεν σε ζαλιζουνε τα πολεμικα ανακοινωθεντα που καθημερινα εχουμε εδω.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 10 Νοε 2018 16:57 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Σκεψεις -Πρoβληματισμοι -Επικαιροτητα............ 10 Νοε 2018 16:52 #13

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Eσυ και ο Gus τι γραφετε παραπανω......ξερω παρα παρα πολλυ καλα τι σας γινετε και που την 'ακουσατε".
Με 180 euros αναμενω παντως να μου γραψετε μισθο καθηγητη Πανεπιστημιου......... ;)
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Σκεψεις -Πρoβληματισμοι -Επικαιροτητα............ 10 Νοε 2018 16:55 #14

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
PARIS33 έγραψε:
Eσυ και ο Gus τι γραφετε παραπανω......ξερω παρα παρα πολλυ καλα τι σας γινετε και που την 'ακουσατε".
Με 180 euros αναμενω παντως να μου γραψετε μισθο καθηγητη Πανεπιστημιου......... ;)

Εγώ και ο Gus γράψαμε διαφορετικα πραγματα. Αλλά ούτε αυτό μπορείς να διακρίνεις. Δεν θα κάθομαι να εξηγώ για χάρη σου. Πήγαινε πίσω και διάβασε ΑΚΡΙΒΩΣ τι εγραψα ΕΓΩ και τα ξαναλέμε...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκει που ανθιζουν τα δημοτικα κλεπτοδενδρα.... 10 Νοε 2018 17:18 #15

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
Μετακίνησα τα μηνύματά σας σε αυτή την κατηγορία γιατί μου φάνηκαν πιο σχετικά με το νήμα.

Τελικά, να το πάρει το ποτάμι;
Πόσα παίρνει ένας καθηγητής στη Βουλγαρία;;;;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Ζωάρα στην Ταϊλάνδη 10 Νοε 2018 19:44 #16

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13113
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1248
  • Κάρμα: -29 (-1)
Καλύτερα οι απαξιωμένοι Έλληνες συνταξιούχοι να πάνε να ζήσουν στην Ταϊλάνδη σαν βασιλιάδες σε φθηνά παλάτια σαν κι αυτό:

Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 10 Νοε 2018 19:44 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Σκεψεις -Προβληματισμοι -Καθημερινοτητα 10 Νοε 2018 23:12 #17

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Παναγιωτης Καμπος εγραψε
.
Μετακίνησα τα μηνύματά σας σε αυτή την κατηγορία γιατί μου φάνηκαν πιο σχετικά με το νήμα.

Τελικά, να το πάρει το ποτάμι;
Πόσα παίρνει ένας καθηγητής στη Βουλγαρία;;;;

Παντως καθηγητης Πανεπιστημιου Ιατρικης Σχολης που μιλησα στην Sofia πληρωνοταν στα €1.600 περιπου 3.200 lev.
"Καθηγητες" αλλων......επαγγελματων δεν ξερω ρε παιδια και προκαλεσα να μου βρουν εναν που να αμοιβετε στα €180 /μηνα και "γυρισαν" την κουβεντα για συνταξιουχο κλπ.

Για την ζωη στην Βουλγαρια ειναι οντως φθηνη αλλα.....μακρια απο ακινητα θα "σκασει" η φουσκα γιατι στο κεντρο Sofia και στους γυρω δρομους απο την Stabolivski μεχρι Vitusha ......δεν βρισκεις οικοπεδο ενω αμα σημειωτεον πολλυ καλα το εοχε γραψει και ο Σταματης (δεν τον βλεπω στο forum πια ελπιζω να ειναι καλα ο ανθρωπος) υπαρχουν οι διπλες τιμες.
Δηλαδη αμα πας σαν large European στα Μεσητικα και δικηγορικα "σε σκισανε" χωρια μην φας "παλτο" ενω τοσο και τα ενοικια ειναι τα ιδια με εδω τουλαχιστον στις γραμμες Sofia metro.
Γιατι στο κεντρο National Palace of Culture (Υπουργειο Πολιτισμου) και European Union ,στην James Bourchier ,Vitosha που ειναι το Paradise Mall ειναι ακριβοτερες οπως και στην "τραμπα" του metro Serdika Station.
Εγω εκανα μαλακια το 2014 απεναντι απο το Sofia Mall διαμερισμα 100τμ υπερσυγχρονο στα €100.000 (επιπλα κουζινας lux) με πορολιθο και μαρμαρο γυαλι το κτηριο πηγαν φετος και αφενος "δεν επεφτε καρφιτσα" (στα παπαρια μου) αλλα και αφετερου δεν ηθελα να "μεινω" απο διαθεσιμα μετρητα την περιοδο εκεινη.

Για τα καινουργια κτηρια παρατηρησα αδυνατο οπλισμο σιδηρου βαζουν (προφανως λογω κερδους) ενω στα δικα τους τα Malls που κτιζονται ειναι ενισχυμενος οπλισμος λογω στατικοτητας και με τους μανδυες και τα "S" στις κολωνες.
Γενικα θελει πολλυ πολλυ προσοχη η αγορα ακινητου τουλαχιστον Sofia που αναβαθμοζετε ρ.α.γ.δ.α.ι.ω.ς πεζοδρομησεις πλακοστρωσεις πλατειων στην παλαια αγορα.
Τραβηξανε πολλυ πανω τις τιμες και τουλαχιστον για παρτυ μου εχω δυο αρχες.
1.Οχι βεβιασμενες και βιαστικες κινησεις (απο γκομενες μεχρι χρηματοοικονομικα).
2.Ποτε δεν κυνηγαω να αγορασω στην ανοδο ακομα και αν συνεχιζετε .....αστην να παει και.....να κερδισουν αλλοι.

Για την πανεμορφη Χωρα Βασιλειο την Thailand-αρα θα διαφωνησω γιατι και εκει εχουν παει offshore-αδες Nordic Countries σκανδιναβοι κυριως και τα εχουν κανει "πουτ@να" ολα.
Bangkok στις γραμμες εναεριου metro Sky Train οπως και του υπογειου underground metro ενας "συνδυασμος" Κινεζων και Σκανδιναβων εχουν εκτοξευσει τις τιμες απο €300.000 και πανω τα νεα διαμερισματα.
Στην αρχη τους "εριχνα" καντηλια και εγω αλλα λογικο ειναι ρε παιδια γιατι εμεις οι περισσοτεροι στην European dictatoship εχουμε σαν "βαση" το €50 ενω οι Σκανδιναβοι το €200.
Διπλες τιμες παντου αλλα ναναι καλα τα "φιλαρακια" με εχουν γλυτωσει απο πολλα αλλα και με εχουν "βολεψει" στα χρηματοοικονομικα με τα "σχετικα" εγγραφα που χρειαζονται για ανοιγμα λογαριασμου σε Τραπεζες κρατικες (παντα) αλλα και στα εταιρικα Ομολογα παντα με οπισθογραφημενη εγγυηση μεγαλης Τραπεζας για την αποπληρωμη τους.
Aπο το 2010 το μονο προβλημα που συναντησα ηταν μια φορα που πηγα να παρω τα χρηματα μου και δεν μου τα εδωσαν γιατι ειχα ξεχασει τα "εγγραφα μου" στο safety box που εμενα στο σπιτι μιας γκομενας......."τραμπα" για νεα Ομολογα.

Ακομα η Thailand-αρα ειναι ελευθερη Χωρα και δεν ανηκει στην σφαιρα επιρροης της European dictatorship.
Κραταω παντα "μετρητα" γιατι εχω παρατηρησει δημιουργουν μια αξια για να "μαζεψουν" τα μετρητα και μετα την βυθιζουν προφανως να στρεψουν τον κοσμο να παει να δανειστει και να τον εχουν στο χερι αλλα και να μειωθει η χασουρα των Τραπεζων.
Τις ζημιες των Τραπεζων να τσακιστουν να τις πληρωσουν οι ιδιοι που τις δημιουργησαν να πανε οι club -ατοι και "μουρατοι" που παριστανουν τους club-ατους και να πουν και εγω "δικο σας ειμαι καλυψτε με".......εκει να δειτε "γελια".
Το αντε γ#@....σου ειναι η ......πιο ευγενικη απαντηση που "επιστρεφετε" στους club-ατους.

Τωρα μεταξυ Βουλγαριας και Thailand-αρας για εποχη "επισκεψης" προσωπικη εκτιμηση Καλοκαιρι Βουλγαρια και Χειμωνα "δικο τους" για Thailand-αρα (εμενα δεν με πειραζει η ζεστη) αλλα ετσι και παει δυτικος Thailand τον Φεβρουαριο -Μαρτιο -Απριλιο "τον ηπιε" θα λυποθυμισει απο την ζεστη και υποτιθετε Φερουαριος εχει δροσια για τους ντοπιους.
Ο καλυτερος μηνας για δυτικους ειναι ο Νοεμβριος που εχει δροσια 28C γιατι μετα πλακωνουν τα 35C -αρια που σε συνδυασμο με την υψηλη υγρασια του τοπου ισοδυναμουν με 40C -45C -αρια.(ζεματανε τα μπετα και η ασφαλτος ενω το "μεσα -εξω" στα τεραστια Malls σιγουρα θα εισαστε κρυωμενοι με καυσωνα).
Εδω μεσω Cairo ειχα παει και επιανες τα τζαμια στο Cairo airport το απογευμα προς βραδυ και ζεματαγαν οχι να πας πιο "κατω" Asia.

Η Thaland-αρα μου αρεσει

1.Γιατι σεβονται τον Βασιλια που ειναι και θρησκευτικος Ηγετης οπως και την θρησκεια σε σκισανε να φιλιεσαι με γκομενα η με καμμια transman -transwoman εξω απο Ναους και Δημοτικα Σχολεια (να δω εδω κανενας μαλακας θα το θιξει αυτο για τους πιτσιρικαδες).

2.Εχουν Νομους και ισχυουν!

3.Αυτο που αντιπαθω ειναι η διαφθορα στην Αστυνομια ευτυχως ανελαβαν οι Στρατιωτικοι και ξηλωσαν την διαφθορα στους Αστυνομικους Διευθυντες.
Γιατι τους πηρα γραμμη στο Suvarnabhumi airport τους Αστυνομικους σε προηγουμενο ταξιδι που τρυγυρναγαν στα Arrivals και οποιος ειχε μεγαλη βαλιτσα τον πηγαιναν για ελεγχο (συνηθως για τσιγαρα που το προστιμο ειναι €400 για παραπανω απο δυο (2) κουτες).
Τους "την εφτιαξα" αν και δεν καπνιζω εδω και 15 χρονια αλλα πηρα μια παλια βαλιτσα που ειχα κενη και εβαλα μεσα δυο καποτες φουσκωμενες να με ψαξουν.
Ο λογος που το εκανα ηταν να τους ξεφτυλισω (γιατι το video -σκοπησα) απο προπερσι που ειχαν πιασει δυο Γαλλιδες ωραιοι τυποι και τα μου....να τις ειρωνευτηκαν οι Αστυνομικοι οτι ειμαστε......FBI και χασκογελαγαν τα τομαρια (εκλαιγαν οι γκομενες αφου πηγα τις καθησυχασω).
Τους ειχα υποσχεθει οτι θα τους ξεφτυλιζω και θα τους στελνω τα videos (μου εχουν κανει προσκληση να παω Paris που διαμενουν αλλα τους εχω γραψει ελατε εσεις Ελλαδα η αλλιως Thailand-αρα).
Ναναι καλα οι Στρατιωτικοι που ανελαβαν την πανεμορφη αυτη Χωρα και ξηλωσαν την διαφθορα απο παραλιες μαζεψαν τις πλαστικες πολυθρονες ξαπλωστρες που ειχαν βαλει παρανομα οι βλαχοδημαρχοι και δεν αφηναν τον κοσμο να κατσει στην αμμο αμα δεν ενοικιαζε (παμφθηνο ηταν στα €2 οι δυο ξαπλωστρεςω+ομπρελα) και οχι μονο αυτο αλλα τις φορτωσαν σε φορτηγα και ηρθε μπουλντοζα και τις εσπασε φωναζοντας ιδιοκτητες να πληρωσουν το φορτηγο για τα σκουπιδια.
Ελεγχους σε ολα τα bars για ανηλικα κλπ μαλιστα το ενα ειδα και "φαση" απο νωρις απογευμα.
Αστυνομικοι τους εκοψα με πολιτικα και δυο bans της αντιτρομοκρατικης εκαναν "ντου" στην Tiger απο πληροφοριες που ειχαν οτι την προηγουμενη ημερα ηταν μια ανηλικη μεσα.
Σφραγιστηκε η Tiger για μια εβδομαδα στην peak season και βαρυτατο προστιμο πληρωσε ο ιδιοκτητης εξοντωτικο.
Μιλαμε για Αστυνομικους με καραμπινες και αυτοματα και κρανη.
Την ελευθερη πορνεια την περιορισαν στην Pattaya (εδω εβαλαν το χερι τους και η Ε.Ε γιατι πηγαινε ο αλλπς εκει που ολα ηταν "χυμα" και γυρναγαν "λαλημενοι" με ψυχολογικα στο European madhouse).

Aλλα ειναι Στρατιωτικοι οχι μαριοριτσες που κανουν τα "αντρακια" σαν τις δικες μας "κυριες" που μονο η ποδιτσα τους λειπει ....!
Παραλιες γυρναει γορουνα μηχανη με Αστυνομικο και κοιτανε αν εχουν το οποιοδηποτε προβλημα οι τουριστες κλπ.
Α.ψ.ο.γ.ο.ι ο κοσμος τους ευγνωμονει καλα που αναλαβατε και μας γλυτωσατε απο τους αληταραδες τους πολιτικους.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Σκεψεις -Προβληματισμοι -Καθημερινοτητα 02 Ιουν 2020 18:26 #18

  • Kostas35
  • Το Άβαταρ του/της Kostas35
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 14
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 4
Καλησπέρα.

Πολύ πιθανόν να είμαι off topic.
Αν κάποιος γνωρίζει κάποιον καλό δικηγόρο στην Σόφια ας στείλει ένα πμ. Αν μιλάει και Ελληνικά ακόμη καλύτερα.

Η υπόθεση δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο (κάτι έγγραφα από υπηρεσίες να μου βγάλει), αλλά έναν που βρήκα και φιγουράρει από τους πρώτους στο Google, με κοροϊδεύει 3 μήνες τώρα! Παρεμπιπτόντως έχει ήδη πληρωθεί για την υπηρεσία με έμβασμα που του έκανα από την Ελλάδα. Πιθανόν τα λεφτά έκαναν φτερά!

Απευθύνθηκα στο Ελληνικό προξενείο στην Σόφια το οποίο ανταποκρίθηκε αμέσως στέλνοντας μου μια λίστα, αλλά επειδή δεν θέλω να το ρισκάρω πάλι, αυτή την φορά θα ανέβω αυτοπροσώπως στην Σόφια.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα