Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, κριτικές. Επιτόκια Βουλγαρίας

ΘΕΜΑ: ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 10 Σεπ 2017 12:37 #2944

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Soto51
Φιλε προσεχε γιατι αμα φερεις χρηματα απο το Εξωτερικο (αναφερομαι cash μετρητα) πανω απο €1.000 και στα βρουν (δεν κανουν σωματικους ελεγχους) αλλα πιανω την απιθανη περιπτωση καποιον /καποια να τον "κοψανε" και θελησουν να του κανουν σωματικο Ελεγχο παντα παρουσια Αστυνομικου διοτι οι περισσοτεροι στα τελωνεια ειναι αποθηκαριοι.

Δωσε βαση φιλε τοτε σου αφηνουν €1.000 -€2.000 να εχεις μετρητα αναλογα Χωρα προελευσης κααι τα υπολοιπα εκτος απο προστιμο που τρως στα παιρνουν (δεν στα κατασχουν ειναι μαλα αυτο που λενε οι "δικοι τους κομματοσκυλα στα forums") και το υπερβαλλον ποσον ανω των €1.000 -€2.000 σε οδηγουν παρουσια Τελωνη και Φαρισσαιου (κομματοσκυλα) συνηθως σε μια Εθνικη Τραπεζα και σου ανοιγουν αυτοματα Λογαριασμο να τα κανεις Καταθεση στο ονομα σου.

Αλλα αν ταξιδευεις με αλλον μαζι τοτε παρακαλατε εναν ξενο συνταξειδιωτη να "περασει" την τσαντα που τα εχετε κανενα προβλημα ολοι ξερουν το Hitler regime of Greeks Capital Control και απλα θα γελασουν αμα τους το προτεινετε και θα σας βοηθησουν.

Ολη η Ευρωπαικη Ενωση "καταλαβαινουν" το Hitlers regime of Capital Control οπου οι "τσαμπατζηδες" του "δεν πληρωνω" (αφου μονο οι μαλα πληρωνουν με τα πρασινα δανεια).

Απλα να υπενθυμισω τα Capital Control και ο Αli Baba να ηταν Πρωθυπουργος θα τα επεβαλλε στην Ελλαδα εφοσον δεν πληρωνουν οι τσαμπατζηδες με τα κοκκινα δανεια μην αυταπατωμαστε.

Δεν εχουν να κανουν με το Εξωτερικο Χρεος αλλα εστιαζετε οτι οι "μαγκες" οταν εγω πληρωνα Επιτοκιο 5,80 % στην Hong Kong Shanghai Bank Corporation την Κινεζικη Tραπεζα γνωστη σαν H.S.B.C αλλα λαμογια ειτε επαιρναν δανειο σε Ελβετικο Franco με μηδενικο επιτοκιο αναφορας και εν γνωσει τους ηξεραν τους κινδυνους απο την διακυμανση του Ελβετικου franco.

Εδω και καιρο που ανατιμηθηκε το Ελβετικο Franco λογικο ειναι να εχει αυξηθει η δοση τους και επικαλουνται την Κατσελενα αληθεια ποια ειναι η madam που θα με βαλει εμενα που δεν εχω δανεισθει ειτε δανειστηκα και ειμαι ενταξει στις υποχρεωσεις μου να πληρωνω με Httlers regime of Capital Control τα "κερατιατικα" του/της καθε κοκκορομυαλου επειδη δεν πληρωνει τις υποχρεωσεις του/της στις Τραπεζες.

Μην σας κακκοφαινετε αυτα τά πραγματα διοτι ο αλλος/αλλη μακακες πηγαν και ειχαν "αγoρασει" με δανεικα χρηματα ακουσον ακουσων διαμερισματα σε 40 -50 χρονων πολυκατοικιες σε ακριβα προαστεια €300.000 ειναι και ψυλλομυτες αυτα τους μαρανανε και δωστε βασει ξαναδανειζοταν αλλα €150.000 "επισκευαστικο δανειο" για ανακαινησεις και νεα πατωματα ντουλαπια κουζινας και ντουλαπες υπνοδωματιων και εκτοξευε την δαπανη του €450.000.
Αλλοι στα Σεπολια ειχαν αγορασει παντά με δανεικα €300.000 διαμερισματα που καλουμαστε να πληρωνουμε με το Hittlers regime of Capital Control ολοι μας.

Τον αλλον τον σταματησα μονο ξυλο δεν θα του εριχνα φρεσοπαντρεμενος με την κοιλια της γυναικας "φουσκωμενη" πηγαινε να "αγορασει".….αλλη "ευκαιρια" διαμεροισμα πανακριβο στα €500.000 στην Αγια Φωτεινη της Νεας Σμυρνης .
Δασος Χαιδαριου αλλα λαμογια τιμες κατοικιων ειχαν φθασει στα επιπεδα Βουλιαγμενης Κηφισιας €600.000 και πανω.

Ειχα παει να αγορασω και εγω αλλα μολις ειδα την απατη εκτοξευσης των τιμων γιατι στην μια περιοχη μενει ο "ταδε" και στην αλλη πηγε και "πηδηξε" η "εφτυσε" την γκομενα ο "παρά-ταδε" τους εστειλα στον αγυριστο και απαντουσα και στην απεναντι περιοχη μενω εγω και άσχοληθηκα απο ελεγχο οπλισμου μεχρι μονωσεων και μονωτικων σοβαδων και εκτισα καποια διαμεροσματα ......στην τιμη του ενος που αγοραζαν αλλοι σε πανακριβες περιοχες.
Το "χρημα" τα "φραγκα" παντα πηγαινουν οπου εχουν αξια οχι σε μερη που "μηδενιζονται"......!

Συγνωμη αλλα διαφωνω με την madam Katseli αλλα οι λωποδιτες τσαμπατζηδες βγαινουν και στα βοθροκαναλα και διαμαρτυρονται απο πανω για τον "κακκο" ΣΥ.ΡΙΖ.Α αντι να μιλαμε ολοι μας που δεν εχουμε υποχρεωσεις και πληρωνουμε τους τσαμπατζηδες.

Συμφωνω να κατασχονται τα σπιτια τους και να βγουν σε Πλεοιστηριασμο ..……..ειτε να δινονται σε Μ.Κ.Ο νά τα δινουν να μεινουν οι παλινοστουντες προσφυγες και τα χρηματα των δανειων οι Τραπεζες να τα παιρνουν απο τα Ευρωπαικα προγραμματα των Μ.Κ.Ο.

Του Τσιπρα του "εσκασαν" τα "κοκκινα" δανεια και η επομενη Συγκυβερνηση του Κυριακου θα τους "σκασουν" παραληλα τά 30 Swaps που κυκλοφορουν στην αγορα και ειχαν εκδοθει επι Πρωθυπουργιας Σημιτη και δεν ειχαν προσμετρηθει στο συνολικο Χρεος της Ελλαδος επειδη ηταν σε αλλο νομισμα αναφορας εκτος dollar.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 10 Σεπ 2017 13:13 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 19 Σεπ 2017 21:07 #2945

  • vacondios
  • Το Άβαταρ του/της vacondios
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 223
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 86
  • Κάρμα: 6 (1)
Έχω στην Πειραιώς Βουλγαρίας 2 λογαριασμούς Autonomy+. O ένας που έχει πρώτο δικαιούχο εμένα και συνδικαιούχο τη μητέρα μου, έχει ένα σημαντικό χρηματικό ποσό αλλά κρατάει 5 ευρώ το μήνα τέλη συνδικαιούχου. Ο άλλος που έχει μόνο το δικό μου όνομα έχει 80 ευρώ. Τώρα προσφάτως η μητέρα μου απεβίωσε, Και είναι δύσκολο να μεταβώ στη Βουλγαρία για να αλλάξω, Εαν μεταφέρω με winbank ολόκληρο το ποσο στο λογαριασμό χωρίς συνδικαιούχο και αυτός που φέρει και όνομα συνδικαιούχου μηδενιστεί τί θα γίνουν τα 5€/μήνα? Η τράπεζα θα εξακολουθεί να τα απαιτεί από μένα?
Εσύ νόμιζες πως έχεις τίποτα κορτάκηδες
μα ούτε πιτσιρίκια έχεις μήτε και πρεζάκηδες
Τελευταία διόρθωση: 19 Σεπ 2017 22:13 από vacondios.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 19 Σεπ 2017 21:25 #2946

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • Το Άβαταρ του/της miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 804
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 297
  • Κάρμα: 50 (6)
Καταρχήν συλλυπητήρια για την απώλεια της μητέρας σου
η τράπεζα θα βγάζει αρνητικό, μόνο στην Ελλάδα εφαρμόζεται μέχρι μηδενισμού
Αν έχει κάνει πληρεξούσιο μπορείς να τον κλείσεις
Οπωσδήποτε πρέπει να μεταφέρεις άμεσα στον δικό σου λογαριασμό γιατί αν η τράπεζα μάθει για τον θάνατο θα δεσμεύσει τον λογαριασμό ανεξαρτήτως αν υπάρχουν πληρεξούσιοι η όχι
Εγώ θα τα μάζευα και θα έφευγα τελείως από την τράπεζα γιατί ακόμα και η μεταφορά μέσω ebanking θα θεωρηθεί άκυρη αν μαθευτεί ότι υπήρξε θάνατος
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 19 Σεπ 2017 22:11 #2947

  • vacondios
  • Το Άβαταρ του/της vacondios
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 223
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 86
  • Κάρμα: 6 (1)
miou (ΜΑΝΘΟΣ) έγραψε:
Καταρχήν συλλυπητήρια για την απώλεια της μητέρας σου
η τράπεζα θα βγάζει αρνητικό, μόνο στην Ελλάδα εφαρμόζεται μέχρι μηδενισμού
Αν έχει κάνει πληρεξούσιο μπορείς να τον κλείσεις
Οπωσδήποτε πρέπει να μεταφέρεις άμεσα στον δικό σου λογαριασμό γιατί αν η τράπεζα μάθει για τον θάνατο θα δεσμεύσει τον λογαριασμό ανεξαρτήτως αν υπάρχουν πληρεξούσιοι η όχι
Εγώ θα τα μάζευα και θα έφευγα τελείως από την τράπεζα γιατί ακόμα και η μεταφορά μέσω ebanking θα θεωρηθεί άκυρη αν μαθευτεί ότι υπήρξε θάνατος

Μα το e-banking είναι στο δικό μου όνομα.
Εγώ είμαι πρώτος δικαιούχος στον ένα λογαριασμό και μόνος δικαιούχος στον άλλο.
Εσύ νόμιζες πως έχεις τίποτα κορτάκηδες
μα ούτε πιτσιρίκια έχεις μήτε και πρεζάκηδες
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 27 Σεπ 2017 21:40 #2948

  • kwstas kwstas
  • Το Άβαταρ του/της kwstas kwstas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 44
  • Κάρμα: 0
Πέρασαν 7 χρόνια από τότε που άνοιξε το νήμα αυτό, και 7 χρόνια από τότε που αρκετοί από εμάς μετέφεραν τα λεφτά στη Βουλγαρία, με τόκους τότε από 5 έως 7% μέσο όρο. Και τώρα που οι τόκοι στη Βουλγαρία έγιναν ίδια χάλια με Ελλάδα, προκύπτουν τα εξής ερωτήματα:
1) Αξίζει πια να τα έχουμε Βουλγαρία?
1β) Αν όχι, πού τότε?

2) Με δεδομένο ότι τα επιτόκια των τραπεζών Βουλγαρίας διαφέρουν κατά ασήμαντης αξίας, ποιες τράπεζες
θα προτείνατε για την κατάθεση των χρημάτων την τρέχουσα περίοδο στη Βουλγαρία??? Διότι τα δεδομένα άλλαξαν από το 2017.
Τελευταία διόρθωση: 27 Σεπ 2017 21:44 από kwstas kwstas.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 29 Σεπ 2017 06:52 #2949

  • kostas bg (kostas.bg)
  • Το Άβαταρ του/της kostas bg (kostas.bg)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 552
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 208
  • Κάρμα: 23 (1)
kwstas kwstas έγραψε:
Πέρασαν 7 χρόνια από τότε που άνοιξε το νήμα αυτό, και 7 χρόνια από τότε που αρκετοί από εμάς μετέφεραν τα λεφτά στη Βουλγαρία, με τόκους τότε από 5 έως 7% μέσο όρο. Και τώρα που οι τόκοι στη Βουλγαρία έγιναν ίδια χάλια με Ελλάδα, προκύπτουν τα εξής ερωτήματα:
1) Αξίζει πια να τα έχουμε Βουλγαρία?
1β) Αν όχι, πού τότε?

2) Με δεδομένο ότι τα επιτόκια των τραπεζών Βουλγαρίας διαφέρουν κατά ασήμαντης αξίας, ποιες τράπεζες
θα προτείνατε για την κατάθεση των χρημάτων την τρέχουσα περίοδο στη Βουλγαρία??? Διότι τα δεδομένα άλλαξαν από το 2017.
Δεν αξίζει σε καμιά τράπεζα εντός ΕΕ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 29 Σεπ 2017 08:06 #2950

  • kwstas kwstas
  • Το Άβαταρ του/της kwstas kwstas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 44
  • Κάρμα: 0
kostas bg (kostas.bg) έγραψε:
Δεν αξίζει σε καμιά τράπεζα εντός ΕΕ
ευχαριστώ για την απόκρισή σου, αλλά εννοούσα , τα έχουμε που τα έχουμε παρκάρει στη Βουλγαρία,
από άποψη αξιοπιστίας, εγγύησης και εξυπηρέτησης, ποια βουλγάρικη τράπεζα θα διαλέγατε σήμερα???
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 29 Σεπ 2017 11:35 #2951

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • Το Άβαταρ του/της miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 804
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 297
  • Κάρμα: 50 (6)
kwstas kwstas αν θυμάμαι καλά είχες πάει και στο Azerbaijan για αναζητηση επιτοκίων .
Δυστυχώς οι εποχές των καλών επιτοκίων τελείωσαν. :(
Στο εξής μας ενδιαφέρει το συναίσθημα ασφάλειας που εμπνέει μια τράπεζα και μια χώρα
Aν και η δική μου επιλογή δεν έχει σημασία εγώ την BG έχω καταλήξει στην FIB
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 29 Σεπ 2017 17:47 #2952

  • JMT
  • Το Άβαταρ του/της JMT
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 380
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 155

  • Κάρμα: 10 (-2)
miou (ΜΑΝΘΟΣ) έγραψε:
kwstas kwstas αν θυμάμαι καλά είχες πάει και στο Azerbaijan για αναζητηση επιτοκίων .
Δυστυχώς οι εποχές των καλών επιτοκίων τελείωσαν. :(
Στο εξής μας ενδιαφέρει το συναίσθημα ασφάλειας που εμπνέει μια τράπεζα και μια χώρα
Aν και η δική μου επιλογή δεν έχει σημασία εγώ την BG έχω καταλήξει στην FIB
Tokuda εστω και με ζημίες χρήσεων 3 ετιας για κάτω των 100 χιλ.???
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.124 δευτερόλεπτα