Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Απόψεις, προβλέψεις και δημοσκοπήσεις για τις εκλογές 2019. Εισάγετε την πρόβλεψή σας εδώ: tsig.gr/contact-us/ekloges2019jul

Δημοσκόπηση: Θα ψηφίσετε στις προσεχείς βουλευτικές εκλογές

Ναι 31 86.1%
Όχι θα απέχω συνειδητά 4 11.1%
Όχι δεν μπορώ 1 2.8%
Δεν έχω αποφασίσει Χωρίς ψήφους 0%
Συνολικός αριθμός των ψηφοφόρων: 36 Δείτε περισσότερα
Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να συμμετάσχουν σε αυτή τη δημοσκόπηση

ΘΕΜΑ: Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019

Απαλλαγή από τα Μνημόνια μονάχα με Νέα Δημοκρατία! 16 Ιουλ 2019 15:35 #262

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
www.protothema.gr/economy/article/909032...ia-to-7etes-omologo/

Ελπίζω μετά από αυτά τα καλά νέα (πανηγυρική έξοδος στις αγορές με μικρά επιτόκια δανεισμού-μικρότερα της Τρόικας) να πάψει οριστικά η μεθοδική προπαγάνδα του Αλέξη Τσίπρα και των αναρχικών του στο ΣΥΡΙΖΑ περί ανάγκης "νέου Μνημονίου" από τη ΝΔ.
Τι να το κάνουμε το Μνημόνιο των Θεσμών, όταν βρίσκουμε περισσότερα λεφτά από τις αγορές, και με χαμηλότερα επιτόκια;
Άλλο ένα τοξικό παραμύθι της Πρώτης Φοράς Αριστεράς καταρρέει παταγωδώς.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sosimple

Άκυρες υποσχέσεις επάνδρωσης νοσοκομείων ΕΣΥ 16 Ιουλ 2019 15:40 #263

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Άκυρες οι εξαγγελίες για χιλιάδες προσλήψεις ιατρών ΕΣΥ και νοσηλευτών για τα δημόσια μας νοσοκομεία, που είχε εξαγγείλει ο ΣΥΡΙΖΑ πριν τις εκλογές!

www.healthpharma.gr/operators/akyres-oi-...go-ethnikon-eklogon/
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μάσα μέχρι τέλους για τα στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ! 16 Ιουλ 2019 15:46 #264

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
ΚΕΕΛΠΝΟ: Ο Ρόζενμπεργκ του ΣΥΡΙΖΑ παραιτήθηκε, αλλά υπογράφει πληρωμές εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ σε εταιρεία φύλαξης!


www.protothema.gr/politics/article/90877...se-etaireia-fulaxis/
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κόψε κάτι.... 16 Ιουλ 2019 18:37 #265

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Ελπίζω μετά από αυτά τα καλά νέα (πανηγυρική έξοδος στις αγορές με μικρά επιτόκια δανεισμού-μικρότερα της Τρόικας) να πάψει οριστικά η μεθοδική προπαγάνδα του Αλέξη Τσίπρα και των αναρχικών του στο ΣΥΡΙΖΑ περί ανάγκης "νέου Μνημονίου" από τη ΝΔ.
Τι να το κάνουμε το Μνημόνιο των Θεσμών, όταν βρίσκουμε περισσότερα λεφτά από τις αγορές, και με χαμηλότερα επιτόκια;
Άλλο ένα τοξικό παραμύθι της Πρώτης Φοράς Αριστεράς καταρρέει παταγωδώς.

Αρκεί φυσικά να διατηρήσουμε και στο μεσο-μακροπρόθεσμο μέλλον την δυνατότητα αυτή, με βιώσιμο τρόπο. Γιατί αλλιώς....
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 17 Ιουλ 2019 09:14 #266

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
batista έγραψε:
Δεν έχει νόημα να συνεχίσω να απαντάω σε ... κασέτα. Απάντησε κάποια στιγμή στα θέματα που σου έχω θέσει σε σχέση με την απλή αναλογική και την "σχέση" της (καμία δηλαδή) με την διαφάνεια και την αξιοκρατία και μετά τα ξαναλέμε.
Όσο για το ποιος μπορεί να είναι "κουτός" ή να σκέφτεται μόνο το κόμμα του, αυτό νομίζω είναι προφανές.
Και να στο ξαναπώ μήπως το χωνέψεις.
"...θες το κόμμα σου να ζημιώνεται..." για εμένα δεν υπάρχει, γιατί σε αντίθεση με εσένα, δεν με ενδιαφέρει κανένα κόμμα, μικρό, μεσαίο ή μεγάλο. Με ενδιαφέρει αποκλειστικά και μόνο η χώρα.

Ε αναγκαστικά, στη κασετα θα απαντησεις με κασετα. Να απαντησω στα "θεματα που μου εχεις θεσει", εσυ ποτε θα απαντησεις στα αντιστοιχα δικα μου? Απλη αναλογικη σημαινει φυσικα περισσοτερη διαφανεια και αξιοκρατια αφου δε θα υπαρχει μονο ένας "δικατορας" να αλωνιζει, θα τον ελεγχουν κι αλλοι.
Σαφως και πρεπει να ειναι κουτος καποιος για να ζηταει να ζημιωθει το κομμα του με τετοιο δολιο τροπο, δηλαδη να παραχαραχτει η λαικη ετυμηγορια και εδρες που του ανηκουν να πανε στο Κουλη!! Φαντασου εσυ να κανεις καποια σκληρη δουλεια και μετα ενας νομος να λεει οτι πρεπει να δωσεις μερος της αμοιβης σου στο γειτονα που απλα σε κοιταγε...
Τελος ξαναθυμίζω οτι μιλαω με αποκλειστικο γνωμονα το συμφέρον της χωρας και της δημοκρατιας, εσυ μονο της νδ(που σημερα είναι, αυριο δεν είναι).
Τελευταία διόρθωση: 17 Ιουλ 2019 09:16 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 17 Ιουλ 2019 10:10 #267

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Stefan έγραψε:
Ε αναγκαστικά, στη κασετα θα απαντησεις με κασετα. Να απαντησω στα "θεματα που μου εχεις θεσει", εσυ ποτε θα απαντησεις στα αντιστοιχα δικα μου? Απλη αναλογικη σημαινει φυσικα περισσοτερη διαφανεια και αξιοκρατια αφου δε θα υπαρχει μονο ένας "δικατορας" να αλωνιζει, θα τον ελεγχουν κι αλλοι.
Σαφως και πρεπει να ειναι κουτος καποιος για να ζηταει να ζημιωθει το κομμα του με τετοιο δολιο τροπο, δηλαδη να παραχαραχτει η λαικη ετυμηγορια και εδρες που του ανηκουν να πανε στο Κουλη!! Φαντασου εσυ να κανεις καποια σκληρη δουλεια και μετα ενας νομος να λεει οτι πρεπει να δωσεις μερος της αμοιβης σου στο γειτονα που απλα σε κοιταγε...
Τελος ξαναθυμίζω οτι μιλαω με αποκλειστικο γνωμονα το συμφέρον της χωρας και της δημοκρατιας, εσυ μονο της νδ(που σημερα είναι, αυριο δεν είναι).

Πάλι καλά που μετά από τόσες εκκλήσεις προσπαθείς (εντελώς αποτυχημένα) να δώσεις κάποια στοιχειώδη απάντηση. Νομίζω όμως ότι έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα.
Στην δημοκρατία δεν χρειάζεται να είσαι ... συγκυβερνήτης για να μπορείς να ελέγχεις την κυβέρνηση. Υπάρχει έλεγχος από όλες τις πάντες. Κοινοβουλευτικός, δημοσιογραφικός (ΔΙΑΥΓΕΙΑ), καφενειακός... Όλων των ειδών...
Γιατί δεν απαντάς όμως για το τι έγινε στις περιπτώσεις που, μέχρι τώρα, είχαμε συγκυβέρνηση δύο, τριών ή και τεσσάρων κομμάτων;
Λύθηκαν τα προβλήματα που αναφέρεις ή απλά μοιράστηκε η ... πίτα;
Και ξαναρωτώ επίσης. Ποια κυβέρνηση θα γινόταν με τα αποτελέσματα της 7ης Ιουλίου αν είχαμε απλή αναλογική;;; Με την ΝΔ και τον ΣΥΡΙΖΑ;;; Μιλάμε σοβαρά τώρα;
Τέλος, να σου θυμίσω και εγώ με την σειρά μου ότι μιλώ με αποκλειστικό γνώμονα το συμφέρον της χώρας και της δημοκρατίας, ενώ εσύ μόνο του Κυρ. Βασίλη (που σήμερα δεν είναι, ενώ για αύριο δεν μπορώ να μιλήσω γιατί η γραφικότητα επανέρχεται ως κυρίαρχη μόδα σε κάποιες περιόδους).
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 17 Ιουλ 2019 23:34 #268

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Πρεπει σαν λαος να μαθουμε να Συγκυβερνιωμαστε οπως ολος ο πλανητης οπως και στην "υποαναπτυκτη" Thailand-αρα εχουν επτακομματικη (7) Συγκυβερνηση.
Στην Europa μονο η Δανια ανα δεν απατωμαι εχει αυτοδυναμη αλλα παραπαιουσα Κυβερνηση!
Αμα δεν το μαθαμε ακομα .............υ.π.ε.μ.ο.ν.η για 99 χρονια που ειναι το Memorandum of Understanding (MoU) ........και "θα μας περασει".
Λαθη "καναμε" και malakies εκανε στο I.M.F η Mrs Lagarde για το Χρεος μας και εδω εχουμε την "σκαντζα" βαρδια που λενε και στο Ναυτικο απο τον Τσιπρα στον φυσιολογικο Αρχηγο της ακροδεξιας Κουλη Μιζοτακη που την "ενσωματωσε" στην νεοναζι Νου-Δου.
Στις εκλογες το μονο κομμα που εχασε και καλα να παθουν ειναι τα χρυσαυγιτοπουλα που ενσωματωθηκαν στην νεοναζι ακροδεξια Νου -Δου.........α ναι και ο μπαρμπα Βασιλης Λεβεντης της Ενωσης Κεντρωων που "ενα πουλακι" μου ειπε τρυγυρναει στην ψαραγορα για τσιπουρες και λαβρακια...........
Υπαρχουν και malakes για "γλυψιματα" που δινουν στον μπαρμπα Βασιλη δωρεαν ψαρουκλες να φαει το"σαραβαλο" με το τσιγαρο στο στομα λες και.......δεν εχει λεφτα να φαει το "σαραβαλο" που τσιμπησε προπερσυ την Κρατικη επιδοτηση και διαμενει σε νεο "σπιτακι" επαυλη στην Βαρκιζα.
Αλλα καλα να παθετε τετοιοι malakes που ειστε αυτους τους πολιτικους σουργελα θελετε.....
Σας τα εχω ξαναγραψει θελετε "δουλεμα" να ξεβλαχεψετε ......αλλα παρεξηγηθηκατε ............

Ουτε αθροιστικα τα ποσοστα του ΣΥ.ΡΙΖ.Α μειωθηκαν αφου ελαβε καπου στο 32,9% αμα προσθεσετε και τα ποσοστα του Μερα25 του Βαρουφακη αλλα ουτε και η ακροδεξια εθνικια Νου -Δου αυξησε τα ποσοστα της.
Αλλο αμα "ενσωματωθηκαν" τα χρυσαυγιτοπουλα........
Στα "ρεστα" εχουμε "αντικατασταση" Καρατζαφερης = Βελοπουλος.
Το Κ.Κ.Ε στα paparia τους απλα δωστε μου ενα 4% να παριστανω το Κομμα και να εισπραττω την Κρατικη επιδοτηση.

Ατυπη Συγκυβερνηση εχουμε τωρα γιατι στην νεοναζι ακροδεξια Νου -Δου ειναι ολοι οι προηγουμενοι Πρωθυπουργοι (Σαμαρας -Καραμανλης κλπ)
Στον ΣΥ.ΡΙΖ.Α την εχει "πεσει" ο Γιωργος Παπανδρεου σαν ..........(χα-χα-χα) αντι -Μνημονιακος γιατι υπαρχουν malakes κομματοσκυλα που λογω "καταγωγης" του τον ψηφισαν για "γλυψιματα" ......
Τα βλαχαντερα που οπως εχω γραψει η Ελλαδα γενικοτερα θελουν "δουλεμα" να ξεβλαχεψει ............

Απο την αλλη θελουμε δεν θελουμε υπαρχουν 4,5 εκατ. Μουσουλμανοι πολιτες στην Ελλαδα που η δημοκρατια απαγορευει να ψηφιζουν και αρχικα να διοριζονται με ποσοστωση στον Κρατικο τομεα στα πλαισια της ισοτητας και να κατεβαινουν αυτονομα σαν πολιτικος σχηματισμος.
Δημοκρατια ειναι αυτο η burdello?
Μην τρωτε "σανο" γιατι ο Βρουτσης τους σταματησε να δινει Α.Μ.Κ.Α.
Το σταματησε για αυτους που ειχαν conne και πηγαν Γερμανια γιατι "τσινισαν" οι Γερμανοι και επιβαρρυναν την ιατροφαρμακευτικη τους περιθαλψη ερχομενοι μεσω "τριτης" Χωρας την Ελλαδα.

Το "παραλληλο συμπαν" στην Ελλαδα που ειναι ο Μουσουλμανος πολιτης κακως το αγνοειτε οι υποκριτες "δημοκρατες" φασισταρια του κερατα αν θελουμε να βελτιωσουμε το υποτυπωδες δημοκρατικο μας Πολιτευμα!
Ο Μoυσουλμανος πολιτης ειναι απο τα must στην αθεη Καθολικουρες Παπαρες (Ναιτες -Ιησουιτες κλπ) Πρωτενσταντικη Europa!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 18 Ιουλ 2019 05:35 #269

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
batista έγραψε:
Πάλι καλά που μετά από τόσες εκκλήσεις προσπαθείς (εντελώς αποτυχημένα) να δώσεις κάποια στοιχειώδη απάντηση. Νομίζω όμως ότι έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα.
Στην δημοκρατία δεν χρειάζεται να είσαι ... συγκυβερνήτης για να μπορείς να ελέγχεις την κυβέρνηση. Υπάρχει έλεγχος από όλες τις πάντες. Κοινοβουλευτικός, δημοσιογραφικός (ΔΙΑΥΓΕΙΑ), καφενειακός... Όλων των ειδών...
Γιατί δεν απαντάς όμως για το τι έγινε στις περιπτώσεις που, μέχρι τώρα, είχαμε συγκυβέρνηση δύο, τριών ή και τεσσάρων κομμάτων;
Λύθηκαν τα προβλήματα που αναφέρεις ή απλά μοιράστηκε η ... πίτα;
Και ξαναρωτώ επίσης. Ποια κυβέρνηση θα γινόταν με τα αποτελέσματα της 7ης Ιουλίου αν είχαμε απλή αναλογική;;; Με την ΝΔ και τον ΣΥΡΙΖΑ;;; Μιλάμε σοβαρά τώρα;
Τέλος, να σου θυμίσω και εγώ με την σειρά μου ότι μιλώ με αποκλειστικό γνώμονα το συμφέρον της χώρας και της δημοκρατίας, ενώ εσύ μόνο του Κυρ. Βασίλη (που σήμερα δεν είναι, ενώ για αύριο δεν μπορώ να μιλήσω γιατί η γραφικότητα επανέρχεται ως κυρίαρχη μόδα σε κάποιες περιόδους).

Tη μονοτονη κασετα σου που διατυμπανίζεις τη φαυλοτητα και τη περιφρονηση της δημοκρατιας κακως αποκαλεις "εκκλησεις". Απαντηση σου δοθηκε, και πολλες φορες.
Όταν εχεις συγκυβερνητες σημαινει οτι υπαρχει και καποιος που σε ελεγχει(ο συνεταιρος σου), δηλαδή δε κανεις οτι θελεις μονος σου. Δε μιλαμε για ελεγχο δημοσιογραφικο ή ότι άλλο τετοιο.
Για τις συγκυβερνησεις της αρπαχτης και της ρεμουλας που είχαμε προσφατα τα ειπαμε πολλες φορες, αν τα ξεχασες κανε μια αναδρομη στα προηγουμενα ποστς μου.
Αν νδ και συριζα δεν είναι σε θεση να συνεργαστουν υπερ της πατριδας να φυγουν και να ερθουν αλλα κομματα στη θεση τους, πιο υπεύθυνα.
Μου τα εχεις κανει τσουρεκια με το κυρ Βασιλη, εκφραζω την αποψη ολου του ελλ. λαου(πλην δηλ.νδ-22%), όχι ενος μικροσκοπικου κομματος. Και ευτυχως δεν υπαρχει καθολου γραφικοτητα όταν βγαινουν να μας εκπροσωπησουν ατομα οπως η Δουνια ή τηλεπλασιεδες νανονοβιονικων γιλεκων και αλοιφων για τη φαλακρα.
Τελευταία διόρθωση: 18 Ιουλ 2019 05:43 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 18 Ιουλ 2019 08:23 #270

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Stefan έγραψε:
Tη μονοτονη κασετα σου που διατυμπανίζεις τη φαυλοτητα και τη περιφρονηση της δημοκρατιας κακως αποκαλεις "εκκλησεις". Απαντηση σου δοθηκε, και πολλες φορες.
Όταν εχεις συγκυβερνητες σημαινει οτι υπαρχει και καποιος που σε ελεγχει(ο συνεταιρος σου), δηλαδή δε κανεις οτι θελεις μονος σου. Δε μιλαμε για ελεγχο δημοσιογραφικο ή ότι άλλο τετοιο.
Για τις συγκυβερνησεις της αρπαχτης και της ρεμουλας που είχαμε προσφατα τα ειπαμε πολλες φορες, αν τα ξεχασες κανε μια αναδρομη στα προηγουμενα ποστς μου.
Αν νδ και συριζα δεν είναι σε θεση να συνεργαστουν υπερ της πατριδας να φυγουν και να ερθουν αλλα κομματα στη θεση τους, πιο υπεύθυνα.

Έχεις μπερδέψει την δημοκρατία με το καθεστώς Ερντογάν παλικάρι μου.
Αλλά έχεις χάσει και εντελώς την ουσία αυτών που λες. Από την μια ζητάς απλή αναλογική και συγκυβερνήσεις που θα λύσουν τα προβλήματα της ρεμούλας και από την άλλη όταν σου φέρνουν τα παραδείγματα των συγκυβερνήσεων και το τι έγινε, μας τσαμπουνάς ότι αυτές ήταν συγκυβερνήσεις της ρεμούλας.
Τι να κάνουμε ρε μεγάλε; Αυτές τις συγκυβερνήσεις βγάζει ο ελληνικός λαός, με ή χωρίς απλή αναλογική. Και με απλή αναλογική, το μόνο που θα καταφέρναμε είναι να έχουμε και την ρεμούλα και την μακρά ακυβερνησία με ένα κράτος που δεν λειτουργεί (εντελώς) στα ενδιάμεσα αυτά διαστήματα.

Stefan έγραψε:
Μου τα εχεις κανει τσουρεκια με το κυρ Βασιλη, εκφραζω την αποψη ολου του ελλ. λαου(πλην δηλ.νδ-22%), όχι ενος μικροσκοπικου κομματος. Και ευτυχως δεν υπαρχει καθολου γραφικοτητα όταν βγαινουν να μας εκπροσωπησουν ατομα οπως η Δουνια ή τηλεπλασιεδες νανονοβιονικων γιλεκων και αλοιφων για τη φαλακρα.

Θα στα κάνω και ... παντεσπάνια σε σχέση με τον Κυρ. Βασίλη, γιατί αυτό μόνο σε καίει.
Παρεμπιπτόντως, δεν σου είπα ποτέ ότι ο μόνος γραφικός στην Ελλάδα είναι ο Κυρ. Βασίλης.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 18 Ιουλ 2019 08:23 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.110 δευτερόλεπτα