Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Απόψεις, προβλέψεις και δημοσκοπήσεις για τις εκλογές 2019. Εισάγετε την πρόβλεψή σας εδώ: tsig.gr/contact-us/ekloges2019jul

Δημοσκόπηση: Θα ψηφίσετε στις προσεχείς βουλευτικές εκλογές

Ναι 31 86.1%
Όχι θα απέχω συνειδητά 4 11.1%
Όχι δεν μπορώ 1 2.8%
Δεν έχω αποφασίσει Χωρίς ψήφους 0%
Συνολικός αριθμός των ψηφοφόρων: 36 Δείτε περισσότερα
Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να συμμετάσχουν σε αυτή τη δημοσκόπηση

ΘΕΜΑ: Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 22 Ιουλ 2019 19:53 #271

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 23 Ιουλ 2019 23:51 #272

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
batista έγραψε:
Έχεις μπερδέψει την δημοκρατία με το καθεστώς Ερντογάν παλικάρι μου.
Αλλά έχεις χάσει και εντελώς την ουσία αυτών που λες. Από την μια ζητάς απλή αναλογική και συγκυβερνήσεις που θα λύσουν τα προβλήματα της ρεμούλας και από την άλλη όταν σου φέρνουν τα παραδείγματα των συγκυβερνήσεων και το τι έγινε, μας τσαμπουνάς ότι αυτές ήταν συγκυβερνήσεις της ρεμούλας.
Τι να κάνουμε ρε μεγάλε; Αυτές τις συγκυβερνήσεις βγάζει ο ελληνικός λαός, με ή χωρίς απλή αναλογική. Και με απλή αναλογική, το μόνο που θα καταφέρναμε είναι να έχουμε και την ρεμούλα και την μακρά ακυβερνησία με ένα κράτος που δεν λειτουργεί (εντελώς) στα ενδιάμεσα αυτά διαστήματα..

Παλικαρι μου βλεπω οτι πασχιζεις με ζηλο να προσθεσεις τον εαυτο σου στους παπαρολογους του φορουμ...
Παμε ξανα μεχρι να το χωνεψεις: oταν λεμε συγκυβερνησεις δεν εννοουμε σαν αυτές που ειχαμε προσφατα ή το "βρωμικο '89". Αυτες ηταν αρπαχτες. Εννοουμε σοβαρες, κανονικες συγκυβερνησεις, σαν αυτες που υπαρχουν στις περισσοτερες πολιτισμενες χωρες εδώ και δεκαετιες.
Τη ληστρικη ενισχυμενη αναλογικη που υποβαθμιζει τη δημοκρατια(άλλο ψηφιζεις και άλλο βγαινει) και παραγει σαπιλα και διορισμους εκατομμυριων κηφηνων την ειχαμε. Γιατι να τη συνεχισουμε? τι θα κερδισουμε? Για να κονομησουν και να βολευτουν παλι καποιοι εξυπνοι?

batista έγραψε:
Θα στα κάνω και ... παντεσπάνια σε σχέση με τον Κυρ. Βασίλη, γιατί αυτό μόνο σε καίει.
Παρεμπιπτόντως, δεν σου είπα ποτέ ότι ο μόνος γραφικός στην Ελλάδα είναι ο Κυρ. Βασίλης. .

Με καιει κιολας?! Φιλε δε δινω πενταρα για τον κυρ Βασιλη σου. Μη χτυπιέσαι, δεν ειναι πια στη βουλη. Και τι σε κανει να πιστευεις οτι εσυ εισαι λιγοτερο γραφικος από αυτόν?
Τελευταία διόρθωση: 23 Ιουλ 2019 23:53 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 24 Ιουλ 2019 10:34 #273

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Stefan έγραψε:
Παλικαρι μου βλεπω οτι πασχιζεις με ζηλο να προσθεσεις τον εαυτο σου στους παπαρολογους του φορουμ...

Σε αυτό είμαι ... γατάκι μπροστά σου....

Stefan έγραψε:
Παμε ξανα μεχρι να το χωνεψεις: oταν λεμε συγκυβερνησεις δεν εννοουμε σαν αυτές που ειχαμε προσφατα ή το "βρωμικο '89". Αυτες ηταν αρπαχτες. Εννοουμε σοβαρες, κανονικες συγκυβερνησεις, σαν αυτες που υπαρχουν στις περισσοτερες πολιτισμενες χωρες εδώ και δεκαετιες.
Τη ληστρικη ενισχυμενη αναλογικη που υποβαθμιζει τη δημοκρατια(άλλο ψηφιζεις και άλλο βγαινει) και παραγει σαπιλα και διορισμους εκατομμυριων κηφηνων την ειχαμε. Γιατι να τη συνεχισουμε? τι θα κερδισουμε? Για να κονομησουν και να βολευτουν παλι καποιοι εξυπνοι?

Πάμε ξανά λοιπόν. Αυτές είναι οι συγκυβερνήσεις που βγάζει ο υπέροχος ελληνικός λαός. Πως θα βγάλει διαφορετικές;;;; Απλά και μόνο επειδή θα κάνουμε απλή αναλογική και θα αποκτήσουν φωνή και όλες οι κομμουνιστικές και ακροδεξιές ψεκασμένες συνιστώσες;;;; :blink: :woohoo: Πας καλά;;;;

Stefan έγραψε:
Με καιει κιολας?! Φιλε δε δινω πενταρα για τον κυρ Βασιλη σου. Μη χτυπιέσαι, δεν ειναι πια στη βουλη. Και τι σε κανει να πιστευεις οτι εσυ εισαι λιγοτερο γραφικος από αυτόν?

Έλα τώρα που δεν σε καίει. Σε ... τσουρουφλάει :evil: .
Όσο για τα περί σύγκρισης ... γραφικότητας, κάνε κι εκεί κανένα ... γκάλοπ από αυτά τα ... αξιόπιστα τα δικά σου ... :blink:
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 24 Ιουλ 2019 10:34 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 24 Ιουλ 2019 15:31 #274

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
batista έγραψε:
Σε αυτό είμαι ... γατάκι μπροστά σου....:

Tι παπαρολογια εχω πει εγω? :huh:

batista έγραψε:
Πάμε ξανά λοιπόν. Αυτές είναι οι συγκυβερνήσεις που βγάζει ο υπέροχος ελληνικός λαός. Πως θα βγάλει διαφορετικές;;;; Απλά και μόνο επειδή θα κάνουμε απλή αναλογική και θα αποκτήσουν φωνή και όλες οι κομμουνιστικές και ακροδεξιές ψεκασμένες συνιστώσες;;;; :blink: :woohoo: Πας καλά;;;;


Φυσικα και ο λαος τις βγαζει, δημοκρατια εχουμε. Άλλο λεμε, οτι πρεπει επιτελους να παμε στη λογικη της συνεργασιας.
Ψηφίζεις λεω άλλο και βγαινει άλλο οταν βουταει ο "μαγκας" πρωτος 50 εδρες από τα υπολοιπα κομματα και το παιζει μεγαλυτερη δυναμη από αυτή που είναι.
Την απλη αναλογικη δε τη κανουμε για τους ψεκασμενους, το 3% θα διατηρηθεί(ασχετως που διαφωνει το κκε).


batista έγραψε:
Έλα τώρα που δεν σε καίει. Σε ... τσουρουφλάει :evil: .
Όσο για τα περί σύγκρισης ... γραφικότητας, κάνε κι εκεί κανένα ... γκάλοπ από αυτά τα ... αξιόπιστα τα δικά σου ... :blink

Γιατι να με τσουρουφλαει? Εγω δεν εκπροσωπω καποιο κομμα όπως εσυ, ουτε εχω συμφεροντα. Για το συμφέρον της Ελλαδας μιλαω παντα.
Γκαλοπ δε κανω και στα προγνωστικα που εδωσα προσφατα οπω ειδες βγηκα τελευταιος :laugh:
Τελευταία διόρθωση: 24 Ιουλ 2019 15:36 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 24 Ιουλ 2019 15:55 #275

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Stefan έγραψε:
Tι παπαρολογια εχω πει εγω?

Έλα μου ντε..... :laugh:

Stefan έγραψε:
Φυσικα και ο λαος τις βγαζει, δημοκρατια εχουμε. Άλλο λεμε, οτι πρεπει επιτελους να παμε στη λογικη της συνεργασιας.

Μακριά κι αγαπημένοι, μέχρι να βάλουμε μυαλό....

Stefan έγραψε:
Γιατι να με τσουρουφλαει? Εγω δεν εκπροσωπω καποιο κομμα όπως εσυ, ουτε εχω συμφεροντα. Για το συμφέρον της Ελλαδας μιλαω παντα.
Γκαλοπ δε κανω και στα προγνωστικα που εδωσα προσφατα οπω ειδες βγηκα τελευταιος :laugh:

Αν κάποιος από τους δυο μας εκπροσωπεί κάποιο κόμμα, είναι σαφές 100% ότι αυτός δεν είμαι εγώ. Όλοι (συμπεριλαμβανομένου τόσο του Κούλη όσο και του Κυρ. Βασίλη αλλά και οποιουδήποτε άλλου) λαμβάνουν από εμένα την κριτική που τους αξίζει.
Κάνε μου τώρα εσύ μια ειλικρινή κριτική για τον Κυρ. Βασίλη για να με πείσεις για το αντίθετο. :whistle:
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 24 Ιουλ 2019 16:14 #276

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
batista έγραψε:
.......................Αν κάποιος από τους δυο μας εκπροσωπεί κάποιο κόμμα, είναι σαφές 100% ότι αυτός δεν είμαι εγώ. Όλοι (συμπεριλαμβανομένου τόσο του Κούλη όσο και του Κυρ. Βασίλη αλλά και οποιουδήποτε άλλου) λαμβάνουν από εμένα την κριτική που τους αξίζει.
Κάνε μου τώρα εσύ μια ειλικρινή κριτική για τον Κυρ. Βασίλη για να με πείσεις για το αντίθετο. :whistle:

Συνεχιζεις μια παπαρολογια που δεν οδηγει πουθενα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 24 Ιουλ 2019 17:09 #277

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Stefan έγραψε:
Συνεχιζεις μια παπαρολογια που δεν οδηγει πουθενα.

Συνεχίζεις να με δικαιώνεις..... :whistle:
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 24 Ιουλ 2019 18:01 #278

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
παρατηρωντας και μελετωντας τα νομοσχεδια και τις αλλαγες του κουλη τις λιγες ημερες εξουσιας που εχει ως τωρα δεν εχει κανει τιποτα ουσιαστικο,ουτε εχει επιφερει αλλαγες στα μειζονα θεματα που καινε τους πολιτες και την καθημερινοτητα τους οπως και τους επαγγελματιες.

ουσιαστικα αυτο που κανει ειναι πασαλειματα. νομοσχεδια αοριστου περιεχομενου,τελειως θεωρητικα .
αυτο που κανει ειναι μια αναδιοργανωση πραγματων και οχι οφελος στην τσεπη μας.

τι εννοω. για παραδειγμα.εχεις το αυτοκινητο σου χαλασμενο.πας στο συνεργειο και λες στον μαστορα εχω το ταδε προβλημα.ειναι κομμενος ο ιμαντας,δεν τσουλαει το οχημα και θελω και φρενα.αλλαξε ιμαντα εκκεντροφορου και φρενα.
και τι κανει ο μαστορας(κουλης) τελικα. σου πλενει το αυτοκινητο,στο καθαριζει,στο γυαλιζει,σου αλλαζει λαδια και σου λεει ετοιμο.

το αμαξι εξακολουθει να ειναι ακινητοποιημενο και αχρηστο ομως. να αυτο κανει ο κουλης..

τελικα μας κοροιδευει(ειμαι σιγουρος γι΄αυτο) και υποτιμα την νοημοσυνη μας νομιζοντας οτι δεν τον πηραμε χαμπαρι.

τα περιμενα αυτα για να ειμαι ειλικρινης.ακομη ενας αχρηστος.

μα τι νομιζει οτι με καταστολη και προστασιες του πολιτη και αλλες σαχλαμαρες επιφανειακες που μονο εντυπωσιασμο θελουν να προκαλεσουν οτι δηθεν κατι κανει θα μπερδεψει τον κοσμο μπροστα στα πραγματικα προβληματα που αντιμετωπιζει?

προφανως το κολπο του ειναι το εξης. αντιμετωπιζει τα ευκολα προβληματα με εντυπωσιακες ενεργειες γιατι μεχρι εκει ειναι ικανος και τα δυσκολα τα κρυβει κατω απο το χαλι.

ενας ακομη αχρηστος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 24 Ιουλ 2019 20:45 #279

  • sosimple
  • Το Άβαταρ του/της sosimple
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 611
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 491
  • Κάρμα: 55
sonik έγραψε:
παρατηρωντας και μελετωντας τα νομοσχεδια και τις αλλαγες του κουλη τις λιγες ημερες εξουσιας που εχει ως τωρα δεν εχει κανει τιποτα ουσιαστικο,ουτε εχει επιφερει αλλαγες στα μειζονα θεματα που καινε τους πολιτες και την καθημερινοτητα τους οπως και τους επαγγελματιες.

ουσιαστικα αυτο που κανει ειναι πασαλειματα. νομοσχεδια αοριστου περιεχομενου,τελειως θεωρητικα .
αυτο που κανει ειναι μια αναδιοργανωση πραγματων και οχι οφελος στην τσεπη μας.

τι εννοω. για παραδειγμα.εχεις το αυτοκινητο σου χαλασμενο.πας στο συνεργειο και λες στον μαστορα εχω το ταδε προβλημα.ειναι κομμενος ο ιμαντας,δεν τσουλαει το οχημα και θελω και φρενα.αλλαξε ιμαντα εκκεντροφορου και φρενα.
και τι κανει ο μαστορας(κουλης) τελικα. σου πλενει το αυτοκινητο,στο καθαριζει,στο γυαλιζει,σου αλλαζει λαδια και σου λεει ετοιμο.

το αμαξι εξακολουθει να ειναι ακινητοποιημενο και αχρηστο ομως. να αυτο κανει ο κουλης..

τελικα μας κοροιδευει(ειμαι σιγουρος γι΄αυτο) και υποτιμα την νοημοσυνη μας νομιζοντας οτι δεν τον πηραμε χαμπαρι.

τα περιμενα αυτα για να ειμαι ειλικρινης.ακομη ενας αχρηστος.

μα τι νομιζει οτι με καταστολη και προστασιες του πολιτη και αλλες σαχλαμαρες επιφανειακες που μονο εντυπωσιασμο θελουν να προκαλεσουν οτι δηθεν κατι κανει θα μπερδεψει τον κοσμο μπροστα στα πραγματικα προβληματα που αντιμετωπιζει?

προφανως το κολπο του ειναι το εξης. αντιμετωπιζει τα ευκολα προβληματα με εντυπωσιακες ενεργειες γιατι μεχρι εκει ειναι ικανος και τα δυσκολα τα κρυβει κατω απο το χαλι.

ενας ακομη αχρηστος.

Ειναι πολυ νωρίς για να κατακρίνεις έτσι. Δηλαδή εσυ τι περίμενες βαση οσων είπε?
- Ο τσιπρας ελεγε οτι τα χαράτσια ειναι παράνομα και δε βελτιώνεται αυτος ο νομος καταργηται.
Μετα τις εκλογές : Οχι μονο δεν το καταργησε αλλα το αυξησε σε πολλους. Εγώ απο 1700 πληρωνω 2100 με τσιπρα..
- Ο κουλης είπε 30% μειωση σε βαθος 2ετιας. Δεν υποσχέθηκε λαγους με πετραχιλια.
Μετα τις εκλογες : Αμεση μειωση 20-30% ξεπερνοντας και τις προεκλογικες υποσχέσεις.
Επίσης ψηφίζει μειωσεις φορων σιγα σιγα και σε μικρα ποσοστά για να μη πέσει έξω και ο προϋπολογισμός.
Αυτο ειχε υπόσχεθει, αυτο κανει.
Κράτησε τη βουλή καλοκαίριατικα να ψηφίζει νομοσχέδια. Και γενικά σχεδόν ολα οσα κανει είναι συμφωνα με τις προεκλογικες του υπόσχεσεις.
Το μέλλον θα δειξει, μπορεί στο τέλος να μη μπορεί να κλείσει προϋπολογισμό και να αρχισει έκτακτα μέτρα. Θα τον βρίζουμε ολοι μαζι αν συμβεί, αλλα αυτη τη στιγμη πραγματικά δε σε καταλαβαίνω γιατι τον κράζεις. Δε νομιζω οτι περιμένει κανεις κατι παραπανω τοσο σύντομα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα