Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Συμβουλές για απώλεια βάρους

Συμβουλές για απώλεια βάρους 30 Οκτ 2018 19:09 #1

  • KAss (Kass)
  • Το Άβαταρ του/της KAss (Kass)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 18
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: -1
Είμαι εργένης, δεν το έχω με την μαγειρική και θα ήθελα να ζητήσω μερικές ΑΠΛΕΣ συμβουλές για απώλεια βάρους (Να μην γράψει ο Παναγιώτης την διατροφή του, την έχω αποθηκεύσει) ή μερικά κόλπα για να κορεστεί η αίσθηση της πείνας μέσα σε λογικά πλαίσια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Συμβουλές για απώλεια βάρους 30 Οκτ 2018 19:45 #2

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Αεροβική γυμναστική, κατά προτίμηση τρέξιμο ή ποδήλατο.
Αδυνατίζεις και παράλληλα μειώνεις τη θνησιμότητα σου 40%!
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KAss (Kass)

Συμβουλές για απώλεια βάρους 30 Οκτ 2018 20:05 #3

  • opensource
  • Το Άβαταρ του/της opensource
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 254
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: -11
1) περπάτημα όσο μπορείς και σιγά σιγά και άλλες αερόβιες ασκήσεις και βαράκια (με το μαλακό)
2) 5 γεύματα - ποτέ μεγάλο γεύμα
3) όχι έτοιμες θερμίδες από γλυκά, αναψυκτικά, ποτά, πολλά γαλακτοκομικά, τηγανητά
4) εναλλαγές στα γεύματα π.χ. πράσινα - κρέας - όσπρια
5) όχι τσιμπήματα (βασικά αν κόψεις τη ζάχαρη μια βδομάδα θα...)
6) όχι πολύ φαγητό μετά τις 20:00
7) όχι άγχος
8) καλή ξεκούραση

αυτά....
Τελευταία διόρθωση: 30 Οκτ 2018 20:05 από opensource.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KAss (Kass)

Συμβουλές για απώλεια βάρους 31 Οκτ 2018 18:59 #4

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Αρχηγε μου ελευθερος η παντρεμενος δεν εχουν σημασια αυτα τα πραγματα οσον αφορα την διατροφη και την silhouette μας.
Εχεις σκεφτει εσενα να σου αρεσει η (A) διατροφη και η γυναικα να διαφωνει…….αστο εχω δει “εργο” και “σκηνικα” φιλων.

Μην παιζεις με την υγεια σου ……...θα με θυμηθεις. :) B) :)

Προσωπικα εχω εφαρμοσει σπιτι μου και τρωω τουλαχιστον 3-4 φορες την εβδομαδα την Thai nutrition food και σου συνιστω “ξεκινα” με 2-3 γευματα την εβδομαδα να “στρωσεις”.
Παμφθηνα ειναι τα προιοντα ανοιξε το youtube και γραψε Thai noodles ,Thai spicy foods ,Thai seafood ,Thai salad κλπ.
Δοξα τον θεο γεματο ειναι ρε φιλε απλα πηγαινε στα μπαχαρικα και αγορασε καυτερη πρασινη πιπερια τριμμενη να την ριχνεις απο πανω σε καθε γευμα τα “διαλυει” ολα στις αρτηριες να “ξεμπλοκαρουν”.
Στην αρχη εγω ετρωγα και ιδρωνα (βαλε λιγη ποσοτητα και δες) αλλα για αρχη παρασκευασε μια mango salad με ξηρους καρπους να “ξεκολλησεις”.
Αν μενεις Αθηνα κατεβα στην China Town η τραβα στην Ζηνωνος που ηταν τα σπιτια με τα κοκκινα φωτα και θα δεις τα εχουν αγορασει Κινεζοι και αγορασε φθηνα τα noodles και τα Pad Thai sause ,σαλτσες sour ξυνη η sweet γλυκια κλπ. μαυρο πιπερι σαλτσα κλπ.
Αγορασε καθαρισμενες γαριδες η θραψαλα,καλαμαρι κλπ και βραστα σε κατσαρολα 10 λεπτα και “ριξτα” σε οποια συνταγη διαλεξεις.
Τον εαυτο σου θα ευχαριστηθεις …..αλλο αμα οι Thais επιασαν καλα φραγκα και τρωνε πατσαβουριες “τα δικα μας” pastry,croissants και “τετοια” + αρα
Ικι = καρδιακα ,εγκεφαλικα,ανευρυσμα περιφερειακο κλπ.
Εγω ειμαι “αλλεργικος” τα εχω κοψει απο το 2010 τα κρεατα,και ασπρα στην τροφη οπως αλατι,ζαχαρη,παγωτα ,γλυκα ,γαλα (μονο κεφιρ) + τα φαρμακα 15 χρονια (ουτε ασπιρινη).

Καλες μασες σε ολους και σε “ολες” του forum και μην γραφετε μαλακιες για αυτην την πανεμορφη Χωρα Βασιλειο την Thailand-αρα…...τους εαυτούς σας υποβιβάζεται…….!

www.thaitable.com/

Αντι για Papaya διαλεξε μπροκολο ,κρεμμυδι,κόλιανδρο,φυλλα βασιλικου κλπ σαλτσα ψαριου (fish sause),εγω ριχνω και Pad Thai με τις γαριδες τελεια!

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Συμβουλές για απώλεια βάρους 31 Οκτ 2018 20:22 #5

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
opensource έγραψε:
1) περπάτημα όσο μπορείς και σιγά σιγά και άλλες αερόβιες ασκήσεις και βαράκια (με το μαλακό)
2) 5 γεύματα - ποτέ μεγάλο γεύμα
3) όχι έτοιμες θερμίδες από γλυκά, αναψυκτικά, ποτά, πολλά γαλακτοκομικά, τηγανητά
4) εναλλαγές στα γεύματα π.χ. πράσινα - κρέας - όσπρια
5) όχι τσιμπήματα (βασικά αν κόψεις τη ζάχαρη μια βδομάδα θα...)
6) όχι πολύ φαγητό μετά τις 20:00
7) όχι άγχος
8) καλή ξεκούραση

αυτά....

+ νηστεια & προσευχη.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Συμβουλές για απώλεια βάρους 31 Οκτ 2018 22:20 #6

  • Voukes
  • Το Άβαταρ του/της Voukes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 351
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 93
  • Κάρμα: 5
PARIS33 έγραψε:
Αρχηγε μου ελευθερος η παντρεμενος δεν εχουν σημασια αυτα τα πραγματα οσον αφορα την διατροφη και την silhouette μας.
Εχεις σκεφτει εσενα να σου αρεσει η (A) διατροφη και η γυναικα να διαφωνει…….αστο εχω δει “εργο” και “σκηνικα” φιλων.

Μην παιζεις με την υγεια σου ……...θα με θυμηθεις. :) B) :)

Προσωπικα εχω εφαρμοσει σπιτι μου και τρωω τουλαχιστον 3-4 φορες την εβδομαδα την Thai nutrition food και σου συνιστω “ξεκινα” με 2-3 γευματα την εβδομαδα να “στρωσεις”.
Παμφθηνα ειναι τα προιοντα ανοιξε το youtube και γραψε Thai noodles ,Thai spicy foods ,Thai seafood ,Thai salad κλπ.
Δοξα τον θεο γεματο ειναι ρε φιλε απλα πηγαινε στα μπαχαρικα και αγορασε καυτερη πρασινη πιπερια τριμμενη να την ριχνεις απο πανω σε καθε γευμα τα “διαλυει” ολα στις αρτηριες να “ξεμπλοκαρουν”.
Στην αρχη εγω ετρωγα και ιδρωνα (βαλε λιγη ποσοτητα και δες) αλλα για αρχη παρασκευασε μια mango salad με ξηρους καρπους να “ξεκολλησεις”.
Αν μενεις Αθηνα κατεβα στην China Town η τραβα στην Ζηνωνος που ηταν τα σπιτια με τα κοκκινα φωτα και θα δεις τα εχουν αγορασει Κινεζοι και αγορασε φθηνα τα noodles και τα Pad Thai sause ,σαλτσες sour ξυνη η sweet γλυκια κλπ. μαυρο πιπερι σαλτσα κλπ.
Αγορασε καθαρισμενες γαριδες η θραψαλα,καλαμαρι κλπ και βραστα σε κατσαρολα 10 λεπτα και “ριξτα” σε οποια συνταγη διαλεξεις.
Τον εαυτο σου θα ευχαριστηθεις …..αλλο αμα οι Thais επιασαν καλα φραγκα και τρωνε πατσαβουριες “τα δικα μας” pastry,croissants και “τετοια” + αρα
Ικι = καρδιακα ,εγκεφαλικα,ανευρυσμα περιφερειακο κλπ.
Εγω ειμαι “αλλεργικος” τα εχω κοψει απο το 2010 τα κρεατα,και ασπρα στην τροφη οπως αλατι,ζαχαρη,παγωτα ,γλυκα ,γαλα (μονο κεφιρ) + τα φαρμακα 15 χρονια (ουτε ασπιρινη).

Καλες μασες σε ολους και σε “ολες” του forum και μην γραφετε μαλακιες για αυτην την πανεμορφη Χωρα Βασιλειο την Thailand-αρα…...τους εαυτούς σας υποβιβάζεται…….!

www.thaitable.com/

Αντι για Papaya διαλεξε μπροκολο ,κρεμμυδι,κόλιανδρο,φυλλα βασιλικου κλπ σαλτσα ψαριου (fish sause),εγω ριχνω και Pad Thai με τις γαριδες τελεια!

Μας άνοιξες την όρεξη στα αλήθεια!
Εκτός από τις πρώτες ύλες, έχεις άποψη για μαγαζί γνήσιο στην Αθήνα που να σερβίρουν αντίστοιχες γεύσεις;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Συμβουλές για απώλεια βάρους 02 Νοε 2018 00:45 #7

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Mαρια.........για να υπαρχει καθαρο μυαλο και να προσευχηθεις θα πρεπει και το σωμα να ειναι καθαρο οπως και το αντιστροφο!
Εδω.........τα "ταγαρια" δεν.....πιστευουν σε αυτα που βλεπουν.......λες να πιστεψουν αυτα που δεν βλεπουν γιατι δεν θελουν να δουν?
Νους υγιεις εν σωματι υγιη ελεγαν οι προγονοι μας ..........!
Αστους θα γινουν αρσενικα και θηλυκα ....."αντρακια"........θα μαθουν θελουν δεν θελουν και δεν το γραφω εγωιστικα!

....................................….....................…...............................................................................................................................
Oχι φιλε μου δεν εχω παει Αθηνα για να φαω Thai foods διοτι:

1.Ειναι καθαρα "ψυχολογικο" shock στην τσεπη το ιδιο φαγητο να το τρωω "κατω" στα €2 και εδω Αθηνα στα €4-€5 οσο για μαγαζια που σερβιρουν Thai foods πηγαινε στην Αιολου εκει που ειναι και ο ιερος Ναος της Αγιας Ειρηνης στον πεζοδρομο προς Μοναστηρακι εχει ανοιξει ενα ωραιο μαγαζι και παρασκευαζει Thai foods συνταγες (γαματος).

2.Το μυστικο τους αν μπορεις να το πεις μυστικο ειναι τα "βραστα" στα ψαρικα γαριδες,καλαμαρια, κλπ και τα σωταρουνε στο τηγανι με σαλτσα Pad Thai ,fish sause ,black pepper sause ολα ειναι χαμηλων θερμιδων και για να "ανεβασουν" θερμιδες βαζουν μεσα κυβους τυρι τοφου + κανουνε μακακιες βαζουν ζαχαρι για να γινει "γρηγορα" το φαγητο.

3.Τελος δεν νοειτε Thai τραπεζι φαγητου με παρεα ......χωρις σουπα συνοδευτικο.(νοστιμοτατες ειναι απλα εμενα δεν μου αρεσουν οι σουπες και τις αποφευγω γιατι "με μπερδευουν" οταν ειμαι εξω και "κατω" και δεν ξερω στα street food αν ειναι φρεσκο το φαγητο η μαπα.

1000 μίλια γεύσεις



Thai food part 1.avi




Μια χαρα Χωρα Βασιλειο ειναι η Thailand-αρα πανεμορφη αλλο αμα η “νεα γεννια” των 40 -ρηδων αχαιρευτοι τεμπελαραδες και δεν εχουν κανει τιποτα τα “ταγαρια”.
Ιδιοι αχαιρευτοι σαν και “εμας” ο θεουλης ριχνει τονους των τονων νερακι καθε χρονο πνιγονται πλημμυρίζουν στην επαρχια …….και για να πιουν νερο…...πανε και αγοραζουν τα “χρωματιστα” πλαστικα μπουκαλια απο τα μπακαλικα.


Αρχηγε μου “ορμα” και καλες μασες και ειναι υγιεινη διατροφη γιατι απο καρδιακα,εγκεφαλικα και ανευρυσματα εχουν μηδενικα σχεδον ποσοστα θνησιμοτητας λογω διατροφης τους.
Αλλο αμα ειναι “τενεκεδες” στραβουλιακες και περνανε τα κοκκινα φαναρια “σουβλακι” και σκοτωνονται + τρεχουν γιατι δυστυχως η Thailand σε τροχαια εχει ποσοστα θνησιμοτητας λιγο παρακατω απο την Lybia ,Iraq που εχουν πολεμο.
Τριτη Χωρα Παγκοσμιως στα τροχαια …...ενω μην κανεις το λαθος να πεις σε ταξιτζη taximeter λεγονται οτι βιαζομαι…...θα το μετανιωσεις πικρα …….θα δεις την ζωη σου σε δευτερολεπτα να “περναει”.........!
Μονο Sky Train metro το εναεριο η τον υπογειο Underground metro μια χαρα ειναι και φθηνο!

www.ezythaicooking.com/free_recipes.htm

Shrimp and Lemongrass Spicy Salad | Thai Food | Goong Yum Ta Krai Ma Nao | ยำกุ้งตะไคร้มะนาว

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Συμβουλές για απώλεια βάρους 02 Νοε 2018 17:18 #8

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
Με το κινεζικο κατι γινεται, σε απλες συνταγες παντα. Ολα τα αλλα στις γειτονιες περιξ της Κινας: ουτε με σφαιρες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Συμβουλές για απώλεια βάρους 02 Νοε 2018 23:23 #9

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Mια χαρα ειναι εγω παω παντως και χωρις σφαιρες (αν και εχω οπλο σπιτι μου) ποιος θα σε πειραξει το πρεζονι που δεν βλεπει την τυφλα του και απο την πρεζα ειναι πετσι και κοκκαλο η το "zak"?
Εχω κανει και καλα "φιλαρακια" Κινεζουλες και μαθαινω "νεα" τους + με εχουν εξυπηρετησει γιατι ειχα μεινει απο μπαταρια στο αυτοκινητο και χωρις να ζητησω βοηθεια (Καλοκαιρι με ζεστη) μονοι τους βγεικαν απο τα μαγαζια και εσπρωξαν το αυτοκινητο.
Nα πηγαινεις τι φοβασαι...…μην σου κλεψουν τα noodles ,fish sauses etc?
Εχω δωσει παραγγελια με €10 οροφης πολυελαιους leds για φιλο που εχει ανοιξει μαγαζια και σε αλλους διακοσμητες.
Μαγαζαρες τεραστια ανοιγουν εκει οι Κινεζοι και ερχονται με Κυπριακη μεταφορικη και ξεφορτωνουν και οι ιδιοι δεν θελουν κοσμο να περναει να τα βλεπει.(ανασφαλιστοι, ενα Α.Φ.Μ ανα 10-15 "μαγαζια" οπως και αυτοκινηταρες (IX).
Τα καλα παιδια πανε "παντου" γιατι τα Germans outlet τα οποια σημειωτεον "δεν εχουν Pos" ........σηκωσαν "τιμουλες" γιατι εφαγαν "φολα" τα H&M και τα ZARA.
Εδω να δεις τι ναρκωτικα και offshores "zak" φουστρες υπαρχουν!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα