Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

TOPIC: Κανόνες συζητήσεων

Κανόνες συζητήσεων 19 Oct 2017 23:57 #136

Φίλε Sadeness1990, o batista δεν αποκλείστηκε για τις ιδέες του, αλλά για έναν πολύ πιο... πεζό λόγο.

Επειδή παραβίαζε διαρκώς τον κανόνα 9.
Προσωπικά, δεν έχω πρόβλημα να πει κάποιος το οτιδήποτε εναντίον μου.
Αλλά, ως συντονιστής, δεν μπορούσα να το ανεχτώ για πολύ.
Κοίταξε πως αποκλείστηκαν για λίγο αξιόλογοι χρήστες όπως ο Paris, o ANTI, το Άγιον Πνεύμα κλπ, ΧΩΡΙΣ να επιτεθούν στον διαχειριστή ή τον συντονιστή.

Κ εγώ διαφωνώ με κάποιες ιδέες του κ συμφωνώ με άλλες.
Είναι απαραίτητος στο φόρουμ γιατί εκφράζει την διαφορετική άποψη της πλειοψηφίας όλων ημών.
Άλλωστε, για δύο μέρες ήταν μόνο αποκλεισμένος.
Από αύριο θα μπορεί να γράφει κανονικά.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 19 Oct 2017 23:58 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 20 Oct 2017 00:30 #137

czri wrote:
Μπορει πλεον το φορουμ να γινει ξανα οικονομοτεχνικο,να γινουν σοβαρες συζητησεις και οχι ξεκατινιασματα.
Προς τους συντονιστες και γενικα την ''διευθυνση'',εμεις(οι περισσοτεροι τουλαχιστον) τα λεγαμε,εσεις επιμενατε.

Ωραία..
Ποιος έχει αντίρρηση;
Αλλά, δεν βλέπω να γράφουν πολλοί γι'αυτα.

Τα τραπεζικά προϊόντα κ γενικά οι τράπεζες, έχουν απαξιωθεί.

Το ελληνικό χρηματιστήριο, το ίδιο.

Ομόλογα, γενικά... είμαστε λίγοι δύσπιστοι.

Τι προτείνεις εσύ;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Κανόνες συζητήσεων 20 Oct 2017 03:47 #138

Sadeness1990 wrote:
έχει δώσει το στίγμα ενός δυνατού μυαλού, μιας αξιόλογης γραφής, είτε συμφωνεί κάποιος, είτε όχι και το πιο σημαντικό: πολλές από τις απόψεις του, εκτός του ότι είναι πολύ σωστά ζυγισμένες (δεν έχει μιλησει μονο για φοροδιαφυγή) θα άρμοζαν σε ένα σοβαρό, συντονισμένο κράτος που εκφράζει και εκφράζεται μέσα από τον σεβασμό προς τον πολίτη, τον άρρωστο, τον ανάπηρο, τον σωστό οδηγό, τον φορολογικά ευσυνείδητο, κτλ...

Ο Batista είναι, αδιαμφισβήτητα, όλα αυτά και στο ζύγι διακρίνω ξεκάθαρα ότι η ζυγαριά γέρνει σαρωτικά προς τα θετικά του σημεία.

Στις επόμενες εκλογές, αν κατέβει υποψήφιος, ψήφισε τον.

Για να δεις άσπρη μέρα.
Last Edit: 20 Oct 2017 03:48 by Βαγγέλης (Samsung).
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 20 Oct 2017 10:14 #139

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Φίλε Sadeness1990, o batista δεν αποκλείστηκε για τις ιδέες του, αλλά για έναν πολύ πιο... πεζό λόγο.
Επειδή παραβίαζε διαρκώς τον κανόνα 9.
Προσωπικά, δεν έχω πρόβλημα να πει κάποιος το οτιδήποτε εναντίον μου.
Αλλά, ως συντονιστής, δεν μπορούσα να το ανεχτώ για πολύ.

Αυτό που γράφεις, σε σχέση με την παραβίαση του κανόνα 9, αφορά προφανέστατα την δική σου/σας κρίση για το τι ακριβώς συνιστά παραβίαση του κανόνα αυτού.
Διαφωνώ κάθετα και έχω αιτιολογήσει απόλυτα την διαφωνία μου με σχετικά PMs που έχω στείλει και στους δυο σας.
Εσείς όμως αποφασίζετε και προφανώς αυτό δεν μπορεί παρά να είναι σεβαστό.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Κοίταξε πως αποκλείστηκαν για λίγο αξιόλογοι χρήστες όπως ο Paris, o ANTI, το Άγιον Πνεύμα κλπ, ΧΩΡΙΣ να επιτεθούν στον διαχειριστή ή τον συντονιστή.

Θα με ενδιέφερε να μου δώσεις τον ορισμό του αξιόλογου χρήστη. Έχει να κάνει μόνο με τις γνώσεις του σε επενδυτικά ή παρόμοιας φύσης θέματα ή παίζει ρόλο και το πως αντιμετωπίζει (επί της αρχής) την διαφορετική άποψη;
Και αν αυτό το τελευταίο, παίζει ρόλο και εφόσον οι συγκεκριμένοι (και άλλοι) δεν αποκλείστηκαν για "επίθεση" στον συντονιστή (παρεμπιπτόντως μπορώ να σου βρω πολλές περιπτώσεις που επιτέθηκαν στον διαχειριστή, αποδίδοντάς του ... μεροληψία, αλλά πάμε παρακάτω) μπορείς να μας πεις γιατί αποκλείστηκαν;;;;;;
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 20 Oct 2017 11:37 #140

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Και άλλες φορές σε έχω ρωτήσει τι σε κάνει να πιστεύεις πως η εξάλειψη της φοροδιαφυγής θα μας έκανε αυτομάτως Ελβετία ή Νορβηγία.
Έχεις κάποιο δείγμα περί αυτού;
Μια σκέψη κάνω.
Πώς είσαι τόσο σίγουρος;
Εγώ, πχ έχω κάτι να πω.
Τα 800 εκ του περυσινού πλεονάσματος, που εδόθησαν;
Μειώθηκαν οι τιμές των προϊόντων συνεπεία του πλεονάσματος;
Έγινε επιστροφή φόρων σε αυτούς που είχαν δικαίωμα να έχουν επιστροφή;
Εφόσον λοιπόν δεν δόθηκε φράγκο πίσω από το αυτό το περίσσευμα, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα δοθεί στη συνέχεια, αν έχουμε περισσότερα έσοδα;

Μια από τις πολλές παλαιότερες απαντήσεις μου στο θέμα.

www.tsig.gr/lang-el/forum/13-Οικονομική-...αφυγή?start=18#66662
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 20 Oct 2017 17:57 #141

batista wrote:
Θα με ενδιέφερε να μου δώσεις τον ορισμό του αξιόλογου χρήστη. Έχει να κάνει μόνο με τις γνώσεις του σε επενδυτικά ή παρόμοιας φύσης θέματα ή παίζει ρόλο και το πως αντιμετωπίζει (επί της αρχής) την διαφορετική άποψη;
Και αν αυτό το τελευταίο, παίζει ρόλο και εφόσον οι συγκεκριμένοι (και άλλοι) δεν αποκλείστηκαν για "επίθεση" στον συντονιστή (παρεμπιπτόντως μπορώ να σου βρω πολλές περιπτώσεις που επιτέθηκαν στον διαχειριστή, αποδίδοντάς του ... μεροληψία, αλλά πάμε παρακάτω) μπορείς να μας πεις γιατί αποκλείστηκαν;;;;;;

Αξιόλογος χρήστης, κατα τη δική μου άποψη, είναι αυτός που δεν γραφει βλακείες.
Έτσι απλά...
Οι χρήστες που αποκλείστηκαν πριν απο μερικές μέρες, έγραφαν απρεπή, ειρωνικά κ επιθετικά σχόλια εναντίον σου.
Αυτός ήταν ο λόγος,
Δεν επιτεθηκαν σε συντονιστή ή σε διαχειριστή.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 20 Oct 2017 18:19 #142

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Αξιόλογος χρήστης, κατα τη δική μου άποψη, είναι αυτός που δεν γραφει βλακείες.
Έτσι απλά...
Οι χρήστες που αποκλείστηκαν πριν απο μερικές μέρες, έγραφαν απρεπή, ειρωνικά κ επιθετικά σχόλια εναντίον σου.
Αυτός ήταν ο λόγος,
Δεν επιτεθηκαν σε συντονιστή ή σε διαχειριστή.

Με την δική μου θεώρηση των πραγμάτων, δεν μπορεί κάποιος να χαρακτηριστεί αξιόλογος, όταν επιτίθεται ΑΠΡΟΚΛΗΤΑ με απρεπή σχόλια εναντίον άλλου συμφορουμίτη, μόνο και μόνο επειδή δεν γουστάρει την άποψή του.
Όσο για αυτή την "επίθεσή" μου σε συντονιστή/διαχειριστή, επίτρεψέ μου να επιμένω να την θεωρώ απλά μια πλήρως στοιχειοθετημένη κριτική και τίποτα παραπάνω.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 20 Oct 2017 18:21 #143

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Δεν επιτεθηκαν σε συντονιστή ή σε διαχειριστή.

Μπορώ πολύ εύκολα να σου βρω και τέτοια και μάλιστα πολύ χαρακτηριστικά, που μπροστά τους, αυτά που καταλογίζεις σε εμένα, μοιάζουν πραγματικά με κομπλιμέντα.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 20 Oct 2017 20:46 #144

  • Sadeness1990
  • Sadeness1990's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 264
  • Thank you received: 130
  • Karma: 19
Βαγγέλης (Samsung) wrote:
Στις επόμενες εκλογές, αν κατέβει υποψήφιος, ψήφισε τον.

Για να δεις άσπρη μέρα.

Παραβαίνεις τον Εκλογικό Νόμο για απρεπή και παράνομη επίδραση ή/και επηρεασμό των εκλογέων.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.092 seconds