Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

TOPIC: Φορουμ για android

Φορουμ για android 28 Mar 2013 00:45 #1

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Να πω την άποψη μου σε κάτι; Επειδή η σελίδα αυτή έχει γίνει μεγάλη πηγή πληροφόρησης για ενα θέμα που μας ενδιαφέρει (χρήμα - γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε), και οι μέρες είναι πονηρές και θέλουν επαγρύπνηση γενικά, μήπως υπάρχει τεχνική δυνατότητα να έχουμε κάποια υποστήριξη για κινητά android; Εχω υπόψη μου την εφαρμογή του tapatalk, το υποστηρίζουν μερικά φόρουμ που συμμετέχω και πολύ θα ήθελα να υπήρχε κάτι και για το φόρουμ του tsig.gr

www.tapatalk.com/
play.google.com/store/apps/details?id=co...eature=search_result

υπάρχουν και άλλα plugins, αυτό είναι το πιο γνωστό και σε γενικές γραμμές ένα απο τα καλύτερα.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
The administrator has disabled public write access.

Φορουμ για android 28 Mar 2013 04:17 #2

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Υπήκοος (Υπηκοος)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Posts: 132
  • Thank you received: 64
  • Karma: 3 (9)
Δεν θα ηταν κακη ιδεα. Παντως εχω ηδη παρακολουθησει το φορουμ απο android με τον dolphin browser και συχνα εχω καταχωρησει και ποστς. Θελω να πω δηλαδη οτι ηδη ειναι εφικτη η θεαση/καταχωρηση στο φορουμ απο κινητο εστω και αν απαιτουνται καμποσα ζουμαρισματα στην οθονη ωστε να ειναι ευκρινεις οι οθονες.
Επισης βοηθαει να εχεις μυωπια και να βλεπεις ανετα κοντα. Εγω εχω μπολικη.

Μια mobile εκδοση θα ηταν καλη αλλα υποθετω οτι το forum βασιζεται σε καποιο στανταρντ (adhoc) προγραμμα και συνεπως μετατροπες σε αυτο θα ειναι δυσκολες ή και αδυνατες. Επ' αυτου ομως, αρμοδιος να απαντησει ειναι ο Τσιγκουνης.

Καλημερα σε ολους.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
The administrator has disabled public write access.

Φορουμ για android 28 Mar 2013 07:58 #3

@makper
Ευχαριστώ για την ιδέα. Θα ερευνηθεί αν είναι είναι δυνατό να υλοποιηθεί πάνω στην υπάρχουσα δομή.

Πάντως, όπως λέει και ο Υπήκοος, ήδη διαβάζω την σελίδα από το κινητό, με κάποια βαθμό δυσκολίας ομολογουμένως.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Φορουμ για android 28 Mar 2013 11:07 #4

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Κι εγω απο κινητο γραφω τωρα και μαλιστα απο το samsung note 2 με την 5.5 ιντσες οθονη και ειναι σπαστικο. Πρεπει να δουλεψεις λιγο με κατι σαν το tapatalk για να καταλαβεις τι εννοω. Απο θεμα ορασης λιγη πρεσβυωπια και αστιγματισμος ειναι αρκετα για να βλεπω πουλακια αν το παρακανω σε οθονη κινητου... :)
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
The administrator has disabled public write access.

Φορουμ για android 28 Mar 2013 17:52 #5

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
Ο Τσιγκούνης wrote:
@makper
Ευχαριστώ για την ιδέα. Θα ερευνηθεί αν είναι είναι δυνατό να υλοποιηθεί πάνω στην υπάρχουσα δομή.

Πάντως, όπως λέει και ο Υπήκοος, ήδη διαβάζω την σελίδα από το κινητό, με κάποια βαθμό δυσκολίας ομολογουμένως.

Ας αλάξει και η δομή :whistle:
Ίσως εξαλειφτούν και τα errors in php Line τάδε.

Q: Which forum system does it currently support?
phpBB3, vBulletin, xenForo, IPBoard, Simple Machine, MyBB, bbPress, Kunena and Vanilla are supported. Other forum system might also support Tapatalk with plugins developed by third party developers using Tapatalk API.

Q: How do I activate Tapatalk on my forum?
A: Please start from Activate Tapatalk page to download and install Tapatalk Plugin
Last Edit: 28 Mar 2013 18:00 by Optimus (optimus).
The administrator has disabled public write access.

Φορουμ για android 28 Mar 2013 19:12 #6

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Γι' αυτό το έγραψα, είδα οτι το tapatalk υποστηρίζει Kunena
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
The administrator has disabled public write access.

Φορουμ για android 28 Mar 2013 21:36 #7

  • sdoros
  • sdoros's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 136
  • Thank you received: 33
  • Karma: 5
Με το Tapatalk μπορείς να έχεις ξεχωριστά τα αγαπημένα σου θέματα , όπως και αυτά που συμμετέχεις.
Καλό θα ήταν λοιπόν.
The administrator has disabled public write access.

Φορουμ για android 28 Mar 2013 22:24 #8

Ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες. Έγινε εγκατάσταση του Tapatalk αλλά υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα και δεν λειτουργεί ακόμα σωστά. Περιμένουμε σχετική απάντηση από την Tapatalk .
Optimus wrote:
Ίσως εξαλειφτούν και τα errors in php Line τάδε.
Αν δείτε κάποιο σφάλμα θα βοηθούσε στην επίλυσή του η αναφορά του μέσω της επικοινωνίας
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Φορουμ για android 28 Mar 2013 23:09 #9

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Αυτό που βλέπω με πρώτη επαφή, είναι οτι το Forum δεν έχει καταχωρηθεί στην tapatalk. Τουλάχιστον δεν εμφανίζεται στην αναζήτηση που έκανα: tsig.gr, tsig, tsigounis τίποτα από όλα αυτά. Αν δεν γίνει αυτό δεν δουλεύει, νομίζω.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Last Edit: 28 Mar 2013 23:18 by makper.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.085 seconds