Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

TOPIC: Φορουμ για android

Φορουμ για android 01 Apr 2013 22:31 #28

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
makper wrote:
Ωραία. Πρότεινε μας εσύ ένα free plugin για android που να υποστηρίζει Kunena και να δουλεύει χωρίς να βγάλει τα μάτια του ο tsig. Έχω πάνω από 20 εφαρμογές αγορασμένες για το κινητό μου, γιατί μου άρεσαν και δεν θέλω να αφήσω καμιά τρύπα σε κανέναν πονηρό τύπο πίσω από το κάθε blackmart να μου φάει αριθμούς πιστωτικών καρτών ή κάτι παρόμοιο. Όποιος τα βάζει αυτά αναλαμβάνει και τις ευθύνες του. Απλά και η συζήτηση αυτή θα καταλήξει σε δεκαρολογία που λέει και ο soto51.
Ξέρεις ρε makper,
(μια που με πιάνεις στο στόμα σου)
Να σου πω πως σκέφτομαι:
Με δεδομένους τους εκατομμύρια (μάλλον: εκατοντάδες εκατομμύρια) χρήστες αυτών των εφαρμογών, καταλαβαίνω και βρίσκω λογικό να σου ζητάνε 1,2,3,5 ευρώ για κάτι που έχουν δουλέψει να το φτιάσουν. Και τέτοια ποσά σε όποιον το ζητάει, τα δίνω, αν με ενδιαφέρει αυτό που έφτιαξε.
Δίνω και donations. Και στη wiki έδωσα. (Πολύ πριν κάνει την τελευταία καμπάνια). Όταν πρωτοζήτησε, το 2010.
Αλλά windows με 150 ευρώ στο "πλαίσιο" δεν έχω πληρώσει ποτέ. (Ούτε office). Ούτε autocad. Ούτε προγράμματα επεξεργασίας ήχου (που ασχολούμαι λίγο, να μπορώ να κρατάω αρχεία). Το θεωρώ κοροϊδία να σου ζητάνε 100, 200, 500, ή 2.000 (το autocad), όταν δεν πρόκειται να του κάνεις επαγγελματική χρήση, και όταν ξέρεις ότι οι σαν και σένα που καλούνται να πληρώσουν είναι εκατομμύρια.

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που συζητάτε τώρα, σου είπα, εγώ είμαι σαν τον αριστερό γέρο, και κάθε φορά που γράφω να το ξέρετε ότι είμαι σε κανονικό PC, σε τραπέζι, με πληκτρολόγιο, με on the desk mouse με σύρμα κλπ, αλλά αφού εσένα σε βολεύει, καλά κάνεις και το δίνεις αυτό το ευτελές ποσό.

Btw η εκπομπή του Μπάμπη που σου έδωσα το link είναι (σαν μέγεθος αρχείου απ' το Σκαϊ) περίπου 23Mb, γιατί το δίνουν στα 128kbps. Το κατέβασα, το συμπίεσα στα 16kbps (πολύ χειρότερη ποιότητα αλλά απολύτως ανεκτή για ομιλία) και βγήκε 2,2Mb. Ούτε σκέψη δηλαδή για να ανέβει εδώ σαν attachment, το όριο είναι (νομίζω) 400kb - ας μας πει ο tsig γι' αυτό.

Να είσθε καλά άπαντες.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Φορουμ για android 01 Apr 2013 23:18 #29

  • Alexkk
  • Alexkk's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 59
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0 (-1)
To forum στο tapatalk του iPhone γιατί δεν δουλεύει;
The administrator has disabled public write access.

Re: Φορουμ για android 01 Apr 2013 23:48 #30

  • Graf
  • Graf's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 64
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0 (-3)
Μπραβο, μια χαρούλα!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
The administrator has disabled public write access.

Φορουμ για android 02 Apr 2013 08:16 #31

Alexkk wrote:
To forum στο tapatalk του iPhone γιατί δεν δουλεύει;
Βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους;
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Re: Φορουμ για android 02 Apr 2013 20:01 #32

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Υπήκοος (Υπηκοος)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Posts: 132
  • Thank you received: 64
  • Karma: 3 (9)
soto51 wrote:
makper wrote:
Σαν τους γερους του μαπετ σοου καταντησατε ολοι... :silly:
Και που είσαι ακόμα....

Σε περιμένουμε.

Τι γραφεις κει βρε παιδακι μου μι τοσου μικρα γραμματα? Δεν βλεπω καλα τελευταια....
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Last Edit: 02 Apr 2013 20:03 by Υπήκοος (Υπηκοος).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.060 seconds