Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Διαγραφή λογαριασμού

Διαγραφή λογαριασμού 10 Oct 2015 16:37 #10

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Κανένας σας δεν σκέφτηκε ή δεν θέλησε να το γράψει, ότι στην πραγματικότητα μπορεί να είναι κάποιος που πάνω στον ... οίστρο του, άφησε κάποια ίχνη από κάτι ... επιλήψιμο και θέλει απλά να σβήσει αυτά τα ..... ίχνη;;;;;;;. Υπάρχουν ... παραδείγματα... :evil:
Μέτρον άριστον
Last Edit: 10 Oct 2015 16:38 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή λογαριασμού 10 Oct 2015 18:39 #11

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Optimus (optimus) wrote:
όχι απλα να μην σαρέσει
Αντίθετα, μ' αρέσει κι όλας.
Και έχω μπει σε σπηλιές (όπου έχω προχωρήσει και 200m μέσα) όπου μόνο με την κοιλιά χώραγες να μπεις.
Και έχω μπει και σε σπηλιές υποβρύχιες, όπου μπαίνεις φορώντας τον εξοπλισμό του αέρα στην πλάτη.
Και τους φακούς μου γι' αυτές τις δουλειές (παλιά, πριν βγουν τα led) τους έφτιαχνα μόνος μου.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή λογαριασμού 12 Oct 2015 05:26 #12

  • vortex
  • vortex's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 343
  • Thank you received: 132
  • Karma: 15
batista wrote:
Κανένας σας δεν σκέφτηκε ή δεν θέλησε να το γράψει, ότι στην πραγματικότητα μπορεί να είναι κάποιος που πάνω στον ... οίστρο του, άφησε κάποια ίχνη από κάτι ... επιλήψιμο και θέλει απλά να σβήσει αυτά τα ..... ίχνη;;;;;;;. Υπάρχουν ... παραδείγματα... :evil:

Μπορεί απλά να επιλέξει επεξεργασία και να σβήσει το επίμαχο σημείο, ή ακόμα και να διαγράψει ολόκληρα μηνύματα.
Last Edit: 12 Oct 2015 05:28 by vortex.
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή λογαριασμού 12 Oct 2015 23:32 #13

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
soto51 wrote:
Optimus (optimus) wrote:
όχι απλα να μην σαρέσει
Αντίθετα, μ' αρέσει κι όλας.
Και έχω μπει σε σπηλιές (όπου έχω προχωρήσει και 200m μέσα) όπου μόνο με την κοιλιά χώραγες να μπεις.
Και έχω μπει και σε σπηλιές υποβρύχιες, όπου μπαίνεις φορώντας τον εξοπλισμό του αέρα στην πλάτη.
Και τους φακούς μου γι' αυτές τις δουλειές (παλιά, πριν βγουν τα led) τους έφτιαχνα μόνος μου.
Indiana Jones και έτσι B)
Βρήκες κανα σεντούκι με χρυσό όπως στις ταινίες; Γενικά βρήκες τπτ;
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή λογαριασμού 13 Oct 2015 02:37 #14

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Optimus (optimus) wrote:
Γενικά βρήκες τπτ;
Όχι, δεν έμπαινα σε μέρη που θα μπορούσαν να έχουν "αποκρυβεί" πράματα.
Δεν είμαι τυμβωρύχος ή χρυσοθήρας, είμαι εξερευνητής.
Μια φορά έχω μπει (στην Κρήτη) σε υπόγειο γερμανικό καταφύγιο, του οποίου την είσοδο ανατίναξαν οι γερμανοί πριν φύγουν (1945).
Αλλά σε αυτό δεν προχώρησα πολύ (ώστε να φτάσω να δω τι έχουν αφήσει μέσα) γιατί χέστηκα. Το παραμικρό να μετακινείτο, η είσοδος θα έκλεινε (με κατολίσθηση χωμάτων) και θα ήμουν ακόμα εκεί.

Έχω μπει και εδώ:
greece.terrabook.com/chania/el/page/spileo-tzani
Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλά στοιχεία στο διαδίκτυο για να στα παραθέσω. Γι' αυτό ειδικά, να σου πω ότι σε κάποια σημεία η οροφή του σπηλαίου είναι ψηλότερα από 200 μέτρα! Σε άλλα, πρέπει να σέρνεσαι με την κοιλιά για να χωρέσεις να περάσεις.
Συνήθως σε αυτές τις εξερευνήσεις με (μας) σταμάταγε η ύπαρξη νερού στο οποίο έπρεπε να κολυμπήσεις για να πας πιο πέρα. Ή απότομες κλίσεις του (γλυστερού) εδάφους, μεγάλου ύψους, στις οποίες χρειάζεσαι ανεμόσκαλες (και τις οποίες δεν κουβαλάγαμε μαζί μας).
Η "επαγγελματική" σπηλαιολογική αποστολή (Καναδοί και Γάλλοι) στο σπήλαιο Τζανή (πιο γνωστό τοπικά και σαν "καταβόθρα του Ομαλού") έμεινε κατασκηνωμένη εκεί πάνω 3 ΜΗΝΕΣ για να το εξερευνήσουν, και ΔΕΝ το κατάφεραν όλο.
Διαπίστωσαν (ρίχνοντας χρώματα ανυλίνης στα νερά που "ρουφάει" η καταβόθρα όταν λιώνουν τα χιόνια) ότι τα χρώματα βγαίνουν σε πηγές 40 χιλιόμετρα μακρύτερα!
Τα 2.500 μέτρα που λέει ο terrabook δεν είναι σωστό. Τόσο προχώρησε η εξερεύνηση, αλλά το σπήλαιο δεν σταματάει εκεί.

Σε κάθε περίπτωση, μάλλον δεν είμαι κλειστοφοβικός.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Last Edit: 13 Oct 2015 02:40 by soto51.
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή λογαριασμού 13 Oct 2015 12:19 #15

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
vortex wrote:
batista wrote:
Κανένας σας δεν σκέφτηκε ή δεν θέλησε να το γράψει, ότι στην πραγματικότητα μπορεί να είναι κάποιος που πάνω στον ... οίστρο του, άφησε κάποια ίχνη από κάτι ... επιλήψιμο και θέλει απλά να σβήσει αυτά τα ..... ίχνη;;;;;;;. Υπάρχουν ... παραδείγματα... :evil:

Μπορεί απλά να επιλέξει επεξεργασία και να σβήσει το επίμαχο σημείο, ή ακόμα και να διαγράψει ολόκληρα μηνύματα.


Γνωστό αυτό φίλε μου, αλλά κάποιος μη εξοικειωμένος που βιάζεται να σβήσει ίχνη θέλει κάτι πιο δραστικό και μόνιμο.
Παρεμπιπτόντως διαγραφή μπορεί να γίνει μόνο όσο το post είναι το τελευταίο του νήματος
Μέτρον άριστον
Last Edit: 13 Oct 2015 12:29 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή λογαριασμού 13 Oct 2015 13:48 #16

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
soto51 wrote:
Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλά στοιχεία στο διαδίκτυο για να στα παραθέσω. Γι' αυτό ειδικά, να σου πω ότι σε κάποια σημεία η οροφή του σπηλαίου είναι ψηλότερα από 200 μέτρα! Σε άλλα,..

Βρήκα κάτι όμως, ειδικά γι' αυτό το σπήλαιο.

Εδώ.

Διάβασε αυτό που λέει για την οροφή και τον προβολέα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.297 seconds