Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

TOPIC: Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 17:48 #73

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
batista wrote:
George (geo821) wrote:
Ακόμα και στη νομική επιστήμη υπάρχει η αρχή του ότι ο κατηγορούμενος είναι αθώος έως ότου αποδείξεως του αντιθέτου.

Ώπα ρε μεγάλε. Τώρα άρχισες να μου υπερασπίζεσαι τους ... "αθώους" που ο κακός batista κατηγορεί αδίκως; Αυτό με την ομολογία για τους 10 φόνους δεν σου έκανε κάποια διαφορά προφανώς. Θέλεις επιπλέον ... πειστήρια. Προφανώς η ομολογία έγινε κατόπιν ... ασφυκτικών πιέσεων :whistle: .

George (geo821) wrote:
Τώρα αν εσύ θεωρείς πως κάποιος που βρίσκει τρόπους να πληρώνει λιγότερους φόρους είναι κλέφτης, εκτός του ότι είναι παντελώς άκυρο (κατά τη γνώμη μου πάντα) είναι και προσβλητικό.

Έχεις κάνει επάγγελμα το να κάνεις (βολικά) γαργάρα αυτά που σου γράφουν, οπότε για άλλη μια φορά δεν υπάρχει λόγος να σου απαντήσω για κάτι που προφανώς δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα σε σχέση με τις απόψεις μου.
Αν και όταν αρχίσεις να λαμβάνεις στοιχειωδώς υπόψη (ασχέτως αν συμφωνείς ή διαφωνείς) αυτά που σου γράφουν, ίσως κάποια στιγμή να καταφέρεις να κάνεις έναν σοβαρό διάλογο με κάποιον.

Το να μάθεις να κάνεις γαργάρα ένα σωρό αηδίες που ακούς και διαβάζεις τριγύρω σου από τον οποιονδήποτε ξερόλα είναι προτέρημα. Σου το προτείνω ανεπιφύλακτα!
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ιωάννου (Ιωάννης)

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 18:01 #74

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
George (geo821) wrote:
batista wrote:
George (geo821) wrote:
batista wrote:
George (geo821) wrote:
batista wrote:
George (geo821) wrote:
batista wrote:
George (geo821) wrote:
batista wrote:
Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Φίλε TEV,
Θέλω να πιστεύω ότι δεν είχες σκοπό να προσβάλεις.

Δεν θέλω να πιστεύω. Είμαι σίγουρος, ότι όσο και να θέλεις, δεν θα μπορούσες ποτέ να το πιστεύεις. Είσαι προφανέστατα και εσύ απόλυτα σίγουρος για την πρόθεση του ανδρός και πραγματικά είναι πολύ χαρακτηριστικό το πως προσπαθεί, ακόμα και τώρα, και ψάχνει για άλλα nicknames,να αντιστρέψει την πραγματικότητα.
Που ξέρεις όμως, φίλε T$ig. Πες πες, μπορεί και να μας πείσει :woohoo: :woohoo: :woohoo: .

Σε κάθε περίπτωση πάντως, μιλάμε για το θέατρο του ... παραλόγου. Που είσαι βρε Sadeness1990, τώρα που χρειαζόμαστε το ... expertise σου;;;;;

Δώσε μας τη συνταγή σου να τη δοκιμάσουμε κι εμείς, μήπως δούμε τον κόσμο αλλιώς.

Δεν χρειάζεσαι εσύ τέτοια πράγματα. Είσαι ... καλυμμένος και πλήρως ... συνταγογραφημένος.

Απ' ότι φαίνεται οι δικοί σου γιατροί κάνουν καλύτερη δουλειά, γι αυτό αν μπορείς να με βοηθήσεις θα το εκτιμούσα.

Ότι χρειάζεσαι κάποια βοήθεια, αυτό είναι προφανές. Απλά πρέπει να απευθυνθείς σε συγκεκριμένες ειδικότητες. Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Μου αρέσει που στον κόσμο που ζεις όλα είναι προφανή! Καλή δουλειά κάνουν αυτά τα χάπια.

Ενώ εσύ δεν έχεις τίποτα ... προφανές στην ζωή σου. Για όλα ... συμβουλεύεσαι τους άλλους :woohoo: :woohoo: :woohoo: Ακόμα και για αν τώρα είναι μέρα ή νύχτα :whistle: :whistle: :whistle:
Και μιλάς και για χάπια. Ποιος εσύ :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σωστά τα λες. Αποφεύγω να είμαι ξερόλας και να βλέπω τα πράγματα με τα προφανή γυαλιά που σου έχει δώσει ο γιατρός σου.

Αχ Μπατίστα σταμάτησαν να σου απαντάνε όλοι και ανέλαβα πάλι εγώ την ψυχοθεραπεία σου !?

Αν αυτό έχεις καταλάβει από αυτά που διαβάζεις εδώ μέσα, μάλλον ο γιατρός σου κάνει μάπα δουλειά φίλε μου (poor job my friend). Όπως όμως ήδη σου εξήγησα δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό τον τομέα. Ευτυχώς για εσένα υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα, με τους οποίους έχεις τακιμιάσει, που μπορούν να σε παραπέμψουν στους ειδικούς που ασχολούνται και με τις δικές τους ... ανίατες περιπτώσεις.

Αν, παρεμπιπτόντως, κάποιος, που δεν σε χωνεύει, σε αποκαλέσει στο ξεκάρφωτο "... κυρία Γιώργο", μην μασάς, ούτε να τον πλακώσεις στις σφαλιάρες. Να είσαι σίγουρος ότι είναι ένα αθώο σχόλιο ή στην χειρότερη θα έχει πέσει θύμα ... μπερδέματος ή θέλει κάτι να ... διευκρινίσει. Πήγαινε απλά μπροστά στον καθρέφτη και επανέλαβε στην αντανάκλασή σου αυτά που έγραψες πριν και θα είσαι μια χαρά.

Να με λες κυρία Γιώργο και κυρία Μαριγώ ρε μάγκα. Σιγά μην σκάσω επειδή ένας μπατίστα σε κάποιο φόρουμ νομίζει πως με θίγει αποκαλώντας με κυρία. Κλάιν.
Το τι καταλαβαίνω, τι νομίζεις πως καταλαβαίνω, τι λέω και τι νομίζεις πως λέω είναι διαφορετικά πράγματα που προφανώς τα αντιλλαμβάνεσαι με τον τρόπο σου.
Μικρό το κακό και πάλι !

Ούτε σε είπα ποτέ "κυρία ... Μαριγώ", ούτε θα σε έλεγα ποτέ. Αυτή είναι και η διαφορά μας.

Δεν σου είπα να καταλάβεις (δεν ζητάω τόσα πολλά) τι σου γράφω. Σου ζήτησα απλά να λαμβάνεις υπόψη τις λέξεις (ελληνικά είναι δεδομένο ότι γνωρίζεις) που σου γράφω. Και ότι δεν καταλαβαίνεις, να μου το λες να σου το εξηγώ. Αν τώρα εσύ διαβάζεις "μακαρόνια" και καταλαβαίνεις "σέσκουλα" (αναφέρομαι στις λέξεις και όχι σε ευρύτερα νοήματα) τότε λυπάμαι. Δεν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 18:05 #75

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
George (geo821) wrote:
batista wrote:
George (geo821) wrote:
Ακόμα και στη νομική επιστήμη υπάρχει η αρχή του ότι ο κατηγορούμενος είναι αθώος έως ότου αποδείξεως του αντιθέτου.

Ώπα ρε μεγάλε. Τώρα άρχισες να μου υπερασπίζεσαι τους ... "αθώους" που ο κακός batista κατηγορεί αδίκως; Αυτό με την ομολογία για τους 10 φόνους δεν σου έκανε κάποια διαφορά προφανώς. Θέλεις επιπλέον ... πειστήρια. Προφανώς η ομολογία έγινε κατόπιν ... ασφυκτικών πιέσεων :whistle: .

George (geo821) wrote:
Τώρα αν εσύ θεωρείς πως κάποιος που βρίσκει τρόπους να πληρώνει λιγότερους φόρους είναι κλέφτης, εκτός του ότι είναι παντελώς άκυρο (κατά τη γνώμη μου πάντα) είναι και προσβλητικό.

Έχεις κάνει επάγγελμα το να κάνεις (βολικά) γαργάρα αυτά που σου γράφουν, οπότε για άλλη μια φορά δεν υπάρχει λόγος να σου απαντήσω για κάτι που προφανώς δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα σε σχέση με τις απόψεις μου.
Αν και όταν αρχίσεις να λαμβάνεις στοιχειωδώς υπόψη (ασχέτως αν συμφωνείς ή διαφωνείς) αυτά που σου γράφουν, ίσως κάποια στιγμή να καταφέρεις να κάνεις έναν σοβαρό διάλογο με κάποιον.

Το να μάθεις να κάνεις γαργάρα ένα σωρό αηδίες που ακούς και διαβάζεις τριγύρω σου από τον οποιονδήποτε ξερόλα είναι προτέρημα. Σου το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Είναι προφανές ότι πρέπει να ακολουθήσω την συμβουλή σου στην ... συναναστροφή μαζί σου. Απλά έχω το ... ελάττωμα, να κάνω τον κόπο να εξηγήσω και στον άλλο γιατί διαφωνώ με αυτό που λέει, λέγοντας απλά την άποψή μου, χωρίς να καταφεύγω σε αήθεις επιθέσεις αν δεν προκληθώ.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 24 Nov 2016 18:07 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 18:08 #76

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
batista wrote:
George (geo821) wrote:
batista wrote:
George (geo821) wrote:
Ακόμα και στη νομική επιστήμη υπάρχει η αρχή του ότι ο κατηγορούμενος είναι αθώος έως ότου αποδείξεως του αντιθέτου.

Ώπα ρε μεγάλε. Τώρα άρχισες να μου υπερασπίζεσαι τους ... "αθώους" που ο κακός batista κατηγορεί αδίκως; Αυτό με την ομολογία για τους 10 φόνους δεν σου έκανε κάποια διαφορά προφανώς. Θέλεις επιπλέον ... πειστήρια. Προφανώς η ομολογία έγινε κατόπιν ... ασφυκτικών πιέσεων :whistle: .

George (geo821) wrote:
Τώρα αν εσύ θεωρείς πως κάποιος που βρίσκει τρόπους να πληρώνει λιγότερους φόρους είναι κλέφτης, εκτός του ότι είναι παντελώς άκυρο (κατά τη γνώμη μου πάντα) είναι και προσβλητικό.

Έχεις κάνει επάγγελμα το να κάνεις (βολικά) γαργάρα αυτά που σου γράφουν, οπότε για άλλη μια φορά δεν υπάρχει λόγος να σου απαντήσω για κάτι που προφανώς δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα σε σχέση με τις απόψεις μου.
Αν και όταν αρχίσεις να λαμβάνεις στοιχειωδώς υπόψη (ασχέτως αν συμφωνείς ή διαφωνείς) αυτά που σου γράφουν, ίσως κάποια στιγμή να καταφέρεις να κάνεις έναν σοβαρό διάλογο με κάποιον.

Το να μάθεις να κάνεις γαργάρα ένα σωρό αηδίες που ακούς και διαβάζεις τριγύρω σου από τον οποιονδήποτε ξερόλα είναι προτέρημα. Σου το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Είναι προφανές ότι πρέπει να ακολουθήσω την συμβουλή σου στην ... συναναστροφή μαζί σου. Απλά έχω το ... ελάττωμα, να κάνω τον κόπο να εξηγήσω και στον άλλο γιατί διαφωνώ με αυτό που λέει, λέγοντας απλά την άποψή μου, χωρίς να καταφεύγω σε αήθεις επιθέσεις αν δεν προκληθώ.

Μακάρι να ήταν το μόνο ελάττωμα ! :)
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ιωάννου (Ιωάννης)

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 18:10 #77

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
George (geo821) wrote:
batista wrote:
George (geo821) wrote:
batista wrote:
George (geo821) wrote:
Ακόμα και στη νομική επιστήμη υπάρχει η αρχή του ότι ο κατηγορούμενος είναι αθώος έως ότου αποδείξεως του αντιθέτου.

Ώπα ρε μεγάλε. Τώρα άρχισες να μου υπερασπίζεσαι τους ... "αθώους" που ο κακός batista κατηγορεί αδίκως; Αυτό με την ομολογία για τους 10 φόνους δεν σου έκανε κάποια διαφορά προφανώς. Θέλεις επιπλέον ... πειστήρια. Προφανώς η ομολογία έγινε κατόπιν ... ασφυκτικών πιέσεων :whistle: .

George (geo821) wrote:
Τώρα αν εσύ θεωρείς πως κάποιος που βρίσκει τρόπους να πληρώνει λιγότερους φόρους είναι κλέφτης, εκτός του ότι είναι παντελώς άκυρο (κατά τη γνώμη μου πάντα) είναι και προσβλητικό.

Έχεις κάνει επάγγελμα το να κάνεις (βολικά) γαργάρα αυτά που σου γράφουν, οπότε για άλλη μια φορά δεν υπάρχει λόγος να σου απαντήσω για κάτι που προφανώς δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα σε σχέση με τις απόψεις μου.
Αν και όταν αρχίσεις να λαμβάνεις στοιχειωδώς υπόψη (ασχέτως αν συμφωνείς ή διαφωνείς) αυτά που σου γράφουν, ίσως κάποια στιγμή να καταφέρεις να κάνεις έναν σοβαρό διάλογο με κάποιον.

Το να μάθεις να κάνεις γαργάρα ένα σωρό αηδίες που ακούς και διαβάζεις τριγύρω σου από τον οποιονδήποτε ξερόλα είναι προτέρημα. Σου το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Είναι προφανές ότι πρέπει να ακολουθήσω την συμβουλή σου στην ... συναναστροφή μαζί σου. Απλά έχω το ... ελάττωμα, να κάνω τον κόπο να εξηγήσω και στον άλλο γιατί διαφωνώ με αυτό που λέει, λέγοντας απλά την άποψή μου, χωρίς να καταφεύγω σε αήθεις επιθέσεις αν δεν προκληθώ.

Μακάρι να ήταν το μόνο ελάττωμα ! :)

Αμοιβαία τα ... αισθήματα και η ... αξιολόγηση:)
Μέτρον άριστον
Last Edit: 24 Nov 2016 18:12 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 18:43 #78

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Φίλε TEV, αφαίρεσα την αναφορά της λέξης του σβησμένου μηνύματος, έχεις δίκιο.
TEV wrote:
Τουλάχιστον μπορώ να συνεχίσω να λέω ότι δεν ήταν προσβλητικό ή δεν έχω ούτε αυτό το δικαίωμα;

Θα μπορούσες να πεις π.χ. "εμένα δεν θα με προσέβαλε ένα τέτοιο μήνυμα".


Εννοείται ότι δεν προσβάλλεσαι σ' αυτή την περίπτωση, αφού ο άλλος δεν γνωρίζει το φύλο σου.
Δεν σου έχει τύχει ποτέ να πάρεις ένα μήνυμα που να γράφει "Αγαπητέ/ή κύριε/α...".
Προσβλήθηκες;



Το να λες ότι δεν ήταν προσβλητικό, σημαίνει ότι ξέρεις πως το εξέλαβε ο αναφερόμενος στο μήνυμα.
Επίτρεψέ μου να έχω μια παραπάνω άποψη σαν τρίτος και σαν αποδέκτης αναφορών.

Με έναυσμα αυτό το μήνυμα, που δεν ξέρεις αν προσέβαλε ή όχι, να φτάνεις να γράφεις ότι "ο διαχειρίστής κόβει ΜΗ υβριστικά μηνύματα" και να μιλάς για μαχαίρια και καρπούζια, δεν το θεωρώ σωστό.


Επειδή έχεις πρόσβαση στο μήνυμα, μπορείς να το ξαναδιαβάσεις.
Δε γράφει πουθενά ότι είναι "κυρία", αλλά ότι ΜΠΟΡΕΙ και να είναι "κυρία".
Εσύ λες (αφού δεν έχει κάνει τη σχετική επιλογή στο προφίλ του) ότι σ' αυτή την περίπτωση ΔΕΝ μπορεί να είναι "κυρία";

Από ποιον κανόνα του φόρουμ απαγορεύεται να μπει μια γυναίκα και να κάνει εγγραφή με nickname "Τσιγκούνης", "batista", "TEV" ή "Σταύρακας";

Και για να μην μακρηγορούμε:
Δικό σου το φόρουμ, δικές σου και οι αποφάσεις.
Άποψή μου, όμως, είναι ότι μεροληπτείς υπέρ συγκεκριμένου ατόμου.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ιωάννου (Ιωάννης)

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 19:21 #79

Φίλε Ιωάννη, ισχυρίστηκες ότι: (o batista)
ψευδός ισχυρίζεται ότι δέχτηκε επίθεση ,
επενεβη στην συζήτηση ,με το ποστ Νο 322
όχι για να συμμετέχει , αλλά για να εκφραστεί εναντίον μου με ύβρεις
Είναι αυτός ο οποίος ξεκινά να επιτίθεται
με προσβλητικούς , και υβριστικούς χαρακτηρισμούς….
Σου παρέθεσα το μήνυμα που προηγήθηκε
Ιωάννου (Ιωάννης) wrote:
....
Θα το έχεις διαπιστώσει κι εσύ εδώ μέσα από κάποιους γελοίους ,
που σου λένε , να πληρώνεις εσύ φόρους για να έχουν , τα σκουπίδια , τζάμπα μετακινήσεις , η τζάμπα παιδεία……
...
όπου αναιρεί αυτά που ισχυρίζεσαι.

Ιωάννου (Ιωάννης) wrote:
Το ότι όψιμα ανακαλύπτεις μια « σπονδα » που με θέτει εν αδικω ,
γεννά αρκετά ερωτήματα…
Δεν το καταλαβαίνω το όψιμα, έκανες αναφορά χθες βράδυ και πήρες απάντηση σήμερα το πρωί, που είναι η καθυστέρηση;

Ιωάννου (Ιωάννης) wrote:
Ένα από αυτά είναι το γιατί άραγε διυλίζεις τον κώνωπα , ( της σπονδας )
αλλά καταπίνεις την καμηλον… ???

Για ποιους δικούς σου λόγους , ενθαρρύνεις αυτές τις συμπεριφορές ??
Η σπόνδα σου είναι η αιτία της ανάρμοστης συμπεριφοράς. Δεν την ενθαρρύνω, την αιτιολογώ.

Φίλοι Ιωάννη και TEV, λέτε ότι μεροληπτώ.
Μπορείτε να δώσετε κάποιο παράδειγμα στο οποίο να μην εμπλέκεστε και να δείχνει το σφάλμα μου;
Γνῶθι σαὐτόν
Last Edit: 24 Nov 2016 19:23 by Ο Τσιγκούνης (T$ig).
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 19:52 #80

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
Ευχαρίστως.
Αλλά πρώτα θέλω να απαντήσεις στην ερώτηση που έκανα νωρίτερα:

Από ποιον κανόνα του φόρουμ απαγορεύεται να μπει μια γυναίκα και να κάνει εγγραφή με nickname "Τσιγκούνης", "batista", "TEV" ή "Σταύρακας";
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ιωάννου (Ιωάννης)

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 20:16 #81

@ tsig


Πετάς την μπάλα στην εξέδρα…..
Παράδειγμα ζητάς όταν όλος ο αυτός ο μίτος είναι ένα παράδειγμα ??
Θέλεις και άλλο ???
Πήγαινε στις αντιπαραθέσεις , που αισίως έχουν φτάσει στον αριθμό 6 …..
( εύχομαι να τις εκατοστίσετε )

Να δώσω παράδειγμα που να δείχνει σφάλμα σου ???
Μα εδώ δεν μιλώ για σφάλμα , ολιγωρία η αδιαφορία , που θα δικαιολογούσα , ως ανθρώπινη ,
αν δεν είχαν προηγηθεί πλείστες όσες περιπτώσεις , που αφορούν παράπονα μελλών….

Εγώ πλέον σε κατηγορώ ευθέως , ότι επικροτείς και υποδαυλίζεις ανάλογες συμπεριφορές….

Με βάση την συμπεριφορά σου θα μπορούσε κάποιος πολύ εύκολα να σκεφτεί ότι πίσω από το ψευδώνυμο tsig
κρύβετε ο προστατευόμενος σου…..

Τώρα όσον αφορά την φράση μου προς τον SOTO

“” Θα το έχεις διαπιστώσει κι εσύ εδώ μέσα από κάποιους γελοίους ,
που σου λένε , να πληρώνεις εσύ φόρους για να έχουν , τα σκουπίδια , τζάμπα μετακινήσεις , η τζάμπα παιδεία…… “”

Εγώ φταίω που ο προστατευόμενος σου , χωρίς να τον αναφέρω , πίσω από την λεξη «γελοίους »
αναγνώρισε ότι του ταιριάζει η περιγραφή ????
Last Edit: 24 Nov 2016 20:23 by Ιωάννου (Ιωάννης).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.075 seconds