Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

TOPIC: Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 20:20 #82

Αγαπητέ tsig,

Εδώ ο μπατίστας σου έχει κάνει ένα φόρουμ από καθαρά οικονομοτεχνικό που ήταν πριν κάποια λίγα χρόνια σε φόρουμ ξεκατινιάσματος, στο έχουμε επανηλλειμένα δείξει ότι για κάποιο λόγο ο συγκεκριμένος επιθυμεί τέτοιου τύπου γραφόμενα στο φόρουμ και εσύ αντί να προβληματίζεσαι έντονα πως θα απαλαγείς από τη συμπεριφορά του, εστιάζεις να αναρωτιέσαι, ειλικρινέστατα πιστεύω, εάν είναι θύμα bulling ή όχι...

Το θέμα είναι εάν κάποιος είναι τρολ, ψυχασθενής ή απλά μλκς ή επειδή είναι οι επιπτώσεις της συμπεριφοράς είναι καταστροφικές για τη θεματολογία του φόρουμ?

Θα προσπαθήσω, πάλι να σου τονισώ, το γεγονός ότι έχει απαξιωθεί το φόρουμ, πρέπει να σκεφθείς και να πράξεις το πως θα απαλλαγείς από τέτοιες συμπεριφορές μπας κ επανέλθουν σοβαροί συμμετέχοντες που κοσμούσαν το φόρουμ με τις απόψεις τους και επανέλθει στην παλιά του αίγλη, αλλιώς, αλοίμονο, συντομότατα θα απομείνουν μόνο μπατίστες...
Last Edit: 24 Nov 2016 20:21 by Γιώργος (ANTI).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: czri, George (geo821), Ιωάννου (Ιωάννης)

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 21:33 #83

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Το ψέμα, η υποκρισία, οι ασχήμιες, τις οποίες κάποιοι δεν έχουν ούτε την στοιχειώδη γενναιότητα να παραδεχθούν και η συνειδητή διαστρέβλωση της πραγματικότητας έχει κυριολεκτικά χτυπήσει κόκκινο.
Έφτασαν μέχρι στο σημείο να κατηγορήσουν τον διαχειριστή για μεροληψία, μόνο και μόνο γιατί έκανε το ... "λάθος" να διαγράψει μια απρόκλητη εμετική δημοσίευση, κάποιου κυρίου, που μετά από δύο χρόνια και βάλε αποφάσισε, αφού ξεκίνησε ένα 100% υποκριτικό νήμα, ξαφνικά να με χαρακτηρίσει "κυρία batista" χωρίς φυσικά να έχει καμία ... κακή πρόθεση ο άνθρωπος ή να θέλει να με ... θίξει :woohoo: .
Προς ... θεού. Έτσι απλά του ... ήρθε.
Και σαν να μην έφτανε αυτό, προσπαθεί εδώ και 15 ώρες να βγάλει τον διαχειριστή τρελό με διάφορα απίστευτα "επιχειρήματα" τα οποία θα έπρεπε αυτόματα να σβήνονται από το λογισμικό (και όχι από τον διαχειριστή) του forum ως συνειδητή προσβολή της νοημοσύνης οποιουδήποτε.
Ο άλλος ... καλός κύριος έφτασε στο σημείο να ταυτίσει τον διαχειριστή με το πρόσωπό μου όταν ο ίδιος εκτέθηκε ανεπανόρθωτα από αυτά που έγραψε και τώρα ζητάει και τα ρέστα.
Ένας τρίτος, γνωστός κύριος, απειλεί ουσιαστικά, ότι αν ο διαχειριστής δεν κάνει κάτι για να φιμώσει την άποψη που δεν του αρέσει, θα αφήσει το forum μόνο με ... batistes :woohoo: .

Τι να σου πω βρε φίλε T$ig. Θα σου ζητήσω απλά συγνώμη που, χωρίς να είμαι αυτός που προκάλεσε όλα τα παραπάνω, σε έφερα, λόγω της επιμονής μου να γράφω την άποψή μου και να μην αφήνω τις προκλήσεις αναπάντητες, σε τέτοια θέση, ώστε να αντιμετωπίσεις τόση υποκρισία, ψευτιά και ασχήμια και να αναγκάζεσαι να εξηγήσεις το αυτονόητο σε ανθρώπους που δεν έχουν καμία διάθεση να το αποδεχθούν.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 24 Nov 2016 21:58 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 21:37 #84

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Γιώργος (ANTI) wrote:
Το θέμα είναι εάν κάποιος είναι τρολ, ψυχασθενής ή απλά μλκς ή επειδή είναι οι επιπτώσεις της συμπεριφοράς είναι καταστροφικές για τη θεματολογία του φόρουμ?

Το καλό που σου θέλω να αναφέρεσαι στον εαυτό σου :whistle: , γιατί αλλιώς θα ζητήσω την διαγραφή και αυτής της δημοσίευσης (ως υβριστικής) και θα το πάρουμε πάλι από την ... αρχή, για το αν π.χ. το μλκς αποτελεί ... ύβρη ή ... φιλοφρόνηση. :whistle:
Μέτρον άριστον
Last Edit: 24 Nov 2016 22:11 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 24 Nov 2016 23:26 #85

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 25 Nov 2016 03:15 #86

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
George (georgetsl) wrote:
<iframe width="854" height="480" src="www.youtube.com/embed/BfUi9kJ4iLU?list=RDBfUi9kJ4iLU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

χαχαχαχαχαχα κάπως έτσι ! :laugh: :lol:
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 25 Nov 2016 09:43 #87

Αγαπητοί φίλοι,
Ευχαριστώ για την ανάδειξη του προβλήματος με την συμμετοχή σε αυτό το νήμα.

Θεωρώ ότι η αιτία του προβλήματος είναι η ανοχή σε "μικροπαραβιάσεις" του σεβασμού προς τον ομιλητή που επέτρεπε, χειρότερες ίσως, παραβάσεις ως απάντηση προς τις πρώτες.

Αυτό από σήμερα αλλάζει:
Αν κάποιος, έστω και σε ένα κείμενο πολλών χρήσιμων προς τη συζήτηση παραγράφων, αναφέρει μια μόνο λέξη που προσβάλει κάποιον τρίτο, ο προσβαλόμενος θα έχει κάθε δικαίωμα να κάνει αναφορά του μηνύματος και αν είναι προσβλητικό θα αφαιρείται εξολοκλήρου. Δεν θα έχει δικαίωμα ο θιγόμενος να απαντήσει ανάλογα ή χειρότερα, αλλιώς μπορεί να αφαιρεθεί η απάντηση του προσβαλόμενου και να μείνει το αρχικό προκλητικό μήνυμα. Ο διαχειριστής πλέον δεν θα κάνει τον ντετέκτιβ ψάχνοντας τα μηνύματα για το ποιός άρχισε την διαίνεξη.

Προσβλητικό μήνυμα που εντοπίζεται, είτε με αναφορά είτε χωρίς, είτε είναι απάντηση σε προηγούμενο προκλητικό μήνυμα είτε όχι, θα διαγράφεται.-
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 25 Nov 2016 12:43 #88

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 329
  • Karma: 41
@ Tsig,

Εγώ πάντως βλέπω ότι κάποιοι σε επικροτούν (με ευχαριστίες) για την ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ αναφορά σου στο κομμένο μήνυμα (23 Νοε 2016 23:45 #48) .
Κι αυτή η επιλεκτική αναφορά δημιουργεί λανθασμένες εντυπώσεις γιατί (όπως είναι φυσικό) κανείς δεν μπορεί να κατανοήσει το νόημα του μηνύματος, δίχως να έχει τη δυνατότητα να το διαβάσει ολόκληρο.
Κι αυτό είναι unfair εκ μέρους σου.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ιωάννου (Ιωάννης)

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 25 Nov 2016 12:48 #89

Φίλε TEV, αφαιρέθηκε κι αυτή η επιλεκτική αναφορά.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Διαγραφή υβριστικών μηνυμάτων του batista 25 Nov 2016 12:48 #90

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Αγαπητοί φίλοι,
Ευχαριστώ για την ανάδειξη του προβλήματος με την συμμετοχή σε αυτό το νήμα.

Θεωρώ ότι η αιτία του προβλήματος είναι η ανοχή σε "μικροπαραβιάσεις" του σεβασμού προς τον ομιλητή που επέτρεπε, χειρότερες ίσως, παραβάσεις ως απάντηση προς τις πρώτες.

Αυτό από σήμερα αλλάζει:
Αν κάποιος, έστω και σε ένα κείμενο πολλών χρήσιμων προς τη συζήτηση παραγράφων, αναφέρει μια μόνο λέξη που προσβάλει κάποιον τρίτο, ο προσβαλόμενος θα έχει κάθε δικαίωμα να κάνει αναφορά του μηνύματος και αν είναι προσβλητικό θα αφαιρείται εξολοκλήρου. Δεν θα έχει δικαίωμα ο θιγόμενος να απαντήσει ανάλογα ή χειρότερα, αλλιώς μπορεί να αφαιρεθεί η απάντηση του προσβαλόμενου και να μείνει το αρχικό προκλητικό μήνυμα. Ο διαχειριστής πλέον δεν θα κάνει τον ντετέκτιβ ψάχνοντας τα μηνύματα για το ποιός άρχισε την διαίνεξη.

Προσβλητικό μήνυμα που εντοπίζεται, είτε με αναφορά είτε χωρίς, είτε είναι απάντηση σε προηγούμενο προκλητικό μήνυμα είτε όχι, θα διαγράφεται.-

Φίλε T$ig, διακρίνω (τουλάχιστον) μια προσπάθεια διατήρησης ισορροπιών, πέραν του δέοντος, όπως τουλάχιστον την κρίνω εγώ. Αντιλαμβάνομαι απόλυτα το ότι δεν έχεις κανένα συμφέρον (κυρίως αυτό) να κάνεις κάτι άλλο και ότι αυτό που σε απασχολεί πρωτίστως είναι το πως θα ξεμπερδέψεις με την συγκεκριμένη υπόθεση για να πας ... παρακάτω.

Πέρα όμως από τα αήθη ψέματα και τις αισχρές επιθέσεις εναντίον μου, δέχθηκες και εσύ αήθεις επιθέσεις (μέχρι ότι είμαστε το ίδιο πρόσωπο σου έγραψε κάποιος :woohoo: και ότι μεροληπτείς υπέρ μου :woohoo: και ότι φιμώνεις τις απόψεις :woohoo: ) επειδή απλά ανέδειξες (εντελώς στοιχειωδώς οφείλω να σου πω) το προφανές, κάνοντας ... ολίγον και τον ... ντετέκτιβ καθώς κάπου κάπου και όταν μια κατάσταση συνεχίζει ακριβώς στο ίδιο μοτίβο για τόσο καιρό, αυτό επιβάλλεται.
Μέχρι τώρα, χρειαζόταν εγώ προσωπικά να σου αποδείξω ότι δεν είμαι ... ελέφαντας.

Σε όλες αυτές τις αήθεις επιθέσεις (ακόμα και εναντίον σου), απαντάς (δημόσια τουλάχιστον) με μια καθαρά ισορροπιστική προσέγγιση που περίπου εξισώνει αυτούς που ξεκινούν (πάντα) αυτές τις αήθεις επιθέσεις με αυτούς που απλά απαντούν.

Καταλαβαίνω, επαναλαμβάνω. Θέλει αρκετά περισσότερη (ψυχική κυρίως) δύναμη αλλά και χρόνο για να κάνεις κάτι διαφορετικό όταν έχεις να κάνεις με τόσους πολλούς (μέχρι τεχνικής απόδειξης του εναντίου) κυρίους που σου την πέφτουν όλοι μαζί με τόσο αήθη τρόπο.
Είμαι σίγουρος ότι με τον ίδιο τρόπο θα αντιμετωπίσεις και εμένα αν ποτέ (αν και δεν είναι του χαρακτήρα μου) σου αποδώσω τις ιδιότητες αυτού που καταχρηστικά λογοκρίνει, φιμώνει, μεροληπτεί ή ταυτίζεται κακόβουλα (ως πρόσωπο) με κάποιο nickname που συμμετέχει σε κάποια αντιπαράθεση.
Τελειώνοντας, θα ήθελα να σου επισημάνω κάτι που είμαι σίγουρος ότι το γνωρίζεις πέρα από κάθε αμφιβολία αλλά ας όψεται η προσπάθεια διατήρησης ισορροπιών.
Δεν είναι δυνατόν να χαρακτηρίζουμε ως "μικροπαραβίαση" την απρόκλητη (και αυτό είναι το σημαντικό) , 100% εσκεμμένη, αισχρή προσπάθεια αμφισβήτησης του φύλλου του συνομιλητή μας, θεωρώντας (αυτός που το κάνει) ότι με κάποιον τρόπο θα ... "στιγματίσουμε" αυτόν του οποίου την άποψη δεν γουστάρουμε. Δεν θα κάτσω φυσικά να ασχοληθώ με τις αστείες δικαιολογίες περί μη δήλωσης στο προφίλ και τα λοιπά γλαφυρά, όταν εδώ και χρόνια πέρα από το nickname (από την εκφορά του λόγου και μόνο) τα πράγματα είναι απολύτως σαφή για τον οποιονδήποτε.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 25 Nov 2016 12:53 by batista.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.072 seconds