Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

TOPIC: Συντονιστές

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 11 Apr 2020 09:58 #19

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Paris, τι θες ακριβώς;
Να σβήνω τις ευχαριστίες πού σου στέλνουν;
Να διορθώνω ή να σβήνω μηνύματα του batista επειδή βρίζει τον Ερντογάν;
Αφού κ εσύ τον προκαλείς.

Για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. Το να αποκαλείς τον Ερντογάν φασίστα και δολοφόνο, είναι απλά η καταγραφή της αδιαμφισβήτητης πολιτικο-κοινωνικής πραγματικότητας της χώρας της οποίας ηγείται (τρομάρα τους). Δεν είναι βρισιά. Δεν τον είπα .... μαλά......

Αν τώρα του κυρίου αυτού δεν του αρέσει η πραγματικότητα και αν εκλαμβάνει τα σχόλια εναντίον του Ερντογάν ως σχόλια που τον θίγουν προσωπικά (γιατί άραγε; ), αυτό είναι δικό του πρόβλημα.
Μην εξισώνουμε όμως αυτά που γράφω εγώ εναντίον του Ερντογάν, με τις αισχρές προσωπικές ύβρεις προς συμφορουμίτες που εκτοξεύει συνέχεια ο συγκεκριμένος.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 11 Apr 2020 10:08 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Παναγιώτη εφάρμοσε τους κανόνες του forum 11 Apr 2020 12:35 #20

batista wrote:
Κι εσύ Παναγιώτη τι βλέπεις; Να αλλάζει (έστω στο παραμικρό); Μετά το τελευταίο ban, πάλι αναγκάστηκες να του διαγράψεις τις αισχρές ύβρεις...

Παρεμπιπτόντως, (αναρωτιέμαι εδώ και πολύ καιρό και φαντάζομαι όχι μόνο εγώ) στα πόσα ... ban ... πέναλτι (όταν ειδικά κάποιος μένει ίδιος και απαράλλαχτος);;;;;

Δεν πάει ακριβως έτσι.
Μόνιμο ban υφίσταται αυτός που θα κάνει κάτι πιο "σοβαρό"
Δηλ δημόσια εξύβριση διαχειριστή ή συντονιστή, συχνά ειρωνικά σχόλια προς άλλους χρήστες, συχνές απαντήσεις εκτός θέματος κ γενικά μια διάθεση να μη συμμορφώνεται στους κανόνες.
Για παράδειγμα, κάποιος μη συμμετέχει εποικοδομητικά σε καμία συζήτηση, να μην σέβεται την άλλη άποψη κ μονίμως να ειρωνεύεται έναν ή περισσότερους χρήστες.
Ο Paris μπορεί κάποιες φορές να βγαίνει εκτός θέματος, μπορεί να ειρωνεύεται περιστασιακά άλλους χρήστες, αλλά για αυτές τις παραβάσεις παίρνει ban.
Δεν θεωρώ όμως πως χρειάζεται μόνιμο.
Για την ώρα.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 11 Apr 2020 13:15 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.

Παναγιώτη εφάρμοσε τους κανόνες του forum 11 Apr 2020 13:53 #21

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Δεν πάει ακριβως έτσι.
Μόνιμο ban υφίσταται αυτός που θα κάνει κάτι πιο "σοβαρό"
Δηλ δημόσια εξύβριση διαχειριστή ή συντονιστή, συχνά ειρωνικά σχόλια προς άλλους χρήστες, συχνές απαντήσεις εκτός θέματος κ γενικά μια διάθεση να μη συμμορφώνεται στους κανόνες.
Για παράδειγμα, κάποιος μη συμμετέχει εποικοδομητικά σε καμία συζήτηση, να μην σέβεται την άλλη άποψη κ μονίμως να ειρωνεύεται έναν ή περισσότερους χρήστες.
Ο Paris μπορεί κάποιες φορές να βγαίνει εκτός θέματος, μπορεί να ειρωνεύεται περιστασιακά άλλους χρήστες, αλλά για αυτές τις παραβάσεις παίρνει ban.
Δεν θεωρώ όμως πως χρειάζεται μόνιμο.
Για την ώρα.

Να ... "ειρωνεύεται";;;;;;;; :woohoo:
Έχω διατυπώσει πολλές φορές την άποψή μου για την έννοια της "ειρωνείας" και το γεγονός ότι δεν πρέπει να απαγορεύεται, όταν δεν ... προάγεται σε ύβρη, γιατί απλά είναι ένας συνηθισμένος τρόπος έκφρασης, ακριβώς ώστε να μην χρειαστεί να πας στον ... επόμενο τρόπο ... έκφρασης.
Αν αυτό όμως που κάνει ο συγκεκριμένος, το αντιλαμβανόμαστε ως "ειρωνεία" τότε απλά χάνεται η έννοια των λέξεων.

Πραγματικά πάντως, το μόνο (μα το μόνο) που δεν έχει κάνει (ακόμα), είναι να βγει και να σας σκυλοβρίσει (εσάς τους διαχειριστές) δημόσια. Όλα (μα όλα) τα υπόλοιπα (αισχρές ύβρεις) τα έχει κάνει και συνεχίζει να τα κάνει σαν να μην συμβαίνει τίποτα και παρά τα προσωρινά ban.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Συντονιστές και batista ........ 12 Apr 2020 16:54 #22

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Αν χανεις η δεν χανεις το νοημα των λεξεων ειναι μικρο το "θεματακι" σου αλλα το θεμα ειναι οτι χανεις το μνιαλο σουκαι δεν καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις και γραφεις.
Οταν λοιπον παω και γραφω για την Thai και Turkey και απο κατω μου απαντας εσυ με "ουστ" και η αλλη για παιδοαποτετοια στην Τhai θιγεις εμενα προσωπικα;
Πως θα σου φαινοταν να απανταγα απο κατω τωρα κατα τον ιδιο τροπο "ουστ" που αναρτας κατω απο μηνυματα μου;
Toν πρωτοπου αναρτησε το θεμα θιγω η ......τον τελευταιο σχολιαστη;

Αστο ......
Αλλα το "θεματακι"σας αλλο ειναι και σας "τσουζει" ........εχετε τα "θεματακια" σας μετα απο 11χρονια Μνημονιο να πας να μου υπερασπιζεσαι τον Μωηση Μοσιαλο πολιτικο αρχιαπατεωνα γιατι αν το "αφεντικο" ο Γιωργος Παπανδρεου ηατν οτι ηταν......αυτα τα λαμογια ειναι 100 φορες και μαλιστα ο Αλεξης Μιζοτακης να τον εχει βαλει καπου και αυτον ΠΑ.ΣΟ.Κ-αρα.
Οπως και ανανδρο ειναι ενω ειμαι αποκλεισμενος να γραφεις εναντιον μου ενω ειμαι απων .......αλλα το "θεματακι" σας αλλο ειναι και σας "τσουζει".......
Τιποτα αλλο δεν σου μαθανε να μιλας παρα μονο "ουστ" οπως σατ βλαχοχωρια;
Εσυ μου γραφεις "ουστ" και η αλλη εμμεσα για παιδοαποτετοια που παω Thai λογω και εργασιας.
Εγω σας θιγω;
Oπως σεβεσαι τον συνομιλιτη σου σε σεβεται και αυτος και να το θεσω πιο απλα γιατι σας βλεπω ηλικιωμενοι οτι εισαστε και να ρωτησω.
Γιατι ρε παιδια "τσακωνομαι" ΜΟΝΟ με τον batista ....εκτος και αν μου βρειτε αλλον .......ετσι λεπον κοιταξτε να ανοιξετε αλλο nickname να μου απαντατε ........
Εισαι ο μοναδικος που εχω τσακωθει μην το ξεχνας.........αλλα το ξεχνας......
.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Συντονιστές και batista ........ 12 Apr 2020 20:00 #23

  • apom
  • apom's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 99
  • Thank you received: 19
  • Karma: 1
PARIS33 wrote:
Αν χανεις η δεν χανεις το νοημα των λεξεων ειναι μικρο το "θεματακι" σου αλλα το θεμα ειναι οτι χανεις το μνιαλο σουκαι δεν καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις και γραφεις.
Οταν λοιπον παω και γραφω για την Thai και Turkey και απο κατω μου απαντας εσυ με "ουστ" και η αλλη για παιδοαποτετοια στην Τhai θιγεις εμενα προσωπικα;
Πως θα σου φαινοταν να απανταγα απο κατω τωρα κατα τον ιδιο τροπο "ουστ" που αναρτας κατω απο μηνυματα μου;
Toν πρωτοπου αναρτησε το θεμα θιγω η ......τον τελευταιο σχολιαστη;

Αστο ......
Αλλα το "θεματακι"σας αλλο ειναι και σας "τσουζει" ........εχετε τα "θεματακια" σας μετα απο 11χρονια Μνημονιο να πας να μου υπερασπιζεσαι τον Μωηση Μοσιαλο πολιτικο αρχιαπατεωνα γιατι αν το "αφεντικο" ο Γιωργος Παπανδρεου ηατν οτι ηταν......αυτα τα λαμογια ειναι 100 φορες και μαλιστα ο Αλεξης Μιζοτακης να τον εχει βαλει καπου και αυτον ΠΑ.ΣΟ.Κ-αρα.
Οπως και ανανδρο ειναι ενω ειμαι αποκλεισμενος να γραφεις εναντιον μου ενω ειμαι απων .......αλλα το "θεματακι" σας αλλο ειναι και σας "τσουζει".......
Τιποτα αλλο δεν σου μαθανε να μιλας παρα μονο "ουστ" οπως σατ βλαχοχωρια;
Εσυ μου γραφεις "ουστ" και η αλλη εμμεσα για παιδοαποτετοια που παω Thai λογω και εργασιας.
Εγω σας θιγω;
Oπως σεβεσαι τον συνομιλιτη σου σε σεβεται και αυτος και να το θεσω πιο απλα γιατι σας βλεπω ηλικιωμενοι οτι εισαστε και να ρωτησω.
Γιατι ρε παιδια "τσακωνομαι" ΜΟΝΟ με τον batista ....εκτος και αν μου βρειτε αλλον .......ετσι λεπον κοιταξτε να ανοιξετε αλλο nickname να μου απαντατε ........
Εισαι ο μοναδικος που εχω τσακωθει μην το ξεχνας.........αλλα το ξεχνας......
.
Αν και δεν έχω παρακολουθήσεις πολλά επεισόδια...να προτείνω μια ωραιότατη δημοσκόπηση μεταξύ των συμφοριτων...ο καθένας να μπορεί να επιλέξει ΕΝΑΝ και ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ συμφουριτη που να ΜΗΝ επιθυμεί να σχολιάζει τα μυνήματα του π.χ. ο αλφα1 επιλέγει να μην τον σχολιάζει ο αλφα2...αυτός με τους πειρισσοτερες αρνητικές ψήφους να αποβληθεί από το σάιτ...ωραία δεν θα ήταν;;;έτσι κάποιο θα το σκέφτονται δίπλα πριν αρχίζουν να σχολιάζουν τα πάντα...συνέχεια...και να έχουν για τα πάντα άποψη...και να ειρωνεύονται τους άλλους μόνο και μόνο για να διατηρούν το ενδιαφέρον της συζήτησης ...είναι σαν τους βλέπω ζωντανά...να κάθονται πάνω από μια οθόνη ...κάνοντας συνέχεια refresh ...μην τυχόν και κάποιος τσίμπησε και απάντησε στις ασυναρτησίες του...εγώ λοιπόν επιλέγω batista...αυτή είναι η επιλογή μου δεν επιθυμώ από εδώ και στο εξής να σχολιάζει τα ελάχιστα δικά μου σχόλια...οποιοσδήποτε άλλος είναι ευπρόσδεκτος...κι ας μου πει ότι θέλει...προτιμήσεις είναι αυτές...
The administrator has disabled public write access.

Συντονιστές και batista ........ 12 Apr 2020 21:51 #24

apom wrote:
Αν και δεν έχω παρακολουθήσεις πολλά επεισόδια...να προτείνω ο καθένας να μπορεί να επιλέξει ΕΝΑΝ και ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ συμφουριτη που να ΜΗΝ επιθυμεί να σχολιάζει τα μυνήματα του π.χ. ο αλφα1 επιλέγει να μην τον σχολιάζει ο αλφα2....ωραία δεν θα ήταν;;;έτσι κάποιο θα το σκέφτονται δίπλα πριν αρχίζουν να σχολιάζουν τα πάντα...συνέχεια...και να έχουν για τα πάντα άποψη...και να ειρωνεύονται τους άλλους μόνο και μόνο για να διατηρούν το ενδιαφέρον της συζήτησης ...είναι σαν τους βλέπω ζωντανά...να κάθονται πάνω από μια οθόνη ...κάνοντας συνέχεια refresh ...μην τυχόν και κάποιος τσίμπησε και απάντησε στις ασυναρτησίες του...

Εγώ είμαι σύμφωνος.
Αγαπητέ Tsig, θες να το αναλάβεις;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 13 Apr 2020 14:21 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.

Συντονιστές 12 Apr 2020 23:05 #25

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
apom εγραψε
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]


Και λοιπον τι μου το γραφεις ποιον και ποιον δεν επιλεγεις;
Εγω παντως δεν σχολιασα τα παντα αναρτησεις κανω με Πηγες paste απολιαν εγκεκριμενα και αξιοπιστα sites δεν ειναι δικα μου.
Καθεισται ρε σεις βλεπετε μια Υγειονομικη κριση που σε ο.λ.α τα Κρατη μιλανε οι Υπουργοι Υγειας με τον Αρχηγο του Κρατους και εδω στο Yunanistan βλεπετε αφενος τον αρμοδιο Υπουργο Υγειας Βασιλη Κικιλια να κρυβετε (δεν εχει εμφανιστε και ειναι γιατρος οπως-οπως το πηρε το πτυχιο του) αλλα και τον Πρωθυπουργο απων τον Αλεξη Μιζοτακη
Αμαν πια σε οσους φιλους (εξωτερικο) εχω πει αυτα τα γκαραγκιοζιλικια εμειναν αναυδοι .........
Εγω εχω απαιτηση να τσακιστει ο Κικιλιας μαζι με τον Σωτηρη Τσιοδρα να ειναι.Τι γκαραγκιοζιλικια ειναι αυτα με εναν ασχετο ουτε καν Βουλευτης να ειναι πρωην Δημαρχος απο .....περιοχη ολοι αριστεροι τον Χαρδαλια να κανει 'αναγνωση".
Ρε πατε καλα και παραλειπω οτι τα πηγαμε καλα λογω Covid -19 που δεν στεκει γιατι αμα αυτο το διμηνο δεν ειχαμε Covid-19 δεν θα απεβιωνε κανενας;
Δεν ειμαι πολλυ της εκκλησιας αλλα αμα ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α ο Κυριακος Τζιπρας εκλεινε εκκλησιες τι δεν θα σερνατε και τωρα κανετε "τουμπεκα" ......
Αυτα ολα απαντησε τα πρωτιστως στον εαυτο σου και διαλεξε οποιον και οποια θελεις αλλωστε προσωπικα δεν ειμαι για public
relations στο forum.

Ψαξτε προς το παρων ποιον ο Βασιλης Κικιλιας πρωην Υπαρχηγο Σωματος αποστρατο "εχωσε" Υποδιοικητη σε εναν τεραστι Οργανισμο και εδω ειμαστε.
Αμαν πια δεν σας κανει εντυπωση Καραμανλικοι Βουλευτες θα το γραψω δεν ειναι μονο αυτος αλλα ο Μιλτιαδης Βαρβιτσιωτης π.ο.τ.ε ο Καραμανλης δεν τον εκανε Υπουργο (ο Κωστας) και ειδανε υφυποργιλικη μονο επι Σαχλαμαρα και Κουλη;
Μεχρι και τον Μωηση Μοσιαλο καπου τον "εχωσε¨ΠΑ.ΣΟ.Κ-αρα ο Αλεξης Μιζοτακης
Δεν μπορει να "στολιζετε" και καλα κανετε τον Γιωργο Παπανδρεου και να μου βγαζετε "παρθενα" το μουτρο τον Μωηση Μοσιαλο που κατεστρεψε ολη την Υγειονομικη περιθαλψη (οτι υπηρχε απο το ολοτελα καλη και η παναγιωτενα) .
Λαμογια ειναι και με βρωμοπαρεες νταβατζηδες -δολοφονους απλα πανε να "σφαξουν" τον Καραμανλη τωρα που ειναι Υπουργος και δεν τους "καθετε".
Και για τον ΣΥ.ΡΙΖ.Α που εγραψε η Μαρια οτι τους φυλανε στρατιες λαθος εισαστε και σε πληροφορω οτι ο Τσακαλωτος με τον Παπαδημουλη πεζοι περναγαν απο καταμεστες πλατειες και ολα τα χαιβανια τους κοιταγαν αφου τους ακουγα τα ζωντοβολα αναρρωτιοντουστα "αυτος ειναι:" δεν πιστευαν στα ματια τους ......μια μαντρα τους "εκαναν" ολο λογια ειναι και ψευτοτσαμπουκαδες.
Και τον Τζιπρα και τον Παπα ,Γεροβασιλη,Τζανακοπουλο κλπ τους τελευταιους κανενας δεν τους φυλαει ενω τον Τζιπρα ενα συνοδευτικο εχει ο ανθρωπος να του ανοιγουν δρομο.(οχι οτι προτεινω βια)
Μπαρμπουτσαλα γραφετε γιατι αμα πατε στο δευτερο σπιτι του Κουλη στον περιφερειακο Λυκαβητου θα αγαθεψετε ποσοι ξυνουν τα παπακια τους γλυφτρωνια να τον φυλανε και οσο για "σβηνουμε τα φωτα" καλα κρασια ..........
Πανω απο €49,000,000 χαρισε στα βοθροκαναλα να γινουν δεξιοι ψαλτες και θα την πατησουν και αυτοι γιατι ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α φαγανε τον αγλεουρο και τιποτα δεν πληρωσαν ενω εχει την πρωτοκαθεδρια ολους να τους εχει ταισει και ολοι απο το πρωι μεχρι το βραδυ να τον κατηγορουσαν μεχρι βρισιες.
€21,000,000 η πρωτη δοση τηλεοπτικων Αδειων ηταν να πληρωθει τωρα και avirederchi με τον Κουλη + αλλα €17,000,000 απο €3,500.000 φορους στον καθε βρωμοκαναλαρχη ανεσταλει και αυτη .....
Τι περιμενετε να τους βρισουν και απο επανω......
Νεα Δημοκρατια και ΣΥ.ΡΙΖ.Α οι περισσοτεροι ψηφιζουμε τι στον αγυριστο απο τον Κασιδιαρη θα μαθαινουμε τα ρεζιλικια τους και αυτα τυχαια τα βρηκα στο youtube γιατι ηατν να φυγω εξωτερικο Γερμανια για μια δουλεια και μαλλον παει για αναβολη και "κατεβαζα" κομματια τραγουδια και το video ειχε πανω απο 700,000 views.
Αυτα τα λαμογια τους εχω κατηγορησει μην μου πειτε παλι οτι μετα την Thailand εγινα και χρυσαυγιτοπουλο γιατι ΣΥ.ΡΙΖ.Α ψηφιζω απο το 2015.



και εδω

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 12 Apr 2020 23:11 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.

Συντονιστές 13 Apr 2020 08:18 #26

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Ειλικρινά γελάνε και τα πληκτρολόγια, τόσο με τα γνωστά ... πολύχρωμα υβριστικά (προς το σύμπαν όλο) παραληρήματα που συνεχίζονται ... ακάθεκτα, όσο και με τα τραγελαφικές προτάσεις για ... δημοσκοπήσεις ενός σώματος ... ψηφοφόρων που κανείς δεν γνωρίζει την προέλευσή τους (που γίνονται μάλιστα αποδεκτές με συγκεκριμένα ... χειροκροτήματα :woohoo:και ... Ευχαριστίες :woohoo: ), οι οποίες ... δήθεν θα καταλήξουν στην ... κάθαρση του φόρουμ από αυτούς που δεν ... χωνεύουμε ..... , από οπαδούς του πληκτρολογίου και του ... F5 που ... ζορίζονται προφανώς όταν τους ξεμπροστιάζουν, κρίνοντας μονίμως ... εξ ιδίων τα αλλότρια.
Τράτζικ...........
Μέτρον άριστον
Last Edit: 13 Apr 2020 08:26 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Συντονιστές και batista ........ 13 Apr 2020 08:34 #27

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Εγώ είμαι σύμφωνος.
Αγαπητέ Tsig, θες να το αναλάβεις;
Αγαπητοί φίλοι. Είμαστε μια ιδιόμορφη παρέα, οι περισσότεροι για πολλά χρόνια. Αν δεν μας αρέσουν τα γραφόμενα κάποιου, δεν χρειάζεται να τα διαβάζουμε. Αλλά από την άλλη δεν μπορούμε να απαγορεύσουμε π.χ. κάποιον να απαντάει σε αυτά που γράφουμε. Ας αφήσουμε τους δημόσιους λιθοβολισμούς στις εποχές που ανήκουν και ας χρησιμοποιήσουμε επιχειρήματα και λογική στον διάλογό μας.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)
Time to create page: 0.145 seconds