Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Καταθέσεις σε συνάλλαγμα

Καταθέσεις σε συνάλλαγμα 24 Nov 2010 17:39 #1

  • FU
  • FU's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 41
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (3)
Εγώ θα ήθελα να ζητήσω από τον Τσιγγούνη να βάλει μία στήλη στην υπέροχη ιστοσελίδα του για τις "καταθέσεις σε συνάλλαγμα".
Τι προσφέρει κάθε τράπεζα, επιτόκια, χρονικά όρια κλπ εάν βέβαια διαθέτει χρόνο και δεν του είναι δύσκολο ή κουραστικό.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
The administrator has disabled public write access.

Απ: Καταθέσεις σε συνάλλαγμα 24 Nov 2010 17:58 #2

Φίλε/φίλη FU, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Λαμβάνεται σοβαρά υπόψη η πρότασή σου για καταθέσεις σε συνάλλαγμα καθώς υπήρξε ενδιαφέρον στον παρελθόν και από άλλους φίλους, τουλάχιστον για USD. Είναι όμως χρονοβόρα διαδικασία οπότε λίγο υπομονή.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Απ: Καταθέσεις σε συνάλλαγμα 24 Nov 2010 19:28 #3

  • FU
  • FU's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 41
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (3)
Δεν πειράζει...θα περιμένω. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ για την άμεση απάντηση :)
The administrator has disabled public write access.

Απ: Καταθέσεις σε συνάλλαγμα 24 Nov 2010 21:39 #4

  • Ε.Λ
  • Ε.Λ's Avatar
Καταπληκτικη ιδεα και αναγκεοτητα εφοσον πολλοι απο εμας εχουμε συνναλαγμα ,αν και τα εν λογω επιτοκια αλλαζουν τακτικα..
Αγαπητε τσιγ.προσθεσε οσο περισσοτερα μπορεις..οπως και την νορβηγικη κορωνα ΝΟΚ
The administrator has disabled public write access.

Απ: Καταθέσεις σε συνάλλαγμα 01 Dec 2010 14:14 #5

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13074
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Την σήμερον ημέρα, το ευρώ είναι το πιο σταθερό, από τα ισχυρά νομίσματα, παγκοσμίως.

Οι Αμερικάνοι με τη FED, το έχουν κάνει σύστημα να κόβουν δεκάδες δισεκατομμύρια δολάρια κάθε μήνα, μειώνοντας την αξία του νομίσματός τους. Η τάση αυτή είναι μη αναστρέψιμη, γιατί θέλουν διακαώς να μειώσουν το Χρέος τους και να αυξήσουν τις εξαγωγές τους!

Άρα, η αξία του δολαρίου συνεχώς θα μειώνεται στο μέλλον...

Συμφέρει να περιμένετε πότε θα είναι καλή η συγκυρία και να μετατρέψετε όλο το συνάλλαγμά σας σε ευρώ.

Τα επιτόκια στις Ευρωπαϊκές Τράπεζες για ευρώ είναι πολύ υψηλότερα από τα επιτόκια για συνάλλαγμα!

Ακόμη, τα επιτόκια στις Ευρωπαϊκές Τράπεζες για ευρώ είναι πολύ υψηλότερα από τα επιτόκια στις Αμερικάνικες Τράπεζες για δολάρια!

Φερθείτε έξυπνα και απολαύστε τους τόκους που μόνο καταθέσεις σε ευρώ μπορούν να σας χαρίσουν!

Εκτός αν επισκέπτεστε συχνά τις Η.Π.Α. για τουρισμό και δουλειές και χρειάζεστε κάποιο, μικρό ποσό, σε δολάρια...
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Καταθέσεις σε συνάλλαγμα 01 Dec 2010 15:30 #6

Και εγώ δίνω ψήφο εμπιστοσύνης στο ευρώ. Το αμερικανικό νόμισμα είναι ένα χάρτινος πύργος.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Καταθέσεις σε συνάλλαγμα 02 Dec 2010 19:16 #7

  • FU
  • FU's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 41
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (3)
ΜΠΡΑΒΟ Ε.Λ.! Η νορβηγική κορώνα εχει πολυετή σταθερή αξία και θυμήθηκα πως μου τη συνιστούσαν και παλαιότερα....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Καταθέσεις σε συνάλλαγμα 08 Dec 2010 18:03 #8

Παιδιά, ξέρω οτι ειναι ασχετο αυτο που θα ρωτήσω γι'αυτό ζητώ την.. κατανόησή σας ! :)
...Εχει να κανει με το δολάριο ως χαρτονόμισμα... Εχω ακούσει οτι τα παλιότερα δολάρια (χαρτονομίσματα) της δεκαετιας 70 & 80 δεν τα εξαργυρώνουν πια οι ελληνικες τραπεζες (και εν γενει οι τραπεζες), και οτι εχουν καταργηθει.... Επειδή ελέω "μπάρμπα στο αμέρικα" τυχαίνει να εχω πολύ πράγμα σε 10δόλαρα και 5δόλαρα (αν θυμαμαι καλα... ισως και 1δόλαρα, αν υπαρχουν?!), τι παιζει? Πανε χαμένα?!
Last Edit: 08 Dec 2010 18:05 by nifalios (Giorgos).
The administrator has disabled public write access.

Απ: Καταθέσεις σε συνάλλαγμα 08 Dec 2010 22:18 #9

  • chris
  • chris's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 30
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0 (-1)
σωστός , έτσι είναι
Εκτός αν κάποιος είναι τζογαδώρος!
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.058 seconds