Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασίες ανάληψης - κατάθεσης (π.χ. τραπεζικές επιταγές, valeur, "νέα κεφάλαια"), θέματα εφορίας (π.χ. πόθεν έσχες), κόστος εμβασμάτων, όροι προθεσμιακής, διευκρίνηση τραπεζικών ορών, τρόποι υπολογισμού επιτοκίων.
  • Page:
  • 1

TOPIC: Ακατασχετος λογαριασμος

Ακατασχετος λογαριασμος 24 Nov 2017 00:41 #1

  • GeorgeN
  • GeorgeN's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 6
  • Karma: 0
Καλησπερα σε ολους!

Μια ερωτηση παρακαλω αν μπορειτε να με βοηθησετε

Ελειπα στο εξωτερικο, επστρεψα προσφατα. Φορολογικη δηλωση εκανα κανονικα, δεν εχω δηλωσει ομως καποιον ακατασχετο λογαριασμο. Χρωσταω ενα πολυ μικρο ποσο στην εφορια. Ειχα βαλει λιγα χρηματα στους δυο μου τραπεζικους λογαριασμους οταν ηρθα για τα καθημερινα εξοδα. Σημερα παρατηρησα οτι και οι δυο λογαριασμοι μηδενιστηκαν. Δεσμευσαν δυο μικρο-ποσα στην τραπεζα πειραιως. Ωραια ολα μια χαρα.

Να ενημερωσω οτι ειμαι ανεργος και δεν λαμβανω καποιο επιδομα.

Μετα το iban ζηταει να διαλεξω αναμεσα στα δυο:

Δηλώνω υπεύθυνα ότι ο ανωτέρω λογαριασμός μου αποτελεί λογαριασμό περιοδικής πίστωσης μισθών, συντάξεων και ασφαλιστικών βοηθημάτων και δεν έχω ορίσει ως ακατάσχετο άλλον ατομικό ή κοινό λογαριασμό στο ίδιο ή σε άλλο πιστωτικό ίδρυμα.

Δηλώνω υπεύθυνα τον ανωτέρω λογαριασμό μου ως μοναδικό ακατάσχετο λογαριασμό, δεν έχω ορίσει ως ακατάσχετο άλλον ατομικό ή κοινό λογαριασμό στο ίδιο ή σε άλλο πιστωτικό ίδρυμα και δεν διαθέτω ατομικό ή κοινό λογαριασμό περιοδικής πίστωσης μισθών, συντάξεων και ασφαλιστικών βοηθημάτων.

Ποιο απο τα δυο πρεπει να επιλεξω; Ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω τη διαφορα τους.

Ευχαριστω προκαταβολικα
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.051 seconds