Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: ληστρικη πολιτικη της alpha bank

Απ: ληστρικη πολιτικη της alpha bank 08 Nov 2010 20:39 #10

  • οχι ρε φιλε...........
  • οχι ρε φιλε...........'s Avatar
simi wrote:
Τελικα σημερα πηγα και πηρα τα λεφτα μου απο την Alphabank εκλεισα και τον λογαριασμο μου.
Αναγκαστηκα αφησα μονο να πληρωνεται το δανειο που τοσο πολυ ηθελα να εξοφλησω αλλα οι κυριοι της τραπεζας δεν εχουν αναγκη τα δικα μου 47000 ευρο. Ετσι τους πηρα τα 105000 ευρο που ειχα σε καταθεση και δεν εκαναν καμια προσπαθεια να με κρατησουν. Θα ηθελα να ρωτησω, η πολιτικη της καθε τραπεζας δεν ειναι να προσπαθει να κρατηση πελατες που εχουν ποσα της ταξης των 100000 ευρο????
Μηπως τελικα ο συγκεκριμενος διευθυντης εβαλε πρωτα τους προσωπικους του λογους (οτι δηλαδη τον εθιξα γιατι εστειλα email στα κεντρικα) και οχι το συμφερον της τραπεζας????
Η Πειρεως εδωσε 3,75% για 4 μηνες.

Οχι ρε φιλε μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου.Δηλ εφυγες απο την Σκυλα και πηγες στην Χαρυβδη?Η πειρεως σ εδωσε το ΛΗΣΤΡΙΚΟ! 3,75 για 4 μηνες και σε εκανε να πιστευεις οτι τους επιασες και κοροιδο.εγω φιλε θα σου προτεινα αν μαλιστα δεν εχεις και πολλες μερες που το εκανες αυτο παρτα και φυγε φυσικα δ θα παρεις καθολου τοκους αλλα σε συμφερει αν υπολογισεις οτι θα παρεις κανα 5% σε αλλες καλυτερες τραπεζες.Δ χανεις να ρωτησεις στις Proton,probank,ΤΠ&Δ,FBB,Tbank (αν και αυτηνης τα επιτοκια πηραν την κατω βολτα λογω ΤΤ, σιγουρα θα εχει καλυτερα απο την Πειρεως.)Πανελληνια και παντως περιοχης συνετεριστικες τραπεζες.Και αν σκεφτεσαι οτι τα χρηματα που χανεις ειναι λιγα εως ελαχιστα ενα εχω να σου πω.Γιατι να τα αφηνεις να τα τρωει η τραπεζα που στο κατω κατω εχει δισεκατομμυρια κεφαλαιοποιηση.Τελος παντων κανε οτι καταλαβαινεις......αν δε καταλαβεις εσυ θα καταλαβουν αλλοι.....Εγω αυτο που εχω να πω κλεινοντας ειναι οτι αν οι καταθετες εδειχναν υσχι απεναντι στις τραπεζες δε θα ειχαμε τοση διαφορα επιτοκιων απο την Βουλγαρια αλλα πουυυυυ.........
The administrator has disabled public write access.

Απ: ληστρικη πολιτικη της alpha bank 09 Nov 2010 11:23 #11

simi wrote:
Αναγκαστηκα αφησα μονο να πληρωνεται το δανειο που τοσο πολυ ηθελα να εξοφλησω αλλα οι κυριοι της τραπεζας δεν εχουν αναγκη τα δικα μου 47000 ευρο.

Μιας και μιλάς για δάνειο, ελπίζω να έχεις χρησιμοποιήσει το εργαλείο του tsig για το αν σε συμφέρει να αποπληρώσεις το δάνειο:
Κάνε κλικ εδώ ==> www.tsig.gr/lang-el/banks/2113-%CE%9D%CE...BD%CE%B5%CE%B9%CE%BF
Last Edit: 09 Nov 2010 11:25 by Κωνσταντίνος (dinaras).
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.049 seconds