Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

TOPIC: Αφορολόγητο Οριο Πολιτών Παγκοσμίως και Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών

Αφορολόγητο Οριο Πολιτών Παγκοσμίως και Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών 05 Jan 2018 01:31 #37

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Οποιος και οποια με αποκαλει παιδεραστη ακομα και εμμεσα εχω καθε δικαιωμα και να τον βρισω και κυριως να χρησιμοποιησω την αλλη φορα καθε ενδικο μεσο .......
Στο ανωτερω post που αναρτησες το εγραψα διαβασε το και εσενα αμα αμμεσα -εμμεσα σε αποκαλουσα παιδεραστη τα ιδια θα εκανες και......χειροτερα οπως εχεις σκοτωθει με ολο το forum.
Το οτι τους ανεφερα τρισαθλιους αλητες και αλητισσες μετα ομως που αμμεσα -εμμεσα με αποκαλεσαν παιδεραστη αυτο δεν σημαινει οτι θα κατσω χωρις να απαντησω.
Δικαιωμα μου!
Πλακα αφενος δεν εχω δωσει σε κ.α.ν.ε.ν.α να μου κανει και αφετερου τετοιοι χαρακτηρισμοι δεν ειναι για πλακα.
Εσας αλλα σας τσουζουνε και κοιτατε να δημιουργειτε φασαριες να μην γραφω (εχω αρκετους καλους φιλους στο forum "δεν ειμαι χθεσινος"....).

Ασχοληθειτε καλυτερα με οτι σας εγραψα για την μητερα του κ Φαμελου του Προεδρου της Εξεταστικης να δειτε τι εστι ΣΥ.ΡΙΖ.Α και "νεα" Νεα Δημοκρατια ..........που σας βαζουνε και δημιουργειτε θεματα για να μην "τους δινουμε".
Τριγωνο .....και μπαρμπα Αλεκος .....και στο βαθος τα παιδια των "λολουδιων" της "νου -δου" του "κουλη" ......οταν τρωνε παρα πολλυ καλα δεν μιλανε......η μιλανε για εξαρχεια και rubicons ......σας ταιζουνε "σανο".
Πάππας ....και Μυτηλιναιος.........το λαμογιο που δεν πληρωνει ουτε εκει που παει και ενοικιαζει αυτοκινητα αγωνων με χρεωση €180€ /km η "βολτα" στα €35.000.......και "καπου" ειδα να "παιζουν" together €600.000.000 ........ειδες ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α ?

Ξερω θα βγει η αριστερη προπαγανδα του forum να λεει οτι τους "θιγω" αλλα θα τους ερθουν τα "μαντατα" ............!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Οριο Πολιτών Παγκοσμίως και Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών 05 Jan 2018 10:54 #38

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
PARIS33 wrote:
Οποιος και οποια με αποκαλει παιδεραστη ακομα και εμμεσα εχω καθε δικαιωμα και να τον βρισω και κυριως να χρησιμοποιησω την αλλη φορα καθε ενδικο μεσο .......

Αυτά να τα γράψεις προσωπικά σε αυτή/αυτόν που σε κατηγόρησε και στον διαχειριστή. Όχι σε εμένα.
Εγώ σχολίασα το γεγονός (που αρνείσαι κιόλας :woohoo: ) ότι βρίζεις όσους απλά διαφωνούν μαζί σου, χωρίς να σου αποδώσουν κανέναν προσωπικό χαρακτηρισμό.


PARIS33 wrote:
Το οτι τους ανεφερα τρισαθλιους αλητες και αλητισσες μετα ομως που αμμεσα -εμμεσα με αποκαλεσαν παιδεραστη αυτο δεν σημαινει οτι θα κατσω χωρις να απαντησω.
Δικαιωμα μου!

Ποιος/ποια/πόσοι σου απέδωσαν την κατηγορία που λες και ποιους και πόσους αποκάλεσες αλήτες και αλήτισες ρε;;; Συμβαδίζουν αυτά τα δύο;;;
Εγώ ποιο δικαίωμα σου έδωσα για να με χαρακτηρίσεις αλήτη ρε;;;
Επειδή τα χώνω στον φασισταρά Ερντογάν και τον ανισόρροπο Τράμπ;;;
Δικαίωμα μου δεν είναι, που έχεις το θράσος να μου μιλάς και για ... δικαιώματα :woohoo: ;;;;

PARIS33 wrote:
Ξερω θα βγει η αριστερη προπαγανδα του forum να λεει οτι τους "θιγω" αλλα θα τους ερθουν τα "μαντατα" ............!

Που την είδες εδώ μέσα την αριστερή προπαγάνδα που θα σε ... "κατηγορήσει" ότι "θίγεις" τους ΣΥΡΙΖΑίους. Πας καλά ή βλέπεις φαντάσματα;
Εδώ που τα λέμε βέβαια δεν είναι και κάτι σπάνιο εδώ μέσα.
Όποιος θέλει να προστατεύσει οποιοδήποτε αθέμιτο συμφέρον του ή να ... "εξορθολογήσει" τον ψεκασμό του, βλέπει και από ένα ... βολικό φάντασμα.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Οριο Πολιτών Παγκοσμίως και Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών 06 Jan 2018 00:03 #39

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Βρες ενα σχολιο μου που να σε εχω αποκαλεσει αλητη και τρισαθλιο! :P
Βρες μου ενα σχολιο που να εχω γραψει οτι εσυ με αποκαλεσες παιδεραστη! ;)
Επομενως δεν εχεις κανενα δικαιωμα να μου γραφεις οτι σε εθιξα "ρε"!
Κομματοσκυλο και blogger πρασινο ναι το ειχα γραψει με κατηγγειλες στους συντονιστες (που τους εχεις ζαλισει και με αλλα μελη εχεις σκοτωθει και δεν ειμαι ο μονος) με απεκλεισαν για μια εβδομαδα και εκτοτε δεν εχω ξαναγραψει.
Αλλα να ξερεις αυτο που εκανες "εκαψες" και αλλα μελη του forum που ειδικα εκεινο το δοαστημα ηθελα να μπω στο forum να τους γραψω "τραβηχτειτε" απο το bitcoin €20.000 θα φαει σφαλιαρα που "κατι" ακουσα εντελως τυχαια (εχω εξω τα χρηματα μου) σε ενα "χωρο" που ημουν για να μην εχουμε κλαματα στο forum.

Επομενως δεν εχεις κανενα δικαιωμα "ρε" να με κατηγορεις απεναντιας ξαναδιαβασε
τι εγραψες στο τελος του σχολιου σου να δεις και κυριως να καταλαβεις οτι εσυ με θιγεις και το οτι δεν κανω επισημανση στον Συντονιστη δεν σημαινει οτι εισαι ενταξει "μαγκα".
Αλλα "σας τσουζουν" το α.φ.ο.ρ.ο.λ.ο.γ.η.τ.ο που εγραψα και τα εχεις βαλει μαζι μου "μαγκα" και σε πληροφορω απο εδω και περα θα δειτε "εργο" ........που ο "κουλης" το 2019 θα το παει στο μ.η.δ.ε.ν σας το γραφω απο τωρα.
(με πηραν τηλεφωνο για κοψιμο πιττας αλλα εφαγαν πορτα εγω θα υποστηριξω να αυξηθουν οι Μουσουλμανοι βουλευτες απο τεσσερις (4) σημερα σε δωδεκα (12) βουλευτες).

Τελος παντων το θεμα το θεωρω terminated δηλαδη ληξαν και μηδεν παρεξηγηση εκ μερους μου "μαγκα"!

…….........….........…....…....................................................................................................................…................…..…...............................................
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 06 Jan 2018 00:04 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Οριο Πολιτών Παγκοσμίως και Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών 06 Jan 2018 00:22 #40

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Ετήσιους Ρυθμούς Ανάπτυξης η China στο 10% (αφήστε το link να “φορτώσει” είναι interactive Παγκόσμιος χάρτης και απλά “κλικαρετε” την Χώρα που επιθυμείτε).

www.imf.org/external/datamapper/NGDP_RPCH@WEO/CHN?year=2017

Κατάταξη της China στις Παγκόσμιες Εξαγωγές στην 13 θέση σύμφωνα με τα Επίσημα στοιχειά.

stat.wto.org/CountryProfile/WSDBCountryPFView.aspx?Country=CN


Πάνω από όλα με ένα δεκατριετες (13) σχέδιο με έναρξη το 2016 δίνοντας κινητήρα ενθάρρυνσης της καινοτομίας και της επιχειρηματικότητας ώστε μέχρι το 2020 να αποτελεί όπως χαρακτηριστικά αναφέρετε ενα “καινοτόμο Έθνος” και μέχρι το 2030 μια Παγκόσμια Ηγέτιδα Χώρα στην καινοτομία και το 2050 μια Ηγέτιδα Χώρα Επιστημονικής και Τεχνολογικές καινοτομίας.

english.gov.cn/policies/latest_releases/..._281475353682191.htm

H πολη Shenzhen στα νοτια της Κινας ειναι η νεα Silicon Valley παραγωγης hardware υπολογιστων.



Ενώ η ευρύτερη περιοχή της Shenzhen στο Hong Kong κατατάσσεται δεύτερη σε όρους ενθάρρυνσης της εφευρετικότητας (ανοίξτε το PDF).

www.globalinnovationindex.org/gii-2017-report
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Οριο Πολιτών Παγκοσμίως και Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών 06 Jan 2018 11:17 #41

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
PARIS33 wrote:
Βρες ενα σχολιο μου που να σε εχω αποκαλεσει αλητη και τρισαθλιο! :P

Καλά μας δουλεύεις έτσι (τι ρωτάω;;);
"Αλήτισα" μπορεί να χαρακτήρισες το nickname που άφησε την συγκεκριμένη αιχμή εναντίον σου (ένα και μοναδικό). Το "και αλήτες" για ποιον το πρόσθεσες;;; Για τον ... δεσμό της;;;; :woohoo:


PARIS33 wrote:
Βρες μου ενα σχολιο που να εχω γραψει οτι εσυ με αποκαλεσες παιδεραστη! ;
Επομενως δεν εχεις κανενα δικαιωμα να μου γραφεις οτι σε εθιξα "ρε"!

Σύνελθε επιτέλους και βρες μου ένα σχόλιο που να έχω γράψει, που να σε κατηγορώ για κάτι τέτοιο (ότι έγραψες ότι σε αποκάλεσα παιδεραστή). Αυτό που έγραψα εγώ ήταν το παρακάτω:
batista wrote:
Αυτά να τα γράψεις προσωπικά σε αυτή/αυτόν που σε κατηγόρησε και στον διαχειριστή. Όχι σε εμένα.



PARIS33 wrote:
Κομματοσκυλο και blogger πρασινο ναι το ειχα γραψει με κατηγγειλες στους συντονιστες (που τους εχεις ζαλισει και με αλλα μελη εχεις σκοτωθει και δεν ειμαι ο μονος) με απεκλεισαν για μια εβδομαδα και εκτοτε δεν εχω ξαναγραψει.

Δηλαδή ... μετάνιωσες γι αυτό;;;;; :whistle:

Και τι σημαίνει ρε το "...που τους εχεις ζαλισει και με αλλα μελη εχεις σκοτωθει και δεν ειμαι ο μονος...".
Επειδή υπάρχουν (αν υπάρχουν και ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ :whistle: ) πέντε-έξι ακόμα nicknames που αισχρολογούν και πετάνε ψεύτικες ταμπέλες επειδή δεν τους αρέσει που στιγματίζω κάποιες συμπεριφορές (με τις οποίες προφανώς ταυτίζονται), έχουν αυτοί δίκιο και εγώ άδικο;;;;; Τι λες ρε;;;;;


PARIS33 wrote:
και τα εχεις βαλει μαζι μου "μαγκα"


Κατάλαβε ρε επιτέλους ότι έχω κάθε δικαίωμα να σχολιάζω συμπεριφορές ή πρόσωπα της πολιτικής και όχι μόνο (όπως κάνουν όλοι εδώ μέσα). Και κανένας σοβαρός εδώ μέσα δεν μπορεί να με κατηγορήσει ότι μεροληπτώ υπέρ οποιουδήποτε λαμόγιου ή παράσιτου από όπου κι αν προέρχεται.
Αν τώρα εσύ ή κάποιοι άλλοι ταυτίζεστε με αυτές τις συμπεριφορές, αυτό είναι δικό σας πρόβλημα και δεν σας δίνει κανένα δικαίωμα να βρίζετε και να συκοφαντείτε άλλους συμφορουμίτες για να βγείτε (όπως νομίζετε) λάδι.
Κατάλαβες;;;;


PARIS33 wrote:
Αλλα να ξερεις αυτο που εκανες "εκαψες" και αλλα μελη του forum που ειδικα εκεινο το δοαστημα ηθελα να μπω στο forum να τους γραψω "τραβηχτειτε" απο το bitcoin.

Και γι αυτό φταίω;;;;; :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Να τα βάλεις με τους διαχειριστές που χωρίς να δώσεις, ο ... φουκαράς, κανένα ... δικαίωμα, σε απέκλεισαν. :woohoo: .




PARIS33 wrote:
Τελος παντων το θεμα το θεωρω terminated δηλαδη ληξαν και μηδεν παρεξηγηση εκ μερους μου "μαγκα"!

Μου αρέσει που το παίζεις (με τον ... μοναδικό ... ακυρωτικό τρόπο σου πάντα που κάνει τα πάντα ... χειρότερα) και ... μεταμελημένος (αν κάπου έκανες και κανένα λάθος) και ... μετριοπαθής.
Τι λες ρε "μάγκα terminator";
Μετά από την τρέλα που πουλάς, προσπαθώντας να κάνεις το μαύρο, άσπρο και να βγεις και λάδι και ακόμα χειρότερα επαναλαμβάνοντας τα ψεκασμένα ...

"....σας τσουζουν" το α.φ.ο.ρ.ο.λ.ο.γ.η.τ.ο που εγραψα..."

μου το παίζεις τώρα και ... μετριοπαθής και δεν τρέχει τίποτα;;;;
Θα δείξει μάγκα, θα δείξει. Αν μείνεις στο να σχολιάζεις όποια άποψη ή κατάσταση γουστάρεις (και όπως γουστάρεις), χωρίς να πετάς ψεύτικες ταμπέλες και αισχρές ύβρεις σε συμφορουμίτες, δεν τρέχει τίποτα.
Αλλιώς .....
Μέτρον άριστον
Last Edit: 06 Jan 2018 11:32 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Οριο Πολιτών Παγκοσμίως και Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών 06 Jan 2018 21:56 #42

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Μας αρέσει να γκρινιάζουμε για το Κράτος προφανώς γιατί θέλουμε να γίνουνε μόνιμοι υπάλληλοι με standard μισθό και ασφαλιστική κάλυψη βρέξει χιονίσει αρκεί να “τρουπωσουμε”.

Ελα όμως που ώριμες Κοινωνίες έλαβαν τα πρώτα μέτρα Προστασίας των Πολιτών τους κατα της αυξημένης εγκληματικότητας.
Η είδηση μας έρχεται από την Βρετανία όπου το τοπικό Αστυνομικό Τμήμα της Bedfordshire έλαβαν μέτρα για την εποπτεία της αυξημένης εγκληματικότητας με την Ε.θ.ε.λ.ο.ν.τ.ι.κ.η Κατάταξη Πολιτών στις τάξεις της Αστυνομίας.

Οι Ε.θ.ε.λ.ο.ν.τ.ε.ς Αστυνομικοί θα ενσωματωθούν στην υπάρχουσα Δύναμη της Αστυνομίας που ήδη απαριθμεί στις τάξεις της άλλους 240 Εθελοντές για την Ασφάλεια των πολιτών με βασική εκπαίδευση ενώ επιπροσθέτως οι Εθελοντές Αστυνομικοί θα φοράνε στολές Αστυνομικού όπως και φέροντα οπλισμό με πλήρη Ασφαλιστική κάλυψη και μόνη υποχρέωση τους να εργάζονται κατελαχιστον 16 ώρες μηνιαίως.
Μόλις η αρχική εκπαίδευση συμπληρωθεί οι εθελοντές θα συνοδεύονται το πρώτο διάστημα από Αξιωματικούς της Αστυνομίας και όταν είναι έτοιμοι θα αναλαμβάνουν μόνοι τους περιπολίες και τροχονομια όπως επίσης θα παρέχουν Συμβουλές Ασφάλειας των σπιτιών των κατοίκων.
Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να απευθυνθούν για αιτησεις στο Επισημο site.
www.hertspolicespecials.co.uk/about.php

Πηγη:
www.watfordobserver.co.uk/stalbans/15796...special_constables_/

Η είδηση κάνει τον γύρο στα Βρετανικά έντυπα και έχει προκαλέσει το σχετικό ενδιαφέρον διότι οι Εθελοντές Αστυνομικοί θα απολαμβάνουν επιπλέον Συντάξιμο χρόνο (όσων υπολείπεται να συμπληρώνουν είτε αν είναι Συνταξιούχοι να “βάζουν” επιπλέον χρόνο Ασφάλισης) όπως και πρόσθετων Επιδομάτων.
Επιπροσθέτως η ενθάρρυνσή του πληθυσμού για τον Εθελοντισμό έχει πάρει διάσταση στην Βρετανία όπου οι πολίτες συμπληρώνουν τα στοιχεία τους και τον τομέα Εργασίας που επιθυμούν να σταλούν στην Πόλη που ζουν.

www.eventbrite.co.uk/e/introduction-to-v...-tickets-40868243015

Από την California το video όπου και εκεί έχουν γίνει περικοπές στον Προϋπολογισμό και η Αστυνομία έχει στις τάξεις αναπτύξει το Εθελοντικό Πρόγραμμα Αστυνομικών όπως στην Βρετανία.



Ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη και ο Αρχηγός της Ελληνικής Αστυνομίας να τα διαβάζουν!
Το Δικαστικό Σώμα γιατί δεν αντιδρά διοργανώνοντας Ημερίδες Ενημέρωσης και Εισηγησεις πολιτών κατα της πάταξις της αυξημένης εγκληματικότητας?
Ένας υπερβολικά μεγάλος αριθμός “μάχιμων” Αστυνομικών τους βλέπουμε είτε να υπηρετούν στα γραφεία είτε στην φύλαξη οικιών πολιτικών (εκατό άτομα ανα βάρδια έχει μόνο “ένας” σπίτι του) που κάλλιστα οι μισοί μπορούν να απεμπλακούν και να υπηρετούν την Κοινωνία στον αγώνα κατά της εγκληματικότητας.

Οι ώριμες Κοινωνίες αντιδρούν και αντιμάχονται την κρίση!

Εμείς τι κάνουμε?
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Οριο Πολιτών Παγκοσμίως και Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών 07 Jan 2018 14:33 #43

PARIS33 wrote:
Μας αρέσει να γκρινιάζουμε για το Κράτος προφανώς γιατί θέλουμε να γίνουνε μόνιμοι υπάλληλοι με standard μισθό και ασφαλιστική κάλυψη βρέξει χιονίσει αρκεί να “τρουπωσουμε”.

Ελα όμως που ώριμες Κοινωνίες έλαβαν τα πρώτα μέτρα Προστασίας των Πολιτών τους κατα της αυξημένης εγκληματικότητας.
Η είδηση μας έρχεται από την Βρετανία όπου το τοπικό Αστυνομικό Τμήμα της Bedfordshire έλαβαν μέτρα για την εποπτεία της αυξημένης εγκληματικότητας με την Ε.θ.ε.λ.ο.ν.τ.ι.κ.η Κατάταξη Πολιτών στις τάξεις της Αστυνομίας.

Οι Ε.θ.ε.λ.ο.ν.τ.ε.ς Αστυνομικοί θα ενσωματωθούν στην υπάρχουσα Δύναμη της Αστυνομίας που ήδη απαριθμεί στις τάξεις της άλλους 240 Εθελοντές για την Ασφάλεια των πολιτών με βασική εκπαίδευση ενώ επιπροσθέτως οι Εθελοντές Αστυνομικοί θα φοράνε στολές Αστυνομικού όπως και φέροντα οπλισμό με πλήρη Ασφαλιστική κάλυψη και μόνη υποχρέωση τους να εργάζονται κατελαχιστον 16 ώρες μηνιαίως.
Μόλις η αρχική εκπαίδευση συμπληρωθεί οι εθελοντές θα συνοδεύονται το πρώτο διάστημα από Αξιωματικούς της Αστυνομίας και όταν είναι έτοιμοι θα αναλαμβάνουν μόνοι τους περιπολίες και τροχονομια όπως επίσης θα παρέχουν Συμβουλές Ασφάλειας των σπιτιών των κατοίκων.
Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να απευθυνθούν για αιτησεις στο Επισημο site.
www.hertspolicespecials.co.uk/about.php

Πηγη:
www.watfordobserver.co.uk/stalbans/15796...special_constables_/

Η είδηση κάνει τον γύρο στα Βρετανικά έντυπα και έχει προκαλέσει το σχετικό ενδιαφέρον διότι οι Εθελοντές Αστυνομικοί θα απολαμβάνουν επιπλέον Συντάξιμο χρόνο (όσων υπολείπεται να συμπληρώνουν είτε αν είναι Συνταξιούχοι να “βάζουν” επιπλέον χρόνο Ασφάλισης) όπως και πρόσθετων Επιδομάτων.
Επιπροσθέτως η ενθάρρυνσή του πληθυσμού για τον Εθελοντισμό έχει πάρει διάσταση στην Βρετανία όπου οι πολίτες συμπληρώνουν τα στοιχεία τους και τον τομέα Εργασίας που επιθυμούν να σταλούν στην Πόλη που ζουν.

www.eventbrite.co.uk/e/introduction-to-v...-tickets-40868243015

Από την California το video όπου και εκεί έχουν γίνει περικοπές στον Προϋπολογισμό και η Αστυνομία έχει στις τάξεις αναπτύξει το Εθελοντικό Πρόγραμμα Αστυνομικών όπως στην Βρετανία.



Ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη και ο Αρχηγός της Ελληνικής Αστυνομίας να τα διαβάζουν!
Το Δικαστικό Σώμα γιατί δεν αντιδρά διοργανώνοντας Ημερίδες Ενημέρωσης και Εισηγησεις πολιτών κατα της πάταξις της αυξημένης εγκληματικότητας?
Ένας υπερβολικά μεγάλος αριθμός “μάχιμων” Αστυνομικών τους βλέπουμε είτε να υπηρετούν στα γραφεία είτε στην φύλαξη οικιών πολιτικών (εκατό άτομα ανα βάρδια έχει μόνο “ένας” σπίτι του) που κάλλιστα οι μισοί μπορούν να απεμπλακούν και να υπηρετούν την Κοινωνία στον αγώνα κατά της εγκληματικότητας.

Οι ώριμες Κοινωνίες αντιδρούν και αντιμάχονται την κρίση!

Εμείς τι κάνουμε?

Εδώ δεν μπορεί να εφαρμοστεί ένα τέτοιο καθεστώς.
Εννοώ με ασφαλιστική κάλυψη κλπ.
Μετά από λίγα χρόνια, το σύστημα θα θυμίσει τους συμβασιούχους πυροσβέστες κ ειδικούς φρουρούς που μονιμοποιήθηκαν.

Όλα για τους ψήφους αγαπητέ Paris...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Οριο Πολιτών Παγκοσμίως και Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών 07 Jan 2018 22:04 #44

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Οι ώριμες Κοινωνίες έξυπνα αντιδρούν έναντι των περικοπών που έχουν υποστεί οι Υπηρεσίες.

Εθελοντές μπορούν να εμπλακούν παράλληλα με την υπάρχουσα Δύναμη Προσωπικού των Συνοροφυλακων ώστε να καλύψουν το κενό που παρουσιάζει ο έλεγχος του τομέα των συνόρων ο όποιος έχει ήδη υποστεί δραστικές περικοπές από την Κυβέρνηση Συνασπισμού της Βρετανίας.
Το σχέδιο είναι ίδιο με τους Εθελοντές Αστυνομικούς ωστόσο όμως υπάρχουν αντιδράσεις
διότι έχει ρίσκο και αποτελεί πρόκληση έναντι των Συνοροφυλακων με την Κυβέρνηση Συνασπισμούς να αναφέρει ότι ένα τέτοιο μέτρο δεν ήταν αρχικά στις διαβουλεύσεις.
Η Εισήγηση αναφέρει ότι το Σώμα των Εθελοντών θα χρησιμοποιηθεί προκείμενου να αυξηθεί η υπάρχουσα Δύναμη Προσωπικού στο Τμήμα Μετανάστευσης.
Ωστόσο επικρατεί ανησυχία τα τελευταία χρόνια λόγω του ότι η διαφύλαξη δεκάδων λιμένων και δευτερευόντων αεροδρομίων όπως και άλλες περιοχές φύλαξης στην Βρετανία παρουσιάζουν κενό Ασφαλείας το οποίον σημαίνει ότι η Ασφάλεια θα πρέπει να αποκατασταθεί προκειμένου να αναχαιτιστεί η λαθρομετανάστευση όπως και η επιστροφή μαχητών του I.S.I.S.
Από την άλλη ανησυχία έχουν εκφράσει τόσο ο Υπουργός Εργασίας Mr Yvette Cooper όσο και Πρόεδρος του Σωματείου των συνοροφυλακων που απαριθμεί μια δύναμη 8.000 προσωπικού διότι ένα τέτοιο μέτρο θα αποδυναμώσει την ασφάλεια των συνόρων.
Αξιοσημείωτο πάντως είναι ότι η Βουλή των Λόρδων αύξησε τα κονδύλια στα £25.000.000 των Υπηρεσιών μια αύξηση κατά £5.000.000 έναντι του προηγουμένου έτους.
Μια δημοσιευθείσα επίσημη Επιθεώρηση (62) λιμένων,μαρίνων, κλπ κατέδειξε ότι σε (27) από τις περιοχές Επιθεώρησης Ασφάλειας παρουσίασαν κενό Ασφάλειας ενώ το διάστημα που κάλυψε η επίσημη Επιθεώρηση ήταν το διάστημα Απρίλιος 2015 -Ιούνιος 2016.


Πηγη:

www.google.gr/amp/s/amp.theguardian.com/...-to-guard-uk-borders

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Ελλειψη χρηματων ......αυξηση διαζυγιων στην Βρετανια 08 Jan 2018 23:27 #45

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Έρευνα της Βρετανικής Στατιστικής Υπηρεσίας που δόθηκε στην δημοσιότητα στις 8 Ιανουαρίου χαρακτηριζομενη σαν “ήμερα διαζυγίων” αποκάλυψε ότι η έλλειψη χρημάτων είναι η κύρια αιτία των διαζυγίων.
Το 22% των ζευγαριών δήλωσαν ότι σκέπτονται να πάρουν διαζύγιο λόγω οικογενειακών οικονομικών τους περιλαμβανομένου και άλλων λόγων οικογενειακών εντάσεων όπως οι ώρες εργασίας ανάμεσα στα ζευγάρια όπως και να μην κάνουν sex και αρκετού διαθέσιμου χρόνου τα ζευγάρια να βρίσκονται στο σπίτι ενώ η έρευνα διενεργήθηκε συνολικά σε 2.093 πολίτες.
Επιπροσθέτως το 12% εξομολογήθηκαν ότι το 2018 σκέφτονται να χωρίσουν λόγω οικονομικών όπως το 16% των ερωτηθέντων δήλωσαν ότι έχουν λογομαχήσει με τους/τις συζύγους τους κατά την διάρκεια των δυο τελευταίων εβδομάδων λόγω οικονομικών ενώ συνολικά το 26% δήλωσαν ότι ο κύριος λόγος ήταν τα οικονομικά τους.
Άλλοι δήλωσαν σαν κύρια αιτία την έλλειψη οικειότητας μεταξύ των ζευγαριών με το 23% των ζευγαριών να δηλώνει …...ότι κοιμούνται σε ξεχωριστά δωμάτια στο σπίτι.
Το 14% αναφέρει ότι στις σχέσεις τους θεωρούν το sex σαν αγγαρεία με το 9% να δηλώνει ότι δεν έχουν συνευρεθεί πάνω από ένα χρόνο.
Το 46% των ερωτηθέντων ανέφεραν ότι άμα πιάσουν το έτερον ήμισυ να κάνει απιστία θα χωρίσουν και ένα ποσοστό 12% να δηλώνει ότι είχαν η έχουν κρυφή σχέση με το 8% να δηλώνει ότι έχει περάσει τουλάχιστον μια νύχτα με άλλη σχέση.
Τα αποκαλυπτικά στοιχεία έρχονται με το να δηλώνουν ότι σκέπτονται να κάνουν απιστία το έτος 2018 με ένα ποσοστό 15% των ερωτηθέντων να δηλώνει ότι θα φιλήσουν κάποιον/κάποια και ένα 8% ότι θα πάνε στο κρεβάτι με κάποιον/κάποια που δεν είναι ο/η σύζυγος.
Τέλος η Βρετανική Στατιστική Υπηρεσία αναφέρει ότι τα διαζύγια μεταξύ ανδρών και γυναικών έχουν αυξηθεί κατά 5,8% με την μέση διάρκεια ενός γάμου να είναι τα δώδεκα (12) έτη ενω 42% των γάμων να “τελειώνουν” με διαζύγιο.

Πηγη:
www.watfordobserver.co.uk/news/national/...n____divorce_day___/
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 08 Jan 2018 23:30 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.090 seconds