Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Το ενδεχόμενο πτώχευσης της Ελλάδας και επιπτώσεις www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ !

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ ! 19 Sep 2013 22:28 #1

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
Ειμαστε ''πανετοιμοι'' να ξοδεψουμε 100 εκατομυρια ευρω για 6 μηνες !

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ !

www.imerisia.gr/article.asp?catid=26516&subid=2&pubid=113113921
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 19 Sep 2013 22:41 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ ! 20 Sep 2013 07:10 #2

  • takis600
  • takis600's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 321
  • Thank you received: 49
  • Karma: 3
Λεφτά υπάρχουν... :lol:
The administrator has disabled public write access.

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ ! 20 Sep 2013 10:20 #3

  • kostasgl
  • kostasgl's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 54
  • Karma: 2 (9)
Μπροστά στο χορό δισεκατομμυρίων τα 100 εκατομμύρια φαίνονται ψίχουλα.

Και να παραιτηθείς από την προεδρία δεν είναι απλό πράγμα. Ούτε ο .... Κουτσούμπας δεν θα το έκανε.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
Last Edit: 20 Sep 2013 10:22 by kostasgl.
The administrator has disabled public write access.

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ ! 20 Sep 2013 20:21 #4

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
kostasgl wrote:
Μπροστά στο χορό δισεκατομμυρίων τα 100 εκατομμύρια φαίνονται ψίχουλα.

Και να παραιτηθείς από την προεδρία δεν είναι απλό πράγμα. Ούτε ο .... Κουτσούμπας δεν θα το έκανε.

Kαλισπερα,

Με ολο το συμπαθειο, σε ενα πτωχευμενο ''σπιτι'' δεν υπαρχουν περιθωρια για χορους και πανυγυρια...
Το ελαχιστο που μπορουν να κανουν ειναι να παραιτηθουν...και οχι να μας φορτωνουν και αυτα στις πλατες μας.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
The administrator has disabled public write access.

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ ! 21 Sep 2013 12:59 #5

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Μη λέτε ανοησίες.
Αν είναι μόνο 100 εκ., το ποσό είναι αστείο.
ΔΕΝ παραιτείσαι από τέτοιες δραστηριότητες.
Εδώ σκάσαμε 20-30 δις για 15 μέρες αγώνες (ΚΑΙ αυτήν τη μαλακία πληρώνουμε τώρα εκτός των άλλων), δηλαδή 200-300 φορές ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ από το 0,1 δις που είναι τα 100 εκ, για να κάνουν το κέφι τους κάποιοι για 15 μέρες, θα πούμε τώρα "ευχαριστώ, δίνω τη σειρά μου στον επόμενο!" ?

Δείτε το κι αλλιώς (για να είναι πιο κατανοητά τα νούμερα):
Είναι 10 ευρώ για κάθε Έλληνα.
30 ευρώ αν πούμε ότι πληρώνει μόνο το ένα τρίτο (στα δύο τρίτα δεν τους περισεύουν ΟΥΤΕ τα 10 ευρώ).
Για τους ολυμπιακούς τα αντίστοιχα ποσά ήταν 2-3.000 στον καθένα μας ή 7-10.000 στο ένα τρίτο.
Δεν υπάρχει σύγκριση στη δαπάνη.

Από τη μια μαλακία να μην πηγαίνουμε στην άλλη άκρη.

Ο προϋπολογισμός δαπανών του κράτους το 2013 είναι 86 δις. Δεν το ξέρω, αλλά κάπου εκεί κοντά θα είναι και του 2014.
Αν τον ψάξεις (που πάνε όλα αυτά τα λεφτά) θα δεις ότι έχει να κόψεις 40 δις (τα έχω ξαναγφράψει) για να συμμαζευτεί το δημόσιο ταμείο (και να μειωθέί η φορολογία), και αυτό το 0,1 δις για την προεδρία θα μπορεί να παραμείνει.

Άντε τα 100 εκ. να τα κάνουμε 75 (σίγουρα θα υπάρχουν περιθώρια). Αλλά όχι "εγώ δεν παίζω καθόλου".

Το δημοσίευμα είναι "κιτρινισμός".
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ ! 21 Sep 2013 13:18 #6

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
soto51 wrote:
........θα δεις ότι έχει να κόψεις 40 δις (τα έχω ξαναγφράψει) για να συμμαζευτεί το δημόσιο ταμείο (και να μειωθέί η φορολογία),

Δεν τολμάω να το ξανασχολιάσω!!! Απλά προτείνω άμεση υπουργοποίηση soto51 για να δούμε "πόσα απίδια βάζει ο σάκος".


Άντε τα 100 εκ. να τα κάνουμε 75

Καλά ρε αθεόφοβε κι εδώ παζάρια θα τους κάνεις;;;; Τι θέλεις να τους βάλουμε να ταξιδεύουν με την AirBahal;

Must see...

Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ ! 21 Sep 2013 13:40 #7

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
soto51 wrote:
Είναι 10 ευρώ για κάθε Έλληνα.

Σωτηρη, εξακολουθω να μην εχω διαθεση να χρεωθω ακομα και 10 ευρώ... ειδικα, την ωρα που υπαρχουν 1,5 εκ. ανεργοι

Προτιμω δε τα ''δανεικα'' αυτα χρηματα, να διατεθουν αλλου.

Αυτο που με χαλαει τελειως, ειναι οτι ¨: ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΛΗΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΑ ΟΣΑ ΕΜΑΘΑΝ ΠΡΟ ΚΡΙΣΗΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΛΑΣΗ ΤΩΝ ΦΟΡΩΝ, ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ...
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
The administrator has disabled public write access.

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ ! 21 Sep 2013 13:52 #8

  • El_Malak
  • El_Malak's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 910
  • Thank you received: 373
  • Karma: 33 (2)
maria wrote:
Ειμαστε ''πανετοιμοι'' να ξοδεψουμε 100 εκατομυρια ευρω για 6 μηνες !

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ !

www.imerisia.gr/article.asp?catid=26516&subid=2&pubid=113113921


Μάλιστα, μας φορολογούσαν όμως πολλά χρόνια και τα λεφτά τα έτρωγαν οι κηφήνες για να αυξάνονται και να πληθύνονται και να καλοπερνάνε.

Ας υπολογίσει ας πούμε κάποιος το πόσο στοίχισε όλα αυτά τα χρόνια η επιπλέον (πληρωμένη) άδεια που έπαιρναν οι κηφήνες επειδή "δέχτηκαν" να έχουν υπολογιστές στα γραφεία τους, κάτι που μόλις πρόσφατα τόλμησε κάποιος πολιτικός να παραδεχτεί δημόσια.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΜΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ ! 21 Sep 2013 14:10 #9

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
maria wrote:
Σωτηρη, εξακολουθω να μην εχω διαθεση να χρεωθω ακομα και 10 ευρώ...
Μα, είπα, 10 ευρώ είναι αν πληρώσουμε ΟΛΟΙ.
Αν πληρώσουν μόνο τα 3.3 εκ (από τα 10 που είμαστε) τότε είναι 30 ευρώ.
Δε θα σου πω εγώ αν είσαι στα 3,3 που θα πληρώσουν (30 ευρώ), ή στα 6,7 εκ. που δεν θα πληρώσουν. Αποφάσισε εσύ.

Αλλά χάριν της γνωριμίας μας εδώ μέσα, να στο δώσω εγώ το δεκάρικο, βρε παιδί μου... Δε λέω ότι μου περισσεύει, αλλά χαλάλι σου!

Και όχι, μάγκες, δεν πάω για υπουργός.
Αλλά αν βγει κάποιος και πει ότι θα κάνει αυτό που λέω (να κόψει τις μισές κρατικές δαπάνες), από μένα έχει μια ψήφο. Και από άλλους, εξ όσων γνωρίζω....
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.076 seconds