Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ZIRAAT BANK

ZIRAAT BANK 27 Jan 2019 19:37 #19

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
sosimple εμενα προβλημα μου δημιουργησε η ALPHA το 2005 για ενα σεβαστο ποσο.το πηρα βεβαια το ποσο την ιδια μερα μετα απο μια ωρα συγκρουσεων και οταν εξαντληθηκε η υπομονη μου περι αναφορας στα κεντρικα και επειδη δεν χαμπαριαζαν με νομοτυπους τροπους τοτε εβαλα σε εφαρμογη το σχεδιο και ξεκινησα να τους ξεφτιλιζω μπροστα στον κοσμο και να λεω παρτε τα λεφτα σας απο εδω οταν τα χρειαζεσαι δεν στα δινουν ειναι απατεωνες.σε 5 λεπτα μου τα εδωσαν.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), sosimple

ZIRAAT BANK 27 Jan 2019 20:03 #20

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
sonik wrote:
sosimple εμενα προβλημα μου δημιουργησε η ALPHA το 2005 για ενα σεβαστο ποσο.το πηρα βεβαια το ποσο την ιδια μερα μετα απο μια ωρα συγκρουσεων και οταν εξαντληθηκε η υπομονη μου περι αναφορας στα κεντρικα και επειδη δεν χαμπαριαζαν με νομοτυπους τροπους τοτε εβαλα σε εφαρμογη το σχεδιο και ξεκινησα να τους ξεφτιλιζω μπροστα στον κοσμο και να λεω παρτε τα λεφτα σας απο εδω οταν τα χρειαζεσαι δεν στα δινουν ειναι απατεωνες.σε 5 λεπτα μου τα εδωσαν.
Μπράβο , ακριβως το ιδιο θα εκανα και εγω. Γι αυτο λεω οτι αν δεν εχει κεντρικά γραφεία του τύπου να μπαινοβγαινουν πελάτες ειναι λιγο θέμα. Εννοείται οτι μονο αυτο φοβουνται. Δε χρειάστηκε να το κανω μέχρι σημερα, γιατι προσπαθώ να ειμαι ιδιαίτερα ευγενής, αλλα οταν χρειαστεί θα με θυμούνται 2 ζωές.
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 28 Jan 2019 15:03 #21

  • pekerpes
  • pekerpes's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 25
  • Thank you received: 4
  • Karma: 0
ενδιαφέροντα πραγματάκια
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 28 Jan 2019 20:49 #22

  • JMT
  • JMT's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 380
  • Thank you received: 155

  • Karma: 10 (-2)
Πριν από μερικές μέρες στην Εθνική Τράπεζα Σταδίου. Η τράπεζα δεν μου εδωσε το ποσό που ζήτησα με ηλιθιες δικαιολογίες. Τελικά η υποδιευθυντρια μου είπε να πάω τη Δευτέρα που θα έλλειπε σε άδεια. Φυσικά και τα πήρα από άλλο υποκατάστημα μια και δεν είχα χρόνο για "τα δέοντα". Εθνική τράπεζα λοιπόν μακρυά. Εφυγαν όλα τα στελέχη της και έμειναν άσχετοι και ακατάλληλοι στα περισσότερα υποκατάστηματα της.
Last Edit: 28 Jan 2019 20:51 by JMT.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), sosimple, IoannisD (Dia!84)

ZIRAAT BANK 28 Jan 2019 23:35 #23

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
JMT wrote:
Πριν από μερικές μέρες στην Εθνική Τράπεζα Σταδίου. Η τράπεζα δεν μου εδωσε το ποσό που ζήτησα με ηλιθιες δικαιολογίες. Τελικά η υποδιευθυντρια μου είπε να πάω τη Δευτέρα που θα έλλειπε σε άδεια. Φυσικά και τα πήρα από άλλο υποκατάστημα μια και δεν είχα χρόνο για "τα δέοντα". Εθνική τράπεζα λοιπόν μακρυά. Εφυγαν όλα τα στελέχη της και έμειναν άσχετοι και ακατάλληλοι στα περισσότερα υποκατάστηματα της.
Η εθνική ηταν πάντα για τον φουτσο, αλλα σε τετοια θέματα μακράν η καλύτερη. Αμα άρχισε και αυτη τετοια σαν τραπεζουλα της γειτονίας, τον ήπιαμε.. Θα τα βγάλω εντελως στο τέλος μου φαινεται..
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 29 Jan 2019 00:37 #24

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
JMT wrote:
Πριν από μερικές μέρες στην Εθνική Τράπεζα Σταδίου. Η τράπεζα δεν μου εδωσε το ποσό που ζήτησα με ηλιθιες δικαιολογίες. Τελικά η υποδιευθυντρια μου είπε να πάω τη Δευτέρα που θα έλλειπε σε άδεια. Φυσικά και τα πήρα από άλλο υποκατάστημα μια και δεν είχα χρόνο για "τα δέοντα". Εθνική τράπεζα λοιπόν μακρυά. Εφυγαν όλα τα στελέχη της και έμειναν άσχετοι και ακατάλληλοι στα περισσότερα υποκατάστηματα της.


καλο θα ηταν να μας πεις το υψος του ποσου για να αξιολογησουμε την κατασταση και να προετοιμασουμε και αλλους.εχει σημασια αυτο που λεω και θα εξηγησω γιατι.μερικες τραπεζες εχουν τροποποιησει το καταστατικο τους.αν ζητησεις αναληψη πχ 100Κ σου λενε ελα να μας το δηλωσεις τρεις μερες πριν.ισως και εγγραφως.ο λογος που γινεται αυτο οπως μου εξηγησε καποιο τραπεζικο στελεχος ειναι πρωτον η ρευστοτητα της ημερησιας λειτουργιας της τραπεζας και δευτερον για λογους ασφαλειας.δεν μπορει ενα τραπεζικο καταστημα να εχει μεσα στο χρηματοκιβωτιο 50 μυρια για τις καθημερινες συναλλαγες της.

γι΄αυτο αν θελεις εξηγησε μας τι ποσο ζητησες για αναληψη και αν το ποσο ηταν μεγαλο αν τους ενημερωσες λιγες μερες νωριτερα.

αν δεν ισχυει κατι απο τα παραπανω ας σχολιασει και καποιος αλλος σχετικα με οτι ειπα.
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 29 Jan 2019 01:33 #25

  • GREGORYMO
  • GREGORYMO's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 284
  • Thank you received: 71
  • Karma: 0
Παιδιά, για ΜΕΤΡΗΤΑ συζητάτε η τραπεζική ΕΠΙΤΑΓΗ ?
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 29 Jan 2019 10:47 #26

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
sonik wrote:

καλο θα ηταν να μας πεις το υψος του ποσου για να αξιολογησουμε την κατασταση και να προετοιμασουμε και αλλους.εχει σημασια αυτο που λεω και θα εξηγησω γιατι.μερικες τραπεζες εχουν τροποποιησει το καταστατικο τους.αν ζητησεις αναληψη πχ 100Κ σου λενε ελα να μας το δηλωσεις τρεις μερες πριν.ισως και εγγραφως.ο λογος που γινεται αυτο οπως μου εξηγησε καποιο τραπεζικο στελεχος ειναι πρωτον η ρευστοτητα της ημερησιας λειτουργιας της τραπεζας και δευτερον για λογους ασφαλειας.δεν μπορει ενα τραπεζικο καταστημα να εχει μεσα στο χρηματοκιβωτιο 50 μυρια για τις καθημερινες συναλλαγες της.

γι΄αυτο αν θελεις εξηγησε μας τι ποσο ζητησες για αναληψη και αν το ποσο ηταν μεγαλο αν τους ενημερωσες λιγες μερες νωριτερα.

αν δεν ισχυει κατι απο τα παραπανω ας σχολιασει και καποιος αλλος σχετικα με οτι ειπα.
Όπως γράφει και ο φίλος παραπάνω, αυτό είναι αν θες μετρητά. Καλά για μετρητά εχω ακούσει ότι απίθανη δικαιολογία φανταστείς.
Στη millennium bank, όταν πήγα να τα βγαλω καποτε σε μετρητα για τον κινδυνο κουρεματος, μου λεει, δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να δινουμε μετρητα για πανω απο 1000€. Συμφωνα με το νομο χχψδσψ που τροποποιησε η Κεντρικη τραπεζα.
Παρ το αβγο και κουρευτο, αν λεει αληθεια ο αλλος ή οχι. Μαλιστα μου λεει, θες μετρητα?
Πληρωσε μου το κοστος να τα φερω απο την Ευρωπαικη Τραπεζα να στα δωσω... :)
Εποχη που τα βγαζαν ολοι σε μετρητα για τον ιδιο λογο.. Καπου εκει το καταλαβαινεις βεβαια .. Τα πηρα τελικα ανα 20.000 . Πηγα 6-7 φορες διαφορετικες μερες. Το συμφωνησαμε ετσι.
Για επιταγη ομως κανονικα ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ τη μερα ληξης της καταθεσης να στα δωσουν. Παροτι και εκει μπορει να ακουσεις παραμυθια, πχ οπως με τα μετρητα να συνεδριασει το διοικητικο συμβουλιο για να δωσει εγκριση γιατι ειναι μεγαλο το ποσο, και κατι τετοια.
Σπανια πιστευω θα συμβει, σε τραπεζες της πλακας, αλλα μου εχει τυχει γι αυτο το γραφω. Σε μικρη συνεταιριστικη.
Δε χρειαζεται να τσακωθητε αμεσως ουτε να φωναζετε μπροστα στα ταμεια. Ξεκιναμε παντα πολιτισμενα, εως εξαιρετικα ευγενικα:
"Παρα πολυ ωραια. Αυτο ομως το θελω εγκραφως απο το διευθυντη της τραπεζας. Οτι ειναι μερα ληξης καταθεσης και δεν αποδιδετε ΕΠΙΤΑΓΗ για το χ λογο. "
Θα το χρησιμοποιησω για καθε νομιμη χρηση, ξεκινωντας απο μια απλη ενημερωση στα τοπικα τηλεοπτικα καναλια και στη συνεχεια στα Αθηναικα..
Θα δειτε που θα τα παρετε. Στην ακραια περιπτωση που δεν τα παρετε, το εφαρμοζετε στα αληθεια. Θα σας τα φερουν σπιτι..
The administrator has disabled public write access.

Μεγαλύτερα επιτόκια από Ziraat 29 Jan 2019 11:53 #27

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13079
  • Thank you received: 1247
  • Karma: -29 (-1)
Αγαπητοί κύριοι,

Αν το μοναδικό πράγμα που σας ενδιαφέρει στην προθεσμιακή σας κατάθεση είναι το επιτόκιο, κι αδιαφορείτε παντελώς για γεωπολιτικούς και οικονομικούς κινδύνους της Χώρας (Τουρκίας), τότε υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές.

Λίβανος

6,91%
tradingeconomics.com/lebanon/interest-rate

Αίγυπτος
11,8%
tradingeconomics.com/egypt/deposit-interest-rate

Αργεντινή
21,55%
tradingeconomics.com/argentina/interest-rate
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 29 Jan 2019 12:08 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Δημήτρης (amstrad79)
Time to create page: 0.108 seconds