Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ZIRAAT BANK

ZIRAAT BANK 26 Jan 2019 11:22 #10

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Εεε όχι και να ενισχύουμε τα ταμεία του αρχιφασίστα, που το μόνο που δεν έχει διεκδικήσει ακόμα είναι η .... Κέρκυρα (έχει βάλει τους Αλβανούς να το κάνουν αυτό :sick: ). :sick:

Ήμαρτον :sick: :sick: :sick: :sick:

Ούτε cent....
Μέτρον άριστον
Last Edit: 26 Jan 2019 11:23 by batista.
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 26 Jan 2019 12:25 #11

sonik wrote:
εχει ατμ΄ς η ζιρατ?

Ξάνθη δεν έχει σίγουρα, λογικά κ Κομοτηνή.Για Αθήνα δεν γνωρίζω.
Εδώ και καιρό λένε ότι θα άνοιγαν και Θεσσαλονίκη, χωρίς να υπάρξει κάτι νεότερο.
Last Edit: 26 Jan 2019 12:25 by insideruud (ruud).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sonik

ZIRAAT BANK 26 Jan 2019 17:22 #12

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 491
  • Karma: 55
Δε σε πολυ ενδιαφέρει αμα εχει ατμ ή κεντρικά γραφεία πιστεύω. Δεν πας να κανεις βασικο λογαριασμό. Επιταγή θα πας να κανεις προθεσμιακή, επιταγή θα πάρεις. Τα λεφτά σου για καθημερινές λειτουργίες θα τα εχεις φυσικά σε άλλη τράπεζα με ατμ.
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 27 Jan 2019 01:08 #13

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
sosimple wrote:
Δε σε πολυ ενδιαφέρει αμα εχει ατμ ή κεντρικά γραφεία πιστεύω. Δεν πας να κανεις βασικο λογαριασμό. Επιταγή θα πας να κανεις προθεσμιακή, επιταγή θα πάρεις. Τα λεφτά σου για καθημερινές λειτουργίες θα τα εχεις φυσικά σε άλλη τράπεζα με ατμ.


με ενδιαφερει να σηκωνω τους τοκους αν ειναι πχ μηνιαιοι και να μην τρεχω στου διαολου τη μανα.τους αφηνουμε το κεφαλαιο να τους αφηνουμε και τους τοκους??
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 27 Jan 2019 03:22 #14

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 491
  • Karma: 55
sonik wrote:

με ενδιαφερει να σηκωνω τους τοκους αν ειναι πχ μηνιαιοι και να μην τρεχω στου διαολου τη μανα.τους αφηνουμε το κεφαλαιο να τους αφηνουμε και τους τοκους??
Για το συγκεκριμένο προγραμμα δε μιλάμε? Δε νομίζω να παίρνεις τους τόκους μηνιαία, θα το εγραφε αν ηταν ετσι.
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 27 Jan 2019 04:42 #15

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
sosimple wrote:
Για το συγκεκριμένο προγραμμα δε μιλάμε? Δε νομίζω να παίρνεις τους τόκους μηνιαία, θα το εγραφε αν ηταν ετσι.

δεν εχω προς το παρον σκοπο να κανω καποια ενεργεια προς ζιρατ. ειμαι πολυ επιφυλακτικος στο εξης θεμα.δεν γνωριζω καποιον που να τοποθετησε εκει τα λεφτα το και το τι επακολουθησε οταν πηγε να τα σηκωσει..του δημιουργησαν προβλημα πχ? τον καθυστερησαν με διαφορες δικαιολογιες? εχω δει να συμβαινει σε φιλους μου απο τις λεγομενες συστημικες τραπεζες.μην μου πεις οτι δεν το εχεις ακουσει.
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 27 Jan 2019 09:03 #16

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
sonik wrote:
δεν εχω προς το παρον σκοπο να κανω καποια ενεργεια προς ζιρατ. ειμαι πολυ επιφυλακτικος στο εξης θεμα.δεν γνωριζω καποιον που να τοποθετησε εκει τα λεφτα το και το τι επακολουθησε οταν πηγε να τα σηκωσει..του δημιουργησαν προβλημα πχ? τον καθυστερησαν με διαφορες δικαιολογιες? εχω δει να συμβαινει σε φιλους μου απο τις λεγομενες συστημικες τραπεζες.μην μου πεις οτι δεν το εχεις ακουσει.

Δεν το εχω ακουσει και δεν το καταλαβαινω αυτο. Δηλαδη πηγαν οι φιλοι σου να σηκωσουν τα λεφτα τους και τι τους ειπαν; Οτι δεν εχουμε σημερα, περνα απο βδομαδα; Αυτο σημαινει οτι η τραπεζα φαληρισε - παει.
Και οι φιλοι σου τι εκαναν; Δεν καλεσαν την αστυνομια;
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

ZIRAAT BANK 27 Jan 2019 10:16 #17

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 491
  • Karma: 55
CV wrote:
Δεν το εχω ακουσει και δεν το καταλαβαινω αυτο. Δηλαδη πηγαν οι φιλοι σου να σηκωσουν τα λεφτα τους και τι τους ειπαν; Οτι δεν εχουμε σημερα, περνα απο βδομαδα; Αυτο σημαινει οτι η τραπεζα φαληρισε - παει.
Και οι φιλοι σου τι εκαναν; Δεν καλεσαν την αστυνομια;
Δυστυχώς συμβαίνει στην Ελληνική πραγματικότητα. Και εμενα μου έχει τύχει σε μικρή, συνεταιριστική. Δε στα δίνουν με διαφορές απίθανες δικαιολογίες του στυλ, είναι μεγάλο το ποσο και απαιτηται αποφαση διοικητικού συμβουλίου κλπ. Οτιδήποτε γενικά μπορείς να ακούσεις. Στο τέλος φυσικά τα παίρνεις αλλα μπορεί να σου βγάλουν την παναγια.
Άμα κανεις και αρχίσεις να φωνάζεις μπροστά σε κόσμο στα ταμεία, θα τα πάρεις με συνοπτικές διαδικασίες βέβαια. Οποτε αν η συγκεκριμένη τράπεζα δεν έχει κεντρικά γραφεία, αλλα διαμέρισμα που διάβασα παραπάνω, είναι ένα θεμα.
Προσωπικά δε θα με σταμάταγε αυτό, αλλα οκ κάθε γνώμη σεβαστή. Για να πάρεις μεγαλύτερα επιτόκια πρέπει να κανείς παραχωρησεις, αλλιώς συμβιβάζεσαι. Εκει που εχουν νοημα οι διαφορες επιτοκίων ειναι σε μεγαλα ποσα.
Σε συστημική αυτο που μου εχει τυχει ειναι να με καθυστερισουν 3 ωρες (!) μεχρι να μου τα δωσουν. Παλι για μεγαλο ποσο.
Πλύση εγκεφάλου οτι η μικρη τραπεζα που ειχα βρει καλυτερο επιτοκιο χαροπαλευει και θα κλεισει. Καλα εισαι τρελος? Θα τα χασεις, κανενας δεν τα παει εκει κλπ. Θεατρο κανονικο. Να λεει ο διευθυντής στον υποδιευθυντή , ξερεις που θα τα παει? Στη χ τραπεζα. Και να απαντα ο υποδιευθυντης: Παναγια μου!. Τωρα ακουγεται αστειο πιθανον, αλλα 2 χρόνια πισω με την κατασταση της οικονομιας το 90% θα ψαρωνε. Το παιζουν καλα το παιχνιδι. Γι αυτο εχουν καταθέσεις με επιτοκια 0,8%
Θες γερα νευρα ακομα και στο να κλεισεις μια προθεσμιακη συχνα.
Και μη νομίζεις, αν ψαρωσεις μαλακα θα σε πουνε. 100% βεβαιο. Ισα ισα, ειδικα σδ ποιο μικρες πολεις σε μαθαινουν και δε σε δουλευουν. Ξερουν οτι το ψαχνεις και σου δινουν το μεγαλύτερο επιτοκιο που μπορουν οταν μπορουν. Θυμάμαι παλαιότερα στη μαρφιν, μου ειχαν δωσει 6% επιτοκιο χωρις καμια διαπραγμάτευσή. Ξεραν οτι ξερω τα επιτοκια, Οσο περιμενα, ανανεωναν 100.000 ενος παππου με 4% κοροιδευοντας τον. Ελεγε αυτος οτι αν τα παω στη χ τραπεζα θα παρω παραπανω , ο ταδε πηρε τοσο και του λεγανε, αποκλειεται. Ειναι το μεγαλύτερο επιτοκιο της αγορας. Εμεις σε εχουμε τοσα χρονια εδω. Δεν υπήρχε περιπτωση ποτε να υπαρχει μεγαλυτερο επιτοκιο και να μη στο δωσουμε. Πληση εγκεφαλου να τον πισουν οτι κανεις δεν παιρνει παραπανω και εγω να ειμαι διπλα να ακούω και να περιμένω να ετοιμασουν τα χαρτια για 6%..
Για την ιστορία , ειχα καθυστερησει ποιο πολυ παρα ποτε εκει, γιατι καθώς κανανε τα χαρτια ανακαλυψανε οτι ηταν και ο πατερας μού στην ιδια τραπεζα με 4% επιτοκιο :) και θελανε εγκριση πλεον απ τα κεντρικα γιατι καταλαβαινανε οτι θα χασουν εναν απο τους 2 μας ετσι.. Τελικα φυσικα εγινε η καταθεση.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: IoannisD (Dia!84)

ZIRAAT BANK 27 Jan 2019 19:28 #18

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
CV wrote:
Δεν το εχω ακουσει και δεν το καταλαβαινω αυτο. Δηλαδη πηγαν οι φιλοι σου να σηκωσουν τα λεφτα τους και τι τους ειπαν; Οτι δεν εχουμε σημερα, περνα απο βδομαδα; Αυτο σημαινει οτι η τραπεζα φαληρισε - παει.
Και οι φιλοι σου τι εκαναν; Δεν καλεσαν την αστυνομια;


καλεσαν τα ΕΚΑΜ και την πυροσβεστικη.στηθηκε ολοκληρη επιχειρηση.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.064 seconds