Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ FFB

ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ FFB 14 Sep 2012 14:43 #55

Μόλις είδα στο site της FBB το γνωστό πρόγραμμα FLEXI PLUS το οποίο από ότι φαίνεται το τροποποιήσαν και έχει λίγο διαφορετικές προδιαγραφές από παλιά.
Μάλιστα λέει ότι "ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ 10/9/2012" άρα όντως έχει γίνει τροποποίηση

Η συνολική απόδοση μαζί με το bonus των τόκων 2 μηνών στο κλείσιμο έχει πέσει στο 5,3 % από 5,9 που ήταν παλαιά - το επιτόκιο για κάθε μήνα είναι 4,5% - αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ΔΕΝ αναφέρει πουθενά ότι είναι "αποκλειστικά για νέα κεφάλαια" όπως παλαιά.

Επειδή είμαι στο Mega Profit το οποίο όμως λήγει στα μέσα Οκτωβρίου, ίσως το FLEXI PLUS να είναι μία καλή περίπτωση για να συνεχίσω την προθεσμιακή αφού ΔΕΝ είναι πλέον μόνο για νέο χρήμα.

Δεν νομίζω ότι αυτή τη στιγμή υπάρχουν και πολύ καλύτερες επιλογές.. - οκ είναι και της Piraeus το WinBank Direct - αλλά γενικά το να αλλάζω τράπεζα κάθε 6 μήνες κυνηγώντας το 0,5% παραπάνω, είναι κάτι που βαριέμαι να κάνω.

Και FBB γενικώς γουστάρω αρκετά, καθότι μικρή και μοντέρνα Τράπεζα με καλή εξυπηρέτηση (εμπειρία από Κατάστημα Μιχαλακοπούλου)

Τι λέτε ?
The administrator has disabled public write access.

ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ FFB 16 Sep 2012 14:34 #56

Αλέξανδρος wrote:
Μόλις είδα στο site της FBB το γνωστό πρόγραμμα FLEXI PLUS το οποίο από ότι φαίνεται το τροποποιήσαν και έχει λίγο διαφορετικές προδιαγραφές από παλιά.
Μάλιστα λέει ότι "ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ 10/9/2012" άρα όντως έχει γίνει τροποποίηση

Η συνολική απόδοση μαζί με το bonus των τόκων 2 μηνών στο κλείσιμο έχει πέσει στο 5,3 % από 5,9 που ήταν παλαιά - το επιτόκιο για κάθε μήνα είναι 4,5% - αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ΔΕΝ αναφέρει πουθενά ότι είναι "αποκλειστικά για νέα κεφάλαια" όπως παλαιά.

Επειδή είμαι στο Mega Profit το οποίο όμως λήγει στα μέσα Οκτωβρίου, ίσως το FLEXI PLUS να είναι μία καλή περίπτωση για να συνεχίσω την προθεσμιακή αφού ΔΕΝ είναι πλέον μόνο για νέο χρήμα.

Δεν νομίζω ότι αυτή τη στιγμή υπάρχουν και πολύ καλύτερες επιλογές.. - οκ είναι και της Piraeus το WinBank Direct - αλλά γενικά το να αλλάζω τράπεζα κάθε 6 μήνες κυνηγώντας το 0,5% παραπάνω, είναι κάτι που βαριέμαι να κάνω.

Και FBB γενικώς γουστάρω αρκετά, καθότι μικρή και μοντέρνα Τράπεζα με καλή εξυπηρέτηση (εμπειρία από Κατάστημα Μιχαλακοπούλου)

Τι λέτε ?

και εμένα με ειδοποίησαν ότι έληξε το mega profit και σκεφτομαι τι να κανω
μαλλον το flexi ειναι μια λύση γιατί βλεπω πτωση των επιτοκιων τους επομενους μηνες και πια ανοδο
με την ανακεφαλαιοποιηση των τραπεζων τα επιτοκια θα πανε 2-3% στην καλυτερη των περιπτωσεων και αυτα σε μικρες τραπεζες και οχι τις μεγαλες οποτε μονοδρομος το ετος και βλεπουμε...
απο την αλλη το bonus μονο στο τελος του ετους των 2 μηνων και οι υπολοιποι μηνες με 4,5% ειναι μια δεσμευση αν χρειαστεις τα χρηματα νωριτερα
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.050 seconds