Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ 09 Apr 2013 08:34 #37

καλημερα
στο νήμα #16 γράφει τα εξης
>Κόστος μετατροπής από euro σε $ μου είχαν πεί στην FB "5 τις 1000" δηλαδή με άλλα λόγια στα 1000 euro που μετατρέπεις σε $ θα σου κρατάν 5euro. <
τι εννοεί δηλαδή..???
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ 09 Apr 2013 14:13 #38

George wrote:
ΚΩΣΤΑΣ wrote:
καλημερα
στο νήμα #16 γράφει τα εξης
>Κόστος μετατροπής από euro σε $ μου είχαν πεί στην FB "5 τις 1000" δηλαδή με άλλα λόγια στα 1000 euro που μετατρέπεις σε $ θα σου κρατάν 5euro. <
τι εννοεί δηλαδή..???

Είναι πρόσθετο κόστος Κώστα. Θα υπολογίσεις συν 0,5% σε κάθε ανταλλαγή.

ALPHA BANK που ρώτησα σήμερα ..το ίδιο επιτόκιο μου είπαν...και 0 κόστος για κάθε ανταλλαγή.....
The administrator has disabled public write access.

Re: ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ 09 Apr 2013 19:38 #39

makper wrote:
Εκτος κι αν κανεις μετατροπή σε ισοτιμία fixing. Οι banksters στην Ελλάδα με τίποτα...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

παρε ενα etf , long USD . και θα δεις....ελαχιστες προμηθειες, και σε καθε ανοδο του δολλαρίου , βγαζεις μεγαλύτερο ποσοστό κερδουσ με το αμοιβαίο ή με το ΟΜΌΛΟΓΟ.....
Last Edit: 09 Apr 2013 19:41 by waverunner (gk8719).
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ 09 Apr 2013 21:22 #40

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Ναι... αρκεί να μπορέσεις να ποντάρεις σωστά στην ισοτιμία. Εγω όσες φορές δοκίμασα την τύχη μου στο €/$ έφαγα ξύλο και μάλιστα παίζοντας μακροπρόθεσμες θέσεις όχι μλκιες. Εχουν χαθεί περιουσίες στα νομίσματα δεν είναι εύκολη υπόθεση. Εγω όσοι με ρωτάνε για τέτοια τους λέω μακριά...
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ 09 Apr 2013 21:49 #41

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Μakper σωστος αυτά ειναι παιχνιδια για μεγαλα παιδια . Και τα μεγαλα παιδια εχουν απο πισω τους 7 με 8 μηδενικα . Αυτά τα παιδια μπορουν να καθορισουν το παιχνιδι τα αλλα απλά παιζουν lotto τζοκερ kino και λοιπα παιχνιδια .
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ 10 Apr 2013 00:54 #42

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Μόνο διασπορά σε νομίσματα μποείς να κάνεις. Να διατηρείς δηλαδή καταθέσεις ταυρόχρονα σε CAD, USD, CHF και να κάνεις όποτε θελήσεις μετατροπές σε €, μόνο από όποιο νομίζεις οτι σου έχει δώσει κέρδη. Το να ποντάρεις σε μια ισοτιμία δεν είναι καθόλου εύκολο και εννοώ για επαγγελματίες οχι για εμάς.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ 12 Apr 2013 04:34 #43

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ wrote:
τα μεγαλα παιδια εχουν απο πισω τους 7 με 8 μηδενικα . Αυτά τα παιδια μπορουν να καθορισουν το παιχνιδι τα αλλα απλά παιζουν lotto τζοκερ kino και λοιπα παιχνιδια .
"Μεγάλα παιδιά" σε νομίσματα δεν είναι αυτά με τα 7 και 8 μηδενικά.
Δεν είναι μετοχές του ελληνικού χρηματιστηρίου τα νομίσματα (τουλάχιστον τα σοβαρά) για να επιρεάζονται με πράξεις των 50 ή 500 εκ.
Για να τα "γαργαλήσεις", σου χρειάζονται νούμερα με πάνω από 10 μηδενικά.
Εκτός κι αν μιλάς για το MWK, το Malawian Kwacha, οπότε και με 500k το παίζεις. Λες στον Joyce Banda "Θα σου φέρω $500k να αγοράσω οικόπεδο, έρχεσαι να με πάρεις από το αεροδρόμιο?" και έρχεται, σε παίρνει, και το βράδυ σε βγάζει για φαϊ και σου πασάρει και την αδερφή του.
Τον Khumbo Kachali στον δίνει για οδηγό, και τον κρατάς όρθιο όσο μείνεις εκεί.

Με 7 & 8 μηδενικά Σταμάτη παίζουν εταιρείες (VW για παράδειγμα - που ξέρω συγκεκριμένες ιστορίες), αλλά δεν χειραγωγούν τις αγορές μ' αυτά. Αρκούνται να βγάζουν από το "παίξιμο" στο 4ο και 5ο δεκαδικό που κάνουν τα νομίσματα, κάθε δευτερόλεπτο.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.059 seconds