Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ΔΡΑΧΜΗ

Απ: ΔΡΑΧΜΗ 19 May 2012 22:05 #28

Μα συγνώμη αγαπητέ ανώνυμε με τα πολλαπλά ονόματα (Το έχουμε ξαναπεί το θέμα και μάλλιασε η γλώσσα μας):
Όλα καλά, αλλά να Ελληνοποιηθούν όλοι οι μετανάστες δεν είναι παρανοϊκό; Σε τι περιμένεις να βοηθηθεί η χώρα από αυτό;; αμ η μαγκιά θα μείνω να πολεμίσω, τι; Αυτά που δεν έπρεπε να κάνεις; Δυστυχώς και εγώ δεν μπορώ να φύγω γιατί έχω οικογένεια, αλλά γιατί να μην φύγει όποιος μπορεί; Αφού δεν υπάρχει λογική.
Οι μετανάστες στηρίζουν τη χώρα τους και απόδειξη είναι η ισχυρή παγκόσμια θέση του Ισραήλ, αλλά και η απελευθέρωση της Ελλάδας από τους Τούρκους στην επανάσταση και τους Βαλκανικούς πολέμους.
Τα χρήματα κακώς βέβαια τα βγάζουν στο εξωτερικό, οι Έλληνες αν δεν πρόκειται να μεταναστεύσουν
Αυτοί που είναι εδώ όταν τα φέρουν θα υποστούν μεγάλη φορολογία αν ποτέ επανέλθουμε στη δραγμή, όπως γίνονταν και στο παρελθόν προ ευρώ αγαπητέ 16χρονε (αλλιώς θα το θυμόσουν πόσο δύσκολο ήταν στο παρελθόν να βγάλεις και να βάλεις συνάλλαγμα, εκτός αν ήταν από εργασία στο εξωτερικό, όπως οι ναυτικοί)
Last Edit: 20 May 2012 16:03 by Ψαχνόμενος (ant).
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΔΡΑΧΜΗ 20 May 2012 04:07 #29

  • e.l
  • e.l's Avatar
Φρεσκο...
δημοσίευμα της εφημερίδας "Πρώτο Θέμα", όπου γινόταν λόγος για επιβολή ορίου στις αναλήψεις.

Η Τράπεζα της Ελλάδος,διαψεύδει "κατηγορηματικά", οπως χαρακτηριστικά αναφέρεται σε ανακοίνωση της δημοσίευμα της εφημερίδας ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ, συμφωνα με το οποίο σχεδιάζεται επιβολή ορίου στις αναλήψεις καταθέσεων και περιορισμοί στη μεταφορά κεφαλαίων στο εξωτερικό.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΔΡΑΧΜΗ 20 May 2012 05:17 #30

  • eironeia
  • eironeia's Avatar
Το πιο αστείο απ΄όλα είναι ότι οι δραχμολάτρες και λοιποί αντιμνημονιακο-αντιευρωπαιστές σηκώνουν τις καταθέσεις τους.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΔΡΑΧΜΗ 20 May 2012 12:39 #31

  • ε
  • ε's Avatar
eironeia wrote:
Το πιο αστείο απ΄όλα είναι ότι οι δραχμολάτρες και λοιποί αντιμνημονιακο-αντιευρωπαιστές σηκώνουν τις καταθέσεις τους.

πεστα ρε φιλε
εμενα όλοι οι γνωστοι μου που ψηφίζουν συριζα εχουν τα λεφτα τους στην κυπρο ελεοσ πια με τους αριστερούς με δεξια τσέπη
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΔΡΑΧΜΗ 22 May 2012 05:43 #32

  • ΠΑΡΤΙΩΤΗΣ
  • ΠΑΡΤΙΩΤΗΣ's Avatar
ε wrote:
eironeia wrote:
Το πιο αστείο απ΄όλα είναι ότι οι δραχμολάτρες και λοιποί αντιμνημονιακο-αντιευρωπαιστές σηκώνουν τις καταθέσεις τους.

πεστα ρε φιλε
εμενα όλοι οι γνωστοι μου που ψηφίζουν συριζα εχουν τα λεφτα τους στην κυπρο ελεοσ πια με τους αριστερούς με δεξια τσέπη
ΠΑΛΥ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΣΑΣ ΦΤΑΙΝΕ????ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΟΛΟΙ ΚΑΙ ΑΓΝΟΙ?????50 ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟΙ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΑΝ....ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΑΡΣΑΛ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΚΟΚΑΛΗΣΑΝ????ΟΙ ΠΡΩΗΝ ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΤΟΥ ΣΥΓΧΟΡΕΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΛΗ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΔΕΝ ΠΗΓΕ???Ο ΑΧΙΛΕΑΣ Ο ΑΔΕΛΦΟΥΛΗΣ ΠΩΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΤΑ100 ΚΑΡΑΒΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ???ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ???ΠΟΙΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ??ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΛΟΓΩ ΦΡΟΝΗΜΑΤΩΝ ΕΠΙ 10ΕΤΙΕΣ???ΟΛΟΙ ΦΑΚΕΛΩΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΠΑΠΟΥ. ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 10000 ΚΑΙ 20000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΩΣΗ????ΛΙΓΗ ΝΤΡΟΠΗ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΕΣΤΡΕΦΑΝ ΤΡΩΓΩΝΤΑΣ ΔΙΣ ΚΑΙ ΠΕΤΟΝΤΑΣ ΜΕΡΙΚΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΗΣ.ΟΥΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ,ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΕΜΑΘΑ ΟΛΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΑΙ ΓΙΝΑΜΕ ΜΠΟΥ ΡΔΕΛΟ.ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΝ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΔΡΑΧΜΗ 28 May 2012 16:41 #33

  • Οδυσσέας Κανένας
  • Οδυσσέας Κανένας's Avatar
Αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο ανασφάλεια... Και ίσως παραγραφούν και τα αδικίματά τους επιπλέον...
Δυστυχώς ο κόσμος τα πληρώνει και είναι λάθος να σκέφτεται κάποιος ότι "θα τη βολέψει"...
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΔΡΑΧΜΗ 28 May 2012 21:40 #34

  • κυνικός
  • κυνικός's Avatar
Xρεωμένος καταθέτης! wrote:
Μα συγνώμη αγαπητέ ανώνυμε με τα πολλαπλά ονόματα (Το έχουμε ξαναπεί το θέμα και μάλλιασε η γλώσσα μας):
Όλα καλά, αλλά να Ελληνοποιηθούν όλοι οι μετανάστες δεν είναι παρανοϊκό; Σε τι περιμένεις να βοηθηθεί η χώρα από αυτό;; αμ η μαγκιά θα μείνω να πολεμίσω, τι; Αυτά που δεν έπρεπε να κάνεις; Δυστυχώς και εγώ δεν μπορώ να φύγω γιατί έχω οικογένεια, αλλά γιατί να μην φύγει όποιος μπορεί; Αφού δεν υπάρχει λογική.

Και όπου επικρατούν οι ισλαμιστές, αρχίζουν τις "εκκαθαρίσεις" από τους αριστεροκομουνιστές (π.χ. Ιράν). Γιατί όπως είναι φυσικό ένας φανατικός θρησκόληπτος δε μπορεί να ανεχθεί έναν άθεο. Απλά πράγματα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΔΡΑΧΜΗ 28 May 2012 22:39 #35

  • eironeia
  • eironeia's Avatar
ΠΑΡΤΙΩΤΗΣ wrote:
ε wrote:
eironeia wrote:
Το πιο αστείο απ΄όλα είναι ότι οι δραχμολάτρες και λοιποί αντιμνημονιακο-αντιευρωπαιστές σηκώνουν τις καταθέσεις τους.

πεστα ρε φιλε
εμενα όλοι οι γνωστοι μου που ψηφίζουν συριζα εχουν τα λεφτα τους στην κυπρο ελεοσ πια με τους αριστερούς με δεξια τσέπη
ΠΑΛΥ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΣΑΣ ΦΤΑΙΝΕ????ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΟΛΟΙ ΚΑΙ ΑΓΝΟΙ?????50 ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟΙ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΑΝ....ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΑΡΣΑΛ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΚΟΚΑΛΗΣΑΝ????ΟΙ ΠΡΩΗΝ ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΤΟΥ ΣΥΓΧΟΡΕΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΛΗ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΔΕΝ ΠΗΓΕ???Ο ΑΧΙΛΕΑΣ Ο ΑΔΕΛΦΟΥΛΗΣ ΠΩΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΤΑ100 ΚΑΡΑΒΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ???ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ???ΠΟΙΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ??ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΛΟΓΩ ΦΡΟΝΗΜΑΤΩΝ ΕΠΙ 10ΕΤΙΕΣ???ΟΛΟΙ ΦΑΚΕΛΩΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΠΑΠΟΥ. ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 10000 ΚΑΙ 20000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΩΣΗ????ΛΙΓΗ ΝΤΡΟΠΗ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΕΣΤΡΕΦΑΝ ΤΡΩΓΩΝΤΑΣ ΔΙΣ ΚΑΙ ΠΕΤΟΝΤΑΣ ΜΕΡΙΚΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΗΣ.ΟΥΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ,ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΕΜΑΘΑ ΟΛΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΑΙ ΓΙΝΑΜΕ ΜΠΟΥ ΡΔΕΛΟ.ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΝ.

Το που έφτασε η Ελβετία και η Ελλάδα οφείλεται στον Καποδίστρια.Αυτοί προτίμησαν να τον ακούσουν,εμείς να τον σκοτώσουμε.Οπότε όπως καταλαβαίνεις το πρόβλημά μας είναι καθαρά θέμα νοοτροπίας που ξεπερνάει κατά πολύ το ποιοί είναι καλύτεροι δεξιοί ή αριστεροί.

Στο συγκεκριμένο θέμα της δραχμολατρείας είναι τουλάχιστον ειρωνικό να βλέπεις άτομα που στηρίζουν πολιτικές δυνάμεις υπέρ της εξόδου από το ευρώ να σηκώνουν τις καταθέσεις τους.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΔΡΑΧΜΗ 28 May 2012 23:10 #36

  • ςος
  • ςος's Avatar
eironeia wrote:
ΠΑΡΤΙΩΤΗΣ wrote:
ε wrote:
eironeia wrote:
Το πιο αστείο απ΄όλα είναι ότι οι δραχμολάτρες και λοιποί αντιμνημονιακο-αντιευρωπαιστές σηκώνουν τις καταθέσεις τους.

πεστα ρε φιλε
εμενα όλοι οι γνωστοι μου που ψηφίζουν συριζα εχουν τα λεφτα τους στην κυπρο ελεοσ πια με τους αριστερούς με δεξια τσέπη
ΠΑΛΥ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΣΑΣ ΦΤΑΙΝΕ????ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΟΛΟΙ ΚΑΙ ΑΓΝΟΙ?????50 ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟΙ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΑΝ....ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΑΡΣΑΛ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΚΟΚΑΛΗΣΑΝ????ΟΙ ΠΡΩΗΝ ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΤΟΥ ΣΥΓΧΟΡΕΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΛΗ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΔΕΝ ΠΗΓΕ???Ο ΑΧΙΛΕΑΣ Ο ΑΔΕΛΦΟΥΛΗΣ ΠΩΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΤΑ100 ΚΑΡΑΒΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ???ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ???ΠΟΙΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ??ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΛΟΓΩ ΦΡΟΝΗΜΑΤΩΝ ΕΠΙ 10ΕΤΙΕΣ???ΟΛΟΙ ΦΑΚΕΛΩΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΠΑΠΟΥ. ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 10000 ΚΑΙ 20000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΩΣΗ????ΛΙΓΗ ΝΤΡΟΠΗ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΕΣΤΡΕΦΑΝ ΤΡΩΓΩΝΤΑΣ ΔΙΣ ΚΑΙ ΠΕΤΟΝΤΑΣ ΜΕΡΙΚΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΗΣ.ΟΥΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ,ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΕΜΑΘΑ ΟΛΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΑΙ ΓΙΝΑΜΕ ΜΠΟΥ ΡΔΕΛΟ.ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΝ.

Το που έφτασε η Ελβετία και η Ελλάδα οφείλεται στον Καποδίστρια.Αυτοί προτίμησαν να τον ακούσουν,εμείς να τον σκοτώσουμε.Οπότε όπως καταλαβαίνεις το πρόβλημά μας είναι καθαρά θέμα νοοτροπίας που ξεπερνάει κατά πολύ το ποιοί είναι καλύτεροι δεξιοί ή αριστεροί.

Στο συγκεκριμένο θέμα της δραχμολατρείας είναι τουλάχιστον ειρωνικό να βλέπεις άτομα που στηρίζουν πολιτικές δυνάμεις υπέρ της εξόδου από το ευρώ να σηκώνουν τις καταθέσεις τους.
ΕΣΥ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΝΟΙΩΘΗΣ ΑΣΦΑΛΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ/ΝΤΟΡΑ/ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ ΠΟΥ ΤΟ ΗΘΟΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΦΤΕΙΝΑΝ ΓΛΥΦΟΥΝ ΜΗΝ ΚΑΙ ΧΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΟΥΛΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΡΦΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ..ΗΘΟΣ 0.ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ??????ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.081 seconds