Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014?

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 16 Jun 2014 04:07 #118

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Θα απαντάω όπου νομίζω.
Όντως, ίσως είναι εκτόνωση.
Με την "παραγωγή" (προσωπικά) έχω σταματήσει να ασχολούμαι.

Όσο για την αφίσα,
makper wrote:

συμφωνώ.

Αν με έχεις κατατάξει σε αυτούς που είναι υπέρ των ξεπουλημάτων, έχεις κάνει λάθος.

Είναι όμως ΑΛΛΟ τα ξεπουλήματα, και ΑΛΛΟ το τάϊσμα κοπριτών.
Οι κοπρίτες (με τους οποίους έχω και μια συμπάθεια, όπως γνωρίζεις) είναι άξιοι συσυτίου. Όχι όμως για κάτι περισσότερο απ' αυτό.

Υ.Γ.:
Τα δείγματα που παίρνω μετά τις δημοτικές και με βάση τα αποτελέσματα και τις "εκλεγείσες" δημοτικές αρχές σε πολλούς δήμους της χώρας είναι πως θα αρχίσει τεράστιο πάρτυ (και σύγκρουση με ανθρώπους σαν και μένα που θέλουν να μπει μια τάξη) σε αυτές τις διοικήσεις.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 16 Jun 2014 04:31 #119

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Ομοίως κοπρίτες είναι και αυτοί που θέλεις να πάνε τα 40δις, σε επιδότησεις επιχειρρηματιών δηλαδή, τύπου Μελισσανίδη να προσθέσω. Καλύτερα να τα τρώει ο Φωτόπουλος, αυτός τουλάχιστον κυκλοφορεί κι Ελλάδα, με τον άλλο, όξω θα φευγουν όλα
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 16 Jun 2014 04:47 #120

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
makper wrote:
να πάνε τα 40δις

Έχεις πρόβλημα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 16 Jun 2014 18:36 #121

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
soto51 wrote:
makper wrote:
να πάνε τα 40δις

Έχεις πρόβλημα.

Όλοι έχουν κάποιο πρόβλημα. Κι εγώ κι εσύ, και όλοι. Κάποιοι πχ την είδαν ο θάνατος σου η ζωή μου. Πάει ως εξής: Εμένα θα μπορούσε να μου χρειάζεται μια κατάργηση των πολεοδομιών και να αναλάβω εγώ, κάτι σαν τους πιστοποιημένους ενεργειακούς επιθεωρητές, τους ελέγχους της. Θα ανοίξουν οι δουλειές μου σε dt, χωριά την καθημερινή διασκέδαση να βλέπεις στην TV να πηδάνε από τα μπαλκόνια οι απολυμένοι.
Σου τα γράφω σε soto51 style για να με εννοήσεις καλύτερα. Προς Θεού δεν έχω σχέση με τον χώρο των νεοφιλελέ. Δυστυχώς οι εργαζόμενοι εκεί ούτε μ... είναι να κάτσουν έτσι, αυτό που έχουν καταλάβει όμως είναι πως τους αποκαλούν "κοπρόσκυλα", είναι αυτοί που θέλουν να τους φάνε τις δουλειές τους. Οπότε κι εσύ ομοίως μην περιμένεις οίκτο από αυτούς σε μελλοντική πολιτική ανατροπή.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Last Edit: 16 Jun 2014 18:36 by makper.
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 16 Jun 2014 19:00 #122

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
makper wrote:
μην περιμένεις οίκτο από αυτούς σε μελλοντική πολιτική ανατροπή.
Το υποψιάζομαι, ή μάλλον ξέρω.
Θα πέσει λεπίδι.
Ή και κονσερβοκούτι?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 16 Jun 2014 20:08 #123

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Οχι θα πέσει απαλωτρίωση σε ξεπουλημένα φιλέτα σε ιδιώτες, βλ τράπεζες κ.α Περι αυτού πρόκειται :P
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.068 seconds