Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ZIRAAT BANK

ZIRAAT BANK 25 Jan 2019 14:31 #1

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
Εγω απορώ, γιατι και μονο να σκεφτεί κάποιος να επενδυσει σε αυτο, για πιθανο επιτόκιο 1,8 και χωρίς καν να καλύπτεται το κεφάλαιο του στο σύνολο. Γιατι να μη τα βάλεις στη Ζιρατ μπανγκ με επιτόκιο σίγουρο 2,1%?
Η σε κάποια συνεταιριστική κοντινή με 1,6? (Αν δεν τα ειχα σε συνεταιριστική κλεισμένα για ετος με 1,6 θα τηλεφωνούσα στη ζιρατ, να δω πως γίνεται να καταθέσω εκει, δεδμενου οτι ειμαι μακρυα. Ειμαι σίγουρος οτι για μεγάλο κεφαλαιο, θα βγάζαμε κάποια λυση.
Ηδη τα κλαίω που τα έκλεισα με 1,6 .Αν ειχε βγει ενα μηνά πριν το επιτόκιο της Ζιρατ, ή θα έπαιρνα 2% στη νυν τράπεζα ή θα τα πήγαινα εκει.
Last Edit: 25 Jan 2019 14:51 by sosimple.
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 25 Jan 2019 15:11 #2

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
sosimple wrote:
Εγω απορώ, γιατι και μονο να σκεφτεί κάποιος να επενδυσει σε αυτο, για πιθανο επιτόκιο 1,8 και χωρίς καν να καλύπτεται το κεφάλαιο του στο σύνολο. Γιατι να μη τα βάλεις στη Ζιρατ μπανγκ με επιτόκιο σίγουρο 2,1%?
Η σε κάποια συνεταιριστική κοντινή με 1,6? (Αν δεν τα ειχα σε συνεταιριστική κλεισμένα για ετος με 1,6 θα τηλεφωνούσα στη ζιρατ, να δω πως γίνεται να καταθέσω εκει, δεδμενου οτι ειμαι μακρυα. Ειμαι σίγουρος οτι για μεγάλο κεφαλαιο, θα βγάζαμε κάποια λυση.
Ηδη τα κλαίω που τα έκλεισα με 1,6 .Αν ειχε βγει ενα μηνά πριν το επιτόκιο της Ζιρατ, ή θα έπαιρνα 2% στη νυν τράπεζα ή θα τα πήγαινα εκει.

Εχει και Αθηνα, ανοιγεις εκεί.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sosimple

ZIRAAT BANK 25 Jan 2019 17:45 #3

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
gus (gus326) wrote:
Εχει και Αθηνα, ανοιγεις εκεί.
Ναι ε? Ενδιαφέρον αν και ειμαι μακρια και απο την Αθηνα. Ισως ανεβάσει τα επιτόκια των αλλων όμως αφού άνοιξε και Αθηνα.
Πως και δινει τόσο μεγάλα επιτόκια αυτη, έχουμε κάποια γνώμη?
Last Edit: 25 Jan 2019 17:49 by sosimple.
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 25 Jan 2019 20:44 #4

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
Δεν το ήξερα το 2.1%. Απίστευτο για ευρω: www.ziraatbank.com.gr/Media/GR/pdf/ZBPr0...sListforDeposits.pdf

Διψάνε για ευρω οι Τούρκοι.
Απο την αλλη, τα επιτόκια τους σε τούρκ. Λίρα και USD είναι παράλογα χαμηλά.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

ZIRAAT BANK 25 Jan 2019 21:54 #5

Άνοιξα νέο θέμα σχετικά με τη ZIRAAT BANK γιατί υπάρχει ενδιαφέρον όπως φαίνεται.
Μετέφερα κ τα σχετικά μηνύματα.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sosimple

ZIRAAT BANK 25 Jan 2019 22:19 #6

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
sosimple wrote:
Εγω απορώ, γιατι και μονο να σκεφτεί κάποιος να επενδυσει σε αυτο, για πιθανο επιτόκιο 1,8 και χωρίς καν να καλύπτεται το κεφάλαιο του στο σύνολο. Γιατι να μη τα βάλεις στη Ζιρατ μπανγκ με επιτόκιο σίγουρο 2,1%?
Η σε κάποια συνεταιριστική κοντινή με 1,6? (Αν δεν τα ειχα σε συνεταιριστική κλεισμένα για ετος με 1,6 θα τηλεφωνούσα στη ζιρατ, να δω πως γίνεται να καταθέσω εκει, δεδμενου οτι ειμαι μακρυα. Ειμαι σίγουρος οτι για μεγάλο κεφαλαιο, θα βγάζαμε κάποια λυση.
Ηδη τα κλαίω που τα έκλεισα με 1,6 .Αν ειχε βγει ενα μηνά πριν το επιτόκιο της Ζιρατ, ή θα έπαιρνα 2% στη νυν τράπεζα ή θα τα πήγαινα εκει.


στο site της ζιρατ λεει οτι εχει υποκαταστημα στην αθηνα στο κεντρο στην ερμου δεν θυμαμαι αριθμο και μαλιστα στον δευτερο οροφο.μα σε διαμερισμα βρηκαν να φτιαξουν τραπεζα? :ohmy:

εισαι σιγουρος οτι θες να τα πας εκει δηλ? και αν ο ερντογαν στα δεσμευσει και δεν μπορεις να τα παρεις πισω.....???
εμπιστευεσαι τους τουρκαλαδες?
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

ZIRAAT BANK 25 Jan 2019 23:13 #7

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
sonik wrote:

στο site της ζιρατ λεει οτι εχει υποκαταστημα στην αθηνα στο κεντρο στην ερμου δεν θυμαμαι αριθμο και μαλιστα στον δευτερο οροφο.μα σε διαμερισμα βρηκαν να φτιαξουν τραπεζα? :ohmy:

εισαι σιγουρος οτι θες να τα πας εκει δηλ? και αν ο ερντογαν στα δεσμευσει και δεν μπορεις να τα παρεις πισω.....???
εμπιστευεσαι τους τουρκαλαδες?
Ας τα ειχα αυτη τη στιγμή ελευθέρα και θα έβλεπες αν τα πήγαινα.. Τους τουρκαλαδες τους εμπιστεύομαι, εμάς δεν εμπιστεύομαι σε τραπεζικα θέματα :laugh:
Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως, δεν εχει καμια σημασία αν εμπιστεύομαι τους τούρκους ή όχι. Ειναι "Ελληνική" τράπεζα. Απλα οι ιδιοκτήτες ειναι τούρκοι. Με απλα λογία ισχύει για αυτη οτι ισχύει και για καθε άλλη ελληνική τράπεζα και η αντίστοιχη νομοθεσία.
Χρεωκοπει η Τουρκια? Στα @@ σου, θα εξαγοραστει απο άλλη, πιθανότατα συστημική Ελληνική.
Χρεοκοπει η Ελλάδα ? Τον ιπιες ακριβώς οπως θα τον έπινες αν τα είχες σε άλλη ελληνική.
Οπως είπα, για έναν απλο καταθετη δεν αλλαζει τιποτα, δεν παντρευεσαι την τραπεζα ουτε την αγοραζεις. Παιρνεις το επιτοκιο για οσο καιρο δινει παραπανω, και γεια σας μετα.
Το μονο που ψυχολογικα αλλαζει ειναι οτι οι ιδιοκτητες ειναι τουρκοι. Το αστειο ειναι οτι αμα το αναλυσουμε περισσοτερο, ουτε εκει υπαρχει διαφορα απο μια ελληνικη, :laugh:
Γιατι ιδιοκτητες της Τουρκικης ειναι κυριως αμερικανοι και πολλοι αλλοι ξενοι, και μειοψηφια Τουρκων.
Αμα τα βαλεις σε "Ελληνικη" νομιζεις οτι ιδιοκτητες ειναι Ελληνες? Κατα κανονα αμερικανοι και ξενοι..
Μη σου φανει περιεργο μαλιστα, αν Τουρκοι επενδυτες εχουν μεγαλυτερο ποσοστο σε καποια "Ελληνικη" τραπεζα απο το αντιστοιχο ποσοστο της τουρκικης.. Ετσι για να φανει το γελιο του πραγματος οταν μιλαμε για οικονομια και τραπεζες σε μια παγκοσμιοποιημενη οικονομια.
Εντελως εγκυκλοπαιδικα.
Καποτε στο πανεπ, ειχα παρει κατ επιλογην ενα μαθημα, Χρημα και τραπεζες λεγοτοταν. Καθηγητης ηταν ο πρωην υπουργος οικονομικων του Σαμαρα, ο Χαρδουβελης.. Θυμαμαι μια φορα μια σχετικη συζητηση για τη διαφορα ελληνικης με ξενη τραπεζα που δραστηριοποιηται στη Ελλαδα. Πρακτικα καμια.
Last Edit: 25 Jan 2019 23:27 by sosimple.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: IoannisD (Dia!84)

ZIRAAT BANK 25 Jan 2019 23:17 #8

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
sonik wrote:
και αν ο ερντογαν στα δεσμευσει και δεν μπορεις να τα παρεις πισω.....???
εμπιστευεσαι τους τουρκαλαδες?

Το ΤΕΚΕ καλύπτει τη Ζιρατ, το ΤΕΚΕ καλύπτει και την Πειραιώς ή την Bank of America πχ.
www.teke.gr
The administrator has disabled public write access.

ZIRAAT BANK 25 Jan 2019 23:46 #9

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
εχει ατμ΄ς η ζιρατ?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.070 seconds