Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Διασφάλιση καταθεσεων

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 08 Feb 2013 14:59 #118

  • evi28
  • evi28's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 621
  • Thank you received: 94
  • Karma: 1 (3)
Λογικα απο ολες τις τραπεζες.
Το θεμα ειναι επενδυεις σε ομολογο? τετοιες εποχες?
Περιληψη ολου του φορουμ των καταθετων.
www.katathetes.blogspot.com
Συμμετεχετε ολοι στα γκαλοπ στην σελιδα www.katathetes.blogspot.com για να δουμε τελικα τι ισχυει.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 08 Feb 2013 17:20 #119

ps wrote:
waverunner wrote:
stathis wrote:
οχι φιλε μου γιατι εγω εχω ηδη αγορασει κατι στην αγγλια και το σκεφτομαι αν θα παρω και αλλο στην αγγλια η στο βερολινο.
δευτερον απο δεκεμβρη θα ειμαι ταυλανδη για μονιμα.αρα εγω δεν το χρειαζομαι το ευρω.χασουρα μου ειναι.
οταν λες επισης ευρω ειχες και ευρω εχεις και δεν εχασες νομιζεις...γιατι οτι εισαγουμε εκτος ευρωπης το αγοραζεις πιο ακριβα.αρα δεν εισαι στα ιδια.

αλλα και να τα αλλαξω σε ευρω παλι κεκρδισμενος ειμαι.η moneycorp μου κραταει 0.75% απο την πραγματικη τιμη που τρεχει.
οταν αγορασα με 0.82 και τωρα εχει 0.785 λες να μην εχω κερδησει?και εγω αγορασα με 0,82 σκεψου αλλους που αγορασαν με 0.90.|
αυριο αν τα αλλαξω ειμαι κερδισμενος 6%.

φιλαρακο, keep on skroutzing
εγω πηρα 1 ομολογο του ΟΤΕ και μου δινει σχεδον 8% για 5 χρονια, ουτε μετατροπες , ουτε πλατφορμες, ουτε εξεδρες, ουτε τιποτα
και μην μου πεις οτι θα φαληρισει ο ΟΤΕ, οταν απο πισω ειναι τα SS

γιαυτο σου λεω keep on SkrouTzing

και απο που μπορουμε να αγορασουμε αυτο το ομολογο ΟΤΕ ?
με ποιο κεφαλαιο ?

πριν 2 εβδομαδες εκδοθηκε, θα πρεπει να διαβαζεις οικονομικες εφημεριδες, για να βλεπεις ποτε γινονται οι εγγραφες, διότι οι εγγραφές λήγουν μετά απο 2-3 ημέρες,

Βεβαια , μπορείς να αγοράζεις ομόλογα κ απο την ΔΕΥΤΕΡΟΓΕΝΗ ΑΓΟΡΑ..αλλα εκει ειναι ρισκο...
ενα απο την πρωτογενη αγορα δεν υπάρχει ρίσκο, αν δεν χρεωκοπήσει η επιχείρηση,..το κουπόνι (τοκος) ειναι συγκεκριμένο και η ονομαστικά αξια του ομολόγου συγκεκριμένη
Last Edit: 08 Feb 2013 17:31 by waverunner (gk8719).
The administrator has disabled public write access.

Διασφάλιση καταθεσεων 09 Mar 2013 02:44 #120

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Λιγη προσοχή παιδια θέλει η ακόλουθη είδηση ειναι η πρώτη φορά που σκαει τετοια είδηση στην Ευρώπη έστω και αν ειναι επενδυτική τράπεζα ειδικού σκοπού -στεγαστική - και όχι καθαρά εμπορική . Μεχρι σήμερα τετοιες πρακτικές ακολουθούσαν μόνο οι αμερικανοί . Επισης σημερινή διασταυρωμένη πληροφορία ο όμιλος Εθνικής πλέον ειναι οριστικά στα χέρια του EFSF . Απο φθινόπωρο οι επισημες ανακοινώσεις .
www.capital.gr/News.asp?id=1747533
Last Edit: 09 Mar 2013 02:45 by ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
The administrator has disabled public write access.

Διασφάλιση καταθεσεων 09 Mar 2013 23:30 #121

  • kostasgl
  • kostasgl's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 54
  • Karma: 2 (9)
Δηλαδή στον EFSF θα υπάγονται ορισμένες μόνον τράπεζες που τηρούν κάποιες προϋποθέσεις; Και οι υπόλοιπες τι θα γίνονται; Θα συγχωνεύονται (ή, μάλλον, εξαγοράζονται) με τις ισχυρότερες που πληρούν τις προϋποθέσεις;
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
Last Edit: 09 Mar 2013 23:49 by kostasgl.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.050 seconds