Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Διασφάλιση καταθεσεων

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 03 Feb 2013 19:33 #109

phil wrote:
Από περιέργεια ρωτάω μόνο. Το διάγραμμα αυτό από πού είναι;
Από τη CIA.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Feb 2013 00:16 #110

  • gpap
  • gpap's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 133
  • Thank you received: 4
  • Karma: 0 (2)
Παρτε τα λεφτα και δρομο γιατι θα ξυπνησετε ενα πρωι και θα εχετε Ομολογα Ελληνικου Δημοσιου ΤΟΥ 20ΧΧ.Με αυτον τον τροπο γλυτωνουν την διασφαλιση των καταθεσεων.Σου λεει τα εχεις τα λεφτα,μονο που για εθνικους λογους παρε το 60% π.χ. σε ομολογα και πρωτη ευκαιρια θα τα φτιαξουμε.Δηλαδη ποτέ.Α,και απο τα υπολοιπα δεν μπορεις να παρεις οσα θελεις, κανενα χιλιαρικο το 15ημερο. Γελατε ? Καλαααα.
Last Edit: 04 Feb 2013 00:18 by gpap.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Feb 2013 00:49 #111

  • phil
  • phil's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 44
  • Thank you received: 4
  • Karma: 0 (1)
Βαγγέλης wrote:
phil wrote:
Από περιέργεια ρωτάω μόνο. Το διάγραμμα αυτό από πού είναι;
Από τη CIA.

Καλη συνεχεια στο forum. Θα διαβαζω παντα με ενδιαφερον αυτα που γραφεις.

Παντως μου εκανε πραγματικα εντυπωση που καποιος εκανε εγγραφη στο forum για να απαντησει σε ενα ασχετο μηνυμα, παραθετοντας κι ενα πολυ ωραιο διαγραμμα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Feb 2013 01:07 #112

  • evi28
  • evi28's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 621
  • Thank you received: 94
  • Karma: 1 (3)
Δηλώστε, πληρώστε και σώστε». Αυτό είναι το μήνυμα που θα στείλει το επόμενο διάστημα το υπουργείο Οικονομικών σε εκατομμύρια φορολογουμένους που με τον έναν ή τον άλλον τρόπο έχουν αποκρύψει από το κράτος εισοδήματα, ακίνητα, συμμετοχή σε κάθε είδους εταιρείες (συμπεριλαμβανομένων των offshore), έχουν καταθέσεις στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό χωρίς να μπορούν να δικαιολογήσουν την προέλευση των χρημάτων ή έχουν αγοράσει αγαθά πολύ μεγάλης αξίας που ποτέ δεν έχουν δηλωθεί στην Eφορία. Ουσιαστικά πρόκειται να εφαρμοστεί για πρώτη φορά αναλυτικό «πόθεν έσχες» για όλους.

www.katathetes.blogspot.com
Περιληψη ολου του φορουμ των καταθετων.
www.katathetes.blogspot.com
Συμμετεχετε ολοι στα γκαλοπ στην σελιδα www.katathetes.blogspot.com για να δουμε τελικα τι ισχυει.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Feb 2013 01:56 #113

phil wrote:
μου εκανε πραγματικα εντυπωση που καποιος εκανε εγγραφη στο forum για να απαντησει σε ενα ασχετο μηνυμα
Να μη σου κάνει, γιατί αν δε γραφτώ είδα ότι δεν μπορώ να γράψω.
Το διάγραμμα είναι από τα αρχεία της CIA.
Δουλεύω γι' αυτούς και το πήρα "ατύπως".
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 08 Feb 2013 00:25 #114

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 08 Feb 2013 02:06 #115

gpap wrote:
Παρτε τα λεφτα και δρομο γιατι θα ξυπνησετε ενα πρωι και θα εχετε Ομολογα Ελληνικου Δημοσιου ΤΟΥ 20ΧΧ.Με αυτον τον τροπο γλυτωνουν την διασφαλιση των καταθεσεων.Σου λεει τα εχεις τα λεφτα,μονο που για εθνικους λογους παρε το 60% π.χ. σε ομολογα και πρωτη ευκαιρια θα τα φτιαξουμε.Δηλαδη ποτέ.Α,και απο τα υπολοιπα δεν μπορεις να παρεις οσα θελεις, κανενα χιλιαρικο το 15ημερο. Γελατε ? Καλαααα.

Τρομολαγνε
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 08 Feb 2013 02:23 #116

stathis wrote:
οχι φιλε μου γιατι εγω εχω ηδη αγορασει κατι στην αγγλια και το σκεφτομαι αν θα παρω και αλλο στην αγγλια η στο βερολινο.
δευτερον απο δεκεμβρη θα ειμαι ταυλανδη για μονιμα.αρα εγω δεν το χρειαζομαι το ευρω.χασουρα μου ειναι.
οταν λες επισης ευρω ειχες και ευρω εχεις και δεν εχασες νομιζεις...γιατι οτι εισαγουμε εκτος ευρωπης το αγοραζεις πιο ακριβα.αρα δεν εισαι στα ιδια.

αλλα και να τα αλλαξω σε ευρω παλι κεκρδισμενος ειμαι.η moneycorp μου κραταει 0.75% απο την πραγματικη τιμη που τρεχει.
οταν αγορασα με 0.82 και τωρα εχει 0.785 λες να μην εχω κερδησει?και εγω αγορασα με 0,82 σκεψου αλλους που αγορασαν με 0.90.|
αυριο αν τα αλλαξω ειμαι κερδισμενος 6%.

φιλαρακο, keep on skroutzing
εγω πηρα 1 ομολογο του ΟΤΕ και μου δινει σχεδον 8% για 5 χρονια, ουτε μετατροπες , ουτε πλατφορμες, ουτε εξεδρες, ουτε τιποτα
και μην μου πεις οτι θα φαληρισει ο ΟΤΕ, οταν απο πισω ειναι τα SS

γιαυτο σου λεω keep on SkrouTzing
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 08 Feb 2013 13:05 #117

  • ps
  • ps's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 47
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
waverunner wrote:
stathis wrote:
οχι φιλε μου γιατι εγω εχω ηδη αγορασει κατι στην αγγλια και το σκεφτομαι αν θα παρω και αλλο στην αγγλια η στο βερολινο.
δευτερον απο δεκεμβρη θα ειμαι ταυλανδη για μονιμα.αρα εγω δεν το χρειαζομαι το ευρω.χασουρα μου ειναι.
οταν λες επισης ευρω ειχες και ευρω εχεις και δεν εχασες νομιζεις...γιατι οτι εισαγουμε εκτος ευρωπης το αγοραζεις πιο ακριβα.αρα δεν εισαι στα ιδια.

αλλα και να τα αλλαξω σε ευρω παλι κεκρδισμενος ειμαι.η moneycorp μου κραταει 0.75% απο την πραγματικη τιμη που τρεχει.
οταν αγορασα με 0.82 και τωρα εχει 0.785 λες να μην εχω κερδησει?και εγω αγορασα με 0,82 σκεψου αλλους που αγορασαν με 0.90.|
αυριο αν τα αλλαξω ειμαι κερδισμενος 6%.

φιλαρακο, keep on skroutzing
εγω πηρα 1 ομολογο του ΟΤΕ και μου δινει σχεδον 8% για 5 χρονια, ουτε μετατροπες , ουτε πλατφορμες, ουτε εξεδρες, ουτε τιποτα
και μην μου πεις οτι θα φαληρισει ο ΟΤΕ, οταν απο πισω ειναι τα SS

γιαυτο σου λεω keep on SkrouTzing

και απο που μπορουμε να αγορασουμε αυτο το ομολογο ΟΤΕ ?
με ποιο κεφαλαιο ?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.090 seconds