Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Διασφάλιση καταθεσεων

Re: Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Jun 2012 19:51 #28

Σε περίπτωση εξόδου της χώρας απ το Ευρώ αν κάποιος έχει λογαρισμό ΠΧ στην alpha bank ένα μεγάλο ποσό σε λίρες Αγγλίας τι γίνεται; Μετατροπή σε δραχμές ή όχι;
The administrator has disabled public write access.

Απ: Re: Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Jun 2012 20:09 #29

  • pioni
  • pioni's Avatar
Κανένας δεν ξέρει με σιγουριά. Όλα τα άλλα είναι απλά γνώμες.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Re: Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Jun 2012 20:21 #30

  • rebel
  • rebel's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 219
  • Thank you received: 52
  • Karma: 0 (7)
parisv wrote:
Σε περίπτωση εξόδου της χώρας απ το Ευρώ αν κάποιος έχει λογαρισμό ΠΧ στην alpha bank ένα μεγάλο ποσό σε λίρες Αγγλίας τι γίνεται; Μετατροπή σε δραχμές ή όχι;



σε βλέπω εσένα και ψάχνεσαι τώρα και μερικές μέρες
θα σου πω κάτι ,αν τελικά μας σουτάρουν από το ευρώ που για μένα είναι πολύ πιθανό
σε αυτή την περίπτωση τα ευρώ θα υποτιμηθούν 80%
έναντι του νέου εθνικού νομίσματος που θα προκύψει
κάτι παρόμοιο θα γίνει και με το συνάλλαγμα το μόνο σίγουρο είναι πως
θα τα φάνε και αυτά τώρα με ποιο τρόπο κανείς δεν μπορεί να απάντηση προς το παρόν
στην αργεντινή ας πούμε έκαναν υποχρεωτική μετατροπή με την ανάλογη υποτιμήσει
για να μην ταλαιπώρησε λοιπόν κατάλαβε κάτι αν γίνει το μοιραίο και τα λεφτά είναι εντός τις χώρας πάνε υπέρ τις πατρίδας !!!
500.000 Έλληνες που έβγαλαν τα λεφτά τους εξω είναι τυχαίο ??? δεν νομίζω...
Last Edit: 04 Jun 2012 20:23 by rebel.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Jun 2012 21:40 #31

  • ΟΧΙ REBEL
  • ΟΧΙ REBEL's Avatar
Eπειδη παρακολουθω ταχτικα τι γραφετε εδω προσεξα οτι παντα προτρεπεις τρομοκρατωντας τον κοσμο με τον ενα η αλλο τροπο να βγαλη τα χρηματα του εκτος Ελλαδος.Αν εσυ ηδη τα εχεις προ πολλου ,αν κρινω απο τα γραφομενα σου,γιατι σκας για ολους τους αλλους που ακομα τα εχουν εδω με υψηλα επιτοκια??Πρεπει να εισαι πολυ φιλανθρωπος η πολυ μεγαλο λαμογιο....Δυο χρονια αυτο το βιολι.Θες να επιταχυνης το ΒΑΝΚ RUN oπως εκανε ο πουλημενος ο Παπαδημος??????Κατι δεν παει καλα εδω .Απο την μια τρομοκρατειτε τον κοσμο λεγωντας για την τεραστια εκροη καταθεσεων και απο την αλλη στελνουν 18 δις σε ενα κρατος υπο πτωχευση?????Ουτε οι καταθετες της Ασπιδος και της Προτον δεν εχασαν ενα σεντ.Αντιθετα κερδισαν απο τα υψηλα επιτοκια. Και αν κρινω απο τα κατα καιρους λεγομενα σου μαλλον εισαι ψηφοφορος της Χρυσης Αυγης,αν παλυ οχι διεψευσε το. Αλλα εξηγησε μου γιατι τοση φουρια να μας σωσης ολους εμας που εχουμε ακομα τα λεφτα μας εδω???????????????Γιατι με τετοια μανια σπρωχνεις οσο μπορεις να βγαλουμε τα λεφτα μας εξω??????
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Jun 2012 22:00 #32

  • rebel
  • rebel's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 219
  • Thank you received: 52
  • Karma: 0 (7)
ΟΧΙ REBEL wrote:
Eπειδη παρακολουθω ταχτικα τι γραφετε εδω προσεξα οτι παντα προτρεπεις τρομοκρατωντας τον κοσμο με τον ενα η αλλο τροπο να βγαλη τα χρηματα του εκτος Ελλαδος.Αν εσυ ηδη τα εχεις προ πολλου ,αν κρινω απο τα γραφομενα σου,γιατι σκας για ολους τους αλλους που ακομα τα εχουν εδω με υψηλα επιτοκια??Πρεπει να εισαι πολυ φιλανθρωπος η πολυ μεγαλο λαμογιο....Δυο χρονια αυτο το βιολι.Θες να επιταχυνης το ΒΑΝΚ RUN oπως εκανε ο πουλημενος ο Παπαδημος??????Κατι δεν παει καλα εδω .Απο την μια τρομοκρατειτε τον κοσμο λεγωντας για την τεραστια εκροη καταθεσεων και απο την αλλη στελνουν 18 δις σε ενα κρατος υπο πτωχευση?????Ουτε οι καταθετες της Ασπιδος και της Προτον δεν εχασαν ενα σεντ.Αντιθετα κερδισαν απο τα υψηλα επιτοκια. Και αν κρινω απο τα κατα καιρους λεγομενα σου μαλλον εισαι ψηφοφορος της Χρυσης Αυγης,αν παλυ οχι διεψευσε το. Αλλα εξηγησε μου γιατι τοση φουρια να μας σωσης ολους εμας που εχουμε ακομα τα λεφτα μας εδω???????????????Γιατι με τετοια μανια σπρωχνεις οσο μπορεις να βγαλουμε τα λεφτα μας εξω??????




φυσικά και έχω τα λεφτά μου έξω δεν είμαι τόσο ανεστητος να τα έχω εδώ
και ούτε με νοιάζει ούτε προτρέπω κανένα να τα βγάλει έξω όποιος ρωτάει κάτι του λέω την άποψη μου
επίσης πιστεύω ότι η περισσότερη που έχουμε βγάλει τα λεφτά έξω
το κάναμε για να τα σώσουμε και όχι για να κερδίσουμε από τυχόν χρεοκοπία τις χώρας μας
έτσι σκέφτομαι εγώ
όπως έχω ξαναπεί η χώρα κυβερνιέται από προδότες
και πρέπει να προσπαθήσουμε να σώσουμε ότι μπορούμε
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Jun 2012 22:06 #33

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
REBEL ΨΗΦΙΖΕΙΣ Η ΟΧΙ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Jun 2012 22:30 #34

  • rebel
  • rebel's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 219
  • Thank you received: 52
  • Karma: 0 (7)
Ανώνυμος wrote:
REBEL ΨΗΦΙΖΕΙΣ Η ΟΧΙ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ?


δεν ψηφίζω κανένα τους σιχαίνομαι όλους
και οι 300 είναι ελεεινή και προδότες μόνο πως θα τα αρπάξουν τους νοιάζει
για αυτό λοιπόν λέω ότι δεν πρέπει να τους τα δώσουμε ο μόνος τρόπος για να αλλάξει κάτι σε αυτή τι χώρα
είναι να σταματήσουμε να πληρώνουμε

παίρνουμε τα λεφτά από τις τράπεζες δεν πληρώνουμε εφορία δεν πληρώνουμε ικα τεβε κτλ...
όταν λοιπόν κανείς δεν θα πληρώνει τίποτα τότε και αυτοί δεν θα έχουν κανένα λόγο να κυβερνούν
και αν κάποια στιγμή αποφασίσει να κυβέρνηση κάποιος για την πατρίδα και όχι για την πάρτι του
τότε εγώ και θα πληρώνω και τα λεφτά μου θα φέρω πίσω

αντιλαμβάνομαι ότι οι άποψης μου ενοχλούν όλα τα βολεμένα κομματόσκυλα που γράφουν εδώ μέσα όμως
κάποια στιγμή θα ξυπνήσει ο κόσμος το τέλος είναι κοντά ....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Διασφάλιση καταθεσεων 04 Jun 2012 22:50 #35

  • ANΩΝΥΜΟΣ
  • ANΩΝΥΜΟΣ's Avatar
Φίλε μου δεν ειμαι ειδικός και ουτε εχω το δικαίωμα να πω στον καθένα τι να ψηφίσει.
Απόψεις και πληροφορίες γράφουμαι ολοι μας και αυτό ειναι καλό.
Και μόνο οτι "ειμασται" σε αυτό το site και οχι στα χαζοκάναλα και τα bet-site
για στοιχ'ηματα ειναι αξιέπαινο σε ολους.
Επομένως (δεν "δινω" αδεια γνώμη γράφω μην παρεξηγηθώ) σε προτρέπω να
γράφεις οπως τον καθένα τις απόψεις σου.
Δεν υπάρχουν μικρά και μεγάλα νέα.
Ενα μικρό και ασήμαντο για εμάς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ.
Τι σημαίνει δηλαδή επειδή ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΑΙ με την τωρινή οικονομική κατάσταση
και βγάλαμαι η πρόκειται να βγάλουμαι τα χρήματά μας απο Ελλάδα αυτό σημαίνει
οτι ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ η ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ?
Μην τρελλαθούμαι κιόλας.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΤΑΘΕΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΙ.
Δεν υπάρχουν ασήμαντες και σημαντικές πληροφορίες και 'ουτε τρελλαθήκαμαι" ολοι
και κοιτάμαι το Εξωτερικό.
The administrator has disabled public write access.

Re: Διασφάλιση καταθεσεων 05 Jun 2012 01:23 #36

@oxi rebel @Aνωνυμος

Ο REBEL προσπάθησε να βοηθήσει. Και τι είναι αυτό που σας κάνε εντύπωση; Μήπως το μέλλον δεν είναι αβέβαιο; Μήπως δεν ζούμε τις δυσκολότερες ώρες της μεταπολίτευσης; Αυτός δημιούργησε την κρίση;

Θα μπορούσε να μα αγνοήσει αλλα διάλεξε να βοηθήσει. Εσέις που μου λέτε να τα αφήσω μέσα εγγυάστε για τις καταθέσεις μου;
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)
Time to create page: 0.063 seconds