Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ;

Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 07 Nov 2010 12:56 #1

  • nai
  • nai's Avatar
Τsig εχεις δηλωσει στο παρελθον οτι ολες οι τραπεζες καλυπτονται απο το ΤΕΚΕ,μονο το Παρακαταθηκων και δανειων δεν εντασσεται σε αυτο.Ομως δεν βλεπω πουθενα στην λιστα του ΤΕΚΕ το ονομα της Τραπεζας Κυπρου.Ενταξει ειναι ισχυρη τραπεζα,ομως δεν θα επρεπε να εντασσεται στο ΤΕΚΕ;Μηπως καλυπτεται απο το Ταμειο της Κυπρου,γι'αυτο;
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 07 Nov 2010 13:23 #2

Η Τράπεζα Κύπρου καλύπτεται από το Σχέδιο Προστασίας Καταθέσεων της Κύπρου μέχρι 100.000 ευρώ ανά καταθέτη.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 07 Nov 2010 13:45 #3

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Στο ΤΕΚΕ, τα 100,000 μέχρι πότε εχουν ισχυ; Πχ. αν θυμαμαι καλα στο ελληνικο τα 100,000 εγγυηση ειναι μεχρι το 2013.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 07 Nov 2010 13:47 #4

  • nai
  • nai's Avatar
Δηλαδη δεν την ενδιαφερει να διασφαλιστει στην Ελλαδα;Μονο για την Κυπρο ενδιαφερεται; Ας πληρωσει κι αυτη συνδρομη στο ΤΕΚΕ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 07 Nov 2010 13:55 #5

Ανώνυμος wrote:
Στο ΤΕΚΕ, τα 100,000 μέχρι πότε εχουν ισχυ; Πχ. αν θυμαμαι καλα στο ελληνικο τα 100,000 εγγυηση ειναι μεχρι το 2013.
Ισχύει μέχρι την 31/12/2011. Πιστεύω να δώσουν παράταση πριν την λήξη.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 07 Nov 2010 15:36 #6

  • Νικος_30
  • Νικος_30's Avatar
Ο Τσιγκούνης wrote:
Ανώνυμος wrote:
Στο ΤΕΚΕ, τα 100,000 μέχρι πότε εχουν ισχυ; Πχ. αν θυμαμαι καλα στο ελληνικο τα 100,000 εγγυηση ειναι μεχρι το 2013.
Ισχύει μέχρι την 31/12/2011. Πιστεύω να δώσουν παράταση πριν την λήξη.
Καλημέρα σας
Αν κανω μια προθεσμιακη 100.000 ευρο για 1,5 χρονο το ΤΕΚΕ μεχρι τις 31/12/2011 με καλυπτη γι αυτα τα χρηματα αν γινει κατι...Θελω να ρωτησω τωρα κ αν μπορει καποιος να μου απαντηση,μετα την 31/12/2011 η τραπεζα που εχω κανει την προθεσμιακη καταθεση δεν εντασσεται στο ΤΕΚΕ,εμενα τα χρηματα μου θα ειναι καλυμενα?
Ευχαριστω εκ των προτερων κυριε tsig!
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 07 Nov 2010 18:30 #7

Νικος_30 wrote:
Καλημέρα σας
Αν κανω μια προθεσμιακη 100.000 ευρο για 1,5 χρονο το ΤΕΚΕ μεχρι τις 31/12/2011 με καλυπτη γι αυτα τα χρηματα αν γινει κατι...Θελω να ρωτησω τωρα κ αν μπορει καποιος να μου απαντηση,μετα την 31/12/2011 η τραπεζα που εχω κανει την προθεσμιακη καταθεση δεν εντασσεται στο ΤΕΚΕ,εμενα τα χρηματα μου θα ειναι καλυμενα?
Ευχαριστω εκ των προτερων κυριε tsig!
Καλησπέρα φίλε Νίκο,
Δεν γνωρίζω αν άλλα ταμεία εγγύησης καταθέσεων έχουν ημερομηνία λήξης για το αυξημένο όριο. Μπορεί και να είναι ελληνική πρωτοτυπία. Στο Σχέδιο Προστασίας Καταθέσεων της Κύπρου δεν βρήκα να έχουν κάποιο τέτοιο όρο.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 08 Nov 2010 09:38 #8

  • kostasgl
  • kostasgl's Avatar
nai wrote:
Δηλαδη δεν την ενδιαφερει να διασφαλιστει στην Ελλαδα;Μονο για την Κυπρο ενδιαφερεται; Ας πληρωσει κι αυτη συνδρομη στο ΤΕΚΕ.

Και για τις καταθέσεις στην Ελλάδα, εγγυάται το Σχέδιο Προστασίας Καταθέσεων Κύπρου. Εγώ αυτό έχω καταλάβει.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 08 Nov 2010 10:02 #9

  • Alkpapert
  • Alkpapert's Avatar
Οντως καλυπτεται απο το "ΤΕΚΕ" της Κυπριακης Δημοκρατιας, μαλλον ειναι πιο θετικο αυτο σε περιπτωση χρεωκοπιας του Ελληνικού κρατους,

γιατι καλυπτεσαι απο κεφαλαια "ξενου" κρατους. Μονο σε περιπτωση που θα ξαναγυρισουμε στην δραχμη, τα λεφτα του θα γινουν δραχμες

γιατι ειναι τραπεζα που λειρτουργεί στην Ελλαδα.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.064 seconds