Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

TOPIC: Οπλοκατοχή

Οπλοκατοχή 08 Sep 2015 18:16 #10

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
soto51 wrote:
batista wrote:
Ασχέτως του συγκεκριμένου στην φωτογραφία, τι σε πειράζει κι εσένα μωρέ για ένα πόδι;;;; Το πολύ-πολύ ο τρίχρονος γιός του ... περήφανου-μάτσο-ελεύθερου πατέρα (στο Αμέρικα) , να περιεργαζόταν το ημιαυτόματο τουφέκιον (που νομιμότατα και πολύ σωστά κατέχει ο πατέρας του) και τι να κάνουμε .... ατύχημα.
Τουλάχιστον δεν περίμενε να πάει νηπιαγωγείο, ώστε να πάει να το αδειάσει σε καμιά τάξη, που θα είχε και περισσότερο ... υλικό και προφανώς και κάποιους δεν θα τους χώνευε κιόλας;;;
Αυτά είναι τα ... collateral damages που λένε και στο Αμέρικα και είναι μέσα στην ... ζωή.
Αλλά τι ξέρεις εσύ;;;; Όλα αυτά είναι ... μαύρη προπαγάνδα, ... μπούρδες...του Χόλυγουντ και των δελτίων ειδήσεων.

Σχετικότατα με τον συγκεκριμένο στη φωτογραφία, ο τύπος έκανε μια εγχείρηση για αποκατάσταση ενδογενούς βλάβης στο πόδι του (κάλος? κότσι? δεν ξέρω ακριβώς πως λέγεται, αλλά ήθελε φτιάξιμο - δεν του έμπαινε παπούτσι πια, μπορεί να συμβεί και σε σένα).
Αυτό δεν τον εμποδίζει να πηγαίνει με τους φίλους του όπου το πρόβλημα (μετά την εγχείρηση) του το επιτρέπει.

Πάρε και την ακτινογραφία του:

20150428_114353.jpg


Σ' αυτό που σε ρώτησα βέβαια, δεν απάντησες.
Έβγαλες το συμπέρασμα ότι εγώ είμαι της Χ.Α και.... καθάρισες!


Έγραψα, "...Ασχέτως του συγκεκριμένου στην φωτογραφία..." οπότε τζάμπα η ...λεπτομερής ιατρική περιγραφή. Περαστικά του ανθρώπου.

Σου απάντησα σε ότι ρώτησες και επίσης, από που προκύπτει το "...Έβγαλες το συμπέρασμα ότι εγώ είμαι της Χ.Α";;;

Επειδή σε αντίθεση με εσένα είμαι πολύ προσεκτικός στις διατυπώσεις μου, έγραψα ακριβώς,

"...Παρεμπιπτόντως, κάτι τέτοιες επιδείξεις ... μαγκιάς, κάτι ... χρυσαυγίτες βλέπω να κάνουν. Άρα μετά τους ρεπουμπλικάνους, έχεις και μ' αυτούς κάτι να μοιραστείς. Εύγε..."

Το "...έχεις κάτι να μοιραστείς..." δεν σε ταυτίζει με κάτι. Αν εσύ έχεις και κάτι άλλο που μπορεί να οδηγεί σε ταύτιση το ξέρεις μόνο εσύ.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Οπλοκατοχή 08 Sep 2015 18:16 #11

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Sadeness1990 wrote:
ρε Σωτο....μπας και είσαι εσυ????
Όχι ρε, χτυπα ξύλο!
Κολλητός μου είναι.
Τα συζητάμε εκτενώς αυτά, και την ταλαιπωρία που έχει περάσει. ΠΟΛΛΗ ταλαιπωρία, φίλε. Είναι να μη σου τύχει.
Και κάνουμε παρέα, όποτε πάω εκεί.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Οπλοκατοχή 08 Sep 2015 18:18 #12

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
soto51 wrote:
batista wrote:
κάτι τέτοιες επιδείξεις ... μαγκιάς, κάτι ... χρυσαυγίτες βλέπω να κάνουν.
Οι φωτο είναι από US, βέβαια.
Χ.Α. δεν υπάρχει εκεί.
Αυτό είναι μια ακόμη από τις δικές μας πρωτοτυπίες.

Και δεν επρόκειτο περί επιδείξεως. Ουδείς εκλήθη να παρακολουθήσει.
Στις έβαλα για να δεις πως μπορεί να διασκεδάζει κάποιος όταν δεν του το απαγορεύουν ανούσιοι νόμοι.

Εσύ πήγαινε να βλέπεις τον μπαοκ.

Κυριολεκτικά, ... η μπάλα στην κερκίδα σε σχέση με το πρόβλημα της οπλοκατοχής.

Παρεμπιπτόντως δεν είναι η πρώτη φορά που κάνεις επίδειξη (βλέπε ... εκκαθαριστικά) και μετά προσπάθεις να το εκλογικεύσεις ή να το ... μπαλώσεις.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 08 Sep 2015 18:24 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Οπλοκατοχή 08 Sep 2015 18:31 #13

  • Sadeness1990
  • Sadeness1990's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 264
  • Thank you received: 130
  • Karma: 19
soto51 wrote:
Sadeness1990 wrote:
ρε Σωτο....μπας και είσαι εσυ????
Όχι ρε, χτυπα ξύλο!
Κολλητός μου είναι.
Τα συζητάμε εκτενώς αυτά, και την ταλαιπωρία που έχει περάσει. ΠΟΛΛΗ ταλαιπωρία, φίλε. Είναι να μη σου τύχει.
Και κάνουμε παρέα, όποτε πάω εκεί.

Περαστικά στον φίλο σου τότε και εύχομαι η επιστήμη να προχωρήσει τόσο ώστε να ξεπεραστεί εντελώς το ορθοπεδικό του πρόβλημα....
The administrator has disabled public write access.

Οπλοκατοχή 08 Sep 2015 19:37 #14

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
soto51 wrote:
Sadeness1990 wrote:
ρε Σωτο....μπας και είσαι εσυ????
Όχι ρε, χτυπα ξύλο!
Κολλητός μου είναι.
Τα συζητάμε εκτενώς αυτά, και την ταλαιπωρία που έχει περάσει. ΠΟΛΛΗ ταλαιπωρία, φίλε. Είναι να μη σου τύχει.
Και κάνουμε παρέα, όποτε πάω εκεί.
Nα σου βρω εγώ ποιος είσαι; Αυτός με την μαυρη μπλούζα(ελπίζω να μην λέει ΧΡ.Αυγη απο πίσω με χρυσα γράμματα) :laugh:
Γιατί είναι ο πιο ψαρωμένος/σφιγμένος με το όπλο οι άλλοι κάθονται σχετικά άνετα.
Όταν πρωτοδηγούσα, γαντζωνόμουν πάνω στο τιμόνι, κάπως έτσι.

*Σαν στυλάκι μου αρέσει ο τέταρτος με το καφέ καπέλο. Σαν γκάγκστερ με στυλ...
Last Edit: 08 Sep 2015 19:38 by Optimus (optimus).
The administrator has disabled public write access.

Οπλοκατοχή 09 Sep 2015 04:33 #15

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
batista wrote:
μου φτάνει το θέμα της οπλοκατοχής, που έχει βουήξει ο πλανήτης
Ακριβώς.
Όπως το είπα στην αρχή.
Πράμα που κουμπώνει τέλεια με τη γενικότερη θέση σου:
Τρως αμάσητα όλα όσα σου σερβίρουν (οι... θάνατοι στις ΗΠΑ από όπλα είναι ακόμα ένα τέτοιο - που το έχεις φάει) και μετά σου φταίνε τα όπλα, οι ρεπουμπλικάνοι, οι πελεκάνοι, οι κατσαρίδες, οι φοροφυγάδες, οι ντελιβεράδες, you name it), φτιάνεις και μια θεωρία (πάντα) για το πως εξηγούνται όλα αυτά τα κακά γύρω σου (μας), και πορεύεσαι μ' αυτήν.

Θα μπορούσα να σου παραθέσω ένα σωρό στατιστικά στοιχεία για το θέμα των όπλων (γιατί το έχω ψάξει και ξέρω γιατί μιλάω) αλλά δεν έχει νόημα. Θα βρεις πάλι ένα οποιαδήποτε ευφυολόγημα για να με βγάλεις βλάκα, δεξιό, Χ.Α.γίτη, ό,τι βρεις πρόχειρο, αρκεί να "φανεί" η ορθότητα της δικιάς σου σκέψης.

Ακόμα και η επίκληση της Κου Κλουξ Κλαν (που έκανε κάποιος) είδα πως σου άρεσε.

Που ξέρεις... Αν ζούσαμε 80-90 χρόνα πριν, μπορεί να σου άρεσε και η ποτοαπαγόρευση.

Όσο για την... επίδειξη, έπεσες διάνα.
Κάθε βράδυ βγαίνω βόλτα στο πάρκο, κι όταν δω θύμα ξηγιέμαι κάπως έτσι:



Με καπαρντίνα.
Στο πάρκο όμως αυτό.
Εδώ, κάτω από την καπαρντίνα έχω εκκαθαριστικό.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Οπλοκατοχή 09 Sep 2015 04:36 #16

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Optimus (optimus) wrote:
Όταν πρωτοδηγούσα, γαντζωνόμουν πάνω στο τιμόνι, κάπως έτσι.
Κι όταν πρωτοπηδούσες, πως ήσουν?
Θυμάσαι?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Οπλοκατοχή 09 Sep 2015 11:52 #17

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
soto51 wrote:
batista wrote:
μου φτάνει το θέμα της οπλοκατοχής, που έχει βουήξει ο πλανήτης
Ακριβώς.
Όπως το είπα στην αρχή.
Πράμα που κουμπώνει τέλεια με τη γενικότερη θέση σου:
Τρως αμάσητα όλα όσα σου σερβίρουν (οι... θάνατοι στις ΗΠΑ από όπλα είναι ακόμα ένα τέτοιο - που το έχεις φάει) και μετά σου φταίνε τα όπλα, οι ρεπουμπλικάνοι, οι πελεκάνοι, οι κατσαρίδες, οι φοροφυγάδες, οι ντελιβεράδες, you name it), φτιάνεις και μια θεωρία (πάντα) για το πως εξηγούνται όλα αυτά τα κακά γύρω σου (μας), και πορεύεσαι μ' αυτήν.

Θα μπορούσα να σου παραθέσω ένα σωρό στατιστικά στοιχεία για το θέμα των όπλων (γιατί το έχω ψάξει και ξέρω γιατί μιλάω) αλλά δεν έχει νόημα. Θα βρεις πάλι ένα οποιαδήποτε ευφυολόγημα για να με βγάλεις βλάκα, δεξιό, Χ.Α.γίτη, ό,τι βρεις πρόχειρο, αρκεί να "φανεί" η ορθότητα της δικιάς σου σκέψης.

Ακόμα και η επίκληση της Κου Κλουξ Κλαν (που έκανε κάποιος) είδα πως σου άρεσε.

Που ξέρεις... Αν ζούσαμε 80-90 χρόνα πριν, μπορεί να σου άρεσε και η ποτοαπαγόρευση.

Όσο για την... επίδειξη, έπεσες διάνα.
Κάθε βράδυ βγαίνω βόλτα στο πάρκο, κι όταν δω θύμα ξηγιέμαι κάπως έτσι:



Με καπαρντίνα.
Στο πάρκο όμως αυτό.
Εδώ, κάτω από την καπαρντίνα έχω εκκαθαριστικό.


Θα σε αφήσω απλά να .... αυτο-εκτίθεσαι. Μερικά από τα ευφυολογήματά σου μέχρι τώρα, για τα οποία οποιαδήποτε αντεπιχειρηματολογία είναι σαν ... να κλέβεις το παγκάρι της εκκλησίας:

1) Η φοροδιαφυγή είναι ... μύθος. :sick: :woohoo:

2) Οι φωτεινοί σηματοδότες είναι ... περιττοί. :sick: :woohoo:

3) Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την οπλοκατοχή στις ΗΠΑ, όλα αυτά είναι μύθος επίσης, και όλα βαίνουν καλώς. :sick: :woohoo:

και πολλά άλλα ... γλαφυρά τα οποία δεν αντέχουν σε καμία αντεπιχειρηματολογία (παρά το γεγονός ότι έκανα την απρόσφορη απόπειρα) γιατί απλά αποτελούν μπουρδολογία ολκής από μόνα τους.

Θα ήθελα επίσης να σε παρακαλέσω να μας πεις με τι άλλο συμφωνείς με τους Αμερικανούς ρεπουμπλικάνους για να μπορέσω ... ακούραστα να συμπληρώσω την λίστα.

Όσο για την ΧΑ σου απάντησα, ενώ για την Κου Κλουξ Κλαν, πράγματι ήταν πολύ εύστοχη η παρατήρηση στο επίσης ... αστείο σχόλιό σου ότι "εκεί δεν υπάρχει Χρυσή Αυγή" καθώς ως ... γνώστης των θεμάτων των ΗΠΑ θα έπρεπε να ξέρεις ότι εκτός από την ΚΚΚ, εκεί υπάρχει και ακόμα πιο σκοτεινή Ακροδεξιά από την Χρυσή Αυγή η οποία μάλιστα είναι φανατικός υπέρμαχος της οπλοκατοχής που και εσύ υπερασπίζεσαι, τρομάρα σου.

Όσο για την ... φωτό, μας έχεις συνηθίσει από παλαιότερα να μας δείχνεις τ' @ρχ΄.... σου σε φωτογραφία, οπότε δεν μου κάνει εντύπωση ο ..."αστεϊσμός". Μας έχεις συνηθίσει σε τέτοιες επιδείξεις ... "ανδροπρέπειας" και "μαγκιάς".
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Οπλοκατοχή 09 Sep 2015 14:27 #18

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
batista wrote:
μας έχεις συνηθίσει από παλαιότερα να μας δείχνεις τ' @ρχ΄.... σου σε φωτογραφία,
Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια, και βγάζεις συμπεράσματα για όλους.
Να το κάνω πιο λιανά?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)
Time to create page: 0.251 seconds