Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Page:
  • 1

TOPIC: Απ: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!

Απ: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ! 07 Jul 2012 13:06 #1

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Cross wrote:
Αγοράστε σπίτι στη Σουηδία!

Οι τιμές είναι πολύ χαμηλές.

Διαλέξτε που το θέλετε, πόσα τετραγωνικά, πόσα δωμάτια, κτλ


Εμένα με έψηνε μια ρωσίδα (που δεν είχε στον ήλιο μοίρα, και μετά από γνωριμία καταλήξαμε σε "σχέση" 2 ετών) να της αγοράσω (στο όνομα μου εννοείται) ένα σπίτι σε μικρή ρώσικη επαρχιακή πόλη (κάπου 600 km βορειοανατολικά-ανατολικά από Μόσχα) ένα σπίτι (διαμέρισμα) 60m2 (για να μένει αυτή και το παιδί της που πήγαινε σχολείο), και το οποίο κόστιζε 15.000 ΔΟΛΛΑΡΙΑ (όχι ευρώ).
Ομολογώ ότι ταλαντεύτηκα. Αν το έκανα, θα ήταν φιλανθρωπία (και θα μου εξασφάλιζε την αιώνια ευγνωμοσύνη της - άσχετα αν θα ήταν δικό μου το σπίτι. Απλά επειδή θα την άφηνα να μένει μέσα χωρίς νοίκι).

Αλλά δεν το κανα τελικά.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ! 07 Jul 2012 16:31 #2

  • κουκος
  • κουκος's Avatar
soto51 wrote:
Cross wrote:




Αλλά δεν το κανα τελικά.

εμένα κάτι μου λέει πως το πήρες το σπίτι για να πηδήξεις :dry:
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ! 08 Jul 2012 22:34 #3

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 12983
  • Thank you received: 1238
  • Karma: -30 (-1)
Μην σας πιάνουν κορόιδα!

Καμία γυναίκα δεν αξίζει 15.000 ευρώ, ιδιαίτερα αν έχει και παιδί.

Με 15 ευρώ πλέον, μπορείς να διαλέξεις όποια 18χρονη ομοεθνή της θέλεις, εδώ, στην Αθήνα.

Κάνεις τη δουλειά σου και προχωράς στην επόμενη.

Συνολικά δηλαδή 1000 διαφορετικές γυναίκες θα έχεις, με τα ίδια λεφτά!

Η μία πιο όμορφη από την άλλη.

Γιατί να πληρώσεις το σπίτι;

Φυσικά δε συνιστώ την πορνεία αλλά την ειλικρινή ερωτική και συναισθηματική σχέση με γυναίκα που, χωρίς λεφτά, γίνεται λιώμα για σένα.

Αλλά αν καίγεσαι και δε βρήκες ακόμη το μεγάλο έρωτα της ζωής σου, το να αγοράζεις σπίτια δεν είναι η λύση.

Υπάρχουν τόσες ελεύθερες χήρες, ζωντοχήρες, ανύπαντρες, φοιτήτριες, που ψοφάν για ένα γλυκό λόγο και μια ζεστή αγκαλιά.

Δοκίμασε και δε θα χάσεις.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ! 08 Jul 2012 23:54 #4

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
Γιατί δεν αξίζει; Αφού το σπίτι θα είναι στο όνομά σου. Άσε που τότε ήταν πάμφθηνα μακάρι να το είχε κάνει.

Πας Ρωσία για επαγγελματικό ταξίδι, βάζεις τα μωρά για ύπνο και της αλάζεις τα φώτα. Σε κανα 2 μέρες αφου έχεις περάσει σαν βασιλιάς φεύγεις.

Μετά απο κανα 6μηνο πάλι επαγγελματικό ταξίδι και πάει λέγοντας. Και θα υπάρξουν πολλά επαγγελματικά ταξίδια... :laugh:

Αν κάτι κάποτε στραβώσει κουβαληθεί κανας Ρώσσος εκεί μέσα, της ζητάς να πληρώνει ενοίκιο αλλιώς την διώχνεις. :whistle:

@Cross που έχεις βρει χωρίς λεφτά; Μετά απο λίγο θέλουν να παντρευτούν και ο γάμος έχει τιμή εκκίνησης 3-4.000 ευρώ. Με φοιτήτρια τα έχεις φτιάξει; :laugh:
Last Edit: 09 Jul 2012 00:08 by Optimus (optimus).
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ! 09 Jul 2012 00:11 #5

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
κουκος wrote:
εμένα κάτι μου λέει πως το πήρες το σπίτι για να πηδήξεις

koukos wrote:
τον έχεις δει τον soto51 πως είναι ????
ένα θα σου πω και λίγα πλήρωσε

Εν τάξει κουκος, πήδηξα (αφού αυτό σε ενδιαφέρει), και χωρίς να πληρώσω.

Σας το είπα γιατί ταλαντεύτηκα προς στιγμήν μπας και το αγόραζα το σπίτι (ΕΓΩ θα το αγόραζα, αυτή θα έμενε μέσα) γιατί το είδα σαν πολύ φτηνή επένδυση. Ξεφτίλα, $15.000 σπίτι 60m2 μέσα στον αστικό ιστό, με θέρμανση, κλπ., τι διάολο!

Δεν πήγα να το δω (χρειαζόταν τουλάχιστον ένα-ενόμισι χιλιάρικο για να πάω και να 'ρθω, και υποψιάζομαι ότι δε θα ήταν luxurius).

Αλλά σαν επένδυση, γι αυτούς είναι ποσό επένδυσης ζωής, και για μας ενός μηνός εισόδημα. (ΠΡΟ κρίσης μιλάω).

Και ναι, είμαι πολύ άσχημος.
3 μάτια, 1 χέρι, στόμα στο πλάϊ, καμπούρα μπροστά, ουρά, τέτοια. Αυτιά δεν έχω, και χρώμα δέρματος ανοιχτό πράσινο. Αντί για μαλλιά, λέπια.
Οι ρωσίδες ξετρελαίνονται όμως.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ! 09 Jul 2012 14:27 #6

  • Mitsus
  • Mitsus's Avatar
soto51 wrote:
κουκος wrote:
εμένα κάτι μου λέει πως το πήρες το σπίτι για να πηδήξεις

koukos wrote:
τον έχεις δει τον soto51 πως είναι ????
ένα θα σου πω και λίγα πλήρωσε

Εν τάξει κουκος, πήδηξα (αφού αυτό σε ενδιαφέρει), και χωρίς να πληρώσω....

....Και ναι, είμαι πολύ άσχημος.
3 μάτια, 1 χέρι, στόμα στο πλάϊ, καμπούρα μπροστά, ουρά, τέτοια. Αυτιά δεν έχω, και χρώμα δέρματος ανοιχτό πράσινο. Αντί για μαλλιά, λέπια.
Οι ρωσίδες ξετρελαίνονται όμως.

Βλέπω φίλε Soto51 ότι για όλα μιλάς, για το πουλί σου όμως κουβέντα...

Αυτό σε συνδυασμό με την αναφορά σου στο ενδεχόμενο να σου ζητήσει η εφορία να δηλώσεις και το μήκος του σε κάποια φάση (στη συζήτηση περί φόρου καταθέσεων εξωτερικού) με βάζει σε υποψία. Τόσος ντόρος για το ηλεκτρονικό περιουσιολόγιο και στο τέλος εκεί καταλήγουμε; Γιατί τα κρύβεις τα στοιχεία βρε αδελφέ; Αφού είσαι έτσι όπως λες και στο τέλος πήδηξες και τζάμπα, δώσε εδώ στο φόρουμ τα σχετικά μεγέθη, μια φωτοφραφία ανφάς και προφίλ, μια σχετική βεβαίωση παθολόγου για το αληθές και άσε κάτι γατάκια σαν τον κούκο
να τρώνε τα νύχια τους από τη ζήλια...

Αν κάποια στιγμή προκύψει έιδική εισφορά "πεϊκής αλληλεγγύης" κάνε ότι μπορείς για να τη γλιτώσεις. Βγάλτο έξω (στην Ελβετία εννοώ...), χώστο κάτω από το στρώμα, σε θυρίδα, στον κήπο ή αμοιβαιοποίησε το (!). Οταν βεβαίως σου έρθει το μπουγιουρντί από το ΣΔΟΕ, με βάση τους ρουφιάνους εδω μέσα, μη κλάψεις. Θα μπορείς να το δημοσιεύσεις μαζί με το εκκαθαριστικό σου, για να ξαναπηδήξεις δωρεάν
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΑΓΟΡΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 09 Jul 2012 14:31 #7

  • john45 (jlian)
  • john45 (jlian)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 464
  • Thank you received: 143
  • Karma: -18 (21)
τώρα ελπίζω να καταλάβατε γιατί σας λέμε να κρύβετε λόγια...
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ! 09 Jul 2012 14:58 #8

  • xristos g
  • xristos g's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 925
  • Thank you received: 176
  • Karma: 1 (-184)
soto51 wrote:
κουκος wrote:
εμένα κάτι μου λέει πως το πήρες το σπίτι για να πηδήξεις

koukos wrote:
τον έχεις δει τον soto51 πως είναι ????
ένα θα σου πω και λίγα πλήρωσε

Εν τάξει κουκος, πήδηξα (αφού αυτό σε ενδιαφέρει), και χωρίς να πληρώσω.

Σας το είπα γιατί ταλαντεύτηκα προς στιγμήν μπας και το αγόραζα το σπίτι (ΕΓΩ θα το αγόραζα, αυτή θα έμενε μέσα) γιατί το είδα σαν πολύ φτηνή επένδυση. Ξεφτίλα, $15.000 σπίτι 60m2 μέσα στον αστικό ιστό, με θέρμανση, κλπ., τι διάολο!

Δεν πήγα να το δω (χρειαζόταν τουλάχιστον ένα-ενόμισι χιλιάρικο για να πάω και να 'ρθω, και υποψιάζομαι ότι δε θα ήταν luxurius).

Αλλά σαν επένδυση, γι αυτούς είναι ποσό επένδυσης ζωής, και για μας ενός μηνός εισόδημα. (ΠΡΟ κρίσης μιλάω).

Και ναι, είμαι πολύ άσχημος.
3 μάτια, 1 χέρι, στόμα στο πλάϊ, καμπούρα μπροστά, ουρά, τέτοια. Αυτιά δεν έχω, και χρώμα δέρματος ανοιχτό πράσινο. Αντί για μαλλιά, λέπια.
Οι ρωσίδες ξετρελαίνονται όμως.

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.081 seconds