Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Απλήρωτα ενοίκια

Απλήρωτα ενοίκια 15 Jul 2013 11:14 #10

  • Nexus (nexus)
  • Nexus (nexus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 44
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-4)
leftheris wrote:
για σας

εχω ενα προβλιμα νικιαζο μια μονοκατικια στην ελλαδα εγω ειμαι απο γερμανια και δεν πλιρονομαι τακτικα, σιμβολιο δεν εχο μαζι του τα πλιρονι στιν κσαδερφι μου τα λεφτα και απο εκι πλιρονεται το χαρατσι
.
αμα δεν πλιροσι τα ενικια που λιπουνε μπορουμε να το βγαλουμε εκσο? ι τι πρεπι να προσεκσουμε?

Δεν μου λες ρε πατριώτη, στην Γερμανία με ποιόν τρόπο νοικάζεις μιαν μονοκατοικία? Με ή χωρίς συμβόλαιο ? Θα ήθελα πολύ να μάθω...
The administrator has disabled public write access.

Απλήρωτα ενοίκια 15 Jul 2013 13:10 #11

για σου nexus

εμεις εδο μενουμε σε μονοκατικια κε δεν εχουμε συμβόλαιο το συμβόλαιο εγινε με το χερι ιπαρχει και αυτο αλλα εχεις δικιο κανονικα εδο στιν Γερμανία χριαζεσαι συμβόλαιο για ολα.
The administrator has disabled public write access.

Απλήρωτα ενοίκια 15 Jul 2013 13:47 #12

  • Nexus (nexus)
  • Nexus (nexus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 44
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-4)
leftheris wrote:
για σου nexus

εμεις εδο μενουμε σε μονοκατικια κε δεν εχουμε συμβόλαιο το συμβόλαιο εγινε με το χερι ιπαρχει και αυτο αλλα εχεις δικιο κανονικα εδο στιν Γερμανία χριαζεσαι συμβόλαιο για ολα.

Καλημέρα,

και εδώ στην Ελλάδα συμβόλαιο χρειάζεσαι, αφου λοιπόν ισχύουν τα ίδια πράγματα και εκεί και εδώ , γιατί εδώ στην Ελλάδα συμπεριφέρεσαι διαφορετικά και δεν υπογράφεις συμβόλαιο για να είσαι καλυμένος ?
Δυστυχώς τώρα είσαι σε πολύ μειονεκτική θέση... Για να τον βγάλεις έξω με δικαστήριο πρέπει να υπάρχει συμφωνητικό που να το έχεις καταθέσει στην εφορία.
The administrator has disabled public write access.

Απλήρωτα ενοίκια 15 Jul 2013 15:26 #13

αλλιος δεν μπορουμε να τον βγαλουμε εκσο? αφου ειναι δικο μας το σπιτι

δηλαδη πρεπη να κανουμε τορα σημβολιο μαζι του ι τη να κανουμε? τι θα ητανε το καλιτερο δεν γνοριυι διστιχοσ απο αυτα.

εδο στιν γερμανια κε να μιν εχεις συμβόλαιο παντα μπορισ να βγαλισ εναν γιατι ειναι δικος σου και εχι νομους γιαυτο
Last Edit: 15 Jul 2013 18:30 by leftheris (kerasi).
The administrator has disabled public write access.

Απλήρωτα ενοίκια 15 Jul 2013 19:39 #14

  • Nexus (nexus)
  • Nexus (nexus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 44
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-4)
leftheris wrote:
αλλιος δεν μπορουμε να τον βγαλουμε εκσο? αφου ειναι δικο μας το σπιτι

δηλαδη πρεπη να κανουμε τορα σημβολιο μαζι του ι τη να κανουμε? τι θα ητανε το καλιτερο δεν γνοριυι διστιχοσ απο αυτα.

εδο στιν γερμανια κε να μιν εχεις συμβόλαιο παντα μπορισ να βγαλισ εναν γιατι ειναι δικος σου και εχι νομους γιαυτο

Μπορεις να κάνεις , απλώς λέω ότι θα ήταν πολύ καλύτερα εάν είχες ένα συμφωνητικό στα χέρια σου.
Τώρα, αυτό που μπορείς καταρχήν να κάνεις είναι να προχωρήσεις σε ένα εξώδικο με το οποίο να λές στον ενοικιαστή σου ότι έχει ένα μήνα περιθώριο για να φύγει απο το σπίτι επειδή δεν πληρώνει τακτικά το ενοίκιο. Αν δεν συμορφωθεί με το εξώδικο τότε πας στα δικαστήρια...
The administrator has disabled public write access.

Απλήρωτα ενοίκια 15 Jul 2013 20:06 #15

ευχαριστο πολλυ

δηλαδη το καλιτερο που μπορις να κανις ειναι να κανις ενα σημβολιο για το μελλον?
αλλο τι πρεπι να λαμβάνω υπόψη?
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.061 seconds