Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

TOPIC: Επιστημη -Τεχνολογια

Δωρεάν ηλεκτρικό ρεύμα! 18 Apr 2019 20:36 #91

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13079
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Νεαρό αγόρι 14 ετών κατάφερε να δημιουργήσει στο σπίτι του λειτουργικό πυρηνικό αντιδραστήρα σύντηξης!


www.sciencealert.com/a-14-year-old-kid-c...-in-his-playroom-lab
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 18 Apr 2019 20:37 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Τεχνολογία αναγνώρισης υπόπτων 25 Apr 2019 20:45 #92

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13079
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Εξαιρετική υψηλή φορητή μικρο-τεχνολογία καταγραφής/αναγνώρισης προσώπων υπάρχει εδώ και χρόνια στη διάθεση της Ισραηλινής μυστικής υπηρεσίας Mossad, και διαφημίζεται ανοικτά στο διαδίκτυο:

Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 25 Apr 2019 20:48 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Τεχνολογία κατευθυνόμενης ώσης αεριωθούμενων μαχητικών αεροσκαφών 13 May 2019 20:53 #93

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13079
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Σύντομη σχηματική επεξήγηση της μηχανικής κατασκευής κατευθυνόμενης ώσης αεριωθούμενων μαχητικών αεροσκαφών:


Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 13 May 2019 20:53 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Επιστημη -Τεχνολογια 23 May 2019 23:24 #94

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Ανοιξτε το link για αναβαθμιση των Windows10 η τα Windows8 στην νεα αναβαθμιση της Microsoft.
(δεν το εχω ακομα κανει αλλα θα το κανω στο Vmware μην ειναι "φολα" και βαριεμαι τα formats).

Η επόμενη μεγάλη έκδοση των Windows 10 είναι επιτέλους εδώ επισήμως για όλους [οδηγίες για download]

Η Microsoft προβαίνει πλέον στην επίσημη διάθεση της Windows 10 May 2019 Update για όλους σήμερα, με πολλές νέες προσθήκες, όπως το sandbox feature, το οποίο σου επιτρέπει να τρέχεις αρχεία .exe που δεν θεωρούνται έμπιστα με ασφάλεια. Εισάγεται επίσης ένα νέο light theme στα Windows 10, ενώ διαχωρίζεται η Cortana από την αναζήτηση των Windows.

Η Microsoft παράλληλα διαθέτει το νέο health dashboard που προσφέρει πληροφορίες για τα τρέχοντα προβλήματα που αντιμετωπίζει. Αποτελεί την ικανοποίηση της υπόσχεσης που είχε δώσει να μην συμβεί ξανά το φιάσκο με την October Update όταν είχε αναγκαστεί να την αποσύρει δυο φορές, εξαιτίας προβλημάτων που εμφάνιζε και έκανε τους χρήστες να χάνουν τα αρχεία τους.

Πως την κατεβάζεις:

Settings > Update & Security > Windows Update, για να την κατεβάσεις μέσω του Windows Update.
Αν δεν έχει έρθει στο Windows Update κατέβασε το επίσημο εργαλείο της Microsoft και κάνε αναβάθμιση.

Πηγη :
techmaniacs.gr/i-epomeni-megali-ekdosi-t...digies-gia-download/
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Μαϊμού η υπερθέρμανση του Πλανήτη! 01 Jun 2019 12:49 #95

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13079
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Εξέχων ηλικιωμένος Καθηγητής Πανεπιστημίου κι έμπειρος ερευνητής κλίματος εξηγεί πως τα μοντέλα υπολογισμού υπερθέρμανσης περιβάλλοντος των Κρατών και του ΟΗΕ είναι στημένα από πολιτικοποιημένους ακτιβιστές, λανθασμένα, ανίκανα να προβλέψουν μελλοντικά δεδομένα, άρα κι όλη η συνεπαγόμενη καταστροφολογική φιλολογία είναι εκούσια παραπλανητική:


Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 01 Jun 2019 12:54 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Επιστημη -Τεχνολογια 02 Jun 2019 22:46 #96

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Ποσο πληρωνουμε το internet παροχου στο smartphones ανα gb στην Europa οπου οι τιμες εχουν πολλες αποκλισεις.

Βαλτε τον cursor στο ποντικι σε καθε Χωρα με double click να σας βγαλει τα αναλυτικα στοιχεια οπως φθηνοτερη (μεση τιμη) και ακριβοτερη τιμη με σειρα Παγκοσμιας Καταταξης καθε Χωρας γιατι ο χαρτης ειναι interactive.

Ημερομηνια στοιχειων 8-11-2018

Ελλαδα : κατατάσσεται στην 224 θεση Παγκοσμιως μεση τιμη στα $32 /gb

Τουρκια : $2,25/gb

Βουλγαρια :$7,15/gb

Αλβανια :$3,22/gb

Σκοπια : $3,62/gb


Σερβια:$4,83/gb

Βοσνια:$3,50/gb

Κροατια:$4,89/gb

Ρουμανια:$1,89/gb

Ουκρανια: 0,89/gb

Πολωνια:$1,32/gb

Τσεχια:$4,91/gb

Γερμανια:$6,96/gb

Ολλανδια:$7,99/gb

Βελγιο: $12,3/gb

Βρετανια:$6,66/gb

Ιρλανδια : $3,95/gb

Γαλλια : $2,99/gb

Ισπανια : $3,79/gb

Πορτογαλια : $13,96/gb

Ιταλια : $1,73/gb

Σλοβακια : $2,21/gb

Λιθουανια : $2,06

Λετονια : $7,12/gb

Εσθονια : $3,67/gb

Δανια : $1,36/gb

Νορβηγια : $13,21/gb

Σουηδια : $3,66/gb

Φινλανδια : $1,16/gb

Ισλανδια : $3,78/gb

Μαλτα : $18,79/gb

Κυπρος : $20,25/gb

Γεωργια : $3,25/gb

Αρμενια : $1,65/gb

Αζερμπαϊτζάν : $2,69/gb

Ελβετια : $20,22/gb

Στην Ασιατικη Ηπειρο εχουμε μια μεση τιμη

South Asia, Central Asia, και Southeast Asia λιγοτερο απο $5 per GB με την Sri Lanka ($0.78), Indonesia ($1.21), and Kazakhstan ($0.49).


Η φθηνοτερη Ομοσπονδια Κρατους ειναι India, which only charges $0.26 for 1 GB οι οποιοι ειχαν και προσφατα εκλογες και ψήφισαν πανω απο 900 εκατ. Ινδοι.

Αμερικη :$12,37/gb

Καναδας :$12,07/gb


Πηγη :

www.cable.co.uk/mobiles/worldwide-data-pricing/
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi)

Επιστημη -Τεχνολογια 03 Jun 2019 09:37 #97

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
PARIS33 wrote:
Ποσο πληρωνουμε το internet παροχου στο smartphones ανα gb στην Europa οπου οι τιμες εχουν πολλες αποκλισεις.

Βαλτε τον cursor στο ποντικι σε καθε Χωρα με double click να σας βγαλει τα αναλυτικα στοιχεια οπως φθηνοτερη (μεση τιμη) και ακριβοτερη τιμη με σειρα Παγκοσμιας Καταταξης καθε Χωρας γιατι ο χαρτης ειναι interactive.

Ημερομηνια στοιχειων 8-11-2018

Ελλαδα : κατατάσσεται στην 224 θεση Παγκοσμιως μεση τιμη στα $32 /gb

Τουρκια : $2,25/gb

Βουλγαρια :$7,15/gb

Αλβανια :$3,22/gb

Σκοπια : $3,62/gb


Σερβια:$4,83/gb

Βοσνια:$3,50/gb

Κροατια:$4,89/gb

Ρουμανια:$1,89/gb

Ουκρανια: 0,89/gb

Πολωνια:$1,32/gb

Τσεχια:$4,91/gb

Γερμανια:$6,96/gb

Ολλανδια:$7,99/gb

Βελγιο: $12,3/gb

Βρετανια:$6,66/gb

Ιρλανδια : $3,95/gb

Γαλλια : $2,99/gb

Ισπανια : $3,79/gb

Πορτογαλια : $13,96/gb

Ιταλια : $1,73/gb

Σλοβακια : $2,21/gb

Λιθουανια : $2,06

Λετονια : $7,12/gb

Εσθονια : $3,67/gb

Δανια : $1,36/gb

Νορβηγια : $13,21/gb

Σουηδια : $3,66/gb

Φινλανδια : $1,16/gb

Ισλανδια : $3,78/gb

Μαλτα : $18,79/gb

Κυπρος : $20,25/gb

Γεωργια : $3,25/gb

Αρμενια : $1,65/gb

Αζερμπαϊτζάν : $2,69/gb

Ελβετια : $20,22/gb

Στην Ασιατικη Ηπειρο εχουμε μια μεση τιμη

South Asia, Central Asia, και Southeast Asia λιγοτερο απο $5 per GB με την Sri Lanka ($0.78), Indonesia ($1.21), and Kazakhstan ($0.49).


Η φθηνοτερη Ομοσπονδια Κρατους ειναι India, which only charges $0.26 for 1 GB οι οποιοι ειχαν και προσφατα εκλογες και ψήφισαν πανω απο 900 εκατ. Ινδοι.

Αμερικη :$12,37/gb

Καναδας :$12,07/gb


Πηγη :

www.cable.co.uk/mobiles/worldwide-data-pricing/
Αυτα ειναι κουραφεξαλα, οπως και τα υπολοιπα που γραφεις. Στην πραξη υπαρχουν κολπα για πολυ φθηνοτερα παντου.
Με whats up, βαζοντας 10€ , παιρνεις 1200mb δωρο, με 0€.. Σου μενουν για να αγορασεις καποιο μηνιαιο πακετο, 10€..
Αν λοιπον παρεις πχ πακετο των 8,5€ παιρνεις 100αδες λεπτα ομιλιας +++++ + εξτρα mb, 400 αν θυμαμαι.
Πρακτικα με 10€ παιρνεις δωρεαν οσο χρονο θες και καπου 1600mb.
Και υπαρχουν πολυ καλυτερα απο αυτο που περιγραφω.
Αρα το 1gb δεν κανει σιγουρα 32€ που γραφουν οι "αναλυσεις" σου..
Μαλλον εχεις καιρο στην Thailandαρα και εχεις χασει την μπαλα..
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Επιστημη -Τεχνολογια 05 Jun 2019 02:34 #98

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
O sosimple τραβαει τα “γνωστα ζορια” του και κανει την ηλεκτρονικη του “παρουσια” so complicated γιατι αλλα διαβαζει …...και αλλα καταλαβαινει η μαλλον “τσου” δεν καταλαβαινει.

1.Οι αναλυσεις “μου” δεν ειναι δικες μου αλλα απο ενα απο τα πιο εγκυρα Βρετανικα internet sites το cable.co.uk που αμα το ανοιξες θα ειδες οτι αυτη την στιγμη η πιο προηγμενη Χωρα μεταδοσης του διαδυκτιου με οπτικες ινες ειναι η Latvia που “ριχνει” οπως και 17 Χωρες της Europa και στο Ηνωμενο Βασιλειο της Μεγαλης Βρετανιας.
Ιταλια που ημουν τον προηγουμενο μηνα εχουν εδω και καιρο αρχισει και “στρωνουν” οπτικες ινες 5 γεννιας στο αρχικο σταδιο
Κοψιμο” δρομου οριζοντια 0,20 cm X 0,45 cm το βαθος και “περασμα” χοντρο σπιραλ και μετα μπετο απο πανω flat με τον δρομο και κατοπιν με χοντρο πιστολι δενουν σε μπιλια την οπτικη ινα και την περνανε απο κατανεμητη σε κατανεμητη…….οι Κινεζοι της ΖΤΕ μια πολλυεθνικη με τρεις (3) υπαλληλους με τον Διευθυντη μαζι……..γιατι οι Ιταλοι “βρασε μακαρονια” οι Κρατικες εταιρειες εχουν πανω απο 1500 κοπροσκυλα…...κρατικους υπαλληλους.
Τιμη ανα μετρο χρεωνουν στα €17/m οταν η Ελλαδα οι αναδοχοι το παιρνουν με €3/m και οι Γερμανοι αλλα κοπροσκυλα το χρεωνουν στα €50/m.
Πληρωμες οι Ιταλοι κανουν στους αναδοχους απο 8 μεχρι και δυο (2) χρονια οταν οι Κινεζοι της ΖΤΕ πληρωνουν και cash μετρητα και αμμεσα.
Στην γραφειοκρατεια η Ελλαδα ειναι Αμερικη μπροστα στα κοπροσκυλα τους Ιταλους στο Δημοσιο τομεα “μην σας κατσει” ειναι η Ιταλια οπως και οι βρωμονομοι τους με τους “δικαστες”.

2.Οι αναλυσεις “μου” του cable.co.uk αναφερουν τις μεσοσταθμικες κατωτερες και ανωτερες τιμες ανα τιμη μετρησης gb που παρεχουν και μαλιστα “προσφορα” οι Επισημοι παροχοι mobile internet και οχι “εφαρμογες” για φθηνό internet.
Καμια σχεση το ενα απο το αλλο γιατι υπαρχουν και φθηνοτερες εφαρμογες απο τo whats up οπως και ξεκλειδωματος οποιουδηποτε wifi routers…..…τζααααμπα………!

3.Οι αναλυσεις “μου” του cable.co.uk αναφερονται σε 230 Χωρες και πουθενα στο τωρινο post δεν ανεφερα την Thailand-αρα γιατι αφενος οπως σας εχω ξαναγραψει στα “γκιο -γκιο” τους “γνωστους” και “γνωστες” του forum στην Thailand-αρα “δεν παιρνουμε και δεν πληρωνουμε” λογαριασμο κανενος “μπαμπακα” αλλα και αφετερου οι special origins καλα φιλαρακια μας φιλοξενουν στα “σπιτακια” τους. (εχω μια διευθυνση ενος 10-οροφου ξενοδοχειου και την δηλωνω σαν διαμονη κατοικιας).

Τελος στην Thailand-αρα δεν εχω καιρο να παω οπως εγραψες διοτι δοξα τον καλο θεουλη πηγα τον Φεβρουαριο - Μαρτιο.
Στην Αμερικη εχω καιρο να παω …..αλλα παλι δοξα τον καλο θεουλη θα παω το επομενο αμμεσο διαστημα απο Thessaloniki με την American Airlines με €138 ale -reteur γιατι τωρα εχω τρεχαματα μου “ρουφανε” το αιμα (δινω αιμα) για αναγκη και μαλλον θα δωσω παρανομα τρεις φορες σε 1,5 μηνα.
Συνδεονται με υπολογιστη database τα αιματολογικα των Νοσοκομειων και βλεπουν ποτε δινετε αιμα γιατι εγω εδωσα μια φορα Ιταλια (ασχετο) ,μια φορα Ελλαδα και θα ξαναδωσω παλι Ελλαδα λογω αναγκης γιατι τσακιστηκε με μηχανη ενας φιλος γνωστου μου.
Παει για πολλαπλη εγχειρηση μεσης με αφαιρεση δισκου,τριψιμο με μηχανημα ιατρικο 60,000 στροφες το λεπτο καποια κοκκαλα στην μεση γιατι του εχει πιασει μυικο ιστο και ποναει πολυ και αφαιρεση δισκου με πεταλεκτομη γιατι του εχει κανει κυλη συν “δεσιμο” τα κοκκαλα με τρεις βιδες απο τιτανιο δυο καθετες και μια οριζοντια για δεσιμο μεσης για να μπορει να κανει μαγνητικη τομογραφια γιατι θα εχει “θεμα” με την μεση και την ραχοκοκκαλια μελλοντικα.
Με πηρε τηλεφωνο να με ευχαριστησει άλλα του “εκοψα την φορα” αντι για…...εμενα να ευχαριστησει τον καλο θεουλη που ειναι ζωντανος και να πεταξει το “ρδελο” την μηχανη γιατι ειτε “δεν την πας” ειτε “δεν σε παει” φιλε μου και εμπας περιπτωσει “δεν τα βρισκετε” με την μηχανη.
Επιπροσθετως σε “κοβω” (γιατι μιλησα με τον χειρουργο εκπαιδευμενο στην Αμερικη) και μου ειπε οτι θα “πηγαινοερχεσαι” στα Νοσοκομεια για καιρο και σε βλεπω “να αγοραζεις” μονιμα δωματιο.
Πετα την μηχανη και αν δεν σκεφτεσαι τον εαυτο σου τοτε να σκεφτεις τους γονεις σου που σακατευτηκες και θα εχουν “περασει” δεκα απανωτα εγκεφαλικα οι ανθρωποι να βλεπουν το παιδι τους σακατεμενο ασχετο αν φταιμε εμεις -εσεις και…….ο χατζηπετρις.

Ενα αλλο κοινωνικο θεμα που θελω να θιξω ειναι το εξης:

(τα κομματοσκυλα “γκιο-γκιο” Κουληδες και Ρουληδες εθνικια οι “γνωστοι” και “γνωστες” του forum κατα της Thailand-αρας μας ζαλισαν με τον κοινωνικο τους ρατσισμο)

Προσεχετε οι “νταηδες” των αναβολικων και μ.η.ν τσακωνεσται στον δρομο γιατι σε ενα φιλο γνωστου μου στις Ειδικες Δυναμεις τους “εκατσε” και φθηνα πολλυ φθηνα την γλυτωσαν που δεν τους σκοτωσαν.
Περιστατικο μερα στον πεζοδρομο στο Γκαζι το προηγουμενο Σαββατο (δεν ξερω καν που ειναι απλα μεταφερω περιγραφη) περασε στον πεζοδρομο ενα παπι μηχανακι με δυο πανω και κτυπησαν στον πεζοδρομο μια γυναικα (με τον αγκωνα ο ενας και την πεταξαν κατω στο δρομο) οπως περναγαν και τον γνωστο καποιου φιλου.
Τους κραξανε τι κανεις ρε κτυπησες ανθρωπο.
Γυρνανε οι δυο με το μηχανακι παπακι και σπρωχνουν τον φιλο του γνωστου μου στις Ε.Δ και αυτος κτυπησε “ξωφαλτσα” που λεμε τον εναν για να τον αποφυγει.
Κατεβηκαν κατω απο το παπακι δυο ευσωμοι με αναβολικα που ειχαν οπλα στην μεση (φοραγαν σακακια) τραβηξαν τα οπλα και ειπαν στον κοσμο τραβηχτειτε μην ανακατευτει κανενας (τουμπεκα ολοι και ηταν τιγκα απο κοσμο ο πεζοδρομος).
Φορεσε ο ενας σιδερογροθια με καρφι και τον εστελε τον φιλο του γνωστου μου μια εβδομαδα σε καποιο Νοσοκομειο για αξονικες,εγκεφαλογραφηματα κλπ. οφθαλμιατρο γιατι το δεξι ματι ηταν μαυρο και πρησμενο προσωπο.
Μπραβοι “μπαμπακιες” ηταν στραβαδια γιατι ο επαγγελματιας μπραβος δεν τσακωνετε με 30 χρονους μην σας πω καθονται και τις “τρωνε” αφου ειναι τσιμεντο απο τα αναβολικα.
Μαλλον το Τμημα κατα των Εκβιαστων και μπραβων της Ελληνικης Αστυνομιας θα κανει “τσαρκα” το επομενο διαστημα γιατι ειχα δει “ντου” τις “ντουλαπες” Αστυνομικους του τμηματος σε μια περιοχη που μπραβοι πειραζαν τις γκομενες πελατων και τους εσπασαν στο ξυλο.
Γερο ξυλο παιδια γιατι το ειδα και μαλιστα “τσιμπησαν” και Δημοσιους Υπαλληλους που δουλευαν δευτερη δουλεια στις εισοδους νυκτερινων μαγαζιων.
(τωρα εχουν γινει “κυριες” εχουν βαλει ευπαρουσιαστα γκομενακια στις εισοδους)
Τους πηγαν στην Γ.Α.Δ.Α για ανακριση φορωντας τους κουκουλες και οταν εδιναν λαθος απαντησεις η δεν απανταγαν “εφευγαν” απο τις μπουνιες “μερικα μετρα” μακρια και κτυπαγαν στον τοιχο με τις καρεκλες που καθονταν.
Αγρια πραγματα …...να μην μπλεκονται στην “νυκτα” τα βουτυρα των αναβολικων απο τα γυμναστηρια που ιδρωκοπανε ,τρυπιουνται με ενεσεις τεστοστερονης μεχρι απο αλογα που πονανε κιολας ….για να “πηδηξουν” .

Πολλα πραγματα στην ζωη δεν θελουν κοπο……..αλλα τροπο……..! :) :) B) :) :)
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Επιστημη -Τεχνολογια 05 Jun 2019 06:42 #99

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Εγώ πάντως στο εταιρικό πακέτο έχω 5gb με 25€ το οποίο μου αναβάθμισαν στα 10 με το ίδιο ποσό.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)
Time to create page: 0.083 seconds