Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

TOPIC: Ενδιαφέρον βίντεο

Απ: Ενδιαφέρον βίντεο 16 Mar 2011 16:31 #10

  • ΤΑΓΑΡΙ
  • ΤΑΓΑΡΙ's Avatar
Αγαπητε Fragkofonia

Aπο το ομολογουμενος αυτο τεραστιο βιντεο τα πολιτικα θεματα ηταν περι τα 10 λεπτα συνολο ητοι καμια 10αρια μονολεπτα οπου ο παρουσιαστης τον επανεφερε στη ταξη.Ολο το υπολοιπο ειχε να κανει με οικονοτεχνκες αναλυσεις και τελος μια πρωσοπικη του εκτιμηση γιατο ποιες κινησεις μπορουν να γινουν υπερ των περισσοτερων πολιτων τις χωρας και οχι υπερ των ολιγουν πλουσιων.
Το γεγονος οτι ειναι επαρχειακο καναλι και οτι και οι δυο τους ειναι αγνωστοι δεν αναιρει το σοβαρο της συζητησεως....τωρα για το εγκυρο δεν εχεις παρα να ελεγξεις κουβεντα προς κουβεντα τα λεγομενα του εξεραιτου αυτου ανθρωπου απο το διαδικτυο με διασταυρωση αποκλειστικα δικη σου.
Η πρωσοπικη μου ειναι απολυτα ταυτισμενη με τα οικονομικοτεχνικα λεγομενα του ανθρωπου.
Ειναο καποια πραγματα που ειναι τοσο απλα που δε χρειαζεται να εισαι πανεπιστημονας για να τα προβλεψεις ακου λοιπον.

Η συζητηση του βιντεο ελαβε χωρα πριν τη συνοδο κορυφης.
Το μιναδικο πραγμα που θα μπορουσε να αποδειξει πραγματικα στις αγορες απο εμρος της ευρωπης και να λειτιυργησει εκβιαστικα απεναντι τους του στυλ ....δε τους δινεις λεφτα αγορα ,,,,, ωραια θα τους ποιο ενω μεν το αιμα της ελλαδας και του ελληνα πολιτη σαν ευρωπη και θα τους προστατεψω απο την χρεοκοπια εφοσον τους θελω στο και θελουν να ειναι στο ευρο τα δινω εγω για να λειτουργησουν σα χωρα αλλα και για για να αγορασουν τα ομολογα τους που εχεις στην κατοχη σου και θεωρεις αχρηστα με αξια 70%.

Αυτο θα σημαινε αγαπητε φιλε πως την επαυριο κι ολας τα συγκεκριμενα ομολογα θα αποκτουσαν αξια και τα σπρεντ θα πατωναν.
θεωρεια οτι χαιρωμαι με το παρακατω που θα σου πω???
σου λεω πως οχι αλλα δυστηχως τα σπρεντ κατω απο 700 παλι δε θα πεσουν ..
Γιατι αυτο??????
Αν εσυ ειχες τι δυνατοτητα να με δανησεις 1000 ευρο .γνωριζοντας πως δε παω καλα με τα χρηματα αλλα και εγω ο ιδιος σου εχω πει οτι ειμαι αφερεγγυος. και του χρονου εγω θα σου επεστρεφα 1100 αλλα σου εδινα την επιλογη να σου δωσω και 1050 ευρο του χρονου και να σου υποθηκευσω και ενα κτηματακι στο χωριο που εχω που η αντικιμενικη του αξια ειναι μεγαλυτερη απο τα 1000 και η εμπορικη του ακομη μεγαλυτερη ποια απ τις δυο επιλογες θα επαιρνες???
Ευκολη απντηση φανταζομαι ετσι???
Αυτο που εγινε προχτες δεν ειναι κατι αλλο απο το γεγονος οτι εφοσον και η ιρλανδια ειχε συναψει μακρυτερα και πιο χαμηλοτοκα δανεια απο το περασμενο νοεμβριο το εφαρμοσαν και σε εμας αφου το αιτηθηκε ο Γαπ (να τα λεμε,τρομαξε).
Πρεπει να μαθουμε να φιλτραρουμε την οποια ειδηση κα να τη δισταυρωνουμε και να μην ειμαστε ευκολοπιστοι σα δεκτες αυτης.
π.χ. δελτιο ειδησεων νετ μεσημβρινο 16/3 εναρξη......παρουσιατης με υφος να πετα φωτια και παμε.....σκοτωμος στη λιβυη......χαμος στη αιγυπτο....παγκοσμιος πανικος λογο πυρινικου ατυχηματος....ακολουθει μετα το βιντεακι με την ιαπωνια ο ιδιως ανθρωπος που στις προηγουμενες 3 ειδησεις οριοταν ηρεμος απολυτα παιρνει ενα χαζοχαρουμενο και ευχαριστο χαλαρωτικο υφος και αργα λεει...στη συνοδο κορυφης επιτευχθηκαν οι στοχοι της χωρας.Ολο το προηγουμενο συμβαν μολις σε 1 λεπτα στου τιτλους αρχης....απο κρατικο καναλι που δε το νοιαζει η ακροαματικοτητα αλλα η ενημερωση...Ο ορισμος του ελεγχου ,τη προπαγανδας,και του αντιπερισπασμου-αποπροσανατολισμου.
Αυτο γινεται σε ολα τα δελτια ειδησεων για να μαθεις την πραγματικη ειδηση πρεπει να κανεις ποσωπικη αναζητηση για να εισαι σιγουρος οτι αυτο που σε λενε αν ειναι 1)αληθεια και ακομη χειρωτερα 2) αν ειναι ολοκληρη η αληθεια.
Γενικοτερα παντως τα δανεια απο ομολογα δεν υποθηκευσαν τη χωρα αλλα βασιζονται στην εμπιστοσυνη που δειχνουν οι επενδητες απεναντι σε μια χωρα
το δανειο των 110 υποθηκευσε τα παντα.
ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ Η ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΤΩΝ 110 ΔΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗ ΒΡΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΡΕΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.
(ασχετο ο καραυζαφερης ψηφισε μονο το 1ο αρθρο, διαβαστε ολο το πρωτο αρθρο με επιμονη και δειαυγεια σκεψης, η αναγνωση της συμβασης ειναι δυσκολη γιατι εχει πολυ ορολογια μεσα αλλα οφειλουμε να γνωριζουμε σε τι κικεονα μας εβαλαν).
Η απλη λογικη λεει μαυρο προφανως και στους δυο που μας εφτασαν εδω και βαζουν ακομη και τη γιαγια μου τη Κουλα 80 ετων να αγχωνεται στο χωριο και επιλογη στη καλπη που ερχεται αποτελει οποιοςδηποτε εκτος απο αυτους τους δυο που μας κυβερνησαν ακομη και ο καρατζαφερης.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Ενδιαφέρον βίντεο 17 Mar 2011 13:25 #11

  • spermnator
  • spermnator's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 33
  • Karma: 0 (-1)
Αρκετα ενδιαφερον το βιντεο..το οποιο ομως θα απογειωνοταν αν υπηρχε αντιλογος και απαντουσε και σε αυτον ο οικονομολογος...
μερικες ερωτησεις που πηγαζουν αποσα ειπε αλλα δεν διευκρυνισε...
1)Αν το κρατος,παρολο την τραγικοτητα του εχει να πληρωσει τις εσωτερικες αναγκες του οπως τονισε ο ιδιος 2 φορες,γιατι δεν εχει να πληρωσει εφαπαξ και χρωσταει σε οποιαδηποτε ιδιωτικη εταιρια που εχει αναλαβει εργα του?Αυτη την αναγκη θα την πληρωνε,δεν θα αφηνε να καταρευσει ο κατασκευαστικος κλαδος,ο ισχυροτερος μαζι με τον τουριστικο,αφηνοντας χιλιαδες ανεργους...

2)Αρνουμενοι μονομερως τα εξωτερικα μας χρεη,ποιος θα μας διασφαλισει την ηρεμια στο αιγαιο?Η γκανα ή η νιγηρια?

3)Απο που πηγαζει η σιγουρια του για την σταθεροποιηση στις 340δρχ ανα ευρω?Γιατι δεν μας εξηγησε το πως οι αργεντινοι εχασαν τα 2/3 των καταθεσεων τους και εμεις δεν θα τα χασουμε?

4)Ειπε ξεκαθαρα πως υπαρχει τραπεζικο προβλημα και πως αυτο φαινεται αν ο απλος καταθετης παει να ζητησει τα λεφτα του απο την τραπεζα,να κατα ποσο θα μπορεσει η τραπεζα να τον εξυπηρετησει αμεσα..Τα τελευταια 2 χρονια κουβαλιεμαι απο τραπεζα σε τραπεζα κηνυγωντας καλυτερο επιτοκιο προθεσμιακης με επιταγες στο χερι.Επιταγες που μου εχουν εκδωσει η οποιαδηποτε τραπεζα ειχα τα λεφτα μου για να τα μεταφερω σε αλλη,χωρις ποτε την παραμικρη καθυστερηση ή προβλημα.Μαλιστα αρκετα προσφατα για καποια αγορα σηκωσα επιτοπου 20.000 ευρω απο υποκαταστημα τραπεζας χωρις την παραμικρη ειδοποιηση απο μερους μου και χωρις την παραμικρη καθυστερηση απο μερους τους(με μονη διευκρινηση που μου εκαναν πως για μεγαλυτερα ποσα καλυτερα να ειδοποιουσα αν ηθελα να εξυπηρετηθω αμεσα)
The administrator has disabled public write access.

Απ: Ενδιαφέρον βίντεο 17 Mar 2011 13:34 #12

  • ΠΕΙΝΑΛΕΟΝ
  • ΠΕΙΝΑΛΕΟΝ's Avatar
Η ΧΩΡΙΣΤΡΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΥ ΣΤΟ VIDEO ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ !!ΠΑΣ ΣΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΕΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΗΤΑΣ ΧΩΡΙΣΤΡΑ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑΣ :laugh: :laugh: :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Απ: Ενδιαφέρον βίντεο 17 Mar 2011 15:47 #13

  • zzz
  • zzz's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 77
  • Thank you received: 5
  • Karma: 4 (-2)
ΠΕΙΝΑΛΕΟΝ wrote:
Η ΧΩΡΙΣΤΡΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΥ ΣΤΟ VIDEO ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ !!ΠΑΣ ΣΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΕΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΗΤΑΣ ΧΩΡΙΣΤΡΑ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑΣ :laugh: :laugh: :laugh:

Αυτό όντως είναι ένα εξόχως σοβαρό θέμα.. Θα πω στον ΜΒ να του μιλήσει άμεσα, για να μην ξαναενημερώσει κανένα.. :evil:
The administrator has disabled public write access.

Απ: Ενδιαφέρον βίντεο 26 Mar 2011 18:42 #14

  • rom
  • rom's Avatar
The administrator has disabled public write access.

Απ: Ενδιαφέρον βίντεο 27 Mar 2011 11:42 #15

  • manolis002
  • manolis002's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 354
  • Thank you received: 55
  • Karma: 2
Δείτε κι αυτό..
Συνέντευξη Aaron Russo
vimeo.com/17170938
Last Edit: 27 Mar 2011 11:45 by manolis002.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Ενδιαφέρον βίντεο 13 Apr 2011 14:08 #16

  • manolis002
  • manolis002's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 354
  • Thank you received: 55
  • Karma: 2
Debtocracy

vimeo.com/22036773
The administrator has disabled public write access.

Απ: Ενδιαφέρον βίντεο 24 Apr 2011 15:23 #17

  • manolis002
  • manolis002's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 354
  • Thank you received: 55
  • Karma: 2
Χριστός Ανέστη!
Χρόνια πολλά!

Wonderful Chill Out Music - Underwater [HD]
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: zzz

Απ: Ενδιαφέρον βίντεο 25 Apr 2011 21:03 #18

  • miou
  • miou's Avatar
o υαλοκαθαριστηρας σκαει μυτη παλι σημερα το βραδυ στισ 11 στο καναλι 10. το νου σας τι θα πει !
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.080 seconds