Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

TOPIC: Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 26 Jan 2014 11:16 #154

  • sonicsotos
  • sonicsotos's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 38
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-7)
George wrote:
Εχω 2 παιδια ( 12 & 13).
Εχω και ασφ/ση οικογεννιακη στην ΕΘΝΙΚΗ !
Γνωριζω καλα και τον ιατρικο χωρο.

Δικαιουμαι να εχω "καλυτερη" αποψη απο την δικη σου.

Τα του εξωτερικου σου τα καληπτει και η δημοσιο !

Αν θες αναληση, ευχαριστως.

σε μενα παει αυτο?
The administrator has disabled public write access.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 26 Jan 2014 11:22 #155

  • sonicsotos
  • sonicsotos's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 38
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-7)
George wrote:
Ε ναι. Σε ποιον αλλον..
το οτι εχεις δυο παιδια και εισαι και στην ιδια εταιρεια που εργαζομαι ως ασφαλιστης , με οικογενειακο συμβολαιο , δε σημαινει οτι μπορεις να μου κανεις αναλυση.

βασικα σε αυτο το θεμα εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας, αλλος ρωταει για πυρος , αλλος για υγεια , αλλος μου λεει για χρεωκοπιες.. χανω την μπαλα

ο οποιοσδηποτε πανω σε αυτο το επαγγελμα θα μπορουσε να εχει καλυτερη αποψη , ακομα και γιατρος αν ειναι.
δεν καταλαβαινω ομως το υφος σου,

σαν τι αναλυση να δωσεις σε μενα δλδ?
The administrator has disabled public write access.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 26 Jan 2014 11:39 #156

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
sonicsotos wrote:
δε σημαινει οτι μπορεις να μου κανεις αναλυση.

Ναι ρε μεγάλε, όπως τα λες είναι.
Μόνο εσύ ξέρεις.
Οι υπόλοιποι πρέπει να σε ακούμε.
Χωρίς να μιλάμε, μια που εσύ τα ξέρεις καλύτερα.
Συνέχισε λοιπόν.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 26 Jan 2014 15:25 #157

  • takis600
  • takis600's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 321
  • Thank you received: 49
  • Karma: 3
Εγώ πάντως την έκανα την απόσβεση, έχω πληρώσει μέχρι τώρα 3.000 και μου έχει πληρώσει η BUPA 27.500 για νοσήλεια στο Ιατρικό Αθηνών.
Καλά όποιος γράφει πως πάει στο Παίδων τη νύχτα που εφημερεύει και δεν τον πειράζει να το ξαναδιαβάσει γιατί μας δουλεύει όλους εδώ μέσα.
The administrator has disabled public write access.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 26 Jan 2014 17:52 #158

Απόσβεση??? Ε όλα τα περίμενα,αλλά ότι θα υπήρχε κόσμος να παρακαλάει να αρρωστήσει για να κάνει απόσβεση ξεπερνάει κάθε φαντασία!!!!Την ασφάλεια,τουλάχιστον εγώ προσωπικά,την κάνω προνοώντας και μα τον Θεό παρακαλάω να μην μου χρειαστεί...
The administrator has disabled public write access.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 26 Jan 2014 18:55 #159

  • Voukes
  • Voukes's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 351
  • Thank you received: 93
  • Karma: 5
flox wrote:
Φοβαμαι οτι δε καταλαβα τιποτα :woohoo:
Εννοώ με πιο απλά λόγια πως οι αστείες χρηματικές συνδρομές που ζητούν όλα αυτά τα προγράμματα και κυρίως οι κάρτες μόνος για αφελείς είναι.
Μπορεί να σε υποδεχθούν αρχικά ως σχεδόν "δωρεάν" (πχ με 29 ευρώ) αλλά κατόπιν κάποιος, κάπως, θα πρέπει να πληρώσει κανονικά.
The administrator has disabled public write access.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 26 Jan 2014 20:00 #160

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
sonicsotos wrote:
maria wrote:
maria wrote:
Απο ασφαλιστηριο συμβολαιο κατοικιας ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ :

Κλοπή που έγινε με αντικλείδι ή χωρίς παραβίαση της κατοικίας με βίαιο τρόπο.

Δηλαδη εαν ο κλεφτης χρησιμοποιησε αντικλειδι εγω δεν πρεπει να αποζημιωθω ?????

Κλοπή ή Ληστεία, η οποία δε δηλώθηκε στην αρμόδια Αστυνομική Αρχή, αμέσως μετά το ζημιογόνο γεγονός.

Αν η ασφαλιζομενη κατοικια ειναι δευτερευουσα και οχι εντος Αττικης ΠΩΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΤΗΝ ΚΛΟΠΗ ΑΜΜΕΣΑ ?
Να βαλω σκοπο να την επιτηρει ????

Κλοπή ή Ληστεία που διέπραξε ως αυτουργός – έστω και ηθικός – ή συνεργός οποιοσδήποτε συγκάτοικος ή μέλος
της οικογένειας ή υπάλληλος ή οικιακός βοηθός του Συμβαλλόμενου ή/και του Ασφαλιζομένου.¨

Ολα καλα και ομορφα.Την οικιακη βοηθο γιατι πατε να την εξαιρεσετε ????

Ζημιές στην κατοικία σας, η οποία έχει παραμείνει ακατοίκητη περισσότερο από 90 συνεχόμενες ημέρες, εκτός αν έχει ειδοποιηθεί προηγουμένως η Εταιρία και έχει συμφωνήσει εγγράφως στη συνέχιση της κάλυψης.

Δεκτο.Θα ειδοποιηθει η Εταιρεια, για να αυξησει και τα ασφαλιστρα.Ετσι ?

====
και κατι τελευταιο...τους ΟΡΟΥΣ δεν τους φτιαχνουν οι ασφαλιστες.. wake up!
====
1)Μην πας να ξεφυγεις με γενικοτητες...Εσενα, οι παραπανω οροι ασφαλισης κατοικιας σε ικανοποιουν ??? Ειναι λιγα απο τα μαργαριταρια- terms & conditions ασφαλιστικης συμβασης κατοικιας ...Εαν δεν σου φθανουν μπορω να σου παραθεσω αλλα 20-25 τετοια, απο το ιδιο κειμενο...

2)Αντε, σας τους δινουν οι Εταιρειες σας τους ορους ετοιμους μεσα στα συμβολαια και δεν τους φτιαχνετε εσεις ...Στα ΕΤΗΣΙΑ συνεδρια που τρωτε, πινετε και βραβευετε τους ''καλυτερους'' δεν βρεθηκε ΕΝΑΣ να αναρωτηθει τι ΤΕΛΙΚΟ ''ΠΡΟΙΟΝ'' ΠΟΥΛΑΤΕ ????

Αλλα που χρονος για τετοια... Το 10% commision να πεφτει στην τσεπη σας απο τα συμβολαια των κοροιδων !

Αν εχεις σκοπο να απαντησεις δεν χρειαζονται κατεβατα και επικλησεις περιστατικων καρκινου...Απαντησε σε οτι ρωτησα απο χθες και τεχνιεντως αποφευγεις γραφοντας γενικοτητες.Μονο ασφαλιστηρια υγειας πουλας ? Απο ασφαλιστηρια κατοικιας δεν γνωριζεις τιποτε ?

κυριολεκτικα αγανακτω με σενα,
μα οτι και να σου πω θα βρεις κατι να πεις ακομα και αν δεν ισχυει,
-πρωτον δεν φτιαχνουμε τους ορους οι ασφαιλιστες , αυτο ειναι το μονο σιγουρο
-η προμηθεια σαφως και υπαρχει γιατι ειναι ο τροπος πληρωμη μας
-κοροιδο δεν ειναι οι πελατες που θελουν να ασφαλιστουν , κοροιδο πιανεσαι οταν σκασει ο κινδυνος και καλεισαι να πληρωσεις ενα σκασμο λεφτα διοτι δεν εχεις καποιον να σε καλυψει,,κοινως ανασφαλσιτος
-και ΤΕΛΟΣ σιγα μην κατσω ρε Μαρια να διαβασω ολους τους ορους επειδη εσυ εχεις καψα,,αφου εσυ τους εχεισ διαβασει και προφανως επαθες ζημια και δε πληρωθηκες ( γιατι δεν εκανες μηνυση?? ) ειπαμε να απανταμε αλλα οχι να κανουμε και χαμαλικια και να τρωμε χρονο.
οι οροι προς για τα σπιτια δεν ειναι μονο στην εθνικη ετσι, και για να μην επαναλαμβανομαστε.,,, αν σε επιασε κοροιδο ενας ασφαλιστης δε σημαινει οτι οοοοοολοι ειναι το ιδιο,,,,,, μετα με λετε παπαγαλο καταλαβες..
οταν θα εχω χρονο θα ψαξω να βρω αυτο που ζητας, με την προυποθεση οτι θα μου τα στειλεις ολα μαζεμενα για να μην καθομαι να ψαχνω..συμφωνεις?

Καταλαβα οτι δεν διαβαζεις πριν πουλησεις ! Στραβωνεις τους πελατες σου και πουλας, επι προμηθεια !

Ας σε κρινουν για οσα γραφεις παραπανω οι υπολοιποι που παρακολουθουν εδω μεσα....

Να'σαι σιγουρος οσοι εχουν συμβολαια θα τα διαβασουν, γιατι πλεον σε κανεναν δεν περισσευουν λεφτα για πεταγμα. (και ειναι αρκετες χιλιαδες ανθρωποι...) Και,τοτε υπαρχουν 2 ενδεχομενα :

ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ 1) :Να τα διακοψουν.
ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ 2) :Να σας τα τριψουν στα μουτρα,διεκδικοντας καλυτερους ορους.

Φυσικα, μετα απο τοσα χρονια ασυδοσιας δεν σας βολευει,ουτε το ενα,ουτε το αλλο ενδεχομενο...


Να, γιατι το σπασιμο της ασφαλιστικης ''τσικλοφουσκας'', ειναι μαθηματικα δεδομενο !!!!!
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 26 Jan 2014 20:51 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 27 Jan 2014 00:29 #161

  • takis600
  • takis600's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 321
  • Thank you received: 49
  • Karma: 3
ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ wrote:
Απόσβεση??? Ε όλα τα περίμενα,αλλά ότι θα υπήρχε κόσμος να παρακαλάει να αρρωστήσει για να κάνει απόσβεση ξεπερνάει κάθε φαντασία!!!!Την ασφάλεια,τουλάχιστον εγώ προσωπικά,την κάνω προνοώντας και μα τον Θεό παρακαλάω να μην μου χρειαστεί...

Από όλα όσα έγραψα αυτό κατάλαβες κουφιοκέφαλε ουρακοτάγκε;
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sonicsotos

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 27 Jan 2014 02:04 #162

Voukes wrote:
Εννοώ με πιο απλά λόγια πως οι αστείες χρηματικές συνδρομές που ζητούν όλα αυτά τα προγράμματα και κυρίως οι κάρτες μόνος για αφελείς είναι.
Μπορεί να σε υποδεχθούν αρχικά ως σχεδόν "δωρεάν" (πχ με 29 ευρώ) αλλά κατόπιν κάποιος, κάπως, θα πρέπει να πληρώσει κανονικά.


Xτες που ακουσα παλι την εκπομπη του τηλεβιβλιοπωλη,
λεει οτι σου δινει απο εταιρια μη κερδοσκοπικη μια καρτα εντελως δωρεαν για 2 μηνες στα καλυτερα νοσοκομεια και γιατρους, ολα δωρεαν, νοσηλεια τσεκ απ κλπ. Και οτι μπορεις με 50€ για ενα χρονο να καλυφθει ολη η οικογενεια σου.

Εσυ λες οτι ειναι απατη... καποια στιγμη ομως τα θυματα δεν θα το καταγγειλουν?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.076 seconds