Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Ποια πιστωτικη καρτα ειναι περισσοτερο συμφερουσα?

Ποια πιστωτικη καρτα ειναι περισσοτερο συμφερουσα? 28 Jun 2019 17:28 #37

  • dimx (Dimos6)
  • dimx (Dimos6)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 28
  • Thank you received: 10
  • Karma: 1
Παναγιώτης (Tamis) wrote:
Λοιπόν κύριοι και κυρίες,

Μου ήρθε και εμένα το email για την αντικατάσταση και πήρα τηλέφωνο να ενημερωθώ αναλυτικά.
Με συνδέσαμε με τους gold γιατί η καινούργια που θα μου έρθει θα είναι gold Master.

Δυστυχώς οι όροι είναι δυσμενέστεροι από αυτούς που ισχύουν τώρα.

[...]

Συμπέρασμα:
Θα κοπούν πολλές κάρτες από την ALPHA βλέπω, και μάλλον θα πάρω και την μισθοδοσία μου από εκεί όπως το βλέπω.
Δεν αξίζει τον κόπο αν είναι να πληρώνεις συνδρομή.

Γνωστός μου πέτυχε με διαπραγμάτευση αρχικά 2 έτη δωρεάν συνδρομή.

Επίσης όταν έρθει η κάρτα (διότι τις έχουν στείλει αμέσως με το mail, καθόλου δεν χάνουν χρόνο...) θα τους ξαναπάρει να την ακυρώσει αν δεν πετύχει δωρεάν για πάντα.

Και σίγουρα δεν θα βγουν να πουν ανοιχτά ότι δίνουν σήμερα δωρεάν για πάντα. Είναι αντικείμενο διαπραγμάτευσης. Παίξτε μπάλα.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης (Tamis)

Ποια πιστωτικη καρτα ειναι περισσοτερο συμφερουσα? 28 Jun 2019 18:15 #38

dimx (Dimos6) wrote:
Γνωστός μου πέτυχε με διαπραγμάτευση αρχικά 2 έτη δωρεάν συνδρομή.

Επίσης όταν έρθει η κάρτα (διότι τις έχουν στείλει αμέσως με το mail, καθόλου δεν χάνουν χρόνο...) θα τους ξαναπάρει να την ακυρώσει αν δεν πετύχει δωρεάν για πάντα.

Και σίγουρα δεν θα βγουν να πουν ανοιχτά ότι δίνουν σήμερα δωρεάν για πάντα. Είναι αντικείμενο διαπραγμάτευσης. Παίξτε μπάλα.

Μου άφησε ένα τέτοιο ενδεχόμενο ο τύπος στο τηλέφωνο όταν του είπα ότι θα την κόψω μετά τον πρώτο χρόνο.
Αλλά δε το πίεσα πολύ εκεί και μου είπε να το δούμε τότε ξανά.
Τέλος του είπα ότι θα υποβάλλω παράπονο και αίτημα για το γεγονός αυτό μέσα από την σελίδα.
Οπότε μάλλον θα το σπρώξω έτσι εγώ.
Θα σας πω τι θα γίνει.
The administrator has disabled public write access.

Ποια πιστωτικη καρτα ειναι περισσοτερο συμφερουσα? 29 Jun 2019 12:15 #39

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Λοιπόν. Έχουμε και λέμε. Ήρθε και η δική μου Diners σε αντικατάσταση της Dynamic AMEX. Η επιστολή που την συνοδεύει αναφέρεται σε 'ίδιους όρους (οικονομικούς και λοιπούς) με την Dynamic Express που αντικαθιστά.
Σε επικοινωνία λοιπόν με την εξυπηρέτηση πελατών μου ανέφεραν ότι η νέα πιστωτική κάρτα δεν έχει (άμεσα ή μελλοντικά) συνδρομή, με την επιπλέον επισήμανση ότι για οποιαδήποτε κάρτα, που αποστέλλεται (στα πλαίσια της κατάργησης, γενικώς, των ΑΜΕΧ) υπάρχει συνδρομή (άμεσα ή μελλοντικά) υπάρχει σχετική ρητή αναφορά στην συνοδευτική επιστολή.
Καμία συνδρομή λοιπόν (άμεσα ή μελλοντικά) για την συγκεκριμένη τουλάχιστον περίπτωση.
Δεν μπορώ επίσης να γνωρίζω αν αυτά ισχύουν για όλες τις αλλαγές που αφορούν σε πρώην Dynamic AMEX.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Ποια πιστωτικη καρτα ειναι περισσοτερο συμφερουσα? 29 Jun 2019 15:00 #40

  • bfc_xxx
  • bfc_xxx's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 100
  • Thank you received: 24
  • Karma: 0 (-1)
Στη συνοδευτική επιστολή της Mastercard λέει ότι η κάρτα θα ενεργοποιηθεί αυτόματα μετά από δύο μήνες από την έκδοση της αν δεν γίνει ενεργοποίηση από έμας. Άρα θα γίνει και αυτόματη αποδοχή των όρων της κάρτας χωρίς να έχω κάνει εγώ τίποτα? Στέκει καταρχάς νομικά αυτό?
The administrator has disabled public write access.

Ποια πιστωτικη καρτα ειναι περισσοτερο συμφερουσα? 29 Jun 2019 18:09 #41

Μου κανει εντυπωση που κανουν τις πιστωτικες τοσο μη ελκυστικες, δεδομενου οτι οι πολυ υψηλα υσταμενοι θελουν να εξαπλωθει η χρηση τους οσο γινεται περισσοτερο. Φαίνεται οτι θα αναγκασουν τον κοσμο να χρησιμοποιει πιστωτικες καρτες, χρησιμοποιώντας αλλες μεθοδους, οπως το 'χτισιμο' αφορολογητου, υποχρεωτικη χρηση πιστωτικων για ολο και μικροτερες συναλλαγες μεχρι να καταργηθουν τα μετρητα εντελως.
Στην αποκαλυψη του Ιωαννη αναφερει οτι οποιος δεν θα εχει το χαραγμα δεν θα μπορει να πουλαει και να αγοραζει. Ο Αγιος Παισιος το 1987 αναφερει "Σιγά- σιγά, μετά την κάρτα και την ταυτότητα, δηλαδή το "φακέλωμα", θα προχωρήσουν πονηρά στο σφράγισμα. Με διάφορα πονηρά μέσα θα κάνουν εκβιασμούς, για να δέχονται οι άνθρωποι το σφράγισμα στο μέτωπο ή στο χέρι. Θα στριμώξουν τα πράγματα και θα πουν: "Μόνο με τις κάρτες θα κινείσθε, τα χρήματα θα καταργηθούν". Θα δίνη κανείς την κάρτα στο κατάστημα και θα ψωνίζη, και ο καταστηματάρχης θα παίρνει τα χρήματα από την Τράπεζα. Οποιος δεν θα έχη κάρτα, δεν θα μπορεί ούτε να πουλάει ούτε να αγοράζη. Από το άλλο μέρος θα αρχίζουν να διαφημίζουν "το τέλειο σύστημα", το σφράγισμα με ακτίνες λέιζερ με το 666 στο χέρι ή στο μέτωπο, που δεν θα διακρίνεται εξωτερικά. Συγχρόνως στην τηλεόραση θα δείχνουν ότι ο τάδε πήρε την κάρτα του τάδε και του πήρε τα χρήματα από την Τράπεζα και θα λένε συνέχεια: "Πιο σίγουρο είναι το σφράγισμα είναι το τελειότερο σύστημα. Ούτε το κεφάλι μπορεί να πάρη ο άλλος ούτε το χέρι, ούτε το σφράγισμα βλέπει". Γι’ αυτό τώρα αφήνουν τους ληστές, τους κακοποιούς να οργώνουν."
The administrator has disabled public write access.

Ποια πιστωτικη καρτα ειναι περισσοτερο συμφερουσα? 29 Jun 2019 18:37 #42

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
bfc_xxx wrote:
Στη συνοδευτική επιστολή της Mastercard λέει ότι η κάρτα θα ενεργοποιηθεί αυτόματα μετά από δύο μήνες από την έκδοση της αν δεν γίνει ενεργοποίηση από έμας. Άρα θα γίνει και αυτόματη αποδοχή των όρων της κάρτας χωρίς να έχω κάνει εγώ τίποτα? Στέκει καταρχάς νομικά αυτό?

Κατ' αρχάς, μήπως εννοείς Diners;
Κατά τα λοιπά, η ενημέρωση που σου στέλνουν τους καλύπτει νομικά. Από εκεί και πέρα, εσύ κάνεις προφανώς ότι επιθυμείς. Αν δεν σε καλύπτουν οι όροι, πας σε ένα κατάστημα σύντομα (σίγουρα πριν το δίμηνο) και ... ψαλιδάκι...
Μέτρον άριστον
Last Edit: 29 Jun 2019 18:38 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Ποια πιστωτικη καρτα ειναι περισσοτερο συμφερουσα? 29 Jun 2019 18:41 #43

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
giorgos (georgios1978) wrote:
Μου κανει εντυπωση που κανουν τις πιστωτικες τοσο μη ελκυστικες, δεδομενου οτι οι πολυ υψηλα υσταμενοι θελουν να εξαπλωθει η χρηση τους οσο γινεται περισσοτερο. Φαίνεται οτι θα αναγκασουν τον κοσμο να χρησιμοποιει πιστωτικες καρτες, χρησιμοποιώντας αλλες μεθοδους, οπως το 'χτισιμο' αφορολογητου, υποχρεωτικη χρηση πιστωτικων για ολο και μικροτερες συναλλαγες μεχρι να καταργηθουν τα μετρητα εντελως.
Στην αποκαλυψη του Ιωαννη αναφερει οτι οποιος δεν θα εχει το χαραγμα δεν θα μπορει να πουλαει και να αγοραζει. Ο Αγιος Παισιος το 1987 αναφερει "Σιγά- σιγά, μετά την κάρτα και την ταυτότητα, δηλαδή το "φακέλωμα", θα προχωρήσουν πονηρά στο σφράγισμα. Με διάφορα πονηρά μέσα θα κάνουν εκβιασμούς, για να δέχονται οι άνθρωποι το σφράγισμα στο μέτωπο ή στο χέρι. Θα στριμώξουν τα πράγματα και θα πουν: "Μόνο με τις κάρτες θα κινείσθε, τα χρήματα θα καταργηθούν". Θα δίνη κανείς την κάρτα στο κατάστημα και θα ψωνίζη, και ο καταστηματάρχης θα παίρνει τα χρήματα από την Τράπεζα. Οποιος δεν θα έχη κάρτα, δεν θα μπορεί ούτε να πουλάει ούτε να αγοράζη. Από το άλλο μέρος θα αρχίζουν να διαφημίζουν "το τέλειο σύστημα", το σφράγισμα με ακτίνες λέιζερ με το 666 στο χέρι ή στο μέτωπο, που δεν θα διακρίνεται εξωτερικά. Συγχρόνως στην τηλεόραση θα δείχνουν ότι ο τάδε πήρε την κάρτα του τάδε και του πήρε τα χρήματα από την Τράπεζα και θα λένε συνέχεια: "Πιο σίγουρο είναι το σφράγισμα είναι το τελειότερο σύστημα. Ούτε το κεφάλι μπορεί να πάρη ο άλλος ούτε το χέρι, ούτε το σφράγισμα βλέπει". Γι’ αυτό τώρα αφήνουν τους ληστές, τους κακοποιούς να οργώνουν."

Μην ανησυχείς για τίποτα φίλε μου. Εμείς οι ... ΕΛ, ότι και να γίνει, θα κυριαρχήσουμε. Μέχρι και την Πόλη θα πάρουμε....
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Ποια πιστωτικη καρτα ειναι περισσοτερο συμφερουσα? 29 Jun 2019 18:44 #44

batista wrote:
Μην ανησυχείς για τίποτα φίλε μου. Εμείς οι ... ΕΛ, ότι και να γίνει, θα κυριαρχήσουμε. Μέχρι και την Πόλη θα πάρουμε....

Κοροιδευε οσο θες, αλλα ενημερωσου
The administrator has disabled public write access.

Ποια πιστωτικη καρτα ειναι περισσοτερο συμφερουσα? 29 Jun 2019 19:04 #45

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
giorgos (georgios1978) wrote:
Κοροιδευε οσο θες, αλλα ενημερωσου

Αν αυτά που παράθεσες/έγραψες πριν, τα θεωρείς ενημέρωση, τότε γιατί με εγκαλείς;; Και εγώ ενημέρωση έκανα (από τα ... γραμμένα τα οποία επικαλείσαι).

ΥΓ: Παρακαλώ τους διαχειριστές/συντονιστές να μεταφέρουν την συγκεκριμένη ... ανταλλαγή απόψεων σε κατάλληλο νήμα, π.χ. "Πως να αποφύγεις τον ψεκασμό που μας κάνουν", "Πότε θα πάρουμε την Πόλη" κ.λπ.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 29 Jun 2019 19:18 by batista.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.064 seconds