Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Πιστωτικές με επιστροφή!

Πιστωτικές με επιστροφή! 01 Jul 2018 20:21 #64

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 694
  • Karma: 36
Τράπεζες και Hondos ενα και το αυτό. Σε λίγο θα μας δίνουν με κάθε προθεσμιακή και κουπόνια για τη λαϊκή της γειτονιάς.
The administrator has disabled public write access.

Πιστωτικές με επιστροφή! 01 Jul 2018 22:55 #65

  • opensource
  • opensource's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 254
  • Thank you received: 55
  • Karma: -11
gus (gus326) wrote:
Τράπεζες και Hondos ενα και το αυτό. Σε λίγο θα μας δίνουν με κάθε προθεσμιακή και κουπόνια για τη λαϊκή της γειτονιάς.
προθεσμιακή ή καλύτερα επενδυτική κατάθεση και απόδειξη χειρόγραφη σε κόλλα Α4!
The administrator has disabled public write access.

Πιστωτικές με επιστροφή! 03 Jul 2018 12:46 #66

  • opensource
  • opensource's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 254
  • Thank you received: 55
  • Karma: -11
TIΣ TPITEΣ TON IOYΛIO KEPΔIΣTE 5% €ΠIΣTPOΦH ΣE EΠIΛEΓMENA ΠPATHPIA EKO MONO ME ΠIΣTΩTIKEΣ EUROBANK ΠOY ΣYMMETEXOYN ΣTO ΠPOΓPAMMA. MAΘETE www.bit.ly/2yZW0KT
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ο Τσιγκούνης (T$ig)

Πιστωτικές με επιστροφή! 03 Jul 2018 20:17 #67

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 694
  • Karma: 36
Τις Τρίτες απο 14:29.01 μέχρι 14:29.15 μαζί με κάθε συναλλαγή δώρο μια πλεξουδα σκόρδα (κάνουν και για το μάτι).
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 04 Jul 2018 12:12 #68

batista wrote:
Παναγιώτη, αν ήταν να το ανανεώσει (άμεσα τουλάχιστον) θα είχε ενημερώσει ήδη. Επίσης, αυτό που έγραψα, το έγραψα και μετά από επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης της Πειραιώς. Δεν είδα απλά το 30/6/2018.
Τώρα, το τι θα γίνει στο μέλλον (για όλα τα θέματα) .... άγνωστο. Το σίγουρο (σε σχέση με το συγκεκριμένο θέμα) είναι ότι από σήμερα 1/7/2018 (και μέχρι ενδεχόμενης … νεωτέρας και πάντα με βάση την ενημέρωση της εξυπηρέτησης πελατών της Πειραιώς) η επιστροφή του 3% ΔΕΝ ισχύει..

Το μυστήριο τελικά λύθηκε.
Επικοινώνησα 2 φορές στην εξυπηρέτηση πελατών της Πειραιώς κ δεν είχαν ιδέα για το αν θα συνεχιστεί η όχι το πρόγραμμα.
Τα ίδια μου είπαν κ σε ένα υποκατάστημα που ρώτησα.
Δεν ήξεραν.
Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών της Avin κ πάλι δεν ήξεραν.
Με ρώτησαν όμως σε ποιο πρατήριο της Avin βάζω καύσιμα κ ποιό είναι το τηλ μου.
Σε λίγα λεπτά μου τηλεφώνησε ο ίδιος ο ιδιοκτήτης του πρατηρίου που βάζω καύσιμα κ φυσικά γνωριζόμαστε κ μου είπε πως το πρόγραμμα συνεχίζεται κανονικά, γιατί η Πειραιώς δεν είναι αρμόδια να διακόψει το πρόγραμμα.
Την επιστροφή 3% την χρεώνεται το πρατήριο κ όχι η τράπεζα.
Επομένως, το πρόγραμμα ισχύει.
Υπομονετικά βέβαια ως το τέλος του μήνα να δούμε αν θα έχουμε την επιστροφή.
Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι να επικοινωνούμε με το πρατήριο που βάζουμε καύσιμα, γιατί τελικά μόνο αυτοί ξέρουν τι συμβαίνει κ κανείς άλλος.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ο Τσιγκούνης (T$ig), opensource

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 04 Jul 2018 20:56 #69

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Το μυστήριο τελικά λύθηκε.
Επικοινώνησα 2 φορές στην εξυπηρέτηση πελατών της Πειραιώς κ δεν είχαν ιδέα για το αν θα συνεχιστεί η όχι το πρόγραμμα.
Τα ίδια μου είπαν κ σε ένα υποκατάστημα που ρώτησα.
Δεν ήξεραν.
Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών της Avin κ πάλι δεν ήξεραν.
Με ρώτησαν όμως σε ποιο πρατήριο της Avin βάζω καύσιμα κ ποιό είναι το τηλ μου.
Σε λίγα λεπτά μου τηλεφώνησε ο ίδιος ο ιδιοκτήτης του πρατηρίου που βάζω καύσιμα κ φυσικά γνωριζόμαστε κ μου είπε πως το πρόγραμμα συνεχίζεται κανονικά, γιατί η Πειραιώς δεν είναι αρμόδια να διακόψει το πρόγραμμα.
Την επιστροφή 3% την χρεώνεται το πρατήριο κ όχι η τράπεζα.
Επομένως, το πρόγραμμα ισχύει.
Υπομονετικά βέβαια ως το τέλος του μήνα να δούμε αν θα έχουμε την επιστροφή.
Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι να επικοινωνούμε με το πρατήριο που βάζουμε καύσιμα, γιατί τελικά μόνο αυτοί ξέρουν τι συμβαίνει κ κανείς άλλος.


Παναγιώτη, για να δηλώνεις με σιγουριά ότι η επιστροφή συνεχίζει να ισχύει (και μακάρι να ισχύει), θα έπρεπε, άσχετα με την τηλεφωνική δήλωση του γνωστού σου πρατηριούχου, να το έχεις δει στην πράξη (δηλαδή σε συναλλαγή, κάτι που δεν αναφέρεις ρητά).
Εσύ λοιπόν ή ο πρατηριούχος (για συναλλαγή οποιουδήποτε πελάτη), το είδες/είδε (σε συναλλαγή μετά τις 30/6);;;;
Και απαραίτητη ερώτηση, επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την κάρτα της Πειραιώς για βενζίνη (ούτε για τίποτα άλλο για να είμαι ειλικρινής).
Εμφανίζεται η έκπτωση στο χαρτάκι της απόδειξης όπως π.χ. στην Eurobank ή κάπου στο site ή την mobile εφαρμογή της Πειραιώς;
Πως βεβαιώνεσαι δηλαδή ότι "πέρασε" η επιστροφή για συγκεκριμένη συναλλαγή;

Παρεμπιπτόντως είναι ολίγον εξωφρενικό (αν και ελληνικό) να υπάρχει ένα πρόγραμμα επιστροφής με δύο συμβαλλόμενους και ο ένας (ο διαχειριστής ουσιαστικά του προγράμματος και μάλιστα ... τράπεζα με αυστηρές υποτίθεται διαδικασίες) να δηλώνει άγνοια για το αν συνεχίζει να ισχύει.
Αν και όπως έχω ήδη αναφέρει, σε εμένα η εξυπηρέτηση πελατών της Πειραιώς ήταν πολύ πιο σαφής (ότι δηλαδή η επιστροφή δεν ισχύει πλέον).
Γι αυτό, μικρό ... καλάθι σε οποιαδήποτε ... αποσπασματικά/μονόπαντα λεγόμενα (Πειραιώς/AVIN), εκτός αν υπάρχει απτή απόδειξη.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 04 Jul 2018 21:00 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 05 Jul 2018 01:18 #70

Όπως έγραψα πρίν, θα κάνουμε υπομονετικά να δούμε αν όντως ισχύει το 3%.
Δυστυχώς με την Πειραιώς δεν μπορείς να δεις άμεσα το ποσό επιστροφής που κέρδισες, όπως πχ με τις πιστωτικές άλλων τραπεζών.
Πρέπει να περιμένεις έναν μήνα, να εκδοθεί ο λογαριασμός της κάρτας με τις αναλυτικές χρεώσεις κ στο τέλος θα δεις να γράφουν "επιστροφή από συναλλαγές σας στην Avin, τόσα ευρώ..".
Αυτό το ποσό θα το αφαιρέσουν από τη συνολική χρέωση της κάρτας .
Υπομονή έναν μήνα λοιπόν.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 05 Jul 2018 07:27 #71

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Όπως έγραψα πρίν, θα κάνουμε υπομονετικά να δούμε αν όντως ισχύει το 3%.
Δυστυχώς με την Πειραιώς δεν μπορείς να δεις άμεσα το ποσό επιστροφής που κέρδισες, όπως πχ με τις πιστωτικές άλλων τραπεζών.
Πρέπει να περιμένεις έναν μήνα, να εκδοθεί ο λογαριασμός της κάρτας με τις αναλυτικές χρεώσεις κ στο τέλος θα δεις να γράφουν "επιστροφή από συναλλαγές σας στην Avin, τόσα ευρώ..".
Αυτό το ποσό θα το αφαιρέσουν από τη συνολική χρέωση της κάρτας .
Υπομονή έναν μήνα λοιπόν.

Εκτός από το περί υπομονής (για να δούμε τι πραγματικά ισχύει), το οποίο πράγματι το έγραψες, χρησιμοποίησες και τις φράσεις "Τελικά το μυστήριο λύθηκε." και "Άρα το πρόγραμμα ισχύει.".
Όπως καταλαβαίνεις δεν κολλάνε όλα αυτά μαζί.
Προσωπικά λοιπόν κρατάω το, εντελώς απαράδεκτο για την Πειραιώς, περί υπομονής, εκτός και αν μάθουμε κάτι πιο συγκεκριμένο πριν την ... νεκροψία.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 05 Jul 2018 08:56 #72

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Νεώτερη ενημέρωση μέσω Personal Banking της Πειραιώς ότι το πρόγραμμα ισχύει και θα ενημερώσουν προκειμένου να αλλάξει το κείμενο των όρων συναλλαγών. Ας ελπίσουμε λοιπόν να είναι (επιτέλους) αυτή η σωστή ενημέρωση.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.066 seconds