Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Πιστωτικές με επιστροφή!

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 24 Oct 2010 00:08 #10

Επιτοκιακιας wrote:
Πληροφορίες υπάρχουν στο site www.aspisone.gr
Οι πληροφορίες είναι περιορισμένες και καθώς είναι σε μορφή flash είναι αδύνατος ο καθημερινός έλεγχός τους για την ενσωμάτωση στον πίνακα. Επιπλέον κάτι αναφέρει ότι πρέπει να κάνουμε αγορές 250 ευρώ το μήνα για να πάρουμε την έκπτωση.Επιτοκιακιας wrote:
Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ την κάρτα αυτή για supermarket, ψώνια και εφορία.
Γιατί δεν χρησιμοποιείς για supermarket την dynamic που επιστρέφει 3% μέχρι 300€ το χρόνο και χωρίς συνδρομή;Xρεωμένος καταθέτης! wrote:
Στον πίνακα που έχει ο τσιγγ με τις κάρτες που έχουν επιστροφή μήπως μπορεί να γραφτεί και η αντίστοιχη συνδρομή των καρτών;
Ή όπως ο παραπάνω φίλος όποιος αναφέρει την καλύτερη περίπτωση πιστωτική με επιστροφή να μας λέει και τη συνδρομή
Δεν θα ήθελα να βάλω τους αναγνώστες της σελίδας στην λογική ότι πρέπει να πληρώνουμε συνδρομή για πιστωτική κάρτα. Από προσωπική εμπειρία, όσες φορές προσπάθησε κάποια τράπεζα να χρεώσει συνδρομή ή τέλος αποστολής για πιστωτική, με την απειλή ότι θα διακόψω την πιστωτική, ακύρωναν τις χρεώσεις.
Γνῶθι σαὐτόν
Last Edit: 24 Oct 2010 00:09 by Ο Τσιγκούνης (T$ig).
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 26 Oct 2010 16:50 #11

  • Επιτοκιακιας
  • Επιτοκιακιας's Avatar
Δεν μπορώ να βγάλω και άλλη κάρτα διότι έχω είδη τρεις και η alpha bank έχει απορρίψει δυο φορές την αίτηση μου
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 28 Oct 2010 23:55 #12

  • LETSIOSEV
  • LETSIOSEV's Avatar
Η DYNAMIC AMERICAN EXPRESS ΕΧΕΙ(0.00) ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΖΙΡΟ 1500 ΕΥΡΩ/ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΣΤΡΕΦΕΙ 3% ΑΠΟ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ 1.5% ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΓΟΡΕΣ.(ALPHA BANK).
ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΜΜΕΧ,ΤΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ VISA SIMPLY ΤOY CAREFOUR .EXEI ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ 2% ΣΤΟ CAREFOUR ΚΑΙ 1% ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ. Η ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΕΙΝΑΙ (0.00)ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ 3 ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΕΤΗΣΙΩΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΠΟΣΟΥ!
EΠΙΣΗΣ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ALPHA BANK VISA BONUS(METAΦΡΑΣΗ ΤΩΝ ΠΟΝΤΩΝ ΣΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 1%.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ)
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 29 Oct 2010 00:17 #13

  • LETSIOSEV
  • LETSIOSEV's Avatar
ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΚΑΡΤΩΝ!
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΨΩΝΙΖΕΙ Η ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΖΑRA.AN ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΩ ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΤΟ ΖΑΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΠΡΑΤΤΑ!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΝΕ ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ Η ASPIS ΕΔΙΝΕ 5% ΚΑΙ Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ 6% ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑΔΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!
ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ 1.5 % ΤΟ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΣΤΗΝ DYNAMIC AM.EX.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 05 Nov 2010 02:46 #14

  • Κώστας1 (koter)
  • Κώστας1 (koter)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Posts: 205
  • Thank you received: 16
  • Karma: 0 (9)
LETSIOSEV wrote:
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΝΕ ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ Η ASPIS ΕΔΙΝΕ 5% ΚΑΙ Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ 6% ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑΔΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!
Δεν έχεις δίκιο η Aspis είχε ενημερώσει σίγουρα ένα-δύο μήνες (αν θυμάμαι καλά) πριν την κατάργηση.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 01 Jun 2011 19:33 #15

  • ansel
  • ansel's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 57
  • Thank you received: 13
  • Karma: 0 (4)
Επιστροφή POSTCREDIT (Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο)
από 1/6-31/8/2011 (καλοκαίρι 2011)
3% σε super market και πρατήρια βενζίνης

επιστροφή POSTCREDIT
Last Edit: 01 Jun 2011 19:35 by ansel.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 13 Oct 2011 22:48 #16

YΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ PROBANK ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ 2% ΓΙΑ sUPER MARKET & ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 13 Oct 2011 22:58 #17

  • makis
  • makis's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 45
  • Thank you received: 7
  • Karma: 0 (2)
Το αναφέρει κάπου στο site της η probank ή είναι μυστικό;
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτικές με επιστροφή! 14 Oct 2011 10:50 #18

  • mr kouk
  • mr kouk's Avatar
Την καλημέρα μου! γενικά παλιότερα δεν χρησιμοποιούσα πιστωτικές αλλά τώρα και 1μιση χρόνο περίπου έχω την go visa της εθνικής και μπορώ να πώ ότι με εξυπηρέτησε αρκετές φορές με διάφορες εκπτώσεις που είχε κατα καιρούς,όπως και για άτοκες δόσεις ,όπως και όταν είχα ξεχάσει να κρατάω μετρητά και η γυναίκα ήθελε κάτι να πάρουμε που της γυάλησε :S ...!! τον 1ο χρόνο δεν είχα συνδρομή αλλά νομίζω μου κράτησαν συνδρομή μόλις μπήκε ο 2ος χρόνος αλλά δεν θυμάμαι το ποσό..
1*ξέρετε ποιο είναι μήπως?

με το νέο μου εκκαθαριστικό του χρόνου θα πάω να ψαχτώ για άλλη πιστωτική γιατί έχω δει ποια, ότι αυτή που έχω δεν είναι η καλύτερη λύση..
αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το 2* κάθε πότε μπαίνει στο λογαριασμό σου η συνδρομή..κάθε Ιανουάριο?(δεν θυμάμαι καθόλου :silly: ) και να ρωτήσω 3* αν μπορώ να πάω να τους πώ ότι θα σταματήσω την κάρτα αν δεν μου βγάλουν την συνδρομή..θα πιάσει..ή θα φάω άκυρο?υπάρχει κάνα κολπάκι που μπορώ να υιοθετήσω? :evil:
θα ήθελα να την κρατήσω μέχρι το επόμενο εκκαθαριστικό μου ,γιαυτό ρωτάω, αλλά χωρίς συνδρομή..

(οι * αφορούν τις 3 κύριες απορίες μου!)
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.076 seconds