Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Συζητήσεις και εμπειρίες από παροχή υπηρεσιών ADSL και σταθερής τηλεφωνίας
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Επιλογη Double Play μετα απο τις αυξησεις των big 3

Επιλογη Double Play μετα απο τις αυξησεις των big 3 01 Dec 2017 12:47 #1

Τωρα που η wind αποφασισε να αυξησει τα τιμολογια της και με τους αλλους 2 μεγαλους να ακολουθουν (μου μυριζει παρανομο καρτελ η ολη υποθεση, αλλα αυτο ειναι αλλο thread) www.kathimerini.gr/935024/article/oikono...eies-thlepikoinwniwn Λεω να παω στην cyta, η οποια ειναι η μόνη με double play κατω απο 20ευρω, αλλα και αυτη ειναι στα προθυρα κλεισιματος ή εξαγορας. Εσεις τι double play εχετε / προτεινετε?
The administrator has disabled public write access.

Επιλογη Double Play μετα απο τις αυξησεις των big 3 01 Dec 2017 14:49 #2

  • Thanasis (atsi)
  • Thanasis (atsi)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 390
  • Thank you received: 164
  • Karma: 12
giorgos (georgios1978) wrote:
Τωρα που η wind αποφασισε να αυξησει τα τιμολογια της και με τους αλλους 2 μεγαλους να ακολουθουν (μου μυριζει παρανομο καρτελ η ολη υποθεση, αλλα αυτο ειναι αλλο thread) www.kathimerini.gr/935024/article/oikono...eies-thlepikoinwniwn Λεω να παω στην cyta, η οποια ειναι η μόνη με double play κατω απο 20ευρω, αλλα και αυτη ειναι στα προθυρα κλεισιματος ή εξαγορας. Εσεις τι double play εχετε / προτεινετε?

δεν μπορω να σου προτείνω κατι συγκεκριμένο για την αγορά της Ελλάδας αλλά θα σου πώ το σχήμα που εχω κάνει για να μειώσω τα κόστη τηλεπικοινωνίας

"Γυμνή" σύνδεση ιντερνετ χωρίς υπηρεσία τηλεφώνου και μεταφορά του αριθμού σε ενα πάροχο voip.
Εγώ χρησιμοποιώ την yuboto. Την χρησιμοποιώ κυρίως για δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις.

Για τις εξερχόμενες κλήσεις χρησιμοποιώ άλλη εταιρία voip, διάλεξε αυτή που σου ταιριάζει απο εδώ tsig.gr/lang-el/voip

Την υπηρεσία για τις εξερχόμενες τις χρησιμοποιώ και εγώ και η γυναίκα μου στο κινητό (απαιτεί σύνδεση ιντερνετ) και μου κοστίζει 11 ευρω τα οποία τρώμε μέσα σε τρεις μήνες.

έχει λίγη μανουρα να το στήσεις στην αρχή αλλα μετα δουλεύει απροβλημάτιστα. Σε εμενα δουλεύει εδω και 5 χρόνια.
Οι αλλαγές που εκανα ήταν οταν εφυγα απο την βιβα για την γιουμποτο και τις αλλαγές που κάνω στην εταιρεία για τις εξερχόμενες ανα τυχόν αλλάξει χρεώσεις
Lagom
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: giorgos (georgios1978)

Επιλογη Double Play μετα απο τις αυξησεις των big 3 01 Dec 2017 17:49 #3

  • opensource
  • opensource's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 254
  • Thank you received: 55
  • Karma: -11
υπάρχει σύνδεση μόνο σε ίντερνετ χωρίς τηλέφωνο;;;;
The administrator has disabled public write access.

Επιλογη Double Play μετα απο τις αυξησεις των big 3 01 Dec 2017 19:13 #4

  • Thanasis (atsi)
  • Thanasis (atsi)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 390
  • Thank you received: 164
  • Karma: 12
opensource wrote:
υπάρχει σύνδεση μόνο σε ίντερνετ χωρίς τηλέφωνο;;;;

οπως έγραψα δεν ξέρω την αγορά στην Ελλάδα αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση βλέπω οτι προσφέρουν καποια πακέτα που ειναι χωρις τηλεφωνία ή η τηλεφωνία ειναι με χρονοχρέωση όποτε απλά δεν τη χρησιμοποιείς πχ

cyta.gr/el/ForHome/1Play
www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/internet/nova_adsl24/
Lagom
The administrator has disabled public write access.

Επιλογη Double Play μετα απο τις αυξησεις των big 3 01 Dec 2017 19:35 #5

Θα συμφωνήσω με την τακτική που προτείνει ο φίλος Thanasis.
Καλύτερη επιλογή είναι όχι το double play (που δίνει απεριόριστα σταθερά), αλλά το Play 1, όπως το ονομάζουμε στον πίνακα
www.tsig.gr/adsl?service=Play+1, που καλύπτει μόνο την τηλεφωνική γραμμή και σε μερικές περιπτώσεις δίνει μερικά δωρεάν λεπτά σε σταθερά.
Τώρα που αρχίζουν να βάζουν οπτική ίνα, θεωρώ ότι αξίζει να δώσει κάποιος 10 ευρώ το μήνα παραπάνω, όπως π.χ. το COSMOTE Double Play Fiber 30 M, με πάγιο 29,90 ευρώ, καθώς η ταχύτητα είναι καθαρά 30Mbps.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos), Thanasis (atsi)

Επιλογη Double Play μετα απο τις αυξησεις των big 3 01 Dec 2017 22:53 #6

Παροτι γνωριζω για το VOIP, δεν το εχω ψαξει. Μπορεις να δεχεσε και να κανεις κλησεις σταθερου μεσω εφαρμογης απο το smartphone?

Σε οτι αφορα το γρηγορο internet υπαρχει και η www.inalan.gr/ η οποια με 28 ευρω το μηνα σου δινει ταχυτητες 100Mbps/100Mbps (εχει βαλει ενας γνωστος μου και εχει εντυπωσιαστει), δεν εχει ομως μεγαλη καλυψη ακομα
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ο Τσιγκούνης (T$ig)

HCN 02 Dec 2017 00:59 #7

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13074
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Υπάρχει κι αυτή η εταιρία που προσφέρει αυξημένες ταχύτητες πλοήγησης μέσω οπτικής ίνας, συν τηλέφωνο, συν συνδρομητική τηλεόραση, σε εξαιρετικά ανταγωνιστικές τιμές.

www.hcn.gr/internetAll.html


Παρακαλώ τον tsig να την συμπεριλάβει στον σχετικό κατάλογο.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 02 Dec 2017 01:01 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ο Τσιγκούνης (T$ig)

Επιλογη Double Play μετα απο τις αυξησεις των big 3 02 Dec 2017 09:08 #8

giorgos (georgios1978) wrote:
Παροτι γνωριζω για το VOIP, δεν το εχω ψαξει. Μπορεις να δεχεσε και να κανεις κλησεις σταθερου μεσω εφαρμογης απο το smartphone?
Ναι μπορείς μέσω SIP. Πολλά κινητά έχουν ενσωματωμένη την δυνατότητα στο dialer (π.χ. settings - calls - calling accounts), αλλά υπάρχουν και ανεξάρτητες εφαρμογές π.χ. zoiper
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

HCN 02 Dec 2017 09:12 #9

Καράντη Μαρία (cross) wrote:
Υπάρχει κι αυτή η εταιρία που προσφέρει αυξημένες ταχύτητες πλοήγησης μέσω οπτικής ίνας, συν τηλέφωνο, συν συνδρομητική τηλεόραση, σε εξαιρετικά ανταγωνιστικές τιμές.

www.hcn.gr/internetAll.html


Παρακαλώ τον tsig να την συμπεριλάβει στον σχετικό κατάλογο.
Φίλη Μαρία, τοποθετήθηκε στον πίνακα tsig.gr/adsl?company=HCN, όπως και η inalan που ανέφερε ο φίλος giorgos. Ευχαριστώ και τους 2 για την συνεισφορά στην πληροφόρηση.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.067 seconds