Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Εμπειρίες, ιδέες, συμβουλές, προτάσεις, προσφορές για φθηνότερα ταξίδια και διακοπές
  • Page:
  • 1

TOPIC: Αντικατάσταση αστυνομικής ταυτότητας λόγω ταξιδιου

Αντικατάσταση αστυνομικής ταυτότητας λόγω ταξιδιου 25 Jan 2020 13:48 #1

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
Καλημέρα σε όλους,τον Μαρτιο εχω κανονισει να παω ταξιδι και η ταυτοτητα μου ειναι χειρογραφη με λατινικους και εκδοθηκε τον Αυγουστο του 2005 και διαβαζω οτι η αστυνομικη ταυτοτητα ισχυει για 15ετια.θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα στο ταξιδι λετε? Αν την αντικαταστησω να αναφερω οτι ειναι κλοπη? ποσο καιρο θελει για να εκδοθει η καινουργια και σε τι υπηρεσιες πρεπει να μεταβω μετα? Εφορια τραπεζες ικα και κεπ?

Να ταξιδευψω με αυτη που εχω η να βγαλω καινουργια?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
The administrator has disabled public write access.

Αντικατάσταση αστυνομικής ταυτότητας λόγω ταξιδιου 25 Jan 2020 23:57 #2

δεν χρειάζεται να την αντικαταστησεις..περνάει κανονικά..εξάλλου σε 2 χρόνια όλοι θα πάρουμε τις ηλεκτρονικές ταυτότητες...
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: tsarkalakos

Αντικατάσταση αστυνομικής ταυτότητας λόγω ταξιδιου 26 Jan 2020 21:37 #3

  • aiadas
  • aiadas's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 12
  • Thank you received: 11
  • Karma: 1 (1)
Εγώ θα σου συνιστούσα να την αντικαταστήσεις γιατί υπάρχει περίπτωση να σε ταλαιπωρήσουν αν πέσεις σε στριφνό υπάλληλο ελέγχου στο εξωτερικό. Η αντικατάσταση γίνεται αυθημερόν και δεν κοστίζει τίποτα εφόσον παραδώσεις την παλιά ταυτότητα. Χρειάζονται μόνο φωτογραφίες. Η εφορία ενημερώνεται αυτόματα από το σύστημα, ενώ στις τράπεζες δηλώνεις τη νέα ταυτότητα όποτε χρειαστεί να περάσεις από ταμείο ή αλλιώς όταν χρειάζεται επικαιροποίηση των στοιχείων σου.
Last Edit: 26 Jan 2020 21:41 by aiadas.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), tsarkalakos

Αντικατάσταση αστυνομικής ταυτότητας λόγω ταξιδιου 26 Jan 2020 21:54 #4

  • GREGORYMO
  • GREGORYMO's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 283
  • Thank you received: 69
  • Karma: 0
Η ταυτότητα εκδίδεται ΑΜΕΣΩΣ αλλά το δύσκολο είναι να κλείσεις νωρίς ραντεβού. Θέλει ΜΕΣΟ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Αντικατάσταση αστυνομικής ταυτότητας λόγω ταξιδιου 27 Jan 2020 14:23 #5

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
aiadas wrote:
Εγώ θα σου συνιστούσα να την αντικαταστήσεις γιατί υπάρχει περίπτωση να σε ταλαιπωρήσουν αν πέσεις σε στριφνό υπάλληλο ελέγχου στο εξωτερικό. Η αντικατάσταση γίνεται αυθημερόν και δεν κοστίζει τίποτα εφόσον παραδώσεις την παλιά ταυτότητα. Χρειάζονται μόνο φωτογραφίες. Η εφορία ενημερώνεται αυτόματα από το σύστημα, ενώ στις τράπεζες δηλώνεις τη νέα ταυτότητα όποτε χρειαστεί να περάσεις από ταμείο ή αλλιώς όταν χρειάζεται επικαιροποίηση των στοιχείων σου.
Ειναι σιγουρα δωρεαν?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
The administrator has disabled public write access.

Αντικατάσταση αστυνομικής ταυτότητας λόγω ταξιδιου 27 Jan 2020 14:35 #6

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 12976
  • Thank you received: 1238
  • Karma: -30 (-1)
Αν πας ταξίδι στην Αγγλία, στην Ανατολική Ευρώπη, ή εκτός ΕΕ, βγάλε καλύτερα διαβατήριο, οι φανατισμένοι τελωνειακοί υπάλληλοι κι αστυνομικοί δε θα σε αφήσουν να περάσεις στην υπεροπτική Χώρα τους.
Έχουν δει τα μάτια τους πολλούς λαθρομετανάστες ισλαμιστές να περνούν με πλαστές ελληνικές ταυτότητες, επί Τσίπρα, κι έχουν δασκαλευτεί κατάλληλα.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 27 Jan 2020 14:38 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Αντικατάσταση αστυνομικής ταυτότητας λόγω ταξιδιου 27 Jan 2020 18:39 #7

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
Ρωμη θα παω
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.054 seconds