Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Απαγόρευση κυκλοφορίας

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 16:13 #73

apom wrote:
Το δικό μου ερώτημα είναι...τι θα γίνει το φθινόπωρο...που θα υπάρχει ακόμα ο υιός...υπάρχει πλάνο;;..όσον αφορά για αυτούς που νομίζουν ότι πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα με...μας ταιζει και θα δουλεύει για αυτό...το πολύ δημοσιοπαλληλικη τους έχεις κάψει τον εγκέφαλο...δεν δουλεύουν έτσι ο ιδιωτικός τομέας...λυπάμαι...εκτός και το γυρίσουμε σε άλλη μορφή οικονομίας. Και ναι βλέπω τι γίνεται...και ναι έχω γονείς μεγάλης ηλικίας και ναι ανησυχώ μήπως πάθουν τίποτα...αλλά σκέφτομαι και αναλύω πιθανά μελλοντικά σενάρια...έτσι έχω μάθει...κι όχι να μου τα προσφέρουν όλα έτοιμα...μισθό...δουλειά...α!!! Δεν είμαι Ελ επαγγελματιζς...μισθωτός είμαι με οικογένεια και πρέπει να ζήσω με 800 σε δύο μήνες...και γυναίκα άνεργη...και μικρό παιδί!!!

Α!!! Και δεν είμαι από αυτούς που σχολιάζουν τα πάντα....απλά για να σχολιάσω...

Αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις δεν είναι ούτε μεροκαματιάρηδες, ούτε υπάλληλοι του ιδιωτικού τομέα, ούτε ζουν με 800€, ούτε απολύθηκαν ή θα απολυθούν, ούτε υφίστανται τον περιορισμό κυκλοφορίας.
Οπότε... πώς περιμένεις να καταλάβουν εσένα κ έμενα;
Υποθέτω πως αυτό που περιμένουν είναι κ καλά να κολλήσουμε σταδιακά όλοι τον ιό για να αποκτήσουμε ανοσία.
Κάτι που δεν είναι σίγουρο πως θα γίνει.
Ή ελπίζουν πως θα βρεθεί φάρμακο ή εμβόλιο.
Αυτό κ αν δεν είναι σίγουρο.
Ήδη όμως ο κόσμος έχει αρχίσει να ξεψαρώνει κ δεν παρατηρείται ο πανικός των πρώτων ημερών.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 16:53 #74

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις δεν είναι ούτε μεροκαματιάρηδες, ούτε υπάλληλοι του ιδιωτικού τομέα, ούτε ζουν με 800€, ούτε απολύθηκαν ή θα απολυθούν, ούτε υφίστανται τον περιορισμό κυκλοφορίας.

Το ότι γενικά,

"...αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις, δεν είναι μεροκαματιάρηδες, υπάλληλοι του ιδιωτικού τομέα, δεν ζουν με 800€, δεν απολύθηκαν και δεν θα απολυθούν και ότι δεν πρόκειται να καταλάβουν εσένα, εμένα και τον κάθε άλλο..."

περιγράφει γενικά τα χαρακτηριστικά της μεγάλης πλειοψηφίας των μεσαίων-μεγάλων στελεχών του δημοσίου τομέα. Πριν, κατά την διάρκεια και μετά τον κορονοιό.
Αυτό όμως είναι το θέμα αυτή την στιγμή;
Πρέπει, κατά την άποψή σου, να τηρήσουμε τα περιοριστικά μέτρα, όσο πιο ευλαβικά γίνεται, όπως λέει (με τα σημερινά πάντα δεδομένα) η συντριπτική πλειοψηφία των σχετικών επιστημόνων ή όχι (και αν όχι γιατί; );

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Υποθέτω πως αυτό που περιμένουν είναι κ καλά να κολλήσουμε σταδιακά όλοι τον ιό για να αποκτήσουμε ανοσία.
Κάτι που δεν είναι σίγουρο πως θα γίνει.

Αυτό το περίμενε (και την έκανε γυριστή) ο Boris Johnson. Όχι οι δικοί μας. Οι δικοί μας (και όχι μόνο, εδώ και πολύ καιρό) θέλουν να κρατήσουν όσο το δυνατό πιο χαμηλά τα κρούσματα προκειμένου τα πράγματα να είναι διαχειρίσιμα, δηλαδή να μην γίνουμε Ιταλία/Ισπανία, γιατί απλά αν αυτοί δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν, ξέρεις (πολύ καλύτερα από εμένα νομίζω), ότι εμείς θα βαρέσουμε μπιέλα σε λίγα εικοσιτετράωρα.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Ήδη όμως ο κόσμος έχει αρχίσει να ξεψαρώνει κ δεν παρατηρείται ο πανικός των πρώτων ημερών.

Όσο περνάνε οι μέρες σίγουρα υπάρχει η λεγόμενη "κόπωση" από τα μέτρα. Αν όμως δεν κρατήσουμε τους περιορισμούς, την βάψαμε. Και αυτό δεν το λέω εγώ ή ο οποιοσδήποτε Τσιόρδας, αλλά τα αδιαμφισβήτητα στοιχεία και οι τραγικές εικόνες από Ιταλία/Ισπανία.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 31 Mar 2020 16:53 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Επιστημονική έρευνα: Τα περιοριστικά μέτρα για τον κορονοϊό έσωσαν τουλάχιστον 59.000 ζωές! 31 Mar 2020 20:27 #75

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Επιστημονική έρευνα: Τα περιοριστικά μέτρα για τον κορονοϊό έσωσαν τουλάχιστον 59.000 ζωές!

www.newsit.gr/kosmos/epistimoniki-ereyna...59-000-zoes/3004310/
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 21:43 #76

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις δεν είναι ούτε μεροκαματιάρηδες, ούτε υπάλληλοι του ιδιωτικού τομέα, ούτε ζουν με 800€, ούτε απολύθηκαν ή θα απολυθούν, ούτε υφίστανται τον περιορισμό κυκλοφορίας.
Οπότε... πώς περιμένεις να καταλάβουν εσένα κ έμενα;

Τραγικος για άλλη μια φορα :) Οσοι σκεφτεστε ετσι αντιλαμβανεστε ότι ειστε παρα πολύ λιγοι? Οι περισσοτεροι επικροτουν τα μετρα γιατι δε θελουν να κολλησουν, και ουτε φυσικα πιστευουν οτι προκειται για ενα οργανωμενο σκηνοθετημενο σχεδιο παραπλάνησης.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Υποθέτω πως αυτό που περιμένουν είναι κ καλά να κολλήσουμε σταδιακά όλοι τον ιό για να αποκτήσουμε ανοσία.
Κάτι που δεν είναι σίγουρο πως θα γίνει.
Ή ελπίζουν πως θα βρεθεί φάρμακο ή εμβόλιο.
Αυτό κ αν δεν είναι σίγουρο.
Ήδη όμως ο κόσμος έχει αρχίσει να ξεψαρώνει κ δεν παρατηρείται ο πανικός των πρώτων ημερών.

Αναποδα τα ειπες, περιμενουν να μην κολλησουμε, αν περιμεναν να κολλησουμε τοτε δε θα επαιρναν τα μετρα(αυτό δηλ. που κι εσυ ζητας).
Συνεχεια γινονται εκκλησεις να μην πανικοβληθει ο κοσμος(βλ. μαζικες αγορες χαρτιων υγειας πριν λιγες μερες) ωστοσο πιστευεις οτι θελουν να τον πανικοβαλουν? για να κερδισουν τι?
Last Edit: 31 Mar 2020 21:44 by Stefan.
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 23:52 #77

Stefan wrote:
Αναποδα τα ειπες, περιμενουν να μην κολλησουμε, αν περιμεναν να κολλησουμε τοτε δε θα επαιρναν τα μετρα(αυτό δηλ. που κι εσυ ζητας).
Συνεχεια γινονται εκκλησεις να μην πανικοβληθει ο κοσμος(βλ. μαζικες αγορες χαρτιων υγειας πριν λιγες μερες) ωστοσο πιστευεις οτι θελουν να τον πανικοβαλουν? για να κερδισουν τι?

Έγραψα πως θέλουν να κολλήσουμε όλοι, σταδιακά όμως.
Το έγραψα καθαρά πριν.
Γιατί κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις;
Έτσι μόνο δεν θα καταρρεύσει το σύστημα.
Το ότι θα κολλήσουμε όλοι, αργά ή γρήγορα, αυτό είναι σίγουρο.
Δεν θέλουν όμως όλοι μαζί.
Η ελπίδα τους είναι να βρουν κάποια στιγμή κάποιο φάρμακο ή εμβόλιο.
Χρόνο θέλουν να κερδίσουν.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 31 Mar 2020 23:55 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 01 Apr 2020 01:39 #78

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Έγραψα πως θέλουν να κολλήσουμε όλοι, σταδιακά όμως.
Το έγραψα καθαρά πριν.
Γιατί κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις;
Έτσι μόνο δεν θα καταρρεύσει το σύστημα.
Το ότι θα κολλήσουμε όλοι, αργά ή γρήγορα, αυτό είναι σίγουρο.
Δεν θέλουν όμως όλοι μαζί.
Η ελπίδα τους είναι να βρουν κάποια στιγμή κάποιο φάρμακο ή εμβόλιο.
Χρόνο θέλουν να κερδίσουν.

Ποιοι, οι μασονοι?
Δε κανω οτι δε καταλαβαινω, απλα δε το προσεξα.
Ώστε τωρα λες ότι θα κολλησουμε ολοι αργα ή γρηγορα? γιατι πριν ελεγες οτι δεν ειναι κατι σοβαρο και τα παραλενε.

Ειναι φανερο, φιλε μου ιατρε, ότι εχεις πεσει στα διχτυα της παγκοσμιας σιωνιστικης συνωμοσιας. Το νου σου! θα σου περασουν το χαραγμα και θα σε σφραγισουν σα κοτοπουλο.
Last Edit: 01 Apr 2020 01:39 by Stefan.
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 01 Apr 2020 07:29 #79

Το καλό σε αυτή τη φάση είναι ότι το καλοκαίρι θα βρίσκεις δωμάτιο δίπλα στο κύμα με 10 ευρώ Αν ζούμε φυσικά :S
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 01 Apr 2020 09:09 #80

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Έγραψα πως θέλουν να κολλήσουμε όλοι, σταδιακά όμως.

Όχι Παναγιώτη. Δεν θέλουν να κολλήσουμε όλοι σταδιακά. Θέλουν να κολλήσουν όσο το δυνατό λιγότεροι. Και όσοι κολλήσουν (οι όσο το δυνατό λιγότεροι) να κολλήσουν σταδιακά. Αυτή είναι και η στόχευση των περιορισμών, αλλά δεν μου απάντησες (αν θέλεις φυσικά) αν συμφωνείς με αυτούς τους περιορισμούς ή αν τους θεωρείς ... "ανώφελους".
Μέτρον άριστον
Last Edit: 01 Apr 2020 09:11 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 01 Apr 2020 11:37 #81

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
"Επανάσταση" ... λαέ ...... :sick:

"Απαγόρευση κυκλοφορίας - Θεσσαλονίκη: Τα «πήρε» με την κλειστή παραλία, κατήγγειλε... συνωμοσία και έσκισε την κλήση!"

www.protothema.gr/koronoios-live/article...ai-eskise-tin-klisi/
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.069 seconds